Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tradicijos – tai mūsų veidas

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 26  dieną Lizdeikos gimnazijoje vyko suaugusiųjų klasių mokinių krikštynos, kurios jau tapo tradicija. Kaip savo „Prakalboje į malonųjį skaitytoją“ teigė Mikalojus  Daukša, kiekviena tauta, valstybė turi saugoti savo papročius bei tradicijas. Tradicijos – tai tarsi santaka, kurioje dabartis susitinka su praeitimi, tai lyg tiltas, ant kurio stovėdami matome laiko upės tėkmę ir jos veidrody atsispindinčius save. Tad tradiciškai krikštynos vyko G. Petkevičaitės-Bitės dvare.

Per tris savaites suaugusiųjų klasių mokiniai apsiprato mokykloje, spėjo pažinti draugus ir mokytojus, bet iki antradienio jie nebuvo tikri Lizdeikos gimnazijos mokinai, nes „nepakrikštyti“. Šventės ypač laukė naujai atvykę mokytis suaugusieji, kurie buvo pasiryžę patirti įvairiausių išbandymų bei išgyventi įsimintinų akimirkų. Krikštatėviai – jau ne pirmus metus gimnazijoje besimokantys suaugusiųjų klasių mokiniai ir jau trečius metus Lizdeikos gimnazijos tradicijas puoselėjanti mūsų gimnaziją baigusi mokinė Eurika Jucienė. ,,Krikštatėviai“ sugalvojo daug kūrybinių užduočių, sukurdami žaismingą nuotaiką. „Paragavę” įvairių išbandymų, sėkmingai įvykdę ne vieną užduotį, ,,naujokai“ buvo priimti į gimnazijos bendruomenę kaip pilnateisiai jos nariai.

Šventėje netrūko geros nuotaikos ir linksmo susirinkusiųjų juoko. Džiaugiamės, kad kas metai į tradicinius renginius atvyksta ir buvę mokiniai. Puoselėjamos tradicijos skatina atsigręžti, atsistoti vienoje rikiuotėje su buvusiais, pasimokyti iš jų, sykiu parodyti, kuo mes esame juos pranokę, padeda suprasti, kas laikina, o kas amžina.

Lizdeikos gimnazijos suaugusiųjų klasių auklėtoja S. Vaitiekūnė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi