Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Bausti negalima pasigailėti dėl 5,71 euro

Avatar

Paskelbta

data

Nors merą A. Čepononį užgriuvusi teismų posėdžių banga neturi  tiesioginės įtakos jo pavaduotojui, tačiau didžiosios metų šventės K. Auguliui nuotaikos pakelti negalėjo. Jis yra prispaustas įvairiausių išorinių bei vidinių prieštaravimų ir abejonių, kurias sukėlė nerūpestingas sprendimas naudotis tarnybiniu automobiliu sūnaus Donato vestuvių metu.

 
Negalėdamas pakęsti, kad Radviliškio socialdemokratai, „patapę grindų skuduru“ po Antano kojomis, Tarybos narys E. Martynkinas, palaikomas bendraminčių, pradėjo reikalauti iš LSDP Radviliškio skyriaus pirmininko K. Augulio atsakomybės. Tačiau pasinaudojęs savo sūnaus ryšiais,  pažintimis sostinėje ir savo įtaka rajone, K. Augulis „suorganizavo raganų medžioklę“. Todėl, nesistengiant laikytis partijos statuto, vietos skyrius už menamus etikos pažeidimus bandė išmesti iš partijos E. Martynkiną ir V. Budvytienę. Demonstruodamas pavyzdį bet kuriam kitam, nusprendusiam ateityje mesti „pirštinę“.
Už sūnaus „pagalbą“, Kazimieras nusprendė atsidėkoti „paslauga“: pavežioti sūnų Donatą su būsima marčia po Lietuvą. Kaip pačius brangiausius svečius. Kelionės tikslu pasirinko A. Baranausko apdainuotą Anykščių kraštą. Tik problema,  kad tarnybiniu automobiliu su savivaldybės vairuotoju jis naudojosi atostogų metu! Aišku, toks pasirinkimas gal buvo motyvuojamas praktiniais sumetimais. Kartą nukentėjęs automobilio avarijoje, kai girto vairuotojo vežamas ir taip pat  neblaivus keleivio vietoje sėdėjęs pateko po traukiniu  (tai primena randai ant Kazimiero kaktos), jis nutarė nerizikuoti. Šaunu, kad sąmoningas tas mero pavaduotojas: išgėręs nenori sėsti  prie vairo. O kaip sūnaus vestuvės be alkoholio senosios nomenklatūros „dinozaurui“…
Bet neapskaičiavo šis rajono politikas, kaip atsigręš prieš jį patį. Netikėtai jam pačiam, nes tikėjosi, kad kaip ir jo kolegos iš konservatorių partijos atsikratė „nepatogius klausimus“ kėlusiu bendrapartiečiu. Šitie išmestieji nesusitaikė su partijos bičiulių „primesta dalia“. O dar išaiškėjo, kad kaltindamas kitus visos partijos ir skyriaus pirmininko, tai yra jo paties Kazimiero, vardo diskreditavimu ir autoriteto pažeminimu, etikos nesilaikymu, pats galimai pažeidė viešųjų ir privačių interesų įstatymą.
Dėl tokio mero pavaduotojo elgesio buvo informuotas rajono meras A. Čepononis. Mero reakcija į situaciją daugiau nei keista. Mero nuomone, „galbūt tai galima, gal kokia tvarka yra, juk Druskininkai tai turi tokia tvarką…“ Nustebina toks tiesiogiai rinkto politiko atsakymas ir akivaizdus neveikimas. Buvo kreiptasi raštu į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją, Radviliškio Kontrolės ir audito tarnybą bei patį merą A. Čepononį, nes jo polinkis „užmiršti“ tam tikras detales, ypač nesant įrodymų ir jam nepalankias, beveik kultinis.
Radviliškio savivaldybės kontrolierė G. Sinkevičienė, atlikusi tyrimą savo kompetencijos ribose, rašte išdėstė, kad nesant patvirtintai tvarkai, buvo neteisėtai naudojamasi tarnybiniu transportu. Dar blogiau. Politikas K. Augulis į tokią veiklą įtraukė ir kitus savivaldybės administracijos darbuotojus, kadangi vairuotojas turėjo teisę atsisakyti vežti, o buhalterė, neturėdama jokio teisinio pagrindo, – nepriimti pinigų už naudojimąsi tarnybiniu transportu. Kadangi tai „tik“ 5,71 eurų suma,  Kazimierui negresia jo „boso“ Antano likimas. Jo nepersekios prokuratūra ir galbūt artimiausiu metu Auguliui neteks trinti kaltinamųjų suolo. Tačiau dabar galima suprasti, kodėl būtent rajono „galva“ nenori, jog savivaldybės naudojamuose transporto priemonėse būtų įdiegta GPS programa. Bet kuris akylesnis nuspręs patikrinti, ar tikrai meras ir kiti politikai bei valdininkai nuvažiuoja tiek, kiek deklaruoja.
Meras A. Čepononis pateikęs raštišką atsakymą pabrėžė, jog jis dar „neturi duomenų, kad valdininkas ar darbuotojas naudotųsi atostogų metu tarnybiniu transportu“, nors buvo pirmas informuotas telefonu apie jo pavaduotojo Kazimiero keliones. Taip, Kazimieras juk ne valdininkas, jis juk politikas, todėl melu mero irgi neapkaltinsi. Paprašytas pakomentuoti tokį mero parašu patvirtintą raštą, kurį rengė Juridinio skyriaus „specialistas“ A. Matuzevičių, meras tegalėjo išspausti, kad nieko nežino ir kreiptis reiktų į patį Arnoldą paaiškinimo! Įdomu, kodėl ne Bendrųjų reikalų ar turto skyriaus specialistai rengė raštą? Ar Arnoldas turėjo būti asmeniškai informuotas, kad turėtų duomenų apie neteisėtus politikų veiksmus? Kontrolierė suprato, VTEK suprato, netgi Radviliškio rajono savivaldybės Etikos komisija suprato, o Arnoldas nesuprato, kad Kazimieras neteisėtai naudojasi tarnybiniu transportu, nes neturi duomenų!
Paprašytas pakomentuoti tokią situaciją, Seimo nario biurą iš Vilkaviškio į Radviliškį perkėlęs buvęs premjeras A. Butkevičius dėstė, kad politikai iš viso neturėtų naudotis tarnybiniais automobiliais ne tarnybos reikalais. Nežinoma, ar viešai drįs pabarti Radviliškio skyriaus pirmininką, nes ruošdamasis LSDP partijos pirmininko rinkimams, jis siekia kuo daugiau palankumo. Tad socialdemokratija ir jos vertybėmis nelabai čia pakvipo. Taip, jiems svarbus žmogus, šiuo atveju neteisėtai tarnybiniu transportu besivažinėjantis Kazimieras.
Nepabijojęs konservatorių skyriaus pirmininko rūstybės, „Radviliškio šiluma“ direktorius P. Mickaitis savo pavaldinei ir  Tarybos narei S. Dišlei skyrė tarnybinę nuobaudą, kai darbo metu ji prieššventiniu metu nešiojo šakočius po butus, tuo tarpu tokios politinės valios labai trūksta merui Antanui. Gaila, kad mero energingumas naudojamas savųjų protegavimui, bendrapartiečių dangstymui. Rajonui būtų tik geriau, jei rinktas vadovas pasielgtų taip principingai, kaip Australijos ministras pirmininkas, kuris atleido sveikatos ministrę, nes ji naudojosi tarnybinėmis komandiruotėmis, kad nusipirktų nekilnojamą turtą. Australija didesnė nei Lietuva, gal todėl ir padaryta žala savivaldybei tėra „tik“ 5,71 euras…

Marius Aleksiūnas

 

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi