Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Konservatoriai ir toliau klimpsta

Avatar

Paskelbta

data

Jei kas būtų pasakęs, kad rajono Etikos komisija bus viena labiausiai dirbančių struktūrų rajono savivaldoje, prieš kadencijos pradžią „valstietis“ Jonas Povilaitis būtų tik smagiai pasijuokęs. Bet paskutinis atvejis, ko gero, nustebino ir jį. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija rajono etikos sargams perdavė nagrinėti Aldonos Januševičienės atvejį. Konservatorių partijai priklausanti komisijos narė „pamiršo“ pareigą laiku ir tinkamai deklaruoti turimas akcijas.
VMI viešai prieinamose deklaracijose politikė A. Januševičienė nurodo, kad 2015 metais turėjo akcijų už 4952 eurus. 2016 ir 2017 metais turimų akcijų vertė nukrito iki 4575 eurų. Tačiau viešųjų ir privačių interesų deklaracijoje Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininko pavaduotoja nenurodo, su kokiomis įmonėmis yra susijusi. O tai gali būti bet kuris UAB – as, tarpstantis iš Savivaldybės biudžeto užsakymų. Tiesa, analogiškai buvo susipainiojęs ir kitas su konservatoriais siejamas politikas. Su konservatorių sąrašu 2015 metais į Tarybą išrinktas Vaidas Smalinskas taip pat nedeklaravo turimų akcijų įmonėse. 2017 metais atsisakęs Tarybos nario posto vardan Radviliškio ligoninės direktoriaus kėdės, V. Smalinskas Etikos komisijos sprendimą yra apskundęs apeliacine tvarka. Pirmos instancijos teismas paliko galioti J.Povilaičio vadovaujamos komisijos sprendimą, kad tuometinis politikas pažeidė įstatymo nuostatas.
Bet kuriam pašaliečiui gali kilti klausimas, kaip dirba rajono Etikos komisija, jei politikai, dirbantys joje, nesivadovauja skaidrumo ir atvirumo principais. Butaforinės komisijos pirmininkas J.Povilaitis gerokai nustebo paklaustas apie kolegės atvejį. „Iš VTEK dar nieko negavau. Sekretorė (Romualda Baginienė – red.) nieko neperdavė. Kai gausime, tai ir svarstysime.“ Tuo tarpu su pačia politike susisiekti nepavyko. Be to, paskutiniame Tarybos posėdyje ji nedalyvavo, nes sirgo.
Beje, į VTEK akiratį yra pakliuvęs ir meras Antanas Čepononis, kuris nedeklaravo savo ryšių su kosminio modeliavimo būreliu, kuriam rajono Savivaldybė yra skyrusi patalpas Vaižganto progimnazijos pastate.

Reikia pažymėti, kad merą A.Čepononį svarstė ir rajono Etikos komisija  ir  pripažino jį kaltu, kai išvadino radviliškiečius „apsišikėliais“. Tiesa, vėliau teismas panaikino Etikos komisijos sprendimą dėl procedūrinių pažeidimų.

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ verslininkams – už žemę mokės brangiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis dar nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. 
Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji  nemyli ir verslininkų
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje verslininkų reikalais rūpinosi tik  visuomeninio  komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai: Tarybos nariai G. Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami komercinės paskirties žemės  mokestį Radviliškio mieste bei rajone mažinti nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. Nei socialdemokratai, nei „darbiečiai“  dėl mokesčio pamažinimo verslininkams pasiūlymų Tarybai  svarstymui  nepateikė.
Šio pasiūlymo rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė  ir jis  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Radviliškio rajone verslininkai už turimus žemės sklypus mokės 0,8 proc. –  bene daugiausiai visame Šiaulių regione.

„Toks trumparegiškas  rajoną valdančiųjų – valstiečių ir konservatorių – požiūris į verslą tikrai nepadės į rajoną pritraukti daugiau investicijų bei sukurti daugiau darbo vietų. Verslininkai savo įmonių kūrimui pasirinks rajonus, kur mokestis už žemę mažesnis, pavyzdžiui, Šiaulių rajoną“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Beje, Radviliškio rajono meras A. Čepononis ūkiškumo galėtų pasimokyti iš Šiaulių rajono mero A. Bezaro, kuris, susitikęs su „Radviliškio krašto bendruomene“, trumpai pakomentavo šią situaciją: „Mūsų rajone labai  laukiami ir mylimi verslininkai, savivaldybėje stengiamės dokumentus jų įmonių įkūrimui sutvarkyti per trumpiausius terminus“.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, komercinės paskirties teritorijos žemės beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono verslininkai už žemę mokės 0,5 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – tik apie 0,5 proc.
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad verslininkams būtų nustatytas 0,8 proc. žemės  mokestis, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 0,8 proc. tarifą komercinės paskirties  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Jeigu rajono valdantieji neatsitokės ir nepradės labiau vertinti verslininkų, kurie kaip bitutės  suneša  didžiąją dalį lėšų į rajono biudžetą, iš kurių mokami atlyginimai biudžetininkams, vykdomos valdininkų mėgiamos statybos, biudžetininkams apie atlyginimų didėjimą teks tik pasvajoti.  Jei meras A. Čepononis su savo konservatoriais bei koalicijos partneriais „valstiečiais“  neatsitokės, tai jam dar ilgai reikės siuntinėti savo pavaduotoją M. Pauliuką po pasaulį, ieškant investuotojų, norinčių ateiti į Radviliškio rajoną.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019