Praeiviai neleido girtam radviliškiečiui vairuoti bei „parūpino“ baudą

Šiais laikais išdrįsti visiškai girtam vairuoti automobilį prilygsta beprotybei – arba žmogus turi didžiulę priklausomybę, arba jis labai drąsus, o gal ir viskas viename. Kuris iš jų yra radviliškietis Eimantas Z., nežinia, bet faktas, kad, kelias dienas vartojęs alkoholį ir vėliau įpūtęs net 2,73 promiles, jis susiruošė į prekybos centrą, kur iš karto atkreipė praeivių dėmesį.

Praeiviai toliau vairuoti neleido

Išėjusi iš parduotuvės pirkėja, vėliau apklausta kaip liudytoja, papasakojo, kad 2021 m. liepos 30 d. prie prekybos centro „Pagunda“ Jaunystės gatvėje pastebėjo vidury gatvės stovintį vyriškį. Jis svirduliavo, bandė nuo kelio rinkti pabirusias penkias alaus skardines. Nepavykus savo pirkinio susirinkti, vyriškis skardines paspyrė link juodos spalvos automobilio BMW 320. Šių veiksmų stebėtojai buvo netikėta, kad radviliškietis netrukus automobilį atsirakino, susidėjo į jį alų ir sėdo už vairo, nes akivaizdžiai matėsi, kad jis – neblaivus. Šis veikėjas šiek tiek pavažiavo atbuline eiga ir būtų važiavęs toliau, jei ne viską stebėjusi moteris, kuri pribėgo prie automobilio ir, filmuodama savo mobiliojo ryšio telefonu, vyriškį sulaikė. Prie pilietiškos moters prisijungė ir kitas praeivis, kuris apie girtą vairuotoją pranešė Bendrajam pagalbos centrui ir stovėdamas laukė, kol į įvykio vietą atvyks pareigūnai. Po kelių minučių priėjo dar vienas žmogus, kuris iš Eimanto Z. atėmė automobilio raktelius, kad tas nesumanytų sprukti.  

Pateikė filmuotą medžiagą

Moteris, kuri pirma pastebėjo bandantį automobiliu nuo parduotuvės sprukti neblaivų vairuotoją, visą įvykį filmavo telefonu. Vaizdo įrašą ji pateikė atvykusiems pareigūnams. Jame buvo matyti, kad BMW vairuotojas iš pradžių neigė, kad yra neblaivus, tačiau jo kalba buvo nerišli, akys paraudę. Vėliau vyras pripažino, jog yra girtas, gyvena netoliese ir sakė, kad iki namų parvažiuoti jam visai netoli. Kad Eimantas Z. įvykio metu buvo girtas, matosi ir iš parduotuvės vaizdo stebėjimo kameros įrašo, kuriame užfiksuota, kad į parduotuvę vyras ateina šlitinėdamas ir vos nenugriūna.

Tris dienas vartojo alkoholį ir neblaivus nesijautė

Apklausiamas kitą dieną po įvykio, Eimantas Z. paaiškino, kad iki įvykio 2-3 dienas, būdamas vienas namuose, vartojo alkoholį. 2021 m. liepos 30 d. apie pietus jis vėl gėrė, o apie 17.50 val. sėdo į jam priklausantį automobilį ir išvažiavo į parduotuvę. Pasak radviliškiečio, jis neblaivus nesijautė ir jautė, kad gali vairuoti, nes buvo numigęs. Eimantas Z. sakė, kad nuoširdžiai nesitikėjo, kad gali pripūsti 2,73 promiles.

Kūrė istorijas

Atvykus policijos pareigūnams, neblaivus radviliškietis elgėsi ramiai, tačiau neigė vairavęs automobilį, kūrė istorijas, kad jį kažkas atvežė. Kas jį nuvežė prie prekybos centro, nors automobilis stovėjo netoliese ir jame kitų asmenų nebuvo, vyras paaiškinti negalėjo. Deja, jo istorijos nepasirodė įtikinamos, nes viską matė liudytojai, veiksmai buvo nufilmuoti.

Skaudžios pasekmės

Įvykio dieną Eimantas Z. dar dirbo vairuotoju ir dėl savo veiksmų neteko darbo. Šiuo metu jis – bedarbis. Teismas pripažino, kad radviliškietis padarė nusikaltimą, numatytą Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 1 dalyje ir teismo baudžiamuoju įsakymu jam skyrė 40 MGL (2 000,00 Eur) baudą. Ją radviliškietis turės sumokėti per 8 mėnesius nuo baudžiamojo įsakymo įsiteisėjimo dienos. Baudos laiku nesumokėjus, jos priverstiniu išieškojimu turės pasirūpinti antstolis. Teismas skyrė dvi baudžiamojo poveikio priemones – 2 metus uždraudė vairuoti bei konfiskavo automobilį BMW 320, jo užvedimo raktelius bei dokumentus, kadangi sautomobilis pripažintas nusikalstamos veikos padarymo įrankiu.

Iš teismo sprendimo matyti, kad dar ilgai Eimantas Z. vairuotoju dirbti negalės, o iš kur gaus pinigų baudos sumokėjimui – jo rūpestis. Ar dar išdrįs girtas sėsti prie vairo, parodys laikas.

Rita Grigalienė

Total
10
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts