Romantiška porelė tikrins mero darbą?


Lapkričio 16 dieną vykusiame Radviliškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstomas klausimas dėl Giedrės Sinkevičienės skyrimo į Radviliškio rajono savivaldybės kontrolieriaus pareigas pirmajai penkerių metų kadencijai be konkurso nuo 2024 m. sausio 1 d. iki 2029 m. sausio 1 d.       

Atrodytų, klausimas paprastas ir aiškus, tačiau jį svarstant atsirado nemažai „povandeninių srovių“.

„Antikorupcinėje komisijoje esame gavę gyventojo skundą dėl šio klausimo. Prašytume paviešinti, kokį bendrą ūkį veda kandidatė G. Sinkevičienė su komisijos pirmininku Sauliumi Luščiku. Gal galėtų Saulius tai įvardinti, nes keista, kaip partijos pirmininko pavaduotojo draugė tikrins jo partijos pirmininko, mero K. Račkauskio, veiklą.  Gal pakvieskime kontrolierę, nes tai labai svarbu. Radviliškis – nedidelis miestas. Mero pavaduotojas pagal partinę liniją gyvena kartu su savivaldybės kontroliere, kuri tikrina merą. Ar tokiu atveju galima tikėtis sąžiningos kontrolierės veiklos?“- Tarybos posėdžio metu klausimą uždavė opozicijos lyderis G. Lipnevičius.

Tarybos posėdžio metu, norėdamas išvengti nepatogių pasiaiškinimų, Tarybos narys socialdemokratas Saulius Luščikas  net išbėgo iš posėdžių salės, galimai imituodamas skambutį į mobilųjį telefoną. Beje, jis taip pat pasielgė ir Biudžeto, ekonomikos ir ūkio reikalų komitete, kai artėjo klausimo svarstymas dėl jo draugės paskyrimo į savivaldybės kontrolierės pareigybes, t.y. gėdingai pasišalino iš posėdžių salės.

Deklaracijose – melagystės?

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasiteiravo S. Luščiko ir G. Sinkevičinės, kokie jų tarpusavio santykiai ir kodėl jie nedeklaravo savo santykių, kaip tai numato Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymas. Atsakymo redakcija nesulaukė. Gal porelė nepažįsta vienas kito, kaip iš tarybiniais laikais pagarsėjusio siužeto „Nepažįstu aš tų draugų“.
Tarybos narė socialdemokratė Laima Škėmienė bandė ironizuoti situaciją, pateikdama pastabą ne laiku ir ne vietoje.

„Nebelabai žinome, nuo kada Saulius Luščikas yra mero pavaduotojas. Ar ateityje reikės kunigo pareigybės ir kur bus ta klausykla“,- sakė socialdemokratė Tarybos narė, bandydama užglaistyti galimą partijos kolegos įstatymo pažeidimą.

Keista, kad Tarybos narė L. Škėmienė nežino, kas yra išrinktas pirmininko pavaduotoju  socialdemokratų partijos Radviliškio skyriuje ir nenusimano sugyventinių santykių deklaravimo tvarkos.

Beje, ir S. Luščikas, ir G. Sinkevičienė, pasiteiravus Antikorupcinei komisijai apie jų romantiškus nedeklaruotus  santykius, nurodė, kad viskas pateikta deklaracijose. O deklaracijose apie šiuos santykius  – tuštuma.

Kadangi ši istorija valdančiųjų socialdemokratų kruopščiai slepiama, o pasiteiravus  K. Račkauskio, L. Škėmienės bei S. Luščiko ir jo draugės G. Sinkevičienės, jie atsakymo iki straipsnio išleidimo nepateikė.

Įdomu, kodėl socialdemokratas slepia santykius su jam artima moterimi – juk net į Latvijoje vykusią šventę vyko kartu – tai patvirtina nuotraukos savivaldybės tinklalapyje.

Jonas Petrikas


Total
0
Dalinasi
Related Posts