Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Medžioklinių šunų varžybos

Avatar

Paskelbta

data


Sausio 13-14 dienomis Radviliškio r. „Kruojos“ medžiotojų būrelio plotuose, Linkaičių ir Mažuolių miškuose, įvyko pirmieji Lietuvoje medžioklinių šunų bandymai su šernu laisvėje (natūraliomis sąlygomis) pagal Rusiškas (RKF) laikų varžybų taisykles, kurios Lietuvos kinologų draugijos buvo patvirtintos rugsėjo mėnesį.Teisėjai, turintys teisę teisėjauti  šiuose bandymuose, patvirtinti tik sausio pradžioje.

Dalyvavo 4 komandos, tai: „Stumbro“ m.b.-pora,  „Kruojos“ m.b.- pora,  „Gražionių“ m.b.-pora,  „Kruojos“  m.b.-vienetas.  Sidabravo medžiotojų būrelio  komanda neatvyko.
Iš 4 dalyvavusių komandų (3 poros ir 1 vienetas) iškovotas vienas  III laipsnio diplomas, jį pelnė Rusų europinė laika Nike, surinkusi  68 balus.
Per dvi dienas sumedžioti 3 elniai ir 8 šernai. Visų dalyvių vardu dėkojame „Kruojos“  būrelio valdybos pirmininkui Ernestui Mončauskui, suorganizavus puikų renginį. Ačiū teisėjams, dalyviams,  visiems medžiotojams už kantrybę. Visiems linkime sėkmės populiarinant medžioklinę šunininkystę. Gaila, kad tokių renginių nebeorganizuoja mūsų medžiotojų ir žvejų draugija.

Rajono medžiotojų informacija

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi