Socialiniai tinklai

Aktualijos

Renginys „Žemę ir Tėvynę turime tik vieną“ Pociūnėliuose

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinėje mokykloje kovo 20 d. vyko renginys „Žemę ir Tėvynę turime tik vieną“. Dienos renginių planą sudarė pradinių klasių mokytojos, biologijos bei chemijos mokytoja Galina Zyuba ir istorijos bei geografijos mokytojas Saulius Čepaitis.

Renginys prasidėjo Žemės vėliavos pakėlimu, sveikinimo ir padėkos žodžiais Žemei. Paskui visų klasių mokiniai įsijungė į turiningą veiklą. Pradinukai kartu su mokytojomis Danguole Kavaliauskiene, Audrone Macijauskiene, Jurgita Goscevičiene ir Giedre Petrėtiene žiūrėjo ir aptarė filmą ,,Mūsų planeta“, TV laidą vaikams ,,Žvaigždelė“ – ,,Apie Žemės planetą“. Jie taip pat dalyvavo viktorinoje ,,Paukščiai“, piešė piešinius ,,Ačiū Tau, Žeme“. Vaikams ypač įsiminė akimirkos, kai sakė pasižadėjimą Žemei, pasirašė specialiame pasižadėjimo lape, kad jie visada mylės ir saugos Žemę. Mažiesiems patiko iš popieriaus gaminti paukščius ir juos kaip aitvarus skraidinti mokyklos stadione. O kaip smagu, kad popieriniai paukščiai kilo ir sklendė ore!

5 – 10 klasių mokiniai atliko biologijos bei chemijos mokytojos Galinos Zyubos skirtas įvairias praktines užduotis gamtoje, pagal pačių tyrimus parengė ir pristatė pateiktis. Penktokai ir šeštokai matavo teritoriją aplink mokyklą, braižė žemėlapius, piešė teritorijoje esančius objektus. Vėliau vaikai pasakojo, kaip sekėsi atlikti darbus. Septintokų parengtas darbas – ,,Oro užterštumo nustatymas kerpių metodu“ (lankytasi Pociūnėlių parke, prie mokyklos, kitose miestelio vietose), aštuntokų – ,,Aplinkos tarša“ (stebėta Pociūnėlių miestelyje), dešimtokų – ,,Ekosistemos tyrimas“ (tirta prie Liaudės upės užtvankos netoli Pociūnėlių). Tyrimų rezultatus mokiniai pateikė visiems renginio dalyviams.

Minėdami Pasaulinę Žemės dieną, penktokai – dešimtokai dalyvavo viktorinoje, kurią organizavo mokytojas Saulius Čepaitis. Dalyviams teko atsakyti į klausimus iš biologijos, geografijos, istorijos, sporto. Nugalėjo dešimtokų komanda. Mokykloje surengta penktokų ir vyresnių mokinių, lankančių ,,Raiškiojo skaitymo“ (vadovė Aušrelė Slabokienė) bei ,,Jaunųjų kūrėjų“ (vadovė Roma Buivydienė) būrelius, kūrybos paroda: visi galėjo paskaityti ketureilius apie vandenį ir laiškus Žemei. 1 – 4 klasių būrelis ,,Spalvų pasaulyje“ ir vyresni mokiniai, mėgstantys dailę, sukūrė plakatą, kompoziciją ir nupiešė piešinius, skirtus Žemei (kūrybiniams darbams vadovavo dailės mokytoja Danguolė Kavaliauskienė).

8 – 10 klasių berniukai, mokyklos direktorius Anatolijus Gailiūnas, devintokų klasės auklėtojas Darius Kilys, mokyklos darbuotojai Arvydas Tripeldas bei Ramūnas Sokolovas dalyvavo akcijoje ,,Iškelk inkilą sparnuočiams“. Jie kartu su Gudžiūnų girininkijos girininku Dariumi Povilausku ir jo pavaduotoju Ignu Počiejumi iškėlė 60 inkilų zylėms ir varnėnams Gudžiūnų girininkijos miškuose. Vėliau pora inkilų buvo iškelta ir prie mūsų mokyklos. Jų iškėlimu rūpinosi technologijų mokytojas Bronius Poškevičius. Jis taip pat organizavo mokykloje mokinių pagamintų inkilų bei lesyklėlių parodą – pardavimą.

Renginys ,,Žemę ir Tėvynę turime tik vieną“ baigėsi aitvaro paleidimu mokyklos stadione bei dalyvių apdovanojimu. Už aktyvų dalyvavimą Pasaulinėje Žemės dienoje saldumynais buvo apdovanoti visų klasių mokiniai. Aktyviai dalyvauti veiklose vaikus skatino klasių auklėtojai Eugenija Gietienė, Darius Kilys, Aldona Maračauskienė, Aušrelė Slabokienė, Ona Gailiūnienė, Roma Buivydienė, specialioji pedagogė ir logopedė Irena Aukselienė, direktoriaus pavaduotojas ugdymui Zigmas Kačinauskas.

 

Roma Buivydienė,
lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naktį du girti radviliškiečiai daužė namo bei buto duris, gadino automobilių veidrodėlius

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 d. 2.30 val. Radviliškyje, Kaštonų g., neblaivus (2,25
prom.) vyras, gim. 1995 m., ir kitas neblaivus (2,04 prom.) vyras, gim.
1989 m., sugadino trijų lengvųjų automobilių veidrodėlius,
sulaužė daugiabučio namo laiptinės duris bei apgadino vieno buto
duris. Abu įtariamieji sulaikyti ir uždaryti į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Radviliškyje du nepažįstamieji užpuolė ir apvogė automobilio vairuotoją

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 21 d. 7.11 val. Radviliškyje, G. Sakalausko g., vyrą, gim. 1961
m., sumušė du nepažįstami asmenys ir iš jo automobilio pagrobė
krepšį su asmeniniais daiktais, dokumentais ir maisto produktais.
Nukentėjusysis galvos žaizdas po medikų apžiūros Radviliškio
ligoninėje gydosi ambulatoriškai. Turtinė žala – 385 eurai. Vėliau
netoli įvykio vietos pagrobtas krepšys su daiktais rastas.
Nusikalstamos veikos padarymu įtariami neblaivus (2,32 prom.) vyras,
gim. 1992 m., ir neblaivus (1,80 prom.) vyras, gim. 1982 m., sulaikyti
ir uždaryti į areštinę.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi