Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Tragiškus sausio įvykius prisimena „Radviliškio krašto bendruomenės“ narys

Avatar

Paskelbta

data

Prie Radviliškio kultūros rūmų sausio 13-osios vakare, kaip ir  prieš 26 metus, liepsnojo laužai, iškilmingo minėjimo metu buvo pagerbtos Sausio 13-osios aukos.
Prie kultūros rūmų su fakelais rankose išsirikiavo jaunimo atstovai, už jų –  generolo Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės Radviliškio 1-osios šaulių kuopos šauliai ir jaunieji šauliai.
Lietuvių tautos didvyriai buvo pagerbti tylos minute, prisiminta kiekvieno jų paskutinė gyvenimo diena. Po kiekvienos paminėtos pavardės, jaunuoliai į aukurą bėrė gintaro dulkes, o į viršų pliūptelėjusi liepsna dar kartą primindavo begalinį žuvusiųjų norą gyventi laisvoje šalyje.
Patriotines dainas ir muziką susirinkusiems skyrė Radviliškio kultūros centro folklorinis ansamblis “Aidija” (vadovas Donatas Stakvilevičius), Vaidotas Katutis, jaunieji atlikėjai Viktorija Domrina, Gabrielius Verdingas.
Iškilmingame minėjime dalyvavo nemažai „Radviliškio krašto bendruomenės“ narių. „Radviliškio krašto bendruomenės“ narys, Nepriklausomybės gynėjų sąjungos narys Albertas Vitartas įteikė kuklias sąjungos dovanėles jaunimo atstovams, šauliams.
A. Vitartas su „Radviliškio krašto“ skaitytojais pasidalino prisiminimais apie 1991 m.  siaubingas sausio dienas, praleistas Vilniuje, prie Parlamento.
„Į Vilnių važiavome 1991 m. sausio  11 d. su buvusios darbovietės, Šiaulių elektros tinklų, Sąjūdžio grupe. Kaip tik tą dieną dar dalyvavau Vilniuje vykusiame Lietuvos šachmatininkų federacijos suvažiavime. Po suvažiavimo visi šachmatininkai nuėjo prie Aukščiausiosios tarybos (taip tuo metu vadinosi Seimas). Prie Aukščiausiosios tarybos  rūmų budėjome naktį iš sausio 11 į 12d.
Buvo daug žmonių, liepsnojo laužai, autobusais vis atvykdavo dar daugiau žmonių.
Sausio 12 d. rytą turbūt buvo gautas koks nors pranešimas, nes žmonėms buvo liepta gyva grandine apsupti Aukščiausiąją tarybą.
Baisu nebuvo, galbūt visiems drąsos teikė susitelkimas bei vienybė. Sausio 12 d. maldos žodį visiems tarė kunigas R. Grygas. Sausio 12 d. vakare išvykome iš Vilniaus, nuo Šeškinės kalno buvo matyti į sostinę važiuojančios rusų tanketes“,- prisiminė A. Vitartas.
Į Vilnių tą lemtingą  sausio mėnesį radviliškietis vyko dar 3 kartus.
„Nuvažiavus į Vilnių jau po sausio 13 dienos, prie Aukščiausiosios tarybos buvo pastatytos dar didesnės barikados, buvo daug žmonių, ant armatūros virbų buvo prismaigstyta sovietinių dokumentų, įvairių padėkos raštų. Pastebėjęs, kad žmonės buriuojasi labai atviroje erdvėje, pasiūliau apsaugai aplink pastatą sustatyti autobusus, kad žmonės būtų apsaugoti. Tuometinis Krašto apsaugos ministras A. Butkevičius davė įsakymą ir  šis pasiūlymas buvo labai operatyviai įvykdytas.
Sąjūdžio štabas paprašė manęs ir dar vieno gynėjo nuo armatūros strypų nuimti dokumentus, kad niekas jais negalėtų pasinaudoti. Davė mums du bulvinius maišus, per naktį pririnkome juos pilnus dokumentų. Iš pradžių rinkome visus dokumentus, bet vėliau tik pasus, karinius bilietus. Aukščiausiąją tarybą saugoję žmonės net palaikė mus provokatoriais, buvau užpultas. Po incidento mums paskyrė apsaugą, kuri mus saugojo, kol nurinkome dokumentus.
Vilniuje susipažinau su Vladu Remeika, kuris savo „žiguliuku“ važinėjo Sausio 13 – ąją po Vilnių ir iš visur perdavinėjo žinias, buvo lyg ryšininkas. Dalyvavau ir Sausio 13-osios aukų laidotuvėse. Tai buvo tikrai gedulingas, skausmingas reginys, pagerbti žuvusiųjų susirinko minios žmonių, dalyvavo Seimo nariai“,- pasakojo sausio įvykių liudininkas, „Radviliškio krašto bendruomenės“ narys Albertas Vitartas.
Radviliškietis A.Vitartas siūlo visiems Radviliškio rajono gyventojams, dalyvavusiems Vilniuje ginant Aukščiausiąją tarybą, susiburti ir įkurti Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Radviliškio skyrių. Šio susibūrimo tikslas – išsaugoti, užfiksuoti vertingus 1991 m. sausio mėnesio įvykių prisiminimus ir perduoti juos ateinančioms kartoms.

Norinčiuosius burtis į  Nepriklausomybės gynėjų sąjungos Radviliškio skyrių, prašome kreiptis į „Radviliškio krašto“ redakciją.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019