Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Konservatoriai ir toliau klimpsta

Avatar

Paskelbta

data

Jei kas būtų pasakęs, kad rajono Etikos komisija bus viena labiausiai dirbančių struktūrų rajono savivaldoje, prieš kadencijos pradžią „valstietis“ Jonas Povilaitis būtų tik smagiai pasijuokęs. Bet paskutinis atvejis, ko gero, nustebino ir jį. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija rajono etikos sargams perdavė nagrinėti Aldonos Januševičienės atvejį. Konservatorių partijai priklausanti komisijos narė „pamiršo“ pareigą laiku ir tinkamai deklaruoti turimas akcijas.
VMI viešai prieinamose deklaracijose politikė A. Januševičienė nurodo, kad 2015 metais turėjo akcijų už 4952 eurus. 2016 ir 2017 metais turimų akcijų vertė nukrito iki 4575 eurų. Tačiau viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotoja nenurodo, su kokiomis įmonėmis yra susijusi. O tai gali būti bet kuris UAB – as, tarpstantis iš Savivaldybės biudžeto užsakymų. Tiesa, analogiškai buvo susipainiojęs ir kitas su konservatoriais siejamas politikas. Su konservatorių sąrašu 2015 metais į Tarybą išrinktas Vaidas Smalinskas taip pat nedeklaravo turimų akcijų įmonėse. 2017 metais atsisakęs Tarybos nario posto vardan Radviliškio ligoninės direktoriaus kėdės, V. Smalinskas Etikos komisijos sprendimą yra apskundęs apeliacine tvarka. Pirmos instancijos teismas paliko galioti J.Povilaičio vadovaujamos komisijos sprendimą, kad tuometinis politikas pažeidė įstatymo nuostatas.
Bet kuriam pašaliečiui gali kilti klausimas, kaip dirba rajono Etikos komisija, jei politikai, dirbantys joje, nesivadovauja skaidrumo ir atvirumo principais. Butaforinės komisijos pirmininkas J.Povilaitis gerokai nustebo paklaustas apie kolegės atvejį. „Iš VTEK dar nieko negavau. Sekretorė (Romualda Baginienė – red.) nieko neperdavė. Kai gausime, tai ir svarstysime.“ Tuo tarpu su pačia politike susisiekti nepavyko. Be to, paskutiniame Tarybos posėdyje ji nedalyvavo, nes sirgo.
Beje, į VTEK akiratį yra pakliuvęs ir meras Antanas Čepononis, kuris nedeklaravo savo ryšių su kosminio modeliavimo būreliu, kuriam rajono Savivaldybė yra skyrusi patalpas Vaižganto progimnazijos pastate.

Reikia pažymėti, kad merą A.Čepononį svarstė ir rajono Etikos komisija  ir  pripažino jį kaltu, kai išvadino radviliškiečius „apsišikėliais“. Tiesa, vėliau teismas panaikino Etikos komisijos sprendimą dėl procedūrinių pažeidimų.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019