Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena švęsta išradingai

Paskelbta

data

Kovo 11 d. Radviliškio rajone Lietuvos Nepriklausomybės diena švęsta linksmai ir išradingai. Taip ir turi būti – juk Vasario 16 – oji vadinama istorine švente, o Kovo 11- gyvybės šventė.

Kultūros rūmuose – iškilmingas minėjimas

Kovo 11 d. Radviliškio kultūros rūmuose vyko iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas. Trumpas sveikinimo kalbas pasakė Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis.

Po sveikinimų scena buvo užleista jaunimui. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos jaunieji skaitovai skyrė eiles Lietuvai. Mokiniams kompoziciją paruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja R.Šimkuvienė.

Nuotaikingą liaudišką polką sutrypė lizdeikiečiai šokėjai, vadovaujami choreografijos mokytojos Almos Krivickienės.

gausiai š įventę susirinkusiems žiūrovams buvo parodyta lizdeikiečių šiais metais pastatyta roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“. Jauniesiems aktoriams ir muzikantams vadovauja gimnazijos režisierė Rasa Atkočiūnienė, o muzikantams ir dainininkams – muzikos mokytojas Egidijus Kablys.

Kultūros rūmų režisierius Vaidotas Katutis mokytojams, padėjusiems mokiniams ruošti šventinę programą, įteikė padėkos raštus.

V. Kudirkos pagrindinėje mokykloje – rekordinis tulpių skaičius

Radviliškio V.Kudirkos pagrindinės mokyklos benruomenės Lietuvai ir Radviliškio miestui padovanojo originalią ir įvairiaspalvę dovaną – 450 tulpių žiedų.

Kudirkiečiai mokyklos rūsyje pražydintas tulpes susodino į savo rankomis dekoruotus vazonėlius po vieną ir sunešė į misto Sporto areną.

Kovo 10 d. iš tulpių 5-10 klasių mokiniai arenos salėje sudėliojo didelę tulpę, kuri buvo išmatuota ir galbūt bus užfiksuotas rekordas – didžiausia kompozicija iš žydinčių gėlių. Šios kompozicijos ilgis gan įspūdingas – per 8 metrus. Tačiau buvo užfiksuotas rekordas „Daugiausia pasodintų ir dovanotų miestui tulpių“.

Sudėlioję gėlių kompoziciją, 5-10 klasių mokiniai suško šokį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Po šventės vazonėliuose susodintas žydinčias tulpes kudirkiečiai išdalino miesto įstaigoms. Mokinukai užsuko ir į „Radviliškio krašto“ redakciją, nešini žydinčiomis tulpėmis ir pavasrine nuotaika.Dėkojame jiems už didžiosios dovanos gabalėlį bei  linkime ir toliau siekti tokių gražių rekordų.

Šeduvoje nuausta „Vienybės juosta“

Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną sumanė pažymėti rekordu – vienybės juosta, kuria sujungtų Šeduvos miestą. Šeduvos gyventojai buvo pakviesti nuausti, nupiešti, išsiuvinėti ar nunerti lietuvių liaudies tautinį raštą A3 formatu. Raštus buvo sumanyta sujungti į vieną ilgą tautinę juostą.

Šis sumanymas sulaukė daugelio bendraminčių pritarimo. Prie vienybės juostos kūrimo prisidėjo Šeduvos gimnazijos pradinių klasių mokiniai, lopšelio – darželio auklėtiniai ir auklėtojos, Vėriškių kaimo bendruomenė, neįgaliųjų draugija, Šeduvos senjorų klubas, jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ nariai.

Kovo 11 d. Šeduvos kultūros ir amatų centre vyko kamerinio ansamblio „Ars vivo“  koncertas, o po to šeduviai dalyvavo akcijoje „Vienybės juosta sujunkime Šeduva“. Akcijos metu šeduviai ir miesto svečiai miesto centrinę aikštę apjuosė  kolektyviai kurta tautine juosta. Šios juostos ilgis – apie 50 metrų.

Šeduvą turbūt jau būtų galima pavadinti rekorų miestu. Prieš septynerius metus Šeduvos lopšelio – darželio bendruomenė prieš Velykas pradėjo margučiais puošti kieme augantį abrikosų medį. Netrukus į medžio puošimą įsitraukė visa Šeduvos bendruomenė ir „Faktum“ agentūra ne vieną kartą užfiksavo rekordą – daugiausia velykinių mergučių ant medžio. Beje, praėjusiais metais abrikosmedžio šakas dabino net 4146 margučiai.

„Radviliškio krašto“ informacija

 


 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pėdkelnių etiketas – ką vertėtų žinoti

Paskelbta

data

Skelbia

Pėdkelnės yra viena iš aprangos detalių, kuri suteikia ne tik praktiškumo, bet ir ryškumo stiliuje. Jų gausa leidžia pasirinkti nuo pačių ploniausių iki pačių storiausių, nuo blankiausių iki ryškiausių, o tai suteikia galimybę atsiskleisti savitam jūsų stiliui. Nesvarbu, koks sezonas bebūtų, šaltasis ar šiltasis – pėdkelnės yra dėvimos bei pritaikomos.

Pirmasis signalas – medžiaga

Labai svarbu yra pasirinkti tinkamą ir patinkančią pėdkelnių medžiagą. Žinoma, tai priklauso nuo metų laikų, kadangi šaltuoju laikotarpiu yra dėvimos storesnės ir tamsesnės pėdkelnės, o šiltuoju – plonesnės ir šviesesnės. Kai už lango siautėja žvarbūs orai, nepakenktų mūvėti vilnones ar medvilnines pėdkelnes, kurių asortimento netrūksta Tavo Patogumui internetinėje parduotuvėje. Vilnonės pėdkelnės gali šiek tiek kutenti ir dirginti jūsų odą, tačiau prie šio jausmo greitai priprantama. Taip pat yra įvairiausių pluoštų, kurie vizualiai atrodo plonyčiai ir sudaro plonų pėdkelnių vaizdą, tačiau dėl savo specifinės funkcijos ne tik gražiai atrodo, bet ir išlaiko šilumą šaltuoju laikotarpiu. 

Svarbu atkreipti dėmesį į tai koks metų laikas ar koks oras vyrauja būtent tą dieną, kadangi per tamsios ir storos pėdkelnės šiltuoju laikotarpiu gali vizualiai ne estetiškai atrodyti, bet ir kelti diskomfortą. Taip pat ir atvirkščiai, jeigu žiemos metu dėvima plonos, jokių specifinių pluoštų neturinčios pėdkelnės vizualiai vers atkreipti pašalinių dėmesį į paraudusias nuo šalčio kojas bei vers dar ir drebėti iš šalčio.

Ar yra griežtos taisyklės, kada mūvėti juodas, o kada – kūno spalvos pėdkelnes?

Daugumai jau žinomas faktas: jeigu renkatės šviesius, lengvai krentančius drabužius, pėdkelnės turėtų būti kūno spalvos ar net šviesesnės. Tačiau avalynei taikoma viena išimtis: jeigu turite juodus batelius, šviesių pėdkelnių derinys yra tinkamas. Bet tik nesuklyskite – atvirkštinis variantas yra kitoks. Derinti šviesius batelius prie juodų pėdkelnių būtų ne koks stiliaus pavyzdys.

Kūno spalvos pėdkelnės dažniausiai yra dėvimos šiltuoju laikotarpiu. Taigi, kai tik prasideda šiltasis sezonas labai svarbu išsirinkti pėdkelnes pagal savo kūno spalvą. Jos negali būti per tamsios, oranžinės ar rudos. Taip pat ir besibaigiantiems šiltiesiems orams – jeigu kūnas yra įdegęs, nesirinkite per daug šviesių nei jūsų oda ar baltų pėdkelnių, nes tai sudarys didžiulį kontrastą tarp jūsų kūno viršaus ir apačios.

Na, o juodų pėdkelnių ir juodų pėdkelnių derinys – super! Jis suteikia stiliui klasiškumo bei ilgina kojas. 

Galvos skausmas: 20, 50 ar 100 denų???

Plonesnės pėdkelnės visada atrodys elegantiškesnės bei formalesnės. Vienas iš pavyzdžių yra toks: jeigu darbe mūvime 20 denų pėdkelnes, tai į vakarėlį galime įžengti ir su 15 denų pėdkelnėmis.

Na, o jeigu darbe nėra griežto aprangos protokolo, galima mūvėti ir storesnes pėdkelnes. Žinoma, tai jau labai priklauso nuo tos dienos įvaizdžio: jeigu dėvite tą dieną storesnę suknelę ar sijoną, tuomet neprašausite ir pasirinkdama storesnes pėdkelnes. Jos ne tik gražiai atrodys, bet ir šildys jūsų kojas.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi