Vyriausybė priėmė sprendimą: kalėdinės mugės negalės vykti, prekybos centrų akcijos dings arba jų bus mažiau.

Dar tik prasidėjusios kalėdinės mugės prekybos centruose turės užsidaryti, o Kalėdinių ar kitų akcijų, kurios paskatintų pirkėjus dažniau užsukti į parduotuves, rekomenduojama nebeskelbti. Tokį sprendimą trečiadienį priėmė Vyriausybė.

Nutarime numatomas draudimas prekiauti laikinose prekybos vietose, kuris galiotų ir prekybos centruose veikiančioms mugėms, kai prekybininkų prekystaliai išdėstomi bendrose prekybos centro patalpose, praėjimuose, turgavietėse ar kitur.

Šis nutarimas netaikomas prekybai maisto produktais, pirotechnikos priemonėmis, prekybos centruose nuolat veikiančioms vadinamosioms prekybos saloms ir prekybinėms salėms.

Be to, remiantis sugriežtintomis karantino priemonėmis, viešose vietose būriuotis bus galima tik po du asmenis. Iki šiol tai buvo leidžiama, kai grupelėje būdavo ne daugiau penkių asmenų.

Taip pat siūloma rekomenduoti visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių, pavyzdžiui, išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.

Tai, kaip nurodo pasiūlymą parengusi Sveikatos apsaugos ministerija, didina pirkėjų ir lankytojų srautus. Be to, pirkėjai konkrečioje vietoje būriuojasi konkrečiu, gana trumpu laiku.

Rekomendacija nerengti akcijų ar netaikyti kitų pardavimą skatinančių priemonių netaikoma internetinėms parduotuvėms.

Kaip nurodoma projekte, griežtinti karantino sąlygas siūloma atsižvelgiant į nepalankią COVID-19 ligos epidemiologinę situaciją Lietuvoje. Priemonėmis siekiama sumažinti žmonių būriavimąsi viešose vietose, prekybos ir paslaugų teikimo vietose.

Total
11
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts