Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vėl sodybų kiemuose puotauja vilkai

Avatar

Paskelbta

data

Visai neseniai „Radviliškio krašte“ buvo rašyta, kad Legetėlių kaime vilkai sudraskė avis ir puolė ūkininkę.

Šį kartą į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Šaukoto seniūnijos Daužnagių kaimo gyventoja Dovilė Bagvilaitė, norėdama perspėti visus rajono ūkininkus nepalikti pririštų smulkesnių galvijų lauke – jais kaip vakariene gali susivilioti vilkai.
„Nuo mūsų sodybos iki miško yra pusantro kilometro. Ganykloje laikėme pririštą dvejų metų ožką su pavasariniu ožiuku. Ožka davė pieno, buvo sukergta, o ir ožiukas jau buvo nemenkas. Laikėme gyvulius sau, o vilkai „padėjo“ sumažinti ūkį“,- pasakojo Dovilė.
Pasak merginos, šiame kaime šeima jau gyvena  septynerius metus, tačiau vilkai niekada nebuvo užklydę. Sodyboje gyvena keturi šunys, kurie naktį kaukė kartu sus vilkais. „Girdėjome Bargailių girioje kaukiant aštuonis vilkus, kartu sus jais kaukė ir mūsų medžiokliniai šunys. Įdomu tai, kad šalia ožkų ganėsi ir trys arkliai, kurie išliko visiškai ramūs – galbūt vilkai jų nelietė“,- sakė Šaukoto seniūnijos gyventoja Dovilė.
Pasak D. Bagvilaitės, ožkos buvo neregistruotos, augintos tik sau, todėl ir kompensacijos už sudraskytus gyvūnus šeima nesitiki gauti. „Reikėtų mokėti už utilizavimą Rietave, taip pat už veterinaro išrašą – popierių tvarkymo daug, o gyvūnų jau nėra“,- augintinių gailėjosi mergina.

Pasak D.Bagvilaitės, ji kalbėjusi su Grinkiškio veterinarijos gydytoju, kurio žiniomis Bargailių girioje gyvena 17 vilkų.
„Ši giria yra Kauno universiteto mokomieji plotai, žmones retai matome ten medžiojančius. Sakoma, kad Lietuvoje yra 250 vilkų, tačiau jų yra kur kas daugiau. Aš ir pateisinu vilkus – paplitus Afrikiniam  kiaulių marui miškuose sumažėjo šernų, vilkai neteko savo pagrindinio maisto šaltinio, tad ir dairosi lengvo grobio – ganyklose pririštų gyvulių“,- sakė šaukotiškė.
Mergina sako norinti perspėti šalia miškų gyvenančius ūkininkus nepalikti per naktį smulkesnių gyvūnų ganyklose – jie gali tapti plėšrūnų grobiu, nes šiuo metu suaugę vilkai moko savo jauniklius medžioti. „Mes taip pat ilgam palikdavome gyvulius ganykloje, tačiau patirtis parodė, kad tai nesaugu – jie tapo vilkų grobiu. Gerai, kad šunys gyvena voljeruose, nes jeigu būtų pririšti, galbūt vilkai taip pat juos būtų puolę“,- svarstė D. Bagvilaitė.
Tad  dar kartą perspėjame rajono ūkininkus, gyvenančius netoli miškų, saugoti ne tik ožkas, avis bei veršelius, o taip pat savo gyvybes – alkani vilkai gali susidomėti ne tik galvijais, bet ir jų šeimininkais. 

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Gimnazijoje – dešimtokų muštynės

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu ne tik rajono žiniasklaidoje, tačiau ir respublikinėje, garsėjanti Radviliškio Lizdeikos gimnazija – vėl dėmesio centre.

Sausio 20 d., pirmadienį, gimnazijos koridoriuje susimušė du dešimtokai. Vienam iš jų muštynės baigėsi liūdnai – vaikinas dėl galvos sumušimo ir smegenų sukrėtimo išvežtas į Respublikinę Šiaulių ligoninės Moters ir vaiko kliniką. Policija dėl viešosios tvarkos pažeidimo pradėjo ikiteisminį tyrimą. Beje, incidentas užfiksuotas ir koridoriuje esančia vaizdo kamera.

Manoma, kad muštynės kilo dėl to, kad vaikinai nepasidalino vietos ant gimnazistų pamėgtos sofos.

Pasak policijos pareigūnų, kol kas jie negali tiksliai pasakyti, dėl ko kilo konfliktas – nukentėjęs vaikasdar ligoninėje, pareigūnai su juo dar nebendravo.

„Gal vaikinas ir nenorėjo taip labai nuskriausti savo klasioko, tačiau jis sportuoja, lanko ar tai bokso, ar karate treniruotės ir gal neapskaičiavo savo jėgos“,- mintimis dalinosi gimnazistai.

Klasės draugą nuskriaudusį vaikiną mokiniai pastebėjo ir laukiantį prie gimnazijos direktorės kabineto durų – turbūt turėjo pasiaiškinti dėl savo „žygdarbio“.

„Laukdamas prie direktorės durų jis verkė, turbūt labai gailėjosi dėl tokio poelgio“,- sakė lizdeikiečiai. Kadangi įvykį tiria Šiaulių apskrities vyriausiojo komisariato pareigūnai, kokia bausmė laukia smurtavusio paauglio, savaitraštis informuos savo skaitytojus.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Aktualijos

Informacija apie pratybas

Avatar

Paskelbta

data

2020 m. sausio mėnesį Lietuvos kariuomenės Karinių sausumos pajėgų Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono kariai vykdys pratybas:
 23–24 d. 8–8 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos vyks su ginklais, bus šaudoma, bus atliekami kasinėjimo darbai.
 27 d. 8–16 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos be ginklų, kasinėjimo darbai atliekami nebus.
 28 d. 8–16 val. pratybos vyks Liaudiškių, Mažolių miškuose, pratybos su ginklais bus šaudoma, kasinėjimo darbai atliekami nebus.
Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019