Savivaldybės administracija skubina mokyklų naikinimo procesą

Ką tik Radviliškio gyventojai stebėjosi, kaip savivaldybės valdininkai uždarinėjo gyvenviečių ambulatorijas, o nespėjus jiems atsitokėti, jau griebtasi ir mokyklų naikinimo. 2021 m. spalio 28 d. Radviliškio rajono savivaldybė paskelbė, kad teikia gyventojams svarstyti mokyklų tinklo pertvarkymo projektą. Pasiūlymus ir pastabas pasiūlė pateikti iki lapkričio 5 d., kas  reiškia, kad liko vos dvi darbo dienos, o informaciją apie planuojamą pertvarką galite rasti savivaldybės tinklalapyje.

Kol kas lieka nežinia, kodėl naujasis meras Vytautas Simelis, kuris, beje, turi pedagoginį išsilavinimą, tik atėjęs, puolė naikinti medicinos įstaigas ir mokyklas…

Pagal svarstymui pateiktą mokyklų naikinimo planą, Sidabravo ir Grinkiškio J. Poderio gimnazijose 2022–2023 mokslo metais nebebus formuojama III gimnazijos klasė, bus vykdoma pertvarka, iki 2023 m. rugpjūčio 31 d. paverčiant jas pagrindinėmis mokyklomis (jose mokysis vaikai iki dešimtos klasės). Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje ateinančiais mokslo metais nebeliks 9 klasės, iki 2023 m. rugpjūčio 31 d. ji turėtų būti prijungta prie Baisogalos mokyklos-darželio ir įsteigtas Pociūnėlių skyrius. Alksniupių pagrindinėje mokykloje pokyčių žadama imtis 2025–2026 mokslo metais, kada nebus komplektuojama 9 klasė. Visai neseniai sklido gandai, kad Alksniupių pagrindinę mokyklą planuota prijungti prie Šeduvos gimnazijos, įsteigiant Alksniupių skyrių, tačiau dabar pateiktame projekte tokio siūlymo nebeliko.

Mokyklų tinklo pertvarkos planas bus teikiamas svarstyti ateinančiam Tarybos posėdžiui 2021 m. lapkričio 25 d. Jau yra parengtas sprendimo projektas.

Patirtis rodo, kad vos imamasi mažinti klases, prijunginėti mokyklas prie didesnių ugdymo įstaigų, netrukus mokyklų toje vietovėje apskritai nelieka. Siūlome gyventojams būti aktyviems ir nelaukti, kol už juos nuspręs kiti bei kreiptis į Radviliškio rajono savivaldybės administraciją arba Tarybos narį Gediminą Lipnevičių, kuris aktyviai pasisako už mokyklų išsaugojimą. Taip pat savo pastebėjimais apie mokyklų pertvarką galite pasidalinti ir su savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija telefonu 8 606 82 602, el. paštu redakcija@radviliskiokrastas.lt

Kadangi netrukus šiuo klausimu Taryboje vyks balsavimas, apie priimtą galutinį sprendimą informuosime kituose savaitraščio „Radviliškio kraštas“ numeriuose.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija

Total
13
Dalinasi
Related Posts