Socialiniai tinklai

Aktualijos

Pakiršinio kaimą sukrėtusio nusikaltimo atomazga: nukentėjusysis išgyveno, įtariamasis eilinį kartą stos prieš teismą

Avatar

Paskelbta

data

Plėšimu įtariamas 34 metų Radviliškio rajono, Pakiršinio kaimo, gyventojas teismo už 2018 metais gruodžio 30-osios vakare savo kaime įvykdytą plėšimą laukia pataisos namuose, atlikdamas bausmę už anksčiau padarytus nusikaltimus. Tarp jų – ir neatsargaus gyvybės atėmimo.

2018 m. kovą jo namuose buvo rastas negyvas dvejų metukų jo sūnus. Vaiką pražudė elektros lempučių girlianda, prie kurios jis prisilietė. Teismas konstatavo, kad vaiko tėvas, dėl neatsargumo, pažeisdamas specialiąsias elgesio saugumo taisykles, atėmė gyvybę savo sūnui. Jis įrengė ir eksploatavo nesaugią elektrinę girliandą, kuri buvo sujungta su dvigysliu kabeliu, o laidų galai izoliuoti lipnia juosta.

Miegamajame kabanti girlianda buvo vaikams prieinamoje vietoje Mažametis nutraukė laido su kištuku dalį, įkišo ją į kištukinį lizdą, o kitą laido galą įsikišo sau į burną. Už neatsargų gyvybės atėmimą 2018 m. lapkričio pabaigoje teismas vaiko tėvui skyrė dvejus metus nelaisvės.

Nuteistasis nuosprendį apskundė ir, laukdamas apeliacinio teismo, sugebėjo padaryti dar vieną nusikaltimą – plėšimą

2018 m. gruodžio 30-osios vakare Pakiršinį apskriejo žinia, kad iš darbo grįžusi viena kaimo gyventoja rado išdaužtą namo langą ir prieangyje, kraujo klane, gulintį savo tėvą. Žiauriai sumuštas, sąmonės netekęs vyras buvo nuvežtas į Radviliškio ligoninę. Čia įvertinus sveikatos būklę nukentėjusįjį nuspręsta pervežti į Respublikinę Šiaulių ligoninę. 78 metų žiaurią egzekuciją patyrusiam senoliui buvo nustatytos įvairių kūno vietų kraujosruvos ir nubrozdinimai, dviejų šonkaulių, perdūrusių plautį, lūžiai,
galvos smegenų sumušimas. Jo būklė buvo kritinė. Žmogus balansavo ant gyvybės ir mirties slenksčio.

Po šio įvykio namuose nukentėjusiojo artimieji pasigedo mobilaus ryšio telefono įkroviklio ir nešiojamojo kompiuterio „Asus“ su kompiuterio krepšiu. Policijos pareigūnai dėl plėšimo pradėjo ikiteisminį tyrimą, kuris buvo sudėtingas dėl vienos aplinkybės – nukentėjusiajam dėl patirtos galvos traumos buvo sutrikdyta psichinė sveikata ir jis negalėjo nupasakoti, kas jį užpuolė ir sumušė.

Šiaulių apskrities policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnų akiratyje vienas po kito atsidūrė septyni įtariamieji. Su jais buvo atliekami plataus spektro procesiniai veiksmai – apklausos, akistatos, parodymų patikrinimai, paskirtas ne vienas DNR bei trasologiniai tyrimai. Buvo apklausta per 30 liudytojų. Kaimo gyventojai, bijodami išduoti vieni kitus, bijodami, kad neišlįstų į viešumą jų pačių ar jiems artimų žmonių kokios nors nuodėmės, ne visada kalbėjo tiesą, klaidino tyrėjus. Kaltę buvo prisiėmęs net niekuo dėtas vyras. Tad tyrime teko naudoti ir melo detektorių.

Galiausiai, po metų kruopštaus darbo, pavyko nustatyti asmenį, kuris, priremtas įrodymų, prisipažino įvykdęs žiaurų nusikaltimą. Tai – recidyvistu pripažintas, 14 kartų už nusikaltimus, daugiausia vagystes, teistas 34 metų Pakiršinio kaimo gyventojas. Tas pats, kurio neatsargumas pražudė jo paties dvejų metų sūnelį. Vyras pripažino, kad į kaimo pakraštyje stovintį namą užsuko, turėdamas tikslą jį apvogti. Pamanęs, kad namuose nieko nėra, jis išdaužė langą, o išgirdęs atrakinamas duris puolė prie jų ir įsiveržė į vidų, smūgiuodamas jas atidariusiam senoliui. Apieškojęs namus, įsibrovėlis pagrobė maišelį su dviem ant galvos nešiojamais prožektoriais ir nešiojamąjį kompiuterį su krepšiu.

Šiomis dienomis ikiteisminis tyrimas jau baigtas ir perduotas nagrinėti teismui. Beje, šioje byloje vyrui yra pareikštas įtarimas ir dar dėl vieno nusikaltimo – 2018 m. lapkričio pradžioje įvykdytos vagystės iš Baisogalos miestelyje esančios parduotuvės. Įtariama, kad iš jos Pakiršinio gyventojas, išdaužęs laukųjų durų stiklą, pavogė įvairių alkoholinių gėrimų ir cigarečių, kurių bendra vertė 406 eurai

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Teniso turnyras Baisogaloje

Avatar

Paskelbta

data

Artėjant vidurvasariui, atslūgstant COVID-19 karantino apribojimams, Gintaras Marcinkus šeštadienį, liepos 4 dieną, surengė pirmą atviruose kortuose turnyrą. Šį kartą sumanyta privilioti į šį gražų žaidimą daugiau merginų, tad turnyras buvo mišrus – žaidė 8 poros, atvykusios pas mus iš Kėdainių, Radviliškio, Šiaulių ir mūsų teniso mėgėjai.

Diena buvo puiki, nekaršta, silpnas  vėjelis, tad nedaug prakaituodami dar iki saulėlydžio žaidėjai turnyrą baigė. Pirmąją vietą laimėjo mūsiškiai – Beržūnė Kablytė ir Saulius Džiaugys, 6/4; 6/2 nugalėję Raimondą Genienę ir Saulių Štankelį . Žiūrovai gėrėjosi gerai žaidžiančia 11-mete, mums gerai pažįstamo trenerio Sauliaus Andriušaičio auklėtine – jiedu iškovojo trečiąją vietą. Nugalėtojams įteikta pereinamoji taurė, o kitiems – specialūs suvenyrai.

Liepos mėnesio 24 – 26 dienomis numatomas tradicinis jau 14-tasis Dučinsko taurei laimėti turnyras. Kviečiame dalyvauti visus norinčius.

Gintaras Marcinkus,

fotografijos Kazio Strolio

Skaityti daugiau

Aktualijos

Bijodamas žmonos, šiaulietis išsigalvojo apiplėšimą ir melavo policijai

Avatar

Paskelbta

data

Kai vieną birželio naktį policijos pagalbos prireikė gatvėje apiplėštam šiauliečiui, buvo sunku nuspėti, kaip pakryps įvykio tyrimas. O pakrypo taip, kad vyras iš  nukentėjusiojo tapo  įtariamuoju.

Buvo birželio 13-osios naktis, kai policija sulaukė pranešimo apie apiplėštą neblaivų vyrą. Paties nukentėjusio 30-mečio teigimu, jį, žingsniuojantį Šiauliuose, Pramonės gatve, užpuolė iš automobilio išlipę trys nepažįstami asmenys ir, į akis pripurškę pipirinių dujų bei lazda smogę į galvą, atėmė mobilųjį telefoną, cigaretes bei kuprinę su joje buvusiais 140 eurų. Nukentėjęs vyriškis teigė patyręs 448 eurų turtinę žalą. Policijoje nedelsiant buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl plėšimo, tačiau netrukus jis buvo nutrauktas.

Yla anksčiau ar vėliau išlenda iš maišo.  Šįkart tiesa atsiskleidė irgi labai greitai. Pareigūnams vyras prisipažino, kad nebuvo jokio užpuolimo ir jokio plėšimo.  Pasirodo, nežinia kur asmeninius daiktus pametęs neblaivus šiaulietis išsigando gresiančios žmonos rūstybės, todėl sugalvojo apiplėšimo scenarijų ir tikėjosi jos atlaidumo ir supratingumo. Visgi prablaivėjusiam vyrui atmintis sugrįžo – iš policijos komisariato einančiam namo jam į galvą toptelėjo mintis, kad savo daiktus jis galėjo palikti draugo, su kuriuo išvakarėse girtavo, bute. Nuojauta pasitvirtino. Apie daiktų atsiradimą šiaulietis nedelsdamas pranešė pareigūnams. Tiesa, dabar, jau nesmagu buvo prieš pareigūnus, tad pabijojo  jiems atskleisti tikrąją tiesą ir vėl pamelavo – nurodė, kad prarastus daiktus rado ne pas draugą, o  vieno daugiabučio namo konteineryje. Bet galiausiai vyras visgi prisipažino išsigalvojęs apiplėšimą bei klaidinęs pareigūnus ir papasakojo visą tiesą.

Kaip vėliau atskleidė policiją apgauti mėginusio vyriškio draugas, kurio bute abu girtavo, tą vakarą, palikęs visus savo daiktus, kompanionas išėjo parsinešti dar alkoholio, tačiau sugrįžti atgal jam nepavyko tikriausiai dėl koduotų laiptinės durų. Tada neblaivaus vyro galvoje ir prasidėjo sumaištis, kuri baigėsi rimtais nemalonumais.

Iš nukentėjusiojo įtariamuoju tapęs vyras teigia nuoširdžiai besigailintis dėl savo melo. Visgi atsakomybės išvengti nepavyks – jam pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl melagingo pranešimo apie nebūtą nusikaltimą ir dėl to gresia baudžiamoji atsakomybė.

                      Vyresnioji specialistė Dovilė Vaitekūnaitė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019