Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio rajono gyventojai neskuba tapti globėjais

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje savivaldos, policijos, socialinių darbuotojų atstovai, vaiko teisių apsaugos specialistai diskutavo apie policijos, vaiko teisių ir socialinių darbuotojų bendradarbiavimą.
Didžiausia problema – susidariusi sudėtinga situacija dėl vaiko teisų specialistų dalyvavimo vaikų paėmimo iš smurtinės aplinkos savaitgaliais, naktį procedūroje.

Trūksta vaikų teisų specialistų

Vaiko teisų apsaugos specialistai, dirbantys pilnu darbo krūviu visą darbo savaitę, dar turėtų organizuoti budėjimus naktimis ir savaitgaliais, nedarbo metu. Pasak Vaikų teisių apsaugos skyriaus vedėjos Larisos Paurienės, dirbę naktį specialistai turėtų pasiimti išeiginę, tad darbo dienomis nebūtų kam eiti į teismus. Kad vaiko teisių apsaugos specialistai galėtų tinkamai vykdyti įstatymuose numatytas funkcijas visą parą, Radviliškio rajono savivaldybės administracijoje būtina įsteigti kelias papildomas pareigybes. Tam reikalingas finansavimas. Lėšų LR socialinės apsaugos ir darbo ministerija žadėjo, bet jis bus skiriamas tik nuo 2018 m. sausio 1 d., o įvykių ir pranešimų apie smurtą artimoje aplinkoje ir vaikų teisių pažeidimus gaunama tikrai nemažai ir jų vis daugėja.

Rizikos šeimų daugėja

Susitikime dalyvavę Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato laikinasis viršininkas Vincas Urbonavičius ir Radviliškio rajono policijos komisariato laikinasis viršininkas Saulius Malatokas teigė, kad policijos pareigūnai, atvykę į įvykio vietą po darbo valandų ar savaitgaliais, turi daugiausia problemų, jei prireikia spręsti vaiko paėmimo iš nesaugios jam aplinkos klausimus. „Policijos pareigūnai gaišta laiką ieškodami, kur galima laikinai apgyvendinti vaikus. Tuo metu jie negali tinkamai, greitai sureaguoti į kitus iškvietimus, todėl šią problemą būtina spręsti“, – sakė V. Urbonavičius. Pasak jo, žmonės labai aktyvūs, pranešimų apie smurtą prieš vaikus, smurtą šeimoje ar be priežiūros paliktus vaikus daugėja. Tokių iškvietimų per metus buvo skaičiuojama per tris šimtus, o pastaruoju metu per du mėnesius jau užfiksuota 120 atvejų. „Anksčiau policijos pareigūnai atvykę į šeimą, kur yra smurtautojas, paimdavo tik smurtautoją, o apie vaikus jokios kalbos nebūdavo. Dabar iš smurtaujančios šeimos reikia paimti nepilnamečius vaikus, o kur juos vežti naktį  reikia ilgai ieškoti, skambinti vaikų teisių apsaugos specialistams“,- sakė V. Urbonavičius.

Pasak L. Paurienės, po savaitgalio Policijos komisariatas Vaikų teisių apsaugos specialistams pateikia nemažai pranešimų apie smurtą šeimose. „Mes labai dėkingi Policijos komisariatui už bendradarbiavimą, apie smurtą 4 šeimose net nežinojome, jos nebuvo socialinės rizikos šeimų sąraše, tačiau dvi tikrai į juos pateks“,- sakė L. Paurienė.

Buvo nutarta policijos pareigūnams pateikti sąrašas budinčių globėjų, kurie galės laikinai globoti vaikus iš problemiškų šeimų.

Didžiausia problema – globėjų ir šeimynų trūkumas

Radviliškyje yra vieni vaikų globos namai „Nykštukas“ ir jie šiuo metu perpildyti. Kadangi yra  prezidentės nurodymas naikinti valdiškus vaikų namus, reikia kurti šeimynas. Tačiau nei tapti globėjais, nei vaikų šeimynų tėvais Radviliškio rajono gyventojai neskuba. Ir tai suprantama – kiekviena iniciatyva turi būti paremta finansiškai. Pasak K. Augulio, kovo 23 d. vyksiančiame Tarybos posėdyje bus svarstomas klausimas dėl atlyginimo mokėjimo vaikų globėjams – gal tada atsiras daugiau rajono gyventojų, norinčių tapti globėjais.

Šiuo metu Radviliškyje yra 4 šeimos, galinčios priimti vaikus bet kuriuo paros metu, o seniūnijose po  tokią šeimą yra Skėmiuose ir Baisogaloje.

Deja, rajone neatsiranda norinčiųjų įkurti šeimynos namus ir juose globoti po 8 vaikus (tokie reikalavimai šeimynai).

„Rajone reikėtų statyti jau antrus vaikų  globos namus arba jau dabar reikėtų 6 šeimynų, kurios globotų po 8 vaikus. Šeimynoms įkurti reikėtų pirkti atskirus namus ar kotedžus, kas dabar rajonui nerealu ir nepasiekiama“,- sakė administracijos direktorė J. Margaitienė.

Pasak vicemero K. Augulio, norintieji kurti  šeimynas privalėtų turėtų didelius namus,, o jeigu tokių nėra, šeimynoms galima pritaikyti tuščius mokyklų pastatus, likusius be mokinių.

„Seniūnijose kuriasi centrai, kurie savo veiklai panaudoja Europos Sąjungos lėšas. Bet jie visi savo veiklose nusimatė žolės pjovimą ir kapinių tvarkymą, apie žmones negalvoja“,- sakė vicemeras.

Savivaldybės vadovai nusprendė pristatydami seniūnijose savivaldybės veiklos ataskaitą raginti rajono gyventojus tapti vaikų globėjais ar šeimynų tėvais.

P.S. Socialinės rizikos šeimų rajone daugėja, šeimynų namams įsigyti pastatų nėra už ką, o rajonas nesugeba išleisti socialinei paramai skirtų lėšų. Šios lėšos „nuteka“ į baseino statybą  ir  kitus rajono valdžiai svarbius objektus. O kodėl, kaip sakė vicemeras, nepagalvojama apie žmogų? Klausimas retorinis ir į jį paliekame atsakyti „Radviliškio krašto“ skaitytojams.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi