Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Pykstasi ne tik giminės ir kaimynai…

Paskelbta

data

 

Kokių tik atsitikimų nėra įvykę, o dar nemažai ir išgalvota apie kaimynų nesantaiką. Susipykę kaimynai vienas kitą išplūsta necenzūriniais žodžiais, užgrobia kaimyno žemės pėdą. Neretai į tokius konfliktus įtraukiami vaikai ir net keturkojai augintiniai.
Radviliškiečiai tarp kaimynų iškilusių konfliktų ir šiaip nesusipratimų eina spręsti į Administracinę komisiją, kuri posėdžiauja Savivaldybėje.

Pykstasi ne tik kaimynė, bet ir šunys

Administracinė komisija nagrinėjo bylą, kurioje vienos moters vedžiojamas šuo įkando į koją kitai. Abi moterys gyvena kaimynystėje, abi augina šunis. Beje, kaimynių augintiniai taip pat labai nesutaria ir buvo net sudarytas šunų vedžiojimo grafikas, kad keturkojai nesusitiktų. Tačiau taip jau atsitiko, kad grafikas buvo pamirštas ir abi kaimynės vienu metu išvedė savo augintinius pasivaikščioti ir įvyko nemenkas konfliktas. Kaimynės Z. šuo puolė kaimynės L. augintinį ir įkando moteriai į koją, kai ši ginė nuo užpuoliko savo šunį.
Tai ne pirmas radviliškietės Z. konfliktas su kaimyne dėl šuns – prieš kurį laiką jos šuo buvo užpuolęs kaimynės vaiką.
Administracinė komisija nusprendė nubausti šuns šeimininkę Z. 290 eurų bauda už augintinio nepriežiūrą. Šeimininkas privalo užtikrinti, kad vedžiojamas šuo nekeltų grėsmės aplinkiniams.
Panašus konfliktas dėl augintinių įvyko ir Eibariškių rajone. Čia mergaitė vedžiojo jorkšyro terjerą, šunelį užpuolė kitas, didesnis šuo. Pasak terjero šeimininkės, šunelis patyrė traumą, bijojo eiti į lauką. Užpuoliko šeimininkei skirta bauda už augintinio nepriežiūrą – 144 eurai.
Kaip matome, baudos už netinkamą  keturkojų vedžiojimą ir priežiūrą nemenkos, tad šunis reikėtų vedžioti su antsnukiais, su sutrumpintais pavadėliais, kad jie nekeltų grėsmės aplinkiniams.
Beje, baudos už augintinių nepriežiūrą gali siekti nuo 290 iki 579 eurų.

Savamokslė „elektrikė“

Stiklo gatvėje gyvenanti radviliškietė J. Sugalvojo originalų būdą, kaip nemokamai naudotis elektra. Moteriai už skolas buvo atjungtas energijos tiekimas į butą, tai ji prisijungė elektrą į savo butą nuo bendro naudojimo elektros šaltinio. Gyventojai administratoriui teikė pretenzijas dėl tokios savamokslės „elektrikės“ veiklos, tačiau moteris į pretenzija nereagavo, sakė, kad neturi pinigų sumokėti už elektrą, o tamsoje gyventi nenori. Jai už išradingumą, kaip nemokamai naudotis elektra, skirta 28 eurų bauda.

Konfliktas dėl žemės

Nuo seno kaimynai ir giminės pykosi dėl žemės maitintojos: ją dalino, kalė kuoliukus, brolis prieš brolį ranką pakeldavo.
Kutiškiuose dėl žemės susipyko tėvas ir dukra – garbaus amžiaus tėvas įkalė kuoliukus ir aptvėrė bendro naudojimo teritoriją, nepaisydamas žemės padalinimo plano.
Už savavališką žemės užgrobimą garbaus amžiaus žmogui skirta 28 eurų bauda – įstatymas galioja visiems.

Norėjo išsaugoti savo turtą

Daujočių gatvėje kaimynai susipyko dėl tako plytelių. Vienas kaimynas savo kieme takelį išklojo plytelėmis, o kitas kaimynas, atėjęs į svetimą kiemą, tą klojinį išardė. Motyvas – vanduo, bėgdamas nuo plytelėmis iškloto takelio, ardo ūkinio pastato pamatus. „Plyteles išardžiau norėdamas išsaugoti savo turtą“,- keistą poelgį teisino žmogus. Žmogus plytelių nesudaužė ir nesulaužė – išardė tvarkingai, nuostolio nepridarė. Šį kartą apsieita be baudų – kaimynams paaiškinta, kad kiekvienas savo kieme gali daryti ką nori, negalima be atsiklausimo šeimininkauti kaimyno kieme.
Garbaus amžiaus kaimynai sakė gyvensią draugiškai.
Artėjant Kalėdoms linkėtume visiems gyventi draugiškai ir iškilusius konfliktus spręsti patiems, nesikreipiant į policiją ar kitas valdžios struktūras – geranoriškas  susitaikymas kainuoja pigiau nei bauda.

„Radviliškio krašto“ informacija

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Gavę rinkėjų pasitikėjimą, iškeitė jį į pasilakstymus

Paskelbta

data

Paskutiniu metu Seimo narys ir buvęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis kartu su dabartiniu meru Vytautu Simeliu dažniau matomi šventėse, bet ne savo darbo vietose. Nežinia, ar dirbti taip jau nuobodu, ar šventės – geresnė politinė reklama, kad Seimo nario ir savivaldybės vadovo tokie pasirinkimai. Senovės Romoje minia šaukė: „duonos ir žaidimų”, už paramą vadovams reikalaudami nemokamo maisto ir nemokamų pramogų, o Radviliškio krašto žmonių išrinkti atstovai, panašu, kad linksminasi patys.

Nelanko posėdžių

Neseniai per televizijos žinias rodytas vaizdo siužetas apie Seimo narius, nelankančius posėdžių. Prie „nepažangiųjų“ tautos atstovų – ir radviliškiečių rinktas konservatorius A. Čepononis. Nors šis Seimo narys buvo įsitikinęs, kad posėdžių nepraleido, patikrinus lankomumo statistiką, paaiškėjo, kad jis šiemet be pateisinamos priežasties praleido net keturis posėdžius. Kur buvo ir kodėl nedalyvavo posėdžiuose, filmuojant televizijos siužetą, A. Čepononis paaiškinti negalėjo. Kodėl neatvyksta į darbą, Seimo nario klausėme ir mes. Radviliškio krašto žmonių išrinktas atstovas informavo, kad į posėdžius neatvyko dėl neva svarbių asmeninių priežasčių.

Siūlė mažinti atlyginimą

Šiuo metu Seimo nariai gali praleisti kiek tik nori posėdžių – jokios sankcijos negresia. Dėl Seimo narių, kurie posėdžius iškeičia į poilsį egzotiškose šalyse ar asmeninius reikalus, bandyta priimti įstatymą, kad posėdžio dieną neatvykus į darbą, Seimo nario alga mažėtų 200 eurų. Dabar eilinio Seimo nario alga – apie 2100 eur „į rankas“. Nors yra praleidžiančių kas ketvirtą posėdį, patys Seimo nariai tokį įstatymą atmetė. Tai buvo padaryta daugiausia yA. Čepononio kolegų konservatorių bei liberalų balsais.

Švenčių nepraleidžia

Panašu, kad ir dabartinis Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis mėgsta švęsti šventes, nes nė vienos jų nepraleidžia. Gavęs rinkėjų pasitikėjimą, rajono vadovas iškeitė jį į lakstymą po rajoną. Štai rugsėjo 22 d. meras dalyvavo parodos atidaryme, po to – Baltų vienybės dienos minėjime, dar vėliau – projekte „Visa Lietuva šoka“. Penktadienį jis – renginyje Pakalniškių seniūnijoje, šeštadienį – jau renginyje Šeduvoje ir dainų šventėje Butėnuose, o sekmadienį – jau šventėje Rokoniuose. Panašiu ritmu gyvena ir savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė ir jos pavaduotojas Justinas Pranys, į savo darbotvarkes įsirašę dainų šventę bei renginį Šeduvoje.

Apsilankymai renginiuose pažymimi nuotraukomis

Savivaldybės interneto svetainėje gausu V. Simelio ir J. Margaitienės nuotraukų iš įvairiausių rajono renginių. Dažnu atveju iš trijų prie naujienų pranešimų įdėtų nuotraukų dvi – būtinai su V. Simelio atvaizdu. Kuklumas naujajam merui yra visiškai svetimas. Rekordas – netgi šešios „kuklaus“ mero nuotraukos, iliustruojančios vieną savivaldybės naujieną. Rugsėjo 1-osios šventėje jis užfiksuotas sėdintis kartu su posėdžius praleidinėjančiu Seimo nariu A. Čepononiu. Beje, šventiniuose renginiuose jie matomi kartu itin dažnai.  

Ar dėl Seimo nario ir mero dažnų apsilankymų šokiuose, dainų festivaliuose bei kitokiuose pasilinksminimuose nenukenčia gebėjimas rūpintis realiomis gyventojų problemomis, paliekame spręsti jums, gerbiami mūsų skaitytojai, bet kol kas iš „išrinktųjų“ naujų pasiūlymų nesigirdi bei kyla klausimas, kas yra tikrasis vadovas.

Monika Ilgauskytė

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi