Policija primena – liko trys mėnesiai, kai netinkami naudoti ir signaliniai ginklai gali būti legalizuojami

2019 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojus Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymo Nr. IX-705 pakeitimo įstatymui (toliau – Įstatymas), asmenys, kurie įsigijo visiškai netinkamus naudoti ginklus ir signalinius ginklus iki Įstatymo įsigaliojimo, privalo juos su prašymu išduoti neterminuotą leidimą laikyti ginklus, leidimą nešiotis ginklus pateikti užregistruoti apskrities vyriausiajam policijos komisariatui iki 2021 m. rugsėjo 14 d.  

Pagal Lietuvos Respublikos ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatymą „visiškai netinkamas naudoti ginklas – nešaunamasis ginklas, kuris gaunamas perdirbant ar paveikiant šaunamąjį ginklą arba pakeičiant šaunamojo ginklo savybes taip, kad visos jo pagrindinės dalys yra negrįžtamai sugadintos ar sugedusios ir jų neįmanoma atkurti, sutaisyti, išimti, pakeisti kitomis, kad jis vėl taptų tinkamas naudoti pagal paskirtį“, „signalinis ginklas – šaunamasis ginklas, skirtas garso, šviesos signalui sukurti signaliniu pirotechnikos įtaisu ar signaliniais šaudmenimis“. 

Nuo Įstatymo įsigaliojimo pradžios policija užregistravo 289 visiškai netinkamus naudoti ginklus ir 232 signalinius ginklus.

Policija ragina visus asmenis, turinčius visiškai netinkamų naudoti ginklų ar signalinių ginklų, per likusius tris mėnesius kreiptis į policiją dėl jų užregistravimo ir įspėja, kad, nesuspėjus to padaryti iki nustatyto termino, vėliau už neteisėtą disponavimą minėtais ginklais grės baudžiamoji atsakomybė.

Asmenų prašymai dėl ginklų pateikimo ar dokumentų išdavimo licencijavimo klausimais priimami apskričių vyriausiuosiuose policijos komisariatuose, jeigu iš anksto užsiregistruojama Policijos elektroninių paslaugų sistemoje www.epolicija.lt (https://www.epolicija.lt/rezervacija/?lang=lt). 

Daugiau informacijos galite sužinoti policijos informacijos telefonu 8 700  60 000 arba el. p. info@policija.lt

Total
1
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts