Vaikų dienos centras – erdvė augti

Vaikų dienos centro darbas orientuotas į vaiką, kad kiekvienas jaustųsi saugus, mylimas ir gerbiamas, kad gebėtų išreikšti save bei išklausyti kitą.

Siekiant veiksmingo bendravimo ir bendradarbiavimo, VDC „Gandriukas“ paslaugų teikimas nukreiptas į vaikų užimtumą, kasdienio gyvenimo įgūdžių, vaikų atsparumo socialinės rizikos veiksniams ugdymą, mokymosi motyvacijos skatinimą ir palaikymą, kad apsaugoti vaikus nuo netinkamo elgesio, šlaistymosi gatvėmis bei padėti jiems pasijusti visaverčiais visuomenės nariais.

Čia kiekviena diena kupina įdomios veiklos: įvairiausių rankdarbių kūrimo, naujų žinių, atvirų pokalbių, maisto ruošimo, įsimintinų išvykų, teminių grupinių užsiėmimų. Užsiėmimų metu vaikai mokosi patys ieškoti informacijos internete, spręsti problemas be riksmų ir muštynių , kritiškai mąstyti, įvairiausių meninės saviraiškos būdų, kur atsiskleidžia individualūs gebėjimai ir savarankiškumas, žaidžia įvairius stalo žaidimus, sprendžia logines užduotis. Ir jiems visiems reikia pagalbos vienu metu ir būtent tada, nes belaukdami nieko neveiks, o dar ir su draugu susipyks. Kiti, norėdami būti pranašesniais, prašo papildomų užduočių. Vienam prasideda pykčio proveržis, nes nesugebėjo iš pirmo karto gražiai parašyti, nupiešti ar nulipdyti, kitas apsiverkia, nes nesulaukė pagyrų. Ir viskas susideda į vieną laiką – pusdienį.

Džiugu, kai vaikų dienos centre apsilanko tėveliai, kurie domisi, įsiklauso ir supranta, kad vaikams reikia ne daiktų, o tėvų meilės ir dėmesio.

Informaciją parengė: Radviliškio PBSPC VDC „Gandriukas“

Total
1
Dalinasi
Related Posts