Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena švęsta išradingai

Avatar

Paskelbta

data

Kovo 11 d. Radviliškio rajone Lietuvos Nepriklausomybės diena švęsta linksmai ir išradingai. Taip ir turi būti – juk Vasario 16 – oji vadinama istorine švente, o Kovo 11- gyvybės šventė.

Kultūros rūmuose – iškilmingas minėjimas

Kovo 11 d. Radviliškio kultūros rūmuose vyko iškilmingas Lietuvos Nepriklausomybės dienos minėjimas. Trumpas sveikinimo kalbas pasakė Seimo narys Aurimas Gaidžiūnas, Radviliškio rajono savivaldybės vicemeras Kazimieras Augulis.

Po sveikinimų scena buvo užleista jaunimui. Radviliškio Lizdeikos gimnazijos jaunieji skaitovai skyrė eiles Lietuvai. Mokiniams kompoziciją paruošti padėjo lietuvių kalbos mokytoja R.Šimkuvienė.

Nuotaikingą liaudišką polką sutrypė lizdeikiečiai šokėjai, vadovaujami choreografijos mokytojos Almos Krivickienės.

gausiai š įventę susirinkusiems žiūrovams buvo parodyta lizdeikiečių šiais metais pastatyta roko opera „Meilė ir mirtis Veronoje“. Jauniesiems aktoriams ir muzikantams vadovauja gimnazijos režisierė Rasa Atkočiūnienė, o muzikantams ir dainininkams – muzikos mokytojas Egidijus Kablys.

Kultūros rūmų režisierius Vaidotas Katutis mokytojams, padėjusiems mokiniams ruošti šventinę programą, įteikė padėkos raštus.

V. Kudirkos pagrindinėje mokykloje – rekordinis tulpių skaičius

Radviliškio V.Kudirkos pagrindinės mokyklos benruomenės Lietuvai ir Radviliškio miestui padovanojo originalią ir įvairiaspalvę dovaną – 450 tulpių žiedų.

Kudirkiečiai mokyklos rūsyje pražydintas tulpes susodino į savo rankomis dekoruotus vazonėlius po vieną ir sunešė į misto Sporto areną.

Kovo 10 d. iš tulpių 5-10 klasių mokiniai arenos salėje sudėliojo didelę tulpę, kuri buvo išmatuota ir galbūt bus užfiksuotas rekordas – didžiausia kompozicija iš žydinčių gėlių. Šios kompozicijos ilgis gan įspūdingas – per 8 metrus. Tačiau buvo užfiksuotas rekordas „Daugiausia pasodintų ir dovanotų miestui tulpių“.

Sudėlioję gėlių kompoziciją, 5-10 klasių mokiniai suško šokį, skirtą Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Po šventės vazonėliuose susodintas žydinčias tulpes kudirkiečiai išdalino miesto įstaigoms. Mokinukai užsuko ir į „Radviliškio krašto“ redakciją, nešini žydinčiomis tulpėmis ir pavasrine nuotaika.Dėkojame jiems už didžiosios dovanos gabalėlį bei  linkime ir toliau siekti tokių gražių rekordų.

Šeduvoje nuausta „Vienybės juosta“

Šeduvos kultūros ir amatų centro darbuotojai Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną sumanė pažymėti rekordu – vienybės juosta, kuria sujungtų Šeduvos miestą. Šeduvos gyventojai buvo pakviesti nuausti, nupiešti, išsiuvinėti ar nunerti lietuvių liaudies tautinį raštą A3 formatu. Raštus buvo sumanyta sujungti į vieną ilgą tautinę juostą.

Šis sumanymas sulaukė daugelio bendraminčių pritarimo. Prie vienybės juostos kūrimo prisidėjo Šeduvos gimnazijos pradinių klasių mokiniai, lopšelio – darželio auklėtiniai ir auklėtojos, Vėriškių kaimo bendruomenė, neįgaliųjų draugija, Šeduvos senjorų klubas, jaunimo centro „Jaunimo erdvė“ nariai.

Kovo 11 d. Šeduvos kultūros ir amatų centre vyko kamerinio ansamblio „Ars vivo“  koncertas, o po to šeduviai dalyvavo akcijoje „Vienybės juosta sujunkime Šeduva“. Akcijos metu šeduviai ir miesto svečiai miesto centrinę aikštę apjuosė  kolektyviai kurta tautine juosta. Šios juostos ilgis – apie 50 metrų.

Šeduvą turbūt jau būtų galima pavadinti rekorų miestu. Prieš septynerius metus Šeduvos lopšelio – darželio bendruomenė prieš Velykas pradėjo margučiais puošti kieme augantį abrikosų medį. Netrukus į medžio puošimą įsitraukė visa Šeduvos bendruomenė ir „Faktum“ agentūra ne vieną kartą užfiksavo rekordą – daugiausia velykinių mergučių ant medžio. Beje, praėjusiais metais abrikosmedžio šakas dabino net 4146 margučiai.

„Radviliškio krašto“ informacija

 


 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi