Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaikydamasis „baltuosius arklius“, sužalojo du žmones ir nuniokojo turtą

Avatar

Paskelbta

data

Kai krovinius tarptautiniais maršrutais gabenančios įmonės, kuri prisistato kaip lyderiaujanti transporto ir logistikos kompanija Europoje,  darbuotojai vaikosi „baltuosius arklius“, natūraliai kyla klausimas – tai kokios būklės vairuotojai išvažiuoja į tolimuosius reisus ir kas tada laukia kelyje sutiktų eismo dalyvių?

Birželio 11-osios paryčiais Šiauliuose, P. Višinskio g., esančiame bendrabutyje, kuriame apsistoja iš Ukrainos ir Baltarusijos atvykę Lietuvos įmonėse įdarbini tolimųjų reisų vairuotojai, kilo sumaištis. Apie 5 val ryto budėtoja išgirdo triukšmą keliantį bildesį, tačiau niekaip negalėjo suprasti, iš kur jis sklinda. Vaikščiodama koridoriais, ji pamatė, kad trečiajame aukšte, kuris yra remontuojamas siautėja vyras – daužo langus, spardo duris… Vyras, pamatęs nustebusią moterį, pripuolė prie jos, sugriebė už plaukų ir moters kūną apipylė smūgiais. Užpuolikas buvo stipriai neblaivus, tad budėtojai pavyko ištrūkti ir ji nubėgo bendrabučio koridoriai šaukdamasi pagalbos. Pamačiusi atvertas vieno kambario duris jį įpuolė pas čia gyvenanti Ukrainos pilietį.  Aršusis vyras taip pat įspruko į kambarį ir be jokios priežasties ėmė jį talžyti ir net peilį panaudojo prieš jį ir sužalojo smakrą.

Iškviesti policijos pareigūnai sulaikė neadekvačiai besielgusį ir  siautėjusį vyrą. Tai buvo labai gerokai padauginęs alkoholio šiame bendrabutyje gyvenantis 31 metų Baltarusijos pilietis, dirbantis vienoje   krovinius tarptautiniais maršrutais gabenančios įmonėje. Kadangi sulaikytojo sveikata kėlė daug klausimų, jis buvo nuvežtas į Psichiatrijos ligoninę. Rytojaus dieną medikai baltarusį perdavė Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnams, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Vyras uždarytas į areštinę.

Nuo neblaivaus tolimųjų reisų vairuotojo yra nukentėjusi ir policijos bendruomenė. 2015 m. rugsėjo 4-osios naktį  Radviliškyje tarnybos metu vilkiko buvo pražudyta Šiaulių apskrities policijos Radviliškio rajono komisariato  patrulė.  Ties V.Landsbergio-Žemkalnio ir Žalgirio gatvių sankryža pro šalį važiavęs vilkikas „Daf“ kliudė  sustabdytų automobilių vairuotojų dokumentus tikrinančią  pareigūnę ir nesustojęs nuvažiavo. Vilkiką  Radviliškyje, Šiaulių gatvėje, apie 900 metrų nuo įvykio vietos, sustabdė kitas patrulių ekipažas. Atvykę medikai konstatavo pareigūnės mirtį. Vilkiko vairuotojui, 39-ių metų Pakruojo rajono gyventojui, alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,01 prom. girtumas. Pareigūnus  suglumino išsiblaiviusio vilkiko vairuotojo žodžiai:

Pareigūnus  suglumino išsiblaiviusio vilkiko vairuotojo žodžiai:

– Ne aš pirmas, ne aš paskutinis, – išlemeno jis, paprašytas paaiškinti, kodėl girtas sėdo už vilkiko vairo ir dėl savo neatsakingumo užmušė žmogų.

Nuomonę, kad ši vairuotojų kategorija elgiasi neatsakingai ir leidžia sau už didžiulės transporto priemonės vairo sėsti išgėrus ar stipriai pagiringam,  patvirtino  fiksuoti nauji faktai. Praėjus kelioms dienoms po nelaimės su pareigūne,  Joniškyje iš ryto pareigūnai sustabdė krovininį automobilį „Volvo FH12“, kurio vairuotojas  į alkoholio matuoklį įpūtė 1,03 prom. alkoholio. Savo paaiškinime 50-metis Joniškio gyventojas nurodė, kad ryte išgėrė alaus.

Ar čia jau tokia tradicija, kad prieš reisą reikia išlenkti alaus? O gal alumi norima pataisyti sveikatą, šlubuojančią po vakarykščių išgertuvių? Daryti tokią prielaidą leido šio vyro biografija. Nuo 2001 metų iki 2015 m. rugsėjo mėn., būdamas girtas, jis padarė net 13 administracinių teisės pažeidimų: girtas ne kartą pasirodė viešojoje vietoje, girtas sugadino žmonių turtą, girtas apsivogė parduotuvėje, girtas smurtavo artimoje aplinkoje,  girtas vairavo dviratį. Šįkart girtas jis drįso sėsti ir prie  vilkiko vairo.                                           

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Koncertas „Dainuoju Tau gyvenimą“

Avatar

Paskelbta

data

Ansamblis „Lietuva“ pirmą kartą pristato jungtinį projektą su bardais Sauliumi Bareikiu, Olegu Ditkovskiu ir Gediminu Storpirščiu – koncertą „Dainuoju Tau gyvenimą“. Ansamblio choras ir orkestras kartu su ilgamečiais dainuojamosios poezijos atlikėjais pristatys gražiausias bardų dainas dar negirdėtame amplua. Poetų dainos, pritaikytos tautinių instrumentų aranžuotėms ir chorui, žada jaukius ir šiltų emocijų kupinus vakarus.

„Nors vyrauja skirtingos sampratos, svarbiausia girdėti vienas kitą ir suprasti, panašiai jausti, nešti emociją ir tarpusavyje užmegzti tikrą ryšį – juk abu stiliai šneka iš širdies. Pasaulyje jau seniai tas vyksta“, – emocinio ryšio svarbą premjeroje pabrėžia vienas iš „Aktorių trio“ narių Olegas Ditkovskis.

 „Kai susijungia virpantys kanklių ir gitarų garsai, atrodo, visas gyvenimas it viena styga tampa jautriai užgaunamas. Turime dvi savitas kultūras – keliu sau uždavinį sujungti bardišką ramybę su ansamblietiška judraus choro nuotaika. Bardų vakaruose klausytojai linkę užsimerkti, įsiklausyti į žodžius, o čia dar turėsime ir vaizdą, ypatingas aranžuotes. Koncerto dainose liesis gyvenimo istorijos, tad kiekvienas ras sau tai, kas jam reikšmingiausia“, – premjerą apibūdina programos režisierius Donatas Bakėjus, dar žinomas kaip šokėjas, choreografas, Anželikos Cholinos trupės narys.

 „Aš mylėjau tave tau nežinant“, „Žalia, žalia“, „Chrizantemos“ – tai tik dalis kūrinių, kuriuos dauguma iš mūsų dainuojame atmintinai. Šioje muzikinėje premjeroje atpažįstamos dainos atsiskleis kitomis spalvomis: aranžuotėse dominuos tokie instrumentai kaip kanklės, skudučiai ar lumzdeliai, įsipins sutartinių atgarsiai ir tautiniai motyvai, nuolat pereinantys į šiuolaikinį skambesį.

Retas susimąsto, kad liaudies muzika tampriai susijusi su dainuojamąja poezija, t.y. bardiška kultūra. Tai susiję su reikšmingais Lietuvos istorijos periodais, kuriuos valstybinis ansamblis siekia perteikti profesionalioje scenoje. Bardų stilių galima sieti su XX a. pradžioje kilusiu kanklininkų sąjūdžiu, po kurio 7-tame dešimtmetyje, kaip svarbus alternatyvios kultūros reiškinys, ir išsivystė bardų judėjimas. Alternatyvioji jaunimo banga gyvavo pagrindinėse miesto gatvėse, kur draugai rinkdavosi pabendrauti, kartu pagroti gitara ir padainuoti apie gyvenimą. Augantis pasipriešinimas tarybinei ideologijai, drąsėjantis kritinis mąstymas ir laisvėjantis kūrybiškumas – visa tai atsispindėjo gatvės muzikos kultūroje. Paraleliai bardų gyvavimui atsirado dar vienas folkloro sąjūdis, nepriėmęs sovietinės sistemos vertybių.

„Tokie pokyčiai, vykstantys muzikos kultūroje, ir tokie istoriniai įvykiai, kaip Prahos pavasaris ar Romo Kalantos susideginimas, prisidėjo prie socialinio pasipriešinimo oficialiai sovietmečio kultūrai. Jaunimas reaguodavo jautriai, neturėdamas galimybių sekti pasaulio įvykius. Barduose svarbi istorija: kaip tu ją jauti, tokią išraišką ir renkiesi“, – pasakoja Gediminas Storpirštis – vienas didžiausių dainuojamosios poezijos puoselėtojų, Lietuvos teatro ir kino aktorius, teatro pedagogas, dainų autorius ir atlikėjas. G. Storpirštis įsitikinęs, kad kanklių ir gitarų sąskambis suteiks ypatingos emocijos, išreiškiamos premjeroje „Dainuoju Tau gyvenimą“.

Koncertinėje programoje bardų dainas aranžuoja net trys Lietuvos kompozitoriai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys ir Sigitas Mickis. A. Kulikauskas dar žinomas kaip dainų atlikėjas, kartu su ilgamečiu bendražygiu maestro Vytautu Kernagiu įkūręs „Dainos teatrą“, ilgai dirbęs su „Keistuolių teatro“ aktoriais. Kompozitorius, lektorius S. Mickis taip pat aranžuoja kūrinius „Keistuolių teatrui“. Dar vienas įžymus kompozitorius Aras Žvirblys muziką kūrė ansamblio „Lietuva“ muzikiniam spektakliui – misterijai „Dievai ir žmonės“, po sėkmingo debiuto sugrįžtančiai į ansamblio rudens sezoną.

Premjera numatoma nuo spalio 9 d. Ignalinoje, Pakruojyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Tauragėje, Vilniuje, Radviliškyje. 2020 m. programa bus tęsiama ir kituose Lietuvos miestuose.

Naujienas sekite valstybinio ansamblio „Lietuva“ socialinių tinklų Facebook ir Instagram paskyrose, taip pat oficialioje svetainėje www.ansamblis-lietuva.lt

KŪRYBINĖ GRUPĖ:

Režisierius – Donatas Bakėjus

Aranžuotojai: Andrius Kulikauskas, Aras Žvirblys, Sigitas Mickis

Bardai: Saulius Bareikis, Olegas Ditkovskis, Gediminas Storpirštis

Valstybinio ansamblio LIETUVA choras ir orkestras

Solistai: Dovilė Kazonaitė, Ieva Filipkauskaitė, Ilona Pliavgo

VADOVAI:

Ansamblio vadovė – Edita Katauskienė

Meno vadovas – Giedrius Svilainis

Dirigentas – dr. Egidijus Kaveckas

Vyr. chormeisteris – Algimantas Kriūnas

KVIEČIAME Į KONCERTUS:

Spalio 9 d. (III) 18:00 val. – Ignalinos kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 11 d. (V) 18:00 val. – Pakruojo kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 16 d. (III) 18:00 val. – Šiaulių koncertų salėje „Saulė“ | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 18 d. (V) 18:00 val. – Marijampolės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 23 d. (III) 18:00 val. – Tauragės kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 26 d. (VI) 18:00 val. – Vilniuje, Šokio teatre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Spalio 30 d. (III) 18:00 val. – Radviliškio kultūros centre | „Dainuoju Tau gyvenimą“

Bilietus platina: https://www.bilietai.lt/lit/renginiai/koncertai/koncertas-dainuoju-tau-gyvenima-66359/

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019