Socialiniai tinklai

Aktualijos

Vėl sodybų kiemuose puotauja vilkai

Avatar

Paskelbta

data

Visai neseniai „Radviliškio krašte“ buvo rašyta, kad Legetėlių kaime vilkai sudraskė avis ir puolė ūkininkę.

Šį kartą į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Šaukoto seniūnijos Daužnagių kaimo gyventoja Dovilė Bagvilaitė, norėdama perspėti visus rajono ūkininkus nepalikti pririštų smulkesnių galvijų lauke – jais kaip vakariene gali susivilioti vilkai.
„Nuo mūsų sodybos iki miško yra pusantro kilometro. Ganykloje laikėme pririštą dvejų metų ožką su pavasariniu ožiuku. Ožka davė pieno, buvo sukergta, o ir ožiukas jau buvo nemenkas. Laikėme gyvulius sau, o vilkai „padėjo“ sumažinti ūkį“,- pasakojo Dovilė.
Pasak merginos, šiame kaime šeima jau gyvena  septynerius metus, tačiau vilkai niekada nebuvo užklydę. Sodyboje gyvena keturi šunys, kurie naktį kaukė kartu sus vilkais. „Girdėjome Bargailių girioje kaukiant aštuonis vilkus, kartu sus jais kaukė ir mūsų medžiokliniai šunys. Įdomu tai, kad šalia ožkų ganėsi ir trys arkliai, kurie išliko visiškai ramūs – galbūt vilkai jų nelietė“,- sakė Šaukoto seniūnijos gyventoja Dovilė.
Pasak D. Bagvilaitės, ožkos buvo neregistruotos, augintos tik sau, todėl ir kompensacijos už sudraskytus gyvūnus šeima nesitiki gauti. „Reikėtų mokėti už utilizavimą Rietave, taip pat už veterinaro išrašą – popierių tvarkymo daug, o gyvūnų jau nėra“,- augintinių gailėjosi mergina.

Pasak D.Bagvilaitės, ji kalbėjusi su Grinkiškio veterinarijos gydytoju, kurio žiniomis Bargailių girioje gyvena 17 vilkų.
„Ši giria yra Kauno universiteto mokomieji plotai, žmones retai matome ten medžiojančius. Sakoma, kad Lietuvoje yra 250 vilkų, tačiau jų yra kur kas daugiau. Aš ir pateisinu vilkus – paplitus Afrikiniam  kiaulių marui miškuose sumažėjo šernų, vilkai neteko savo pagrindinio maisto šaltinio, tad ir dairosi lengvo grobio – ganyklose pririštų gyvulių“,- sakė šaukotiškė.
Mergina sako norinti perspėti šalia miškų gyvenančius ūkininkus nepalikti per naktį smulkesnių gyvūnų ganyklose – jie gali tapti plėšrūnų grobiu, nes šiuo metu suaugę vilkai moko savo jauniklius medžioti. „Mes taip pat ilgam palikdavome gyvulius ganykloje, tačiau patirtis parodė, kad tai nesaugu – jie tapo vilkų grobiu. Gerai, kad šunys gyvena voljeruose, nes jeigu būtų pririšti, galbūt vilkai taip pat juos būtų puolę“,- svarstė D. Bagvilaitė.
Tad  dar kartą perspėjame rajono ūkininkus, gyvenančius netoli miškų, saugoti ne tik ožkas, avis bei veršelius, o taip pat savo gyvybes – alkani vilkai gali susidomėti ne tik galvijais, bet ir jų šeimininkais. 

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Naujas savaitraščio “Radviliškio kraštas” numeris jau prekyboje

Avatar

Paskelbta

data

Skaityti daugiau

Aktualijos

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje registruotos laisvos darbo vietos

Avatar

Paskelbta

data

Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento
Radviliškio skyriuje ŠIŲ METŲ RUGPJŪČIO 14  DIENĄ buvo registruotos šios laisvos darbo vietos: anglų kalbos mokytojo, augalininkystės dalykų mokytojo, automobilinio krautuvo vairuotojo, automechaniko,  automobilinio krano kranininko, filialo vadovo, barmeno, betonuotojo, biologijos mokytojo, degalinės operatoriaus,  direktoriaus pavaduotojo ūkio reikalams-ūkvedžio, elektriko, elektrotechnikos dalykų mokytojo, ikimokyklinės grupės auklėtojo, ikimokyklinio ugdymo auklėtojo, išilginio pjovimo staklių operatoriaus, izoliuotojo-skardininko, , kiemsargio, klientų paieškos vadybininko, krautuvo vairuotojo,  maisto pusgaminių ruošėjo, malkų pjaustymo operatoriaus, matininko-geodezininko, medienos apdirbimo staklininko, medienos matuotojo, medkirčio, metalo apdirbimo operatoriaus, mini krautuvo operatoriaus, miško darbininko, miškovežio vairuotojo, mokytojo padėjėjo, mokytojo padėjėjo-kineziterapeuto,  padalinio vadovo-virėjo,  pagalbinio darbininko, pagalbinio fermos darbininko, pakavimo mašinos operatoriaus padėjėjo, pakuotojo, pardavėjo, pardavėjo-sandėlininko, pardavėjo-kasininko, parduotuvės vadovo, parduotuvės vedėjo-vadybininko, pastolių statytojo, plataus profilio
statybininko, plytų mūrininko, pradinio ugdymo mokytojo,  prekių
surinkėjo,  projektų vadovo,  psichologo,  šaltkalvio – surinkėjo, šaltkalvio-suvirintojo, šaltkalvio-remontininko, sandėlio darbininko-kroviko, socialinio pedagogo, šoninių lentų rūšiavimo linijos operatoriaus, specialiojo pedagogo, sporto trenerio, staliaus-staklininko,  substratų paruošimo operatoriaus, sunkiasvorio sunkvežimio vairuotojo, suvirintojo, suvirintojo-šaltkalvio, tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojo, teisininko, teleskopinio krautuvo operatoriaus,  tikybos-etikos
mokytojo, tinkuotojo, transporto vadybininko, traukinio mašinisto, vadybininko, valytojo, virėjo-pardavėjo, vyriausiojo energetiko ir žaliavos pirkimo vadybininko.

Laisvas darbo vietas galite pažiūrėti internete adresu www.uzt.lt. Taip pat informacija teikiama Užimtumo tarnybos Šiaulių klientų aptarnavimo departamento Radviliškio skyriuje adresu A. Povyliaus g. 2, Radviliškis, tel. 8 422 61 509, el. paštu info.radviliskis@uzt.lt.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019