Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Rajono gyventojai šildosi legaliu kuru

Avatar

Paskelbta

data

Atėjus šaltajam metų laikui, prasideda šildymo sezonas. Jis ypač jaučiamas individualių namų kvartaluose – rytais juos iš kaminų kylantys dūmai apgaubia lyg migla, jaučiamas nemalonus kvapas. Ar Radviliškio rajone, prasidėjus šildymo sezonui, padidėja oro tarša, buvo svarstoma Trišalės komisijos posėdyje.

Tikrintos penkios įmonės


Pasak posėdyje dalyvavusio LR Aplinkos ministerijos Šiaulių rajono aplinkos apsaugos departamento kontrolės organizavimo skyriaus vedėjo Egidijaus Kvasausko, 2017 m. Radviliškio rajone buvo tikrintos penkios įmonės: „Gairelita“, „Granulita“, „Radviliškio šiluma“, „Vakarų beržas“ bei „Radviliškio šiluma“. Nei viena įmonė neviršijo nustatytos taršos normos, kuri yra reglamentuojama taršos leidimais.

Pasak mero, blogo kvapo mieste nebeliko todėl, kad žmonės turbūt nebedegina senų kaliošų. „Atsiradus depozito mokesčio grąžinimui, žmonės nebedegina plastmasinės taros. Rajono gyventojai krosnis kūrena durpių briketais, anglimi, šis kuras duoda atitinkamą kvapą, tačiau yra sertifikuotas ir legalus. Gaudavome pranešimų, kad iš kaminų eina juodi dūmai,tačiau patikrinus paaiškėdavo, kad deginamos ne atliekos, o legaliai pardavinėjamos beržo tošys“,- sakė  LR Aplinkos ministerijos Šiaulių rajono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros vedėjas Mingaila Saulevičius.

Įeiti į patalpas reikalinga  teismo sankcija

Pasak aplinkosaugininkų, retai pasitaiko pranešimų apie krosnyse deginamas  atliekas, o jeigu rajono gyventojai pastebėtų tokį atveją, reikėtų pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Gyventojai praneša aplinkosaugininkams apie atliekų deginimo atvejus – štai Alksniupiuose buvo kūrenamos baldų plokštės.

„Gavę pranešimą apie deginamas atliekas, mes tikrindami informaciją galime įeiti tik į valdą, bet į pastatą eiti neturi teisės – tam reikalinga teismo sankciją, o kol sankcija bus gauta – visos atliekos seniai bus sudegintos“,- sakė M. Saulevičius.

Kaštonų gatvės rajonas – lyg rūke


Pasak Trišalės tarybos nario verslininko V. Stasiukyno, nors aplinkosaugininkai ir nuolat tikrina potencialius teršėjus, pažeidimų turbūt pasitaiko. „8 valandą ryto važiuojant pro Kaštonų gatvės rajoną, jis skendi lyg rūke. Prie individualių namų matosi sukrauti išardyti vagonų lentgaliai, kuriais turbūt kūrenamos krosnys“,- sakė verslininkas.

Trišalės tarybos narių manymu, Vagonų depo darbuotojai privalėtų pasidomėti, kur dingsta jų išardyti vagonai.
Posėdyje buvo pastebėta, kad nebesimato supjaustytų pabėgių krūvų – jais anksčiau nemažai rajono gyventojų kūrendavo krosnis.

Šiuo klausimu Trišalė taryba nutarė, kad rajone situacija normali, oras nėra užterštas, aplinkosaugininkai sistemingai dirba su taškiniais šaltiniais, kurie išmeta didžiausią taršą.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi