Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vaikydamasis „baltuosius arklius“, sužalojo du žmones ir nuniokojo turtą

Avatar

Paskelbta

data

Kai krovinius tarptautiniais maršrutais gabenančios įmonės, kuri prisistato kaip lyderiaujanti transporto ir logistikos kompanija Europoje,  darbuotojai vaikosi „baltuosius arklius“, natūraliai kyla klausimas – tai kokios būklės vairuotojai išvažiuoja į tolimuosius reisus ir kas tada laukia kelyje sutiktų eismo dalyvių?

Birželio 11-osios paryčiais Šiauliuose, P. Višinskio g., esančiame bendrabutyje, kuriame apsistoja iš Ukrainos ir Baltarusijos atvykę Lietuvos įmonėse įdarbini tolimųjų reisų vairuotojai, kilo sumaištis. Apie 5 val ryto budėtoja išgirdo triukšmą keliantį bildesį, tačiau niekaip negalėjo suprasti, iš kur jis sklinda. Vaikščiodama koridoriais, ji pamatė, kad trečiajame aukšte, kuris yra remontuojamas siautėja vyras – daužo langus, spardo duris… Vyras, pamatęs nustebusią moterį, pripuolė prie jos, sugriebė už plaukų ir moters kūną apipylė smūgiais. Užpuolikas buvo stipriai neblaivus, tad budėtojai pavyko ištrūkti ir ji nubėgo bendrabučio koridoriai šaukdamasi pagalbos. Pamačiusi atvertas vieno kambario duris jį įpuolė pas čia gyvenanti Ukrainos pilietį.  Aršusis vyras taip pat įspruko į kambarį ir be jokios priežasties ėmė jį talžyti ir net peilį panaudojo prieš jį ir sužalojo smakrą.

Iškviesti policijos pareigūnai sulaikė neadekvačiai besielgusį ir  siautėjusį vyrą. Tai buvo labai gerokai padauginęs alkoholio šiame bendrabutyje gyvenantis 31 metų Baltarusijos pilietis, dirbantis vienoje   krovinius tarptautiniais maršrutais gabenančios įmonėje. Kadangi sulaikytojo sveikata kėlė daug klausimų, jis buvo nuvežtas į Psichiatrijos ligoninę. Rytojaus dieną medikai baltarusį perdavė Šiaulių miesto ir rajono policijos pareigūnams, kurie pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Vyras uždarytas į areštinę.

Nuo neblaivaus tolimųjų reisų vairuotojo yra nukentėjusi ir policijos bendruomenė. 2015 m. rugsėjo 4-osios naktį  Radviliškyje tarnybos metu vilkiko buvo pražudyta Šiaulių apskrities policijos Radviliškio rajono komisariato  patrulė.  Ties V.Landsbergio-Žemkalnio ir Žalgirio gatvių sankryža pro šalį važiavęs vilkikas „Daf“ kliudė  sustabdytų automobilių vairuotojų dokumentus tikrinančią  pareigūnę ir nesustojęs nuvažiavo. Vilkiką  Radviliškyje, Šiaulių gatvėje, apie 900 metrų nuo įvykio vietos, sustabdė kitas patrulių ekipažas. Atvykę medikai konstatavo pareigūnės mirtį. Vilkiko vairuotojui, 39-ių metų Pakruojo rajono gyventojui, alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,01 prom. girtumas. Pareigūnus  suglumino išsiblaiviusio vilkiko vairuotojo žodžiai:

Pareigūnus  suglumino išsiblaiviusio vilkiko vairuotojo žodžiai:

– Ne aš pirmas, ne aš paskutinis, – išlemeno jis, paprašytas paaiškinti, kodėl girtas sėdo už vilkiko vairo ir dėl savo neatsakingumo užmušė žmogų.

Nuomonę, kad ši vairuotojų kategorija elgiasi neatsakingai ir leidžia sau už didžiulės transporto priemonės vairo sėsti išgėrus ar stipriai pagiringam,  patvirtino  fiksuoti nauji faktai. Praėjus kelioms dienoms po nelaimės su pareigūne,  Joniškyje iš ryto pareigūnai sustabdė krovininį automobilį „Volvo FH12“, kurio vairuotojas  į alkoholio matuoklį įpūtė 1,03 prom. alkoholio. Savo paaiškinime 50-metis Joniškio gyventojas nurodė, kad ryte išgėrė alaus.

Ar čia jau tokia tradicija, kad prieš reisą reikia išlenkti alaus? O gal alumi norima pataisyti sveikatą, šlubuojančią po vakarykščių išgertuvių? Daryti tokią prielaidą leido šio vyro biografija. Nuo 2001 metų iki 2015 m. rugsėjo mėn., būdamas girtas, jis padarė net 13 administracinių teisės pažeidimų: girtas ne kartą pasirodė viešojoje vietoje, girtas sugadino žmonių turtą, girtas apsivogė parduotuvėje, girtas smurtavo artimoje aplinkoje,  girtas vairavo dviratį. Šįkart girtas jis drįso sėsti ir prie  vilkiko vairo.                                           

Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Kaip policija sužino, kada pradeda dygti grybai?

Avatar

Paskelbta

data

Labai paprastai – iš pranešimų  apie pasiklydusius grybautojus. Šiandien jau galime konstatuoti, kad grybų sezonas prasidėjo, mat liepos 17-osios vakare Šiaulių apskrities policija sulaukė pirmojo šią vasarą pranešimo apie pasiklydusius  grybautojus. Visą naktį trukusi dviejų garbaus amžiaus senjorų paieška baigėsi sėkmingai – išgelbėti ir grybautojai, ir pora kibirų jų surinktų grybų.

73 ir 79 metų šiauliečiai grybauti automobiliu „Audi 80“ išvažiavo liepos 17-ąją, apie pietus. O apie 21 val. Šiaulių apskrities policijos budėtojai sulaukė vieno jų sūnaus telefono skambučio, kad grybaudamas pasiklydo jo tėvas.  Kai policijos pareigūnai mobiliuoju telefonu susisiekė su pranešėjo tėvu ir kartu buvuviu jo draugu, vyrai nurodyti tikslios savo buvimo vietos  negalėjo. Sakė, kad važiavo link Kuršėnų ir gali būti, kad jie esą Šiaulių rajone esančio Raudėnų kaimo miške.

Tačiau pasiklydėlių  telefonų paskutinioji aktyvizacijos vieta bylojo, kad senoliai turėtų būti Telšių rajone, prie Tryškių esančiuose miškuose. Tad ieškoti  jų išvažiavo jungtinės pajėgos – Šiaulių ir Telšių AVPK pareigūnai. Tryškių seniūnijoje, Leilėnų kaime, jie rado pasiklydėlių paliktą automobilį. Važinėdami ir vaikščiodami  miško keliukais bei takeliais, pareigūnai signalizavo garso ir šviesos signalais. Telefonu senjorai sakė, kad garso signalus  girdi, tačiau miške sunku orientuotis, kurioje pusėje jie girdėti, todėl senoliai bevelijo likti vietoje ir nebeklaidžioti, nes buvo jau labai pavargę. Apie 3 val. nakties į pagalbą  pareigūnams buvo išsiųstas kinologas su dvejų metų belgų aviganiu Kingu.  Tačiau ir jis pareigūnų pas dingusiuosius nenuvedė. Kaip vėliau paaiškėjo, iki tikslo buvo likę apie pora kilometrų, kai pareigūnai sulaukė telefoninio skambučio, jog pasiklydėliai rasti. Šią žinią apie 8 val. ryto pranešė Valstybinės miškų urėdijos Kuršėnų regioninio padalinio vyr. specialistas Simonas Vaitekūnas. Jis atsiliepė į vieno iš pasiklydusių senjorų  sūnaus  prašymą ir kartu su   Tryškių girininku Arvydu Simonaičiu nuvažiavo į mišką. Kadangi pastarasis savo prižiūrimą teritoriją žino kaip savo penkis pirštus, tad pagal pasiklydėlių matomus ir nupasakojamus vaizdus, ypač  detalę, kad jie yra šalia sulūžusio medžiotojų bokštelio,  jam nesunku buvo atsekti senolių  buvimo vietą. Po tamsios ir šaltos miške praleistos nakties senjorams medikų pagalbos neprireikė ir jie su grybų laimikiu po didžiulio pačių ir jų artimųjų patirto streso sėkmingai   parkeliavo į namus.

Tai – sėkmės istorija. Jų yra ne viena. Tačiau policijos pareigūnai  skaičiuoja ir ne vieną tragišką atvejį, kai išėję grybauti ar uogauti senoliai į namus negrįžo ir net nerasti jų palaikai. Dėl silpnos sveikatos, netikėtai miške patirtos traumos, orientacijos praradimo ar išsikrovusio mobiliojo telefonas kai kurie jų namo nebegrįžo. Tad pabandykite įtikinti savo tėvus, savo senelius, kad jų gyvybė yra daug brangesnė už litrą uogų ar grybų, todėl rizikuoti jiems  žygiais į mišką nevertėtų. O jei norite juos pradžiuginti, palaikykite  kompaniją ir kartu keliaukite rinkti miško gėrybių. Bus ramiau ir jums, ir jūsų smalsuoliams senjorams.                                              

Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019