Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena švęsta išradingai

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 11 d. Radviliškio rajone Lietuvos Nepriklausomybės diena švęsta linksmai ir išradingai. Taip ir turi būti – juk Vasario 16 – oji vadinama istorine švente, o Kovo 11- gyvybės šventė.

Kultūros rūmuose – iškilmingas minėjimas

Kovo 11 d. Radviliškio kultūros rūmuose vyko iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas. Trumpas sveikinimo kalbas pasakė Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis.

Po sveikinimų scena buvo užleista jaunimui. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos jaunieji skaitovai skyrė eiles Lietuvai. Mokiniams kompoziciją paruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja R.Šimkuvienė.

Nuotaikingą liaudišką polką sutrypė lizdeikiečiai šokėjai, vadovaujami choreografijos mokytojos Almos Krivickienės.

gausiai š įventę susirinkusiems žiūrovams buvo parodyta lizdeikiečių šiais metais pastatyta roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“. Jauniesiems aktoriams ir muzikantams vadovauja gimnazijos režisierė Rasa Atkočiūnienė, o muzikantams ir dainininkams – muzikos mokytojas Egidijus Kablys.

Kultūros rūmų režisierius Vaidotas Katutis mokytojams, padėjusiems mokiniams ruošti šventinę programą, įteikė padėkos raštus.

V. Kudirkos pagrindinėje mokykloje – rekordinis tulpių skaičius

Radviliškio V.Kudirkos pagrindinės mokyklos benruomenės Lietuvai ir Radviliškio miestui padovanojo originalią ir įvairiaspalvę dovaną – 450 tulpių žiedų.

Kudirkiečiai mokyklos rūsyje pražydintas tulpes susodino į savo rankomis dekoruotus vazonėlius po vieną ir sunešė į misto Sporto areną.

Kovo 10 d. iš tulpių 5-10 klasių mokiniai arenos salėje sudėliojo didelę tulpę, kuri buvo išmatuota ir galbūt bus užfiksuotas rekordas – didžiausia kompozicija iš žydinčių gėlių. Šios kompozicijos ilgis gan įspūdingas – per 8 metrus. Tačiau buvo užfiksuotas rekordas „Daugiausia pasodintų ir dovanotų miestui tulpių“.

Sudėlioję gėlių kompoziciją, 5-10 klasių mokiniai suško šokį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Po šventės vazonėliuose susodintas žydinčias tulpes kudirkiečiai išdalino miesto įstaigoms. Mokinukai užsuko ir į „Radviliškio krašto“ redakciją, nešini žydinčiomis tulpėmis ir pavasrine nuotaika.Dėkojame jiems už didžiosios dovanos gabalėlį bei  linkime ir toliau siekti tokių gražių rekordų.

Šeduvoje nuausta „Vienybės juosta“

Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną sumanė pažymėti rekordu – vienybės juosta, kuria sujungtų Šeduvos miestą. Šeduvos gyventojai buvo pakviesti nuausti, nupiešti, išsiuvinėti ar nunerti lietuvių liaudies tautinį raštą A3 formatu. Raštus buvo sumanyta sujungti į vieną ilgą tautinę juostą.

Šis sumanymas sulaukė daugelio bendraminčių pritarimo. Prie vienybės juostos kūrimo prisidėjo Šeduvos gimnazijos pradinių klasių mokiniai, lopšelio – darželio auklėtiniai ir auklėtojos, Vėriškių kaimo bendruomenė, neįgaliųjų draugija, Šeduvos senjorų klubas, jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ nariai.

Kovo 11 d. Šeduvos kultūros ir amatų centre vyko kamerinio ansamblio „Ars vivo“  koncertas, o po to šeduviai dalyvavo akcijoje „Vienybės juosta sujunkime Šeduva“. Akcijos metu šeduviai ir miesto svečiai miesto centrinę aikštę apjuosė  kolektyviai kurta tautine juosta. Šios juostos ilgis – apie 50 metrų.

Šeduvą turbūt jau būtų galima pavadinti rekorų miestu. Prieš septynerius metus Šeduvos lopšelio – darželio bendruomenė prieš Velykas pradėjo margučiais puošti kieme augantį abrikosų medį. Netrukus į medžio puošimą įsitraukė visa Šeduvos bendruomenė ir „Faktum“ agentūra ne vieną kartą užfiksavo rekordą – daugiausia velykinių mergučių ant medžio. Beje, praėjusiais metais abrikosmedžio šakas dabino net 4146 margučiai.

„Radviliškio krašto“ informacija

 


 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019