Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio rajono gyventojai neskuba tapti globėjais

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje savivaldos, policijos, socialinių darbuotojų atstovai, vaiko teisių apsaugos specialistai diskutavo apie policijos, vaiko teisių ir socialinių darbuotojų bendradarbiavimą.
Didžiausia problema – susidariusi sudėtinga situacija dėl vaiko teisų specialistų dalyvavimo vaikų paėmimo iš smurtinės aplinkos savaitgaliais, naktį procedūroje.

Trūksta vaikų teisų specialistų

Vaiko teisų apsaugos specialistai, dirbantys pilnu darbo krūviu visą darbo savaitę, dar turėtų organizuoti budėjimus naktimis ir savaitgaliais, nedarbo metu. Pasak Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėjos Larisos Paurienės, dirbę naktį specialistai turėtų pasiimti išeiginę, tad darbo dienomis nebūtų kam eiti į teismus. Kad vaiko teisių apsaugos specialistai galėtų tinkamai vykdyti įstatymuose numatytas funkcijas visą parą, Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje būtina įsteigti kelias papildomas pareigybes. Tam reikalingas finansavimas. Lėšų LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija žadėjo, bet jis bus skiriamas tik nuo 2018 m. sausio 1 d., o įvykių ir pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje ir vaikų teisių pažeidimus gaunama tikrai nemažai ir jų vis daugėja.

Rizikos šeimų daugėja

Susitikime dalyvavę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato laikinasis viršininkas Vincas Urbonavičius ir Radviliškio rajono policijos komisariato laikinasis viršininkas Saulius Malatokas teigė, kad policijos pareigūnai, atvykę į įvykio vietą po darbo valandų ar savaitgaliais, turi daugiausia problemų, jei prireikia spręsti vaiko paėmimo iš nesaugios jam aplinkos klausimus. „Policijos pareigūnai gaišta laiką ieškodami, kur galima laikinai apgyvendinti vaikus. Tuo metu jie negali tinkamai, greitai sureaguoti į kitus iškvietimus, todėl šią problemą būtina spręsti“, – sakė V. Urbonavičius. Pasak jo, žmonės labai aktyvūs, pranešimų apie smurtą prieš vaikus, smurtą šeimoje ar be priežiūros paliktus vaikus daugėja. Tokių iškvietimų per metus buvo skaičiuojama per tris šimtus, o pastaruoju metu per du mėnesius jau užfiksuota 120 atvejų. „Anksčiau policijos pareigūnai atvykę į šeimą, kur yra smurtautojas, paimdavo tik smurtautoją, o apie vaikus jokios kalbos nebūdavo. Dabar iš smurtaujančios šeimos reikia paimti nepilnamečius vaikus, o kur juos vežti naktį  reikia ilgai ieškoti, skambinti vaikų teisių apsaugos specialistams“,- sakė V. Urbonavičius.

Pasak L. Paurienės, po savaitgalio Policijos komisariatas Vaikų teisių apsaugos specialistams pateikia nemažai pranešimų apie smurtą šeimose. „Mes labai dėkingi Policijos komisariatui už bendradarbiavimą, apie smurtą 4 šeimose net nežinojome, jos nebuvo socialinės rizikos šeimų sąraše, tačiau dvi tikrai į juos pateks“,- sakė L. Paurienė.

Buvo nutarta policijos pareigūnams pateikti sąrašas budinčių globėjų, kurie galės laikinai globoti vaikus iš problemiškų šeimų.

Didžiausia problema – globėjų ir šeimynų trūkumas

Radviliškyje yra vieni vaikų globos namai „Nykštukas“ ir jie šiuo metu perpildyti. Kadangi yra  prezidentės nurodymas naikinti valdiškus vaikų namus, reikia kurti šeimynas. Tačiau nei tapti globėjais, nei vaikų šeimynų tėvais Radviliškio rajono gyventojai neskuba. Ir tai suprantama – kiekviena iniciatyva turi būti paremta finansiškai. Pasak K. Augulio, kovo 23 d. vyksiančiame Tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl atlyginimo mokėjimo vaikų globėjams – gal tada atsiras daugiau rajono gyventojų, norinčių tapti globėjais.

Šiuo metu Radviliškyje yra 4 šeimos, galinčios priimti vaikus bet kuriuo paros metu, o seniūnijose po  tokią šeimą yra Skėmiuose ir Baisogaloje.

Deja, rajone neatsiranda norinčiųjų įkurti šeimynos namus ir juose globoti po 8 vaikus (tokie reikalavimai šeimynai).

„Rajone reikėtų statyti jau antrus vaikų  globos namus arba jau dabar reikėtų 6 šeimynų, kurios globotų po 8 vaikus. Šeimynoms įkurti reikėtų pirkti atskirus namus ar kotedžus, kas dabar rajonui nerealu ir nepasiekiama“,- sakė administracijos direktorė J. Margaitienė.

Pasak vicemero K. Augulio, norintieji kurti  šeimynas privalėtų turėtų didelius namus,, o jeigu tokių nėra, šeimynoms galima pritaikyti tuščius mokyklų pastatus, likusius be mokinių.

„Seniūnijose kuriasi centrai, kurie savo veiklai panaudoja Europos Sąjungos lėšas. Bet jie visi savo veiklose nusimatė žolės pjovimą ir kapinių tvarkymą, apie žmones negalvoja“,- sakė vicemeras.

Savivaldybės vadovai nusprendė pristatydami seniūnijose savivaldybės veiklos ataskaitą raginti rajono gyventojus tapti vaikų globėjais ar šeimynų tėvais.

P.S. Socialinės rizikos šeimų rajone daugėja, šeimynų namams įsigyti pastatų nėra už ką, o rajonas nesugeba išleisti socialinei paramai skirtų lėšų. Šios lėšos „nuteka“ į baseino statybą  ir  kitus rajono valdžiai svarbius objektus. O kodėl, kaip sakė vicemeras, nepagalvojama apie žmogų? Klausimas retorinis ir į jį paliekame atsakyti „Radviliškio krašto“ skaitytojams.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pėdkelnių etiketas – ką vertėtų žinoti

Paskelbta

data

Skelbia

Pėdkelnės yra viena iš aprangos detalių, kuri suteikia ne tik praktiškumo, bet ir ryškumo stiliuje. Jų gausa leidžia pasirinkti nuo pačių ploniausių iki pačių storiausių, nuo blankiausių iki ryškiausių, o tai suteikia galimybę atsiskleisti savitam jūsų stiliui. Nesvarbu, koks sezonas bebūtų, šaltasis ar šiltasis – pėdkelnės yra dėvimos bei pritaikomos.

Pirmasis signalas – medžiaga

Labai svarbu yra pasirinkti tinkamą ir patinkančią pėdkelnių medžiagą. Žinoma, tai priklauso nuo metų laikų, kadangi šaltuoju laikotarpiu yra dėvimos storesnės ir tamsesnės pėdkelnės, o šiltuoju – plonesnės ir šviesesnės. Kai už lango siautėja žvarbūs orai, nepakenktų mūvėti vilnones ar medvilnines pėdkelnes, kurių asortimento netrūksta Tavo Patogumui internetinėje parduotuvėje. Vilnonės pėdkelnės gali šiek tiek kutenti ir dirginti jūsų odą, tačiau prie šio jausmo greitai priprantama. Taip pat yra įvairiausių pluoštų, kurie vizualiai atrodo plonyčiai ir sudaro plonų pėdkelnių vaizdą, tačiau dėl savo specifinės funkcijos ne tik gražiai atrodo, bet ir išlaiko šilumą šaltuoju laikotarpiu. 

Svarbu atkreipti dėmesį į tai koks metų laikas ar koks oras vyrauja būtent tą dieną, kadangi per tamsios ir storos pėdkelnės šiltuoju laikotarpiu gali vizualiai ne estetiškai atrodyti, bet ir kelti diskomfortą. Taip pat ir atvirkščiai, jeigu žiemos metu dėvima plonos, jokių specifinių pluoštų neturinčios pėdkelnės vizualiai vers atkreipti pašalinių dėmesį į paraudusias nuo šalčio kojas bei vers dar ir drebėti iš šalčio.

Ar yra griežtos taisyklės, kada mūvėti juodas, o kada – kūno spalvos pėdkelnes?

Daugumai jau žinomas faktas: jeigu renkatės šviesius, lengvai krentančius drabužius, pėdkelnės turėtų būti kūno spalvos ar net šviesesnės. Tačiau avalynei taikoma viena išimtis: jeigu turite juodus batelius, šviesių pėdkelnių derinys yra tinkamas. Bet tik nesuklyskite – atvirkštinis variantas yra kitoks. Derinti šviesius batelius prie juodų pėdkelnių būtų ne koks stiliaus pavyzdys.

Kūno spalvos pėdkelnės dažniausiai yra dėvimos šiltuoju laikotarpiu. Taigi, kai tik prasideda šiltasis sezonas labai svarbu išsirinkti pėdkelnes pagal savo kūno spalvą. Jos negali būti per tamsios, oranžinės ar rudos. Taip pat ir besibaigiantiems šiltiesiems orams – jeigu kūnas yra įdegęs, nesirinkite per daug šviesių nei jūsų oda ar baltų pėdkelnių, nes tai sudarys didžiulį kontrastą tarp jūsų kūno viršaus ir apačios.

Na, o juodų pėdkelnių ir juodų pėdkelnių derinys – super! Jis suteikia stiliui klasiškumo bei ilgina kojas. 

Galvos skausmas: 20, 50 ar 100 denų???

Plonesnės pėdkelnės visada atrodys elegantiškesnės bei formalesnės. Vienas iš pavyzdžių yra toks: jeigu darbe mūvime 20 denų pėdkelnes, tai į vakarėlį galime įžengti ir su 15 denų pėdkelnėmis.

Na, o jeigu darbe nėra griežto aprangos protokolo, galima mūvėti ir storesnes pėdkelnes. Žinoma, tai jau labai priklauso nuo tos dienos įvaizdžio: jeigu dėvite tą dieną storesnę suknelę ar sijoną, tuomet neprašausite ir pasirinkdama storesnes pėdkelnes. Jos ne tik gražiai atrodys, bet ir šildys jūsų kojas.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi