Sausio 19 d. Radviliškio rajono tarybos Etikos komisija svarstė, ar tarybos narė S. Dišlė pažeidė valstybės politikų elgesio kodeksą.
„Radviliškio krašto“ skaitytojams primename, politikė, dirbanti UAB „Radviliškio šiluma“, gruodžio 14 d., darbo metu, užsiėmė labdaringa veikla – po namus žmonėms vežiojo šakočius. Beje, primename, kad konservatorė S. Dišlė – Šeimos paramos ir labdaros fondo pirmininkė.
Labdaringa veikla yra sveikintina ir reikalinga, tačiau fondo pirmininkė savo visuomenines pareigas atliko tada, kai turėjo vadovauti UAB „Radviliškio šiluma“ Realizacijos-abonentiniam skyriui. Kitaip tariant, sumaišė privačius ir visuomeninius interesus. Vadinasi, labdara konservatorė tarybos narė užsiiminėjo už mokesčių mokėtojų pinigus.
Kadangi iki Etikos komisijos atliekamo tyrimo pabaigos tarybos narė S. Dišlė savo elgesį pripažino neetišku, nesuderinamu su savo pareigomis ir institucija, kurioje ji dirba, bei viešai atsiprašė, Etikos komisija tyrimą nutarė nutraukti.
Pasak Etikos komisijos pirmininko J. Povilaičio, politikė gailisi dėl savo poelgio, pripažįsta, kad pažeidė Darbo kodeksą ir už tai gavo nuobaudą.
Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas 2020-12-24.
Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.
Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.
Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.
Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.
Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.
Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.