Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Rajono kaimuose nebeliks septynių pašto skyrių

Avatar

Paskelbta

data

I. Dundulienė

Kovo 23 d. Radviliškio rajono Tarybos posėdyje lankėsi „Lietuvos pašto“ generalinė direktorė Lina Minderienė ir „Lietuvos pašto“ direktorė Inga Dundulienė. Viešnios pristatė projektą „Ateities laiškininkas“, kuris Radviliškio rajone bus pradėtas įgyvendinti gegužės pabaigoje – birželio pradžioje.

Rajone neliks kaimiškų paštų

Pasak viešnių, Radviliškio bei Utenos rajonai pasirinkti eksperimentiniais, kuriuose keletą mėnesių bus įgyvendinamas projektas „Ateities laiškininkas“. Po šio eksperimento bus žiūrima, kaip projektą reikėtų tobulinti, ką jame keisti.

Pagal projektą „Ateities laiškininkas“ Radviliškio rajone nebeliktų 7 paštų kaimo vietovėse. Būtų uždaryti Alksniupių, Aukštelkų, Sidabravo, Skėmių, Šaukoto, Šiaulėnų, Tyrulių pašto skyriai. Pašto skyriai išliktų tik Radviliškyje, Šeduvoje ir Grinkiškyje, o gyventojus kitose vietovėse aptarnaus mobilūs paštininkai, iškviečiami „pagal poreikį“. Gyventojai pasiskambins į skambučių priėmimo centrą ir kitą dieną po skambučio į jų namus pasibels paštininkas.

Pasak viešnių iš sostinės, ši reforma nebus skausminga, nes nebeliks tik 7 paštų viršininkų etatų, o vietoje 8  laiškininkų  liks  7 laiškininkai, dirbantys po 0,9 etato. Šiems laiškininkams atlyginimas padidės nuo 380 eurų iki 480 eurų.

Pasak L. Minderienės, įgyvendinant projektą „Ateities laiškininkas“, darbuotojai bus aprūpinti automobiliais su visa reikiama įranga. Šiuo metu, kol automobilių ir reikiamos įrangos dar nėra, laiškininkai kliento namuose  negali paimti išsiuntimui siuntų, klientui dėl šios paslaugos reikės kreiptis į artimiausią pašto skyrių.

Kodėl pribrendo reforma?

Pasak I. Dundulienės, ši reforma tapo kaip ir būtinybe, nes nuo 2014 m. kaime pašto paslaugų  sumažėjo 10 proc., pašto skyriai kaimuose dirba tik 2-4 valandas per dieną, o 75 proc. pašto paslaugų suteikiama klientų namuose.

Pasak „Lietuvos pašto“ vadovių, pastaruoju metu padaugėjo pristatomų siuntų (turbūt giminaičiais pasirūpina emigrantai), o spaudą užsako laiškanešiai, tad eiti žmonėms į pašto skyrius kaip ir nebėra reikalo. Viešnios pateikė statistiką, kad 2014-2016 m. Alksniupių pašte per dieną suteikiama 22,7 proc. paslaugų, Aukštelkų pašte – 10,1 proc., Sidabravo pašte – 12,9 proc., Skėmių pašte – 6,3 proc., Šaukoto pašte – 19,2 proc., Šiaulėnų pašte – 9,0 proc., Tyrulių pašte – 12,8 proc.

Vadinasi, daugiau paslaugų suteikiama klientų namuose ir šie skyriai nebereikalingi.
Dar vienas reformos kriterijus – kaimuose gyvena daugiausia senyvo amžiaus žmonės, kuriems sunku nueiti į paštą, todėl ši reforma paštą priartins prie jų namų.

Pašto darbuotojai – už reformą

Pasak L. Minderienės ir I. Dundulienės, Radviliškio rajono pašto darbuotojai  pasisakė už šią reformą – žmonės nori dirbti naujai, moderniai ir daugiau uždirbti.

Tarybos nariui J. Baubliui iškilo klausimas, kaip  laiškanešė važinės pas klientus į namus su visa įranga. „Jau dabar Šeduvos laiškanešės atrodo kaip sraigės, apsikrovusios dviračius spauda, laiškais. Jeigu dar reikės vežiotis ir kvitų spausdintuvą bei kitą įrangą, joms prie dviračių reikės prikabinti priekabas“,- sakė Tarybos narys.

„Lietuvos pašto“ vadovės jį nuramino, kad visą įrangą laiškanešiai vežiosis jiems išnuomotais automobiliais. Bet kol reforma nevyksta ir Radviliškio rajonas tik eksperimentinis, nejaugi laiškanešiai po rajoną važinės dviratukais? Į šį klausimą atsakyta nebuvo.

Į klientų patogumus neatsižvelgta

Dėl pašto skyriaus gresiančio uždarymo labai nepatenkinti Alksniupių gyventojai. „Buvo labai patogu išsiųsti registruotus laiškus ryte, o dabar teks važiuoti į Šeduvą“,- sakė Tarybos narys J. Malinauskas. Tikrai teks, nes laiškininkai kliento namuose kol kas negalės priiminėti siuntų.

Iškilo ir dar viena problema – dėl laiškanešių sąžiningumo. „Moteris, auginanti mažą vaiką ir nuolat būnanti namuose, negavo registruoto laiško ir turėjo jo važiuoti atsiimti į Šeduvą, nors laiškininkas tikino, kad du kartus buvo atnešęs laišką, tačiau nieko nerado namuose. Kaip jūs šiuos „ateities laiškininkus“ kontroliuosite?“,- klausė Tarybos narys J. Malinauskas.

Pasak I. Dundulienės, kol kas reikės pasikliauti laiškininko garbės žodžiu, o prasidėjus reformai laiškanešių automobiliuose bus įmontuota programa, kuri rodys, kur laiškininkas buvo nuvažiavęs.
Bet taip bus ateityje, o kol kas užteks laiškininkui pasakyti: „Garbės žodis, ten buvau, tačiau nieko neradau namuose“. O kaip tą informaciją patikrinti? Kol kas niekaip.

Radviliškio rajonas – labai mobilus ir pilotinis

Apibendrinus Radviliškio rajone pastaruoju metu vykstančias reformas, pastebima, kad dauguma paslaugų tampa mobiliomis ir beveik nebelieka stacionarių. Jau turime mobilias policijos nuovadas, mobiliomis netrukus taps bendruomenių slaugytojos, atsiras mobilūs laiškininkai. Sakoma, kad mobilios paslaugos jas priartins prie gyventojų, o kaip bus realybėje, pamatysime reformoms įsibėgėjus.
Radviliškio rajonas taip pat skuba būti pilotiniu. Pilotiniu tapo skirstant socialinę paramą, pilotiniu tapo ir vykdant pašto reformą. Tarybos nariai domėjosi, kodėl Radviliškio rajonas tapo projekto „Ateities laiškininkas“  „bandomuoju triušiu“ ?

Pasak L. Minderienės, šiam eksperimentui pritarė Radviliškio rajono pašto darbuotojai. Taip pat „Lietuvos pašto“ vadovės sausio mėnesį buvo susitikusios su meru bei seniūnais  ir pristatė šį projektą, vasario 11 d. buvo radijo laidą, kurioje Radviliškio rajono meras žavėjosi projektu ir jo įgyvendinimui rajone labai pritarė. Tik įdomu būtų sužinoti, kodėl savivaldybės finansuojamame savaitraštyje kovo pradžioje  buvo rašoma, kad dar nežinia, ar rajone dirbs „Ateities laiškininkai“? Juk, logiškai mąstant, „Lietuvos pašto“ vadovės sausio mėnesį nebūtų vykusios iš sostinės į rajoną, esantį už 200 kilometrų, tik šiaip pakalbėti apie projektą, neturėdamos tikslo, kad Radviliškio rajone  bus išbandomas projektas „Ateities laiškininkas“.

„Radviliškio krašto“ informacija

L. Minderienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi