Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio miesto seniūnas teisiamųjų suole

Avatar

Paskelbta

data


Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmuose pradėta nagrinėti baudžiamoji byla. Joje kaltinamasis yra Ernestas Mončauskas, Radviliškio miesto seniūnas. Baudžiamąją bylą nagrinėjanti teisėja Vilma Šiukštienė kovo 21 dienos posėdyje apklausė E.Mončauską dėl jo kaip sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidento ir trenerio veiksmų, susijusių su nemažomis grynųjų pinigų sumomis. Į antrąjį posėdį, balandžio pirmąją, buvo pakviesti keturi liudininkai. Tiesa, atvyko tik du, todėl posėdis neužtruko. Teismas numato pakviesti ir daugiau liudininkų. Temidė nori apklausti sportininkų tėvus dėl aplinkybių, susijusių su grynų pinigų operacijomis.

Dar nepasimokė iš pirmo teistumo
Atsitiktinumas, bet 2003 metais A.Čepononiui į savo rankas perėmus mero vairą, jo dabar labai proteguojamas E. Mončauskas tais metais su draugeliais varė kitą, vagysčių, biznelį. Už tai Temidė jį ir kitus gaujos narius nubaudė. Deja, žmogus, buvęs pedagogas, vis dar treneris, esamas valstybės tarnautojas nepasimokė ir nusprendė nebe iš žmonių plėšti, o apvogti valstybę. Bent jau taip buvo prisipažinęs E.Mončauskas dar iki savivaldos rinkimų pabaigos.
Seniūnas kontraversiškos situacijos nekomentuoja
Kas paskatino persigalvoti, kad staiga pakeistų nuomonę ir atsiimtų prisipažinimą, kaltinamas pagal LR Baudžiamojo kodekso 222 straipsnį dėl apgaulingos buhalterijos tvarkymo E. Mončauskas nesako. Nors gali būti taip, kad partijos centrinė būstinė Vilniuje privertė rajono skyriaus „vadukus“ gerokai paprakaituoti. Radviliškio miesto seniūnas kovo 3 dienos rinkimuose buvo išrinktas į rajono Tarybą, tad situacija konservatorių partijai būtų nepavydėtina. Kol galioja teistumas arba nepraėjo 65 dienos nuo pasibaigusio teistumo, asmuo negali tapti Tarybos nariu.
Jaučiasi užtikrintas poste
Kitas teismo posėdis numatytas gegužės 2 dieną. Iki to laiko tikrai turi paaiškėti E.Mončausko politinė karjera. Savivaldybės koridoriuose kalbama, kad būtent jį meras A. Čepononis proteguoja į administracijos direktoriaus pavaduotojo postą. Labai tikėtina, kad už antikorupcinę programą bus atsakingas už vagystes teistas ir apgaulingos apskaitos vedimu kaltinamas asmuo. Kone kleptokratijos įtvirtinimas teisiniu lygiu. Pats Radviliškio skyriaus vadovas A.Čepononis neatskleidžia, kas bus siūlomas į administracijos pavaduotojo vietą. E.Mončausko tiesioginė viršininkė jo bendrapartietė Jolanta Margaitienė teigia, kad Radviliškio miesto seniūnas dar nenuteistas, todėl nesiruošia nieko daryti. E.Mončausko atvejis nebe pirmas, kai bendrapartiečiai mūru stoja už savus nepaisydami valstybės tarnybos ir jos principų. Prieš porą metų darbo metu girtas važinėjęs Sidabravo seniūnas Vidmantas Blužas ne tik išsaugojo postą, bet ir buvo padidinta alga už patirtus nepatogumus.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ verslininkams – už žemę mokės brangiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis dar nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. 
Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji  nemyli ir verslininkų
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje verslininkų reikalais rūpinosi tik  visuomeninio  komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai: Tarybos nariai G. Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami komercinės paskirties žemės  mokestį Radviliškio mieste bei rajone mažinti nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. Nei socialdemokratai, nei „darbiečiai“  dėl mokesčio pamažinimo verslininkams pasiūlymų Tarybai  svarstymui  nepateikė.
Šio pasiūlymo rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė  ir jis  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Radviliškio rajone verslininkai už turimus žemės sklypus mokės 0,8 proc. –  bene daugiausiai visame Šiaulių regione.

„Toks trumparegiškas  rajoną valdančiųjų – valstiečių ir konservatorių – požiūris į verslą tikrai nepadės į rajoną pritraukti daugiau investicijų bei sukurti daugiau darbo vietų. Verslininkai savo įmonių kūrimui pasirinks rajonus, kur mokestis už žemę mažesnis, pavyzdžiui, Šiaulių rajoną“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Beje, Radviliškio rajono meras A. Čepononis ūkiškumo galėtų pasimokyti iš Šiaulių rajono mero A. Bezaro, kuris, susitikęs su „Radviliškio krašto bendruomene“, trumpai pakomentavo šią situaciją: „Mūsų rajone labai  laukiami ir mylimi verslininkai, savivaldybėje stengiamės dokumentus jų įmonių įkūrimui sutvarkyti per trumpiausius terminus“.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, komercinės paskirties teritorijos žemės beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono verslininkai už žemę mokės 0,5 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – tik apie 0,5 proc.
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad verslininkams būtų nustatytas 0,8 proc. žemės  mokestis, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 0,8 proc. tarifą komercinės paskirties  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Jeigu rajono valdantieji neatsitokės ir nepradės labiau vertinti verslininkų, kurie kaip bitutės  suneša  didžiąją dalį lėšų į rajono biudžetą, iš kurių mokami atlyginimai biudžetininkams, vykdomos valdininkų mėgiamos statybos, biudžetininkams apie atlyginimų didėjimą teks tik pasvajoti.  Jei meras A. Čepononis su savo konservatoriais bei koalicijos partneriais „valstiečiais“  neatsitokės, tai jam dar ilgai reikės siuntinėti savo pavaduotoją M. Pauliuką po pasaulį, ieškant investuotojų, norinčių ateiti į Radviliškio rajoną.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019