Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

VšĮ „Kretingos maistas“ prašo padidinti maitinimo paslaugų teikimo įkainį

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje apsilankė VšĮ „Kretingos maistas“ atstovas Irmantas Norkus. Šio apsilankymo tikslas – prašymas didinti maisto gamybos įkainį. 

VšĮ „Kretingos maistas“, laimėjusi viešąjį pirkimo konkursą teikti maitinimo paslaugas Radviliškio rajono švietimo įstaigoms 2016 metais, siūlo maisto gamybos įkainį kelti 0,20 centų 1–4 klasėms ir 0,22 centais – nuo 5 klasės. Šiuo metu Radviliškio rajone nemokamą maitinimą gauna iki 1 200 mokinių, gamybos išlaidos yra 0,66 centai vienam mokiniui.
Pasak I. Norkaus, poreikis didinti maisto gamybos įkainį atsirado pakilus minimaliam darbo užmokesčiui bei pabrangus žaliavoms.
VšĮ „Kretingos maistas“ rašte teigia, kad pagrindiniai teikiamų maitinimo paslaugų kainos didinimo faktoriai yra padidėjusios maisto produktų kainos, minimalaus darbo užmokesčio padidėjimas ir privalomo kasos aparatų naudojimo kaštai. Visi šie faktoriai nepriklauso nuo paslaugos teikėjo valios ir tuomet, kai vyko paslaugos pirkimo konkursas, VšĮ „Kretingos maistas“ neturėjo galimybės įskaičiuoti į tuometinę maitinimo kainą tų veiksnių, kurių ji nekontroliuoja.
Tačiau VšĮ „Kretingos maistas“, laimėjusi konkursą teikti maitinimo paslaugas rajono švietimo įstaigose kaip pasiūliusi geriausią kainą, turėjo numatyti ir brangstančias žaliavas, ir didėsiančius atlyginimus. Be abejo, rajono savivaldybė turės sutikti su kainų perskaičiavimu, nes kitu atveju galimai gali būti „įvaryta į kampą“ – jeigu VšĮ „Kretingos maistas“ atsisakytų tiekti maitinimą rajono švietimo įstaigoms, viso rajono mokiniai liktų alkani, nes kitos mokinių maitinimo alternatyvos nėra.
Galimybė perskaičiuoti teikiamų maitinimo paslaugų kainą yra numatyta sudarytose sutartyse, bet šis didinimas turi būti pagrįstas oficialiais kainų pokytį įrodančiais duomenimis.

Mokiniams maistas brangs?
Perspektyvoje mokiniams maistas brangs, nors ir dabar valgyti mokyklų valgyklose nėra labai pigu. Pavyzdžiui, kiaulienos kepsnys mokyklos valgykloje kainuoja 1,20, o Radviliškio kavinėje – 1,80.
Pasak I. Norkaus, tokios kainos yra  todėl, kad VšĮ „Kretingos maistas“ perka labai kokybiškus maisto produktus, o kavinės į žaliavų kokybę galbūt ne visada atsižvelgia.

Nusiskundimų sumažėjo
Pasak Radviliškio valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų, pastaruoju matu nusiskundimų dėl VšĮ „Kretingos maistas“ veiklos sumažėjo: pagerėjo maisto žaliavų kokybė, maistas skanesnis, į mokyklų valgyklas ateina valgyti daugiau mokinių.

„Radviliškio krašto“ informacija


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi