Svarbi „Sodros“ informacija dėl pandeminės situacijos

Verslui, patiriant sunkumų dėl sustabdytos veiklos ar apyvartinių lėšų trūkumo, „Sodra“ primena mokesčių mokėtojų galimybes:

Švietimo įstaigose nustačius infekcijos plitimą ribojantį režimą (dėl naujojo koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės) ir dėl to atsiradus būtinybei prižiūrėti pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ar pradinio ugdymo programą ugdomą vaiką, nedarbingumo pažymėjimas išduodamas 14 kalendorinių dienų, skaičiuojant nuo švietimo įstaigose infekcijos plitimą ribojančio režimo nustatymo dienos.

Kai nedarbingumo pažymėjimas yra išduotas dėl epideminės situacijos vaikui prižiūrėti, ligos išmoka iš „Sodros“ lėšų apdraustajam skiriama nuo pirmosios vaiko priežiūros dienos ir mokama ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų. Ligos išmokos dydis vaikui prižiūrėti yra 65, 94 procento gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Kai nedarbingumo pažymėjimas yra išduotas dėl ligos ar dėl epideminės situacijos nuo darbo nušalintam apdraustajam, ligos išmoką dvi pirmąsias kalendorines nedarbingumo dienas, sutampančias su darbuotojo darbo ar tarnybos grafiku, moka darbdavys (išmokos dydis negali būti mažesnis negu 62,06 procento ir didesnis negu 100 procentų išmokos gavėjo vidutinio darbo užmokesčio). Ligos išmoka iš „Sodros“ lėšų skiriama nuo trečiosios laikinojo nedarbingumo dienos ir mokama visą nušalinimo nuo darbo laikotarpį iki karantino atšaukimo. Ligos išmokos dydis yra 62,06 procento gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Visą šio informacinio pranešimo tekstą rasite paspaudę nuorodą: https://www.sodra.lt/lt/informacija_del_pandemines_situacijos

Total
0
Dalinasi
Related Posts