Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Baseine skęsta ir mokyklų pinigai

Avatar

Paskelbta

data

Statant Radviliškio miesto baseiną buvo numatyta, kad jis bus skirtas plaukimo sportui populiarinti, ugdyti jaunąsias meilutytes. Tad  ir baseino gylis pritaikytas sporto varžyboms – skirtinguose kraštuose jis siekia nuo 1,80 iki 2 metrų. Kadangi plaukimo baseino pagrindinis tikslas – mokyti vaikus plaukti, sumontuotas pakeliamas dugnas ir gylis mažesnis.
Tačiau niekas nesitikėjo, kad iš mokymo priemonėms pirkti skirtų lėšų bus nupirktas pakeliamas    dugnas nuostolingai dirbančiam baseinui, o šis pirkinys taps … mokymo priemone.

Sutaupyta iš mokinio krepšelio
Gruodžio 13 dieną vykusiame tarybos posėdyje rajono meras pareiškė, kad  buvo sutaupyta lėšų iš mokinio krepšelio, kurios buvo paimtos iš V. Kudirkos bei Vaižganto progimnazijų, Gražinos pagrindinė mokyklos ir nupirktas  surenkamas baseino dugnas – 8 m ilgio ir 2,5 m pločio platforma, kainavusi 23 780 eurų (likutinė vertė – 21 402,08 eurų).
Na, Radviliškio rajono savivaldybė tiesiog ekspertė  taupant lėšas – kasmet biudžete sutaupoma apie 4 milijonus eurų (didžioji dalis iš socialinių pašalpų). Šį kartą į „taupymo planą“ pateko mokinio krepšelis. Radviliškio mokyklų pedagogai nuolat iš savo vadovų girdi, kad savivaldybė liepė taupyti lėšas, tad mokytojų atlyginimai kai kuriose mokyklose skaičiuojami pagal mažiausią koeficientą, taupant lėšas jungiamos klasės. Šį kartą trys Radviliškio mokyklos nusipirko surenkamą baseino dugną. Pirkinys tikrai nepigus: V. Kudirkos pagrindinei mokyklai jis kainavo 8 tūkst. eurų, Vaižganto progimnazijai – 9 tūkst. eurų, Gražinos pagrindinei mokyklai – 8 tūkst. eurų.Savivaldybės valdininkai nepagalvojo apie vaikus…
Net Tarybos nariams kilo klausimas, kodėl lėšos iš mokinio krepšelio skiriamos baseino įrangai pirkti. „Kodėl mes baseino įrangos išlaidas padengiame mokinio krepšelio pinigais?Jeigu nebūtų baseino, šitas mokyklų įsigytas turtas kur nukeliautų?“,- klausė politikai.
Ir meras Tarybos nariams paaiškino, už ką jie balsuoja: „Pernai metais moksleivio krepšelio pinigų, skirtų mokymo priemonėms įsigyti, liko ir ne kas kitas, o šioje salėje sėdintys Tarybos nariai nusprendė po dalį pinigų paimti iš kiekvienos mokyklos ir duoti baseinui ne išlaidoms, o apyvartai. Baseino gylis per didelis, kad vaikai galėtų maudytis, todėl mes priėmėm tą sprendimą. Po metų tą turtą galima perduoti valdytojui – jis nei kuria pridedamosios vertės, nei atima“,- sakė meras, „pastatydamas į vietą“ savo bendrapartiečius konservatorius bei socialdemokratus ir kitus Tarybos narius.
Tik įdomu, kodėl savivaldybė nutarė statyti baseiną, nepritaikytą vaikams mokytis plaukti, kai pastaruoju metu pagrindiniai baseino klientai – vaikai.
Na, o jeigu nebūtų baseino, administracijos direktorė bei  meras vienbalsiai pareiškė, kad šio turto – surenkamo baseino dugno – niekas nebūtų pirkę. Pasak administracijos direktorės J. Margaitienės, tai mokymo priemonė, nes vaikai mokosi plaukti.
Salėje pasigirdo replika: „Gerai, kad iš mokinio krepšelio lėšų neskyrėte ir viešojo tualeto įrangai, nes vaikai, eidami iš mokyklos, kartais juo pasinaudoja“.
Tačiau Radviliškio baseine nemokamai mokomi plaukti tik antrokai, o kitų vaikų tėvai už plaukimo pamokas grupėje turi pakloti 20 eurų. Ir tikrai iš šių trijų mokyklų atsirastų vaikų, kurie dar nėra buvę baseine, nes tokios pramogos įpirkti neleidžia jų tėvų piniginė ir jie neturi galimybės pasinaudoti šia mokymo priemone…
Lėšas buvo galima panaudoti protingiau
Šių trijų mokyklų vadovai „atliekamus“ tūkstančius gal galėjo panaudoti kitoms mokymo priemonėms pirkti, kuriomis galėtų pasinaudoti daugiau mokyklos vaikų, o ne tik antrokai ar tie, kurių tėvai išgali juos nusivesti į baseiną. Tačiau eilinį kartą tokiu pirkiniu iš mokinio krepšelio besipiktinantiems politikams buvo priminta, kad jie taip nusprendė ir nėra ko čia balsą kelti.
Beje, politikams, besipiktinantiems  brangia centrinės miesto aikštės rekonstrukcija, meras taip pat mestelėjo: „Taigi jūs taip nusprendėte“…
„Radviliškio krašto“ informacija
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

„Valstiečių“ ir konservatorių „dovana“ verslininkams – už žemę mokės brangiai

Avatar

Paskelbta

data


Radviliškio rajone vis dar nerimsta aistros dėl žemės mokesčių. 
Didelių pastangų dėka  žemdirbiams pavyko išsikovoti, kad žemės ūkio paskirties žemei nuo 2020 m. būtų  taikomas ne 1,7 proc., o 1,3 proc. žemės mokestis. Nors, kaip minėjo Tarybos narys Gediminas Lipnevičius, kova dar nebaigta, šį mokestį dar siūlys mažinti, nes kaimyniniame Šiaulių rajone šio mokesčio dydis – tik apie 0,5 proc.

Rajono valdantieji  nemyli ir verslininkų
Radviliškio rajono savivaldybės Investicijų ir kaimo reikalų komitete bei Taryboje verslininkų reikalais rūpinosi tik  visuomeninio  komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“  atstovai: Tarybos nariai G. Lipnevičius bei Vilma Aleknienė, siūlydami komercinės paskirties žemės  mokestį Radviliškio mieste bei rajone mažinti nuo 0,8 proc. iki 0,5 proc. Nei socialdemokratai, nei „darbiečiai“  dėl mokesčio pamažinimo verslininkams pasiūlymų Tarybai  svarstymui  nepateikė.
Šio pasiūlymo rajoną valdantys konservatoriai ir valstiečiai nepalaikė  ir jis  Tarybos posėdyje nebuvo priimtas. Radviliškio rajone verslininkai už turimus žemės sklypus mokės 0,8 proc. –  bene daugiausiai visame Šiaulių regione.

„Toks trumparegiškas  rajoną valdančiųjų – valstiečių ir konservatorių – požiūris į verslą tikrai nepadės į rajoną pritraukti daugiau investicijų bei sukurti daugiau darbo vietų. Verslininkai savo įmonių kūrimui pasirinks rajonus, kur mokestis už žemę mažesnis, pavyzdžiui, Šiaulių rajoną“,- sakė Tarybos narys G. Lipnevičius.
Beje, Radviliškio rajono meras A. Čepononis ūkiškumo galėtų pasimokyti iš Šiaulių rajono mero A. Bezaro, kuris, susitikęs su „Radviliškio krašto bendruomene“, trumpai pakomentavo šią situaciją: „Mūsų rajone labai  laukiami ir mylimi verslininkai, savivaldybėje stengiamės dokumentus jų įmonių įkūrimui sutvarkyti per trumpiausius terminus“.
Kokia padėtis kituose rajonuose?
Radviliškio rajone, palyginus su kitais rajonais, komercinės paskirties teritorijos žemės beveik brangiausia Šiaulių apskrityje. Štai Kelmės rajono verslininkai už žemę mokės 0,5 proc.,  Akmenės rajono – 0,7 proc., o kaimyninio  Šiaulių rajono – tik apie 0,5 proc.
Balsavimo rezultatai
Už tai, kad verslininkams būtų nustatytas 0,8 proc. žemės  mokestis, balsavo  konservatoriai ir „valstiečiai“. Konservatoriai: A. Budrikas, A. Čepononis, S. Dišlė, A. Grabauskas, T. Januševičius, P. Kablys, J. Kvėglys, S. Nakutis, I. Palionienė, E. Pranevičius, G. Verdingas; „valstiečiai“: K. Dambrauskas, J. Povilaitis.
Prieš 0,8 proc. tarifą komercinės paskirties  žemės sklypams mokestį balsavo: visuomeninio rinkimų komiteto „Už geresnį gyvenimą visiems“ nariai: G. Lipnevičius, V. Aleknienė; socialdemokratai: E. Ivanauskytė, V. Janulaitienė, S. Luščikas, K. Račkauskis; neapsisprendė, kurią pusę palaikyti ir spaudė „susilaikymo“ mygtuką „darbiečiai“ J. Baublys ir Z. Žvikienė.

Jeigu rajono valdantieji neatsitokės ir nepradės labiau vertinti verslininkų, kurie kaip bitutės  suneša  didžiąją dalį lėšų į rajono biudžetą, iš kurių mokami atlyginimai biudžetininkams, vykdomos valdininkų mėgiamos statybos, biudžetininkams apie atlyginimų didėjimą teks tik pasvajoti.  Jei meras A. Čepononis su savo konservatoriais bei koalicijos partneriais „valstiečiais“  neatsitokės, tai jam dar ilgai reikės siuntinėti savo pavaduotoją M. Pauliuką po pasaulį, ieškant investuotojų, norinčių ateiti į Radviliškio rajoną.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019