Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaikydamasis „baltuosius arklius“, sužalojo du žmones ir nuniokojo turtą

Avatar

Paskelbta

data

Kai krovinius tarptautiniais maršrutais gabenančios įmonės, kuri prisistato kaip lyderiaujanti transporto ir logistikos kompanija Europoje,  darbuotojai vaikosi „baltuosius arklius“, natūraliai kyla klausimas – tai kokios būklės vairuotojai išvažiuoja į tolimuosius reisus ir kas tada laukia kelyje sutiktų eismo dalyvių?

Birželio 11-osios paryčiais Šiauliuose, P. Višinskio g., esančiame bendrabutyje, kuriame apsistoja iš Ukrainos ir Baltarusijos atvykę Lietuvos įmonėse įdarbini tolimųjų reisų vairuotojai, kilo sumaištis. Apie 5 val ryto budėtoja išgirdo triukšmą keliantį bildesį, tačiau niekaip negalėjo suprasti, iš kur jis sklinda. Vaikščiodama koridoriais, ji pamatė, kad trečiajame aukšte, kuris yra remontuojamas siautėja vyras – daužo langus, spardo duris… Vyras, pamatęs nustebusią moterį, pripuolė prie jos, sugriebė už plaukų ir moters kūną apipylė smūgiais. Užpuolikas buvo stipriai neblaivus, tad budėtojai pavyko ištrūkti ir ji nubėgo bendrabučio koridoriai šaukdamasi pagalbos. Pamačiusi atvertas vieno kambario duris jį įpuolė pas čia gyvenanti Ukrainos pilietį.  Aršusis vyras taip pat įspruko į kambarį ir be jokios priežasties ėmė jį talžyti ir net peilį panaudojo prieš jį ir sužalojo smakrą.

Iškviesti policijos pareigūnai sulaikė neadekvačiai besielgusį ir  siautėjusį vyrą. Tai buvo labai gerokai padauginęs alkoholio šiame bendrabutyje gyvenantis 31 metų Baltarusijos pilietis, dirbantis vienoje   krovinius tarptautiniais maršrutais gabenančios įmonėje. Kadangi sulaikytojo sveikata kėlė daug klausimų, jis buvo nuvežtas į Psichiatrijos ligoninę. Rytojaus dieną medikai baltarusį perdavė Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnams, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Vyras uždarytas į areštinę.

Nuo neblaivaus tolimųjų reisų vairuotojo yra nukentėjusi ir policijos bendruomenė. 2015 m. rugsėjo 4-osios naktį  Radviliškyje tarnybos metu vilkiko buvo pražudyta Šiaulių apskrities policijos Radviliškio rajono komisariato  patrulė.  Ties V.Landsbergio-Žemkalnio ir Žalgirio gatvių sankryža pro šalį važiavęs vilkikas „Daf“ kliudė  sustabdytų automobilių vairuotojų dokumentus tikrinančią  pareigūnę ir nesustojęs nuvažiavo. Vilkiką  Radviliškyje, Šiaulių gatvėje, apie 900 metrų nuo įvykio vietos, sustabdė kitas patrulių ekipažas. Atvykę medikai konstatavo pareigūnės mirtį. Vilkiko vairuotojui, 39-ių metų Pakruojo rajono gyventojui, alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,01 prom. girtumas. Pareigūnus  suglumino išsiblaiviusio vilkiko vairuotojo žodžiai:

Pareigūnus  suglumino išsiblaiviusio vilkiko vairuotojo žodžiai:

– Ne aš pirmas, ne aš paskutinis, – išlemeno jis, paprašytas paaiškinti, kodėl girtas sėdo už vilkiko vairo ir dėl savo neatsakingumo užmušė žmogų.

Nuomonę, kad ši vairuotojų kategorija elgiasi neatsakingai ir leidžia sau už didžiulės transporto priemonės vairo sėsti išgėrus ar stipriai pagiringam,  patvirtino  fiksuoti nauji faktai. Praėjus kelioms dienoms po nelaimės su pareigūne,  Joniškyje iš ryto pareigūnai sustabdė krovininį automobilį „Volvo FH12“, kurio vairuotojas  į alkoholio matuoklį įpūtė 1,03 prom. alkoholio. Savo paaiškinime 50-metis Joniškio gyventojas nurodė, kad ryte išgėrė alaus.

Ar čia jau tokia tradicija, kad prieš reisą reikia išlenkti alaus? O gal alumi norima pataisyti sveikatą, šlubuojančią po vakarykščių išgertuvių? Daryti tokią prielaidą leido šio vyro biografija. Nuo 2001 metų iki 2015 m. rugsėjo mėn., būdamas girtas, jis padarė net 13 administracinių teisės pažeidimų: girtas ne kartą pasirodė viešojoje vietoje, girtas sugadino žmonių turtą, girtas apsivogė parduotuvėje, girtas smurtavo artimoje aplinkoje,  girtas vairavo dviratį. Šįkart girtas jis drįso sėsti ir prie  vilkiko vairo.                                           

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Neblaivus „zuikis“ ne tik norėjo apgauti kontrolierių, bet jį dar ir sumušė

Avatar

Paskelbta

data

Birželio 1-osios ryte Šiauliuose, 4-ojo maršruto miesto autobuse, įvykęs incidentas tarp keleivio ir kontrolieriaus, baigėsi ikiteisminiu tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Nusikalstama veika įtariamas neblaivus vyras (0,98 prom.) atsidūrė areštinėje, o bilietus tikrinęs kontrolierius – pas medikus. Jam diagnozuotas nubrozdinimas ir kaklo suspaudimas,po medikų apžiūros jis  gydosi ambulatoriškai.

Į Bačiūnų gatve važiavusį autobusą patikrinti, ar nėra juo važiuojančių „zuikių“, su kolege įlipo kontrolierius ir paprašė pateikti bilietus. Vienas keleivių, nuo kurio trenkė alkoholiu, kontrolieriui pateikė elektroninį bilietą, tačiau, jį nuskenavus, pastebėta, kad bilietas – lengvatinis. Kontrolierius paprašė keleivio pateikti galimybę naudotis tokiu bilietu suteikiantį dokumentą. Kai keleivis ėmė atsikalbinėti, atidžiau elektroninį bilietą apžiūrėjęs kontrolierius pastebėjo, kad jis priklauso ne vyrui, o moteriai. Keleivio buvo pareikalauta ne jam priklausantį elektroninį bilietą atiduoti kontrolieriui. Tačiau šis, pasakęs, kad  bilietas priklauso jo draugei, nesutiko su kontrolieriaus reikalavimu. Dėl to ir kilo konfliktas, pasibaigęs smurto protrūkiu.

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato tyrėja, atliekanti ikiteisminį tyrimą, siekdama nustatyti tikslias įvykio aplinkybes,  prašo atsiliepti autobusu važiavusius ir konfliktą mačiusius keleivius ir paskambinti jai telefonu (8 700) 61454 arba parašyti elektroniniu paštu rasa. preimontiene@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

VVSSF skelbia papildomos informacinės kampanijos konkursą

Avatar

Paskelbta

data

Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (VVSSF) taryba paskelbė dar vieną socialinės informacinės kampanijos projektų finansavimo konkursą. Taip siekiama užtikrinti kuo platesnę objektyvios informacijos sklaidą apie koronaviruso infekcijos (COVID-19) plitimo suvaldymą šalyje. Šiai naujai informacinei kampanijai skiriama 500 tūkst. eurų iš 2020 metų VVSSF skirtų lėšų, kurias Finansų ministerija skyrė kaip papildomą finansavimą.

VVSSF tarybos pirmininkė Gražina Belian teigia, kad ši informacinė kampanija leis užtikrinti aktyvesnę informacijos sklaidą visuomenės informavimo priemonėse apie koronaviruso infekcijos valdymą šalyje, emocinės pagalbos galimybes ir kitais aktualiais klausimais.

„Tikimąsi, kad ši informacija bus skelbiama patrauklia forma, aktuali, patikima bei moksliškai pagrįsta ir taps atsvara plintančiai melagingai informacijai „fake news“. Koronaviruso infekcija kelia grėsmę ne tik fizinei sveikatai, ji taip pat daro įtaką kasdieniam kiekvieno žmogaus gyvenimui. Tad  svarbu ne tik šviesti visuomenę apie asmeninę atsakomybę siekiant suvaldyti šią infekciją, bet ir informuoti žmones apie tai, kaip jie gali apsisaugoti ir kokios pagalbos sulaukti“, – teigia G. Belian.

Kampanijos pagrindinis tikslas yra siųsti aiškią žinią, kad siekiant suvaldyti koronaviruso infekcijos plitimą šalyje, kiekvienas žmogus turi jaustis atsakingas už savo ir artimųjų bei kitų aplinkos žmonių ateitį ir sveikatą. Kiekvienas gyventojas turėtų sugebėti įvertinti esamą padėtį, prisitaikyti prie pokyčių, suprasti vykdomus prevencinius veiksmus, atsižvelgti į specialistų rekomendacijas ir gebėti jas taikyti asmeniniame gyvenime bei imtis aktyvių prevencinių veiksmų.

Projektų paraiškų laukiame iki birželio 23 dienos. Daugiau informacijos: http://sam.lrv.lt/2020-m-socialines-informacines-kampanijos-koronaviruso-covid-19-informacijos-sklaida-salies-ziniasklaidos-priemonese-konkurso-dokumentai

Apie Valstybinį visuomenės sveikatos stiprinimo fondą:

Valstybinis visuomenės sveikatos stiprinimo fondas veiklą pradėjo 2016 metais. Jo lėšos naudojamos visuomenės sveikatos išsaugojimo ir stiprinimo veikloms, įskaitant prevencinius projektus, socialinę reklamą, mokslinius tyrimus.

Sprendimus dėl fondo lėšų skyrimo priima fondo taryba, kurios sudėtį 5 metams tvirtina Vyriausybė. Tarybą sudaro 14 narių, tarp jų – ministerijų, savivaldos, žiniasklaidos, nevyriausybinių organizacijų, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento, Nacionalinės sveikatos tarybos atstovai.

Taryba tvirtina Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis remiamų projektų sritis ir jų prioritetus, skelbia konkursus projektams atrinkti, nustato projektų atrankos kriterijus, priima sprendimus skirti arba neskirti lėšas pateiktiems projektams.

Fondo lėšas sudaro Vyriausybės nustatytas praėjusių metų faktinių įplaukų procentas iš akcizo pajamų, gautų už parduotus alkoholinius gėrimus, apdorotą tabaką, bei įplaukų iš lėšų, gautų iš loterijų ir azartinių lošimų mokesčio.

SAM Spaudos tarnyba

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019