Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Meras reklamuoja tik „savus”

Avatar

Paskelbta

data


Mokesčių mokėtojų pinigai naudojami reklamuojant tik valdančiajai Radviliškio savivaldybės koalicijai palankius asmenis. Tokia išvada peršasi gavus savivaldybės atsisakymą informuoti gyventojus apie rajone besilankantį LR Seimo Kultūros komiteto pirmininką Ramūną Karbauskį.
Kiekvieną savaitę „Radviliškio krašto“ bendruomenė rengia gyventojų susitikimus-popietes su įvairių valstybės institucijų atstovais, politikais, priklausančiais skirtingoms partijoms ir judėjimams. Iki šiol savivaldybė, bendruomenės prašymu, apie šiuos susitikimus gyventojus informuodavo savivaldybės interneto svetainėje ir socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. Tačiau paprašius informuoti apie susitikimą su LR Seimo nariu R. Karbauskiu, sulaukta netikėto atsakymo. Merui atstovaujanti savivaldybės tarnautoja E. Zoltnerienė atsiuntė paaiškinimą, girdi, pranešimas nebus skelbiamas. Motyvuota tuo, kad susitikimuose skelbiama tikrovės neatitinkanti informacija. Kas atitinka tikrovę, matyt, žino tik patys savivaldybės vadovai ir meras A. Čepononis, kadangi iki šiol nei bendruomenė, nei joje dalyvavę institucijų, tarnybų atstovai pretenzijų dėl skelbiamos informacijos nesulaukė.
„Man tai panašiau į cenzūrą arba savivaldybės resursų naudojimą ne gyventojams informuoti, o reklamuoti sau palankius asmenis, – mano „Radviliškio krašto bendruomenės“ pirmininkas G. Lipnevičius. – susitikimas vis tiek įvyko, dalyvavusieji netilpo salėje ir vis tiek išgirdo informaciją ir atsakymus iš pirmų lūpų“.
„Manau, kad savivaldybės tinklapyje turi būti skelbiama informacija, aktuali visiems rajono gyventojams. Šis tinklapis  neturi būti tik rajoną  valdančiosios konservatorių partijos informacinis įrankis“,- sakė Radviliškio rajonui atstovaujantis  LR Seimo narys A. Gaidžiūnas.
Bendruomenės pirmininkas sako, jog, nepaisant savivaldybės pozicijos, tokie susitikimai gyventojams yra labai reikalingi ir jie bus organizuojami ateityje.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi