Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Medžioklinių šunų varžybos

Avatar

Paskelbta

data


Sausio 13-14 dienomis Radviliškio r. „Kruojos“ medžiotojų būrelio plotuose, Linkaičių ir Mažuolių miškuose, įvyko pirmieji Lietuvoje medžioklinių šunų bandymai su šernu laisvėje (natūraliomis sąlygomis) pagal Rusiškas (RKF) laikų varžybų taisykles, kurios Lietuvos kinologų draugijos buvo patvirtintos rugsėjo mėnesį.Teisėjai, turintys teisę teisėjauti  šiuose bandymuose, patvirtinti tik sausio pradžioje.

Dalyvavo 4 komandos, tai: „Stumbro“ m.b.-pora,  „Kruojos“ m.b.- pora,  „Gražionių“ m.b.-pora,  „Kruojos“  m.b.-vienetas.  Sidabravo medžiotojų būrelio  komanda neatvyko.
Iš 4 dalyvavusių komandų (3 poros ir 1 vienetas) iškovotas vienas  III laipsnio diplomas, jį pelnė Rusų europinė laika Nike, surinkusi  68 balus.
Per dvi dienas sumedžioti 3 elniai ir 8 šernai. Visų dalyvių vardu dėkojame „Kruojos“  būrelio valdybos pirmininkui Ernestui Mončauskui, suorganizavus puikų renginį. Ačiū teisėjams, dalyviams,  visiems medžiotojams už kantrybę. Visiems linkime sėkmės populiarinant medžioklinę šunininkystę. Gaila, kad tokių renginių nebeorganizuoja mūsų medžiotojų ir žvejų draugija.

Rajono medžiotojų informacija

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019