Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Ar mieste bus du „Akcentai“?

Avatar

Paskelbta

data

Skaitytojai rašo

Skulptūrinė kompozicija „Akcentas“. Ji sudaryta iš trijų dalių ir pasakoja apie Radviliškį.
Skulptūroje suvienyti tikri geležinkelio bėgiai, (iš metalo nukaldinti) vilko uodegomis vadinami augalai ir juodi žvirbliukai.

Kai garvežiai būdavo varomi kūrenant anglis, iš kaminų verždavosi tiršti juodi dūmai. Visos apylinkės, pro kurias pravažiuodavo traukiniai, juose skendėdavo. Viskas aplinkui pajuoduodavo – net ir žvirbliai. „Radviliškyje ir žvirbliai suodini“, – sakydavo žmonės anksčiau. Tad skulptūroje prie bėgių pritaikyta šio paukštelio figūra, nes jis tapo geležinkelininkų miesto simboliu.

Prie vandens augančios vilko uodegos byloja, kad Radviliškis pastatytas pelkėtoje vietovėje.
O kylantys į viršų geležinkelio bėgiai simbolizuoja miesto kilimą ir klestėjimą, nutiesus geležinkelį.
Skulptūros autorius – Darius Kazokas. Ji pastatyta 1997 metais, minint miesto 430 metų jubiliejų.
Tai ištraukos iš miesto gidės  Irmos Barkauskienės ekskursijos autorinio teksto („pasiskolinau” be autorės žinios, todėl manęs prašau nepainioti). Geriausiai apie skulptūrinę kompoziciją žino Vytautas Simelis, nes jis tame reikale dalyvavo. Jūsų laikraštis rašė apie būsimą skulptūrą” „Akcentas”. Kaip čia išeina, gal mieste bus du  „Akcentai”?

Pagarbiai Albertas Vitartas

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019