Sustabdytas kvietimas keisti dujų balionus daugiabučiuose

Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) anksčiau numatyto laiko sustabdžius kvietimą dujų balionus daugiabučiuose keisti kitais energijos šaltiniais, dalis Radviliškio rajono  gyventojų liko nežinioje.

Kas laukia nespėjusių?

„Svarbiausias klausimas šiuo metu – koks likimas laukia tų gyventojų, kurių paraiškų nebuvo spėta pateikti, agentūrai nutraukus kvietimą anksčiau skelbto laiko? Dedame pastangas, kad visi mūsų aptarnaujami klientai turėtų galimybę pakeisti dujų balionus saugesniais energijos šaltiniais, jei tik to pageidauja“, – sako namus administruojančios įmonės „Mano Būstas Radviliškis “  direktorė Roma Janušonienė. 

„Mano Būstas Radviliškis “ jau kreipėsi į APVA su prašymu patikslinti, koks kiekis Radviliškio  gyventojų prašymų bus įtrauktas į rezervinį sąrašą. Agentūra savo interneto svetainėje informuoja, kad į tokį sąrašą bus įtraukta nedidelė dalis prašymų.

Surinko visą sumą

Anksčiau APVA skelbė, kad gyventojų paraiškas kompensacijai gauti priims iki šių metų birželio 1 dienos, tačiau gegužės 9 dieną paviešino informaciją, kad kvietimas stabdomas anksčiau – nuo gegužės 10-osios. Nurodyta priežastis – agentūra sulaukė paraiškų visai sumai, kuri buvo skirta subsidijoms.

Skelbiama, kad kvietimui iš viso buvo skirta 9 582 000 eurų. Iš kurių daugiabučių namų atstovų įgyvendinamiems projektams 9 082 000 eurų, o skirstomųjų tinklų operatoriaus įgyvendinamiems projektams 500 000 eurų.

Keliais etapais

Nesaugūs dujų balionai visos Lietuvos daugiabučiuose keičiami etapais – projektai vykdomi nuo 2020 metų.

Iki šios dienos Aplinkos projektų valdymo agentūra finansavimą skyrė 8 iš 24 Radviliškio rajono  daugiabučių namų, dėl kurių suskystintų naftos dujų balionų keitimo kompensavimo į agentūrą kreipėsi „Mano Būstas Radviliškis“.

Agentūra dalį paraiškų siūlė Energetikos ministerijai įtraukti į rezervinių paraiškų sąrašą ir anksčiau – perkelti darbus iš 2021-ųjų į šiuos metus. Vyriausybė dujų balionų keitimui į elektros energiją ar gamtines dujas 2021 m. skyrė 10 mln. eurų. Šioms lėšoms išsekus, dalies namų finansavimas buvo nukeltas.

„Šiemet tęsėme darbus tuose namuose, kurių paraiškos buvo rezervuotos. O taip pat laukiame antrajame etape dalyvaujančių namų sprendimų“, – pasakoja R. Janušonienė

Iš viso „Mano Būstas Radviliškis “ administruojamuose  daugiabučiuose namuose  jau pakeitė 231 dujų balionus saugesne įranga.

Butui – iki 726 eurų

Energetikos ministerijos numatyta, kad vienam butui skiriama iki 726 eurų su PVM parama suskystintų naftos dujų balionų keitimui saugesne įranga.

Daugiabučių namų bendrųjų elektros arba dujų inžinerinių sistemų pertvarkymui – iki 242 eurų, butų elektros arba dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų. Elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – taip pat iki 242 eurų. 

Pagal Energetikos ministerijos parengtą dujų balionų, naudojamų daugiabučiuose namuose, pakeitimo 2019–2022 metais veiksmų planą, balionai  maistui gaminti trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose turi būti pakeisti į kitą saugią energijos rūšį.

Mano Būstas Radviliškis“

   

Total
0
Dalinasi
Related Posts