Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tarybos nariui įsikišus sutaupytas beveik milijonas

Avatar

Paskelbta

data

Savaitraštis „Radviliškio kraštas“ jau rašė apie didelį rajono mero bei administracijos direktorės norą išasfaltuoti už brangiai žvyrkelį Karčemos – Sedūnai, o dar kitaip tariant,kaip sako meras,  – įsisavinti lėšas. Šiai 2,54  km atkarpai buvo numatyta ir Taryboje patvirtinta skirti net 1,5 mln. eurų sumą.

Problemą dėl per didelės kainos Tarybos posėdyje iškėlė Tarybos narys G. Lipnevičius, jam paantrino ir Statybos bei viešosios tvarkos skyriaus vedėjas G. Vičas. Pasak G. Vičo, reikėtų mažinti žvyrkelių atkarpų asfaltavimo kaštus klojant minkštąsias asfalto dangas.

Tarybos nariui G. Lipnevičiui iškėlus klausimą, o savaitraščiui „Radviliškio kraštas“ paviešinus valdančiųjų norą labai brangiai asfaltuoti žvyrkelius, netikėtai šių darbų kaina sumažėjo.

Kelias bus asfaltuojamas daugiau negu perpus pigiau

Šių metų vasarą buvo paskelbti konkursai  dviem žvyrkelių atkarpoms asfaltuoti: Sedūnai – Arimaičiai  ir  Karčemos – Sedūnai.
Pasak Statybos ir viešosios tvarkos skyriaus vedėjo G. Vičo, 1,4 kilometro  ilgio kelio atkarpai Sedūnai – Arimaičiai asfaltuoti rangovo neatsirado, tad konkursas bus skelbiamas iš naujo.

Kelio atkarpą, kurios ilgis – 2,5 kilometro, asfaltuos  konkursą laimėjusi UAB „Helanas“. Konkursą laimėjusi įmonė šią kelio atkarpą  įsipareigojo  išasfaltuoti  už 670 098,74 eurų sumą.

Kelio asfaltavimui sutaupytas beveik milijonas

„Labai džiugu, kad asfaltuojant šią kelio atkarpą  bus sutaupyta nemažai lėšų. Taryboje  buvo patvirtinta skirti  net 1,5 mln. eurų, o konkursą laimėjęs rangovas šiuos darbus atliks už daug  mažesnę sumą, tad  bus sutaupyta net apie 900 tūkst. eurų – tai  tikrai nemaža suma mūsų rajono biudžetui. Artimiausiu metu teiksiu siūlymą Tarybai sutaupytas lėšas skirti mokyklų, darželių remontams, Eibariškių tvenkinio  dumblo išvalymui, treniruoklių bei vaikų žaidimų aikštelės įrengimui bei  miesto ir kaimo žvyrkelių asfaltavimui“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.

Jam paantrino ir Statybos bei viešosios tvarkos skyriaus vedėjas, pritardamas, jog  670 tūkst. eurų suma už šio kelio ruožo išasfaltavimą tikrai nedidelė. Gal pagaliau rajone nugalės sveikas protas ir  keliai bus asfaltuojami už protingą kainą, o ne klojant „auksinį“ asfaltą už milijonus eurų, kuriuos į  biudžetą suneša Radviliškio rajono mokesčių mokėtojai.

Ką gali žinoti, merui A. Čepononiui planuojant atsisakyti mero posto ir iškeliauti į Seimą, gal atsiras ir daugiau rangovų, kurie 1,4 kilometro likusią kelio atkarpą  išasfaltuos už mažesnę kainą nei  planuojami išleisti  930 tūkst. eurų ir bus sutaupyta dar papildomai pusė milijonų eurų.

Beje, partijos buvo pritarusios šiam išlaidavimui, išskyrus nepartinius, nebalsavusius už šį akivaizdų pinigų taškymą.

Jonas Petrikas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams, kurių vienas vairavo neblaivus, kitas policininkui pasiūlė kyšį

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose išnagrinėtos dvi baudžiamosios bylos ir paskelbti nuosprendžiai dviem užsieniečiams – Latvijos ir Estijos piliečiams, kurie naktį Šiauliuose nusprendė įsigyti alkoholinių gėrimų. Kaltinamasis A. G. neblaivus vairavo draugo automobilį, kitas kaltinamasis, automobilio savininkas, A. P. policijai pasiūlė kyšį. Abu užsieniečiai atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Neblaivus už vairo sėdęs 31 metų A. G. perduotas sutuoktinės atsakomybei pagal laidavimą be užstato 1 metams. Jam teismas skyrė dvi baudžiamojo poveikio priemones: uždraudė vairuoti kelių transporto priemones 1 metus 9 mėnesius ir konfiskavo draugo A. P. automobilį, kurio vertė beveik 10 500 eurų.

Kyšį policijai siūlęs 29 metų A. P. perduotas sesers atsakomybėn pagal laidavimą 1 metams 6 mėnesiams be užstato. Jam skirta baudžiamojo poveikio priemonė – 500 eurų (10 MGL) įmoka į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą, įpareigojant sumokėti įmoką per 4 mėnesius nuo nuosprendžio įsiteisėjimo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose pagreitinto proceso tvarka nagrinėtos dvi atskiros baudžiamosios bylos.

Teismas konstatavo, kad A. G. padarė vieną nusikalstamą veiką, priskiriamą nesunkių nusikaltimų kategorijai, veika baigta. Anot bylą nagrinėjusio Šiaulių rūmų teisėjo Broniaus Vinciūno, A. G. nusikalto būdamas neteistas. Nustatyta jo atsakomybę lengvinanti aplinkybė – pripažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi ją padaręs. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta. Administracine tvarka nebaustas, dirba, charakterizuojamas teigiamai.

Baudžiamąją bylą nagrinėjusi Šiaulių rūmų teisėja Alma Berniūnaitė teigė, kad kaltinamasis A. P. padarė apysunkį nusikaltimą, nusikalto pirmą kartą, prisipažino kaltu ir gailisi padaręs nusikaltimą. Nusikalstama veika žala nepadaryta. Teismas pažymėjo, kad A. P. turi tvirtus šeimos ryšius, dirba.

Teismas nustatė, kad A. G. 2020 m. rugsėjo 16 d. apie trečią valandą nakties Tilžės gatvėje, Šiauliuose, neblaivus vairavo lengvąjį automobilį. Jam nustatytas vidutinis – 1,82 promilių – girtumo laipsnis. Kaltinamasis A. G. vairavo draugo A. P. automobilį. Automobilio savininkas sėdėjo šalia neblaivaus vairuotojo, keleivio vietoje ir irgi buvo neblaivus. Kaltinamasis A. P. juos sustabdžiusiam policijos pareigūnui tiesiogiai pasiūlė 1 000 eurų kyšį už tai, kad būtų paleistas sulaikytas jo draugas A. G. ir grąžintas jo automobilis.

Teismo nuosprendis kaltinamajam A. G. priimtas 2020 m. spalio 26 dieną. 2020 m. spalio 27 d. paskelbtas nuosprendis A. P. baudžiamojoje byloje. Nuosprendžiai neįsiteisėję, jie per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiami apeliacine tvarka Šiaulių apygardos teismui per Šiaulių apylinkės teismą.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. 8 676 50 348

Faks. (8 41) 598 480

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto parke trūksta šviesos

Avatar

Paskelbta

data

Sparčiai trumpėja dienos, ilgėja vakarai. Baigę darbus miestelėnai užsuka  tai į parduotuves, tai į kirpyklą – ir jau tamsu. Radviliškio miesto gyventojai skundžiasi, jog miesto parke labai trūksta apšvietimo.

„Parke puikiai apšviesta vaikų žaidimų aikštelė, bet vėlai vakare, sutemus, vaikai  juk nebežaidžia.

Pagrindinis parko takas tamsokas, apšviečiamas tik prie Naujosios gatvės esančių gatvės žibintų, o nuo jo vidurio visai nėra apšvietimo. Moterys po darbo su pirkiniais dėl šios priežasties į namus  priverstos eiti  ilgesniu  keliu aplinkinėmis gatvėmis, nes jos apšviestos ir saugesnės“,- sakė radviliškiečiai.

Suprantame, kad Radviliškio miesto seniūnui E. Mončauskui sutemus vykstant į namus puikiai šviečia automobilio šviesos, bet gal jis po darbo galėtų  pėstute praeiti Radviliškio miesto parku ir pažiūrėti, ką galima padaryti, kad gyventojai saugiai ir greitai po darbo pasiektų namus.
O kol  kas radviliškiečiams patariame apsišarvuoti kantrybe, kol ponai valdininkai supras ir paprastų gyventojų  poreikius.

Paulius Ropė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019