Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vėl sodybų kiemuose puotauja vilkai

Avatar

Paskelbta

data

Visai neseniai „Radviliškio krašte“ buvo rašyta, kad Legetėlių kaime vilkai sudraskė avis ir puolė ūkininkę.

Šį kartą į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Šaukoto seniūnijos Daužnagių kaimo gyventoja Dovilė Bagvilaitė, norėdama perspėti visus rajono ūkininkus nepalikti pririštų smulkesnių galvijų lauke – jais kaip vakariene gali susivilioti vilkai.
„Nuo mūsų sodybos iki miško yra pusantro kilometro. Ganykloje laikėme pririštą dvejų metų ožką su pavasariniu ožiuku. Ožka davė pieno, buvo sukergta, o ir ožiukas jau buvo nemenkas. Laikėme gyvulius sau, o vilkai „padėjo“ sumažinti ūkį“,- pasakojo Dovilė.
Pasak merginos, šiame kaime šeima jau gyvena  septynerius metus, tačiau vilkai niekada nebuvo užklydę. Sodyboje gyvena keturi šunys, kurie naktį kaukė kartu sus vilkais. „Girdėjome Bargailių girioje kaukiant aštuonis vilkus, kartu sus jais kaukė ir mūsų medžiokliniai šunys. Įdomu tai, kad šalia ožkų ganėsi ir trys arkliai, kurie išliko visiškai ramūs – galbūt vilkai jų nelietė“,- sakė Šaukoto seniūnijos gyventoja Dovilė.
Pasak D. Bagvilaitės, ožkos buvo neregistruotos, augintos tik sau, todėl ir kompensacijos už sudraskytus gyvūnus šeima nesitiki gauti. „Reikėtų mokėti už utilizavimą Rietave, taip pat už veterinaro išrašą – popierių tvarkymo daug, o gyvūnų jau nėra“,- augintinių gailėjosi mergina.

Pasak D.Bagvilaitės, ji kalbėjusi su Grinkiškio veterinarijos gydytoju, kurio žiniomis Bargailių girioje gyvena 17 vilkų.
„Ši giria yra Kauno universiteto mokomieji plotai, žmones retai matome ten medžiojančius. Sakoma, kad Lietuvoje yra 250 vilkų, tačiau jų yra kur kas daugiau. Aš ir pateisinu vilkus – paplitus Afrikiniam  kiaulių marui miškuose sumažėjo šernų, vilkai neteko savo pagrindinio maisto šaltinio, tad ir dairosi lengvo grobio – ganyklose pririštų gyvulių“,- sakė šaukotiškė.
Mergina sako norinti perspėti šalia miškų gyvenančius ūkininkus nepalikti per naktį smulkesnių gyvūnų ganyklose – jie gali tapti plėšrūnų grobiu, nes šiuo metu suaugę vilkai moko savo jauniklius medžioti. „Mes taip pat ilgam palikdavome gyvulius ganykloje, tačiau patirtis parodė, kad tai nesaugu – jie tapo vilkų grobiu. Gerai, kad šunys gyvena voljeruose, nes jeigu būtų pririšti, galbūt vilkai taip pat juos būtų puolę“,- svarstė D. Bagvilaitė.
Tad  dar kartą perspėjame rajono ūkininkus, gyvenančius netoli miškų, saugoti ne tik ožkas, avis bei veršelius, o taip pat savo gyvybes – alkani vilkai gali susidomėti ne tik galvijais, bet ir jų šeimininkais. 

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija prašo pagalbos

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių apskrities policijos Pakruojo rajono  komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl Juliaus Janušo dingimo.

30 metų vyras liepos 4 d.  apie 18.00 val. išėjo iš  Pakruojo r., Rozalimo mstl., Vilties g., esančių  namų  ir negrįžo.  Jo požymiai: 175 cm ūgio, lieso kūno sudėjimo, šviesiai rudų trumpų plaukų, vilkėjo juodos spalvos marškinėliais, pilkos spalvos sportinėmis kelnėmis, avėjo mėlynos spalvos sportiniais bateliais.

Turinčius  informacijos apie šį asmenį, prašytume paskambinti Pakruojo rajono policijos komisariato  vyriausiajam tyrėjui Robertui Valiušiui telefonu (8 655 25534) arba parašyti elektroniniu paštu robertas.valiusis@policija.lt.

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Įtvirtintas reagavimas į pranešimus apie žiaurų elgesį su gyvūnais ir jų kankinimą

Avatar

Paskelbta

data

Rugsėjo 14 d.  vykusiame Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) direktoriaus Dariaus Remeikos ir Lietuvos policijos generalinio komisaro Renato Požėlos susitikime pasirašyti trys svarbūs teisiniai dokumentai, kuriais sudaromos galimybės efektyviau ir operatyviau reaguoti į gyvūnų gerovei pavojų keliančias situacijas, užtikrinamas bendras veiksmų planavimas ir koordinavimas, numatyti aiškūs bendri veiksmų algoritmai, gavus pranešimą apie įtariamą žiaurų elgesį su gyvūnais.

Gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, pareigūnai nedelsiant reaguos į informaciją ir, pasitelkus turimas pajėgas, vyks į įvykio vietą. Bus renkama, kaupiama ir analizuojama informacija apie prižiūrimoje teritorijoje gyvenančius asmenis, kurie, neturėdami Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatyta tvarka išduoto leidimo, veisia gyvūnus verslo tikslais, ir tokia informacija perduodama teritoriniam Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentui. Susitarta organizuoti bendras netikėtas patikras įtariamose nelegaliose gyvūnų veisyklose, gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, reaguoti nedelsiant. 

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnyba įsipareigojo užtikrinti, kad gavus pranešimą apie žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, būtų organizuojamas operatyvus patikrinimas gyvūnų laikymo vietoje, būtų analizuojama, vertinama, sisteminama ir tikrinama gauta informacija.     
Šalys įsipareigoja siųsti ekspertus, taip pat dalyvauti bendruose svarstymuose, pasitarimuose, diskusijose ir mokymuose ar renginiuose, susijusiuose su vartotojų teisių apsauga maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto sauga, kokybe, gyvūnų sveikata ir gerove, keistis turima informacija ir darbo patirtimi, bendradarbiauti tiriant teisės pažeidimus.

Sutarta teikti vieni kitiems nuolatinę metodinę pagalbą ir konsultuotis dėl vartotojų teisių apsaugos maisto ir su maistu susijusių paslaugų teikimo srityje, maisto saugos, kokybės, gyvūnų sveikatos ir gerovės klausimais.
Apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos departamentų vadovams nurodyta užtikrinti efektyvų bendradarbiavimą ir prireikus organizuoti bendrus veiksmus reaguojant bei tiriant pažeidimus, susijusius su žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu ir neteisėtu gyvūnų (augintinių) veisimu verslo tikslais.

Taip pat sudaryta tarpinstitucinė darbo grupė, įgaliota spręsti aktualias gyvūnų gerovės ir apsaugos srityje kylančias problemas ir inicijuoti reikalingus pokyčius, būtinus teisės aktų pakeitimus. Šioje gyvūnų gerovės darbo grupėje dirbs Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos policijos, VMVT, Lietuvos veterinarijos gydytojų ir Lietuvos smulkių gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijų, Lietuvos kinologų draugijos, Lietuvos savivaldybių asociacijos ir nevyriausybinių gyvūnų gerovės ir jų teisių apsaugos organizacijų atstovai.

Lietuvos policijos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019