Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Du politikai nesitaiksto su lėšų švaistymu

Avatar

Paskelbta

data

Po publikacijos savaitraštyje „Radviliškio kraštas“ apie UAB „Godlija“ keistomis aplinkybėmis ir sąlygomis laimimus viešuosius pirkimus, du Radviliškio rajono savivaldybės Tarybos nariai nusprendė su tuo nesitaikstyti.

Paskutiniame Tarybos posėdyje nepartinis Eduardas Martynkinas ir „darbietis“ Justas Malinauskas viešu kreipimusi pareikalavo merą A. Čepononį sudaryti darbo grupę. Jų manymu, ji yra reikalinga, kad būtų galima ištirti, kodėl turėdama bent 10 tūkstančių daugiau gyventojų, Kėdainių rajono savivaldybė perka išmokų gyventojams išmokėjimo paslaugą trejų metų laikotarpiui už nepilnus 30 tūkstančių eurų, kai tuo tarpu Radviliškio rajono savivaldybė tą pačią paslaugą nuperka ketverių metų laikotarpiui už 120 tūkstančių eurų!!! Nereikia turėti ekonomisto ar finansininko išsilavinimą, kad suprastum, jog Radviliškyje UAB „Godlija“ „pasisekė“ net 3 kartais. Tokio rentabilumo galėtų pavydėti net ir patys turtingiausi bankai.

Pačiame Radviliškyje puse lūpų šnekama, kad UAB „Godlija“ yra Tarybos nario V. Smalinsko įmonė, kurios direktorė R. Banaitienė, buvusi politiko pavaldinė buvusiame „Sodros“ Radviliškio skyriuje, visus sprendimus priima tik jam pritarus. Nors tokias tiesiogines sąsajas pats politikas neigia, tačiau tiek jo, tiek įmonės UAB „Godlija“, tiek daugiabučių namų bendrijos, kuriai vadovauja politiko žmona V. Smalinskienė, sprendimai investuoti į Vasario 16 -iosios gatvėje esantį pastatą sutampa. Kokį sprendimą priims meras A. Čepononis, dar nėra žinoma. Tačiau tikėtina, kad kreipimąsi pasirašę tik du politikai nenuleis rankų negavę pritarimo iš mero dėl švaistomų rajono biudžeto lėšų ir atskaitomybės ieškos kitais būdais.

Marius  Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi