Pagerbtos Baisogalos gimnazijos nacionalinio konkurso laureatės

Gegužės 5 d. Vilniaus mokytojų namuose vyko XVII–ojo nacionalinio mokinių konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija” nugalėtojų ir jų mokytojų apdovanojimo renginys. Jau ketvirtus metus Baisogalos gimnazijos mokiniai sėkmingai dalyvauja Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro (LGGRTC) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija organizuojamame nacionaliniame mokinių  konkurse, kuriame šiais metais mūsų mokyklos šeštokė Austė Rimkūnaitė ir vienuoliktokė Rūta Kuznecovaitė konkursui kūrė piešinius ir savo amžiaus grupėse užėmė pirmąsias vietas. Sveikiname nugalėtojas!

Šiemet iš konkurse dalyvavusių virš 800 mokinių iš visos Lietuvos ir net lietuviškų mokyklų užsienyje, dešimčiai  išrinktų nugalėtojų, tarp jų ir mūsų Rūtai, buvo įteiktos išskirtinės europarlamentarės  Laimos Andrikienės dovanos: septynių dienų kelionė po Europą  ir kvietimai dalyvauti EP plenariniame posėdyje Strasbūre. Sveikiname Rūtą ir linkime turiningų įspūdžių kelionėje!

Tą proga, konkurso organizatoriai  laureatams ir jų mokytojams surengė ekskursijas po LR Seimą , Genocido aukų muziejų, Vilniaus miestą, vaišino skaniais užkandžiais, visus dalyvius apdovanojo diplomais, padėkos raštais bei atminimo dovanomis. Žinomas aktorius Giedrius Arbačiauskas dovanojo dainuojamosios poezijos koncertą.  Garbūs svečiai, LR Seimo nariai  sveikindami  nepagailėjo gerų žodžių, linkėjo gaivinti ateities viltį, išsaugoti Lietuvą ir toliau kurti mylint vienas kitą. Labai svarbu tai, kad mokiniai, šiame renginyje dar gali pabendrauti su gyvais skaudžių tautos išgyvenimų liudininkais.  Nepasimiršta konkurso dainų dalies laureatų  atliekamos dainos  žodžiai: ,,Neklausk,  neklausk,  ką tau Tėvynė turi duoti. Savęs paklausk – o tu jai ką davei?’’

 Džiugu, kad šis konkursas  ugdo jauno žmogaus kūrybinius gebėjimus, pilietinį mąstymą, puoselėja  tautinius jausmus, istorinę atmintį  ir išsiskiria ypatinga pagarba mokiniui ir mokytojui.      

 

                                                                         Baisogalos gimnazijos mokytoja Giedrė Nakutienė

 

 

Total
0
Dalinasi
Related Posts