Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Vargai dėl kelių

Avatar

Paskelbta

data

Gyventojai skundžiasi


Į „Radviliškio krašto“ redakciją vis dažniau kreipiasi rajono gyventojai dėl duobėtų, nepravažiuojamų kelių. Gyventojams atrodo, kad seniūnai nesirūpina keliais, bet kartais paprasčiausia  reikia palaukti tinkamų oro sąlygų keliams tvarkyti.

Į redakciją kreipėsi Sidabravo seniūnijos Kundrėnų kaimo gyventojas. „Iki Kundrėnų kaimo labai geras kelias, bet per kaimą labai duobėtas. Labai prastas kelias į kapines – jeigu karstas stiprus, tai atlaiko, o jeigu prastesnis, tai velionis gali ir atsisėsti, pasižiūrėti, kas darosi. Kelias link kapinių labai svarbus – juk atvažiuoja ir iš kitur žmonės aplankyti artimųjų kapų. Pamiršo seniūnas mūsų kaimą“,- guodėsi žmogus.

Netrukus Kundrėnų kaimo gyventojai įsitikino, kad Sidabravo seniūnas V. Blužas jų kaimo nepamiršo – duobėtas kelias per kaimą sutvarkytas. Dėkojame seniūnui, kad operatyviai reagavo į gyventojų skundus.
Šeduvos seniūnijos gyventoja kreipėsi į redakciją dėl nepravažiuojamo kelio į Riaubų kaimą. „Į kaimą neįmanoma nuvažiuoti nei nuo Paežerių, nei nuo Užuožerių, nei nuo Arimaičių kaimų pusių. Šiame kaime gyvena mūsų vieniša giminaitė, o nuvažiuoti iki kaimo problematiška“,- guodėsi moteris.

Šeduvos seniūnas J. Pranys sakė žinantis apie šią problemą. „Žinau problemą dėl šio kelio, pagerėjus oro sąlygoms kelias bus tvarkomas. Seniūnijoje keliai jau tvarkomi, greideris dirba“,- sakė seniūnas. Tikėkimės, kad kelias link Riaubų bus sutvarkytas.

Rajono gyventojams norime priminti, kad seniūnai rūpinasi keliais pagal išgales ir turimas lėšas, bet vienu metu negali būti sutvarkyti vienos ar kitos seniūnijos visi keliai. Keliai tvarkomi paeiliui ir kelio nugreideriavimo kartais tenka tiesiog truputį palaukti.

„Radviliškio krašto“ infromacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi