Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Valdžiukės patrepsynės su brangiais cimbolais

Avatar

Paskelbta

data

Demokratija ir viešumas baigiasi ten, kur prasideda valdžios ir verslo grietinėlės patrepsynės. Tai dar karta pademonstravo Radviliškio rajono meras Antanas Čepononis. Patrepsėjęs ir „įslaptinęs“ Šeduvoje surengtą „pašventimą“ į krašto žemdirbių sveikatą.

Žemdirbių šventę „slėpė” nuo žemdirbių?


Kad valdžios ponai ir ponios šventėse trypia ir gurkšnoja „už svetimus”, anokia čia naujiena. Tačiau kad tokie pasilinksminimai – vos ne valstybinio lygio paslaptis, tai jau rajono mero A. Čepononio „išradimas”.
Po to, kai „Radviliškio kraštas” pradengė šventės užkulisius (publikacija perspausdinta ir nacionalinėje spaudoje), tarp krašto žemdirbių kilo pasipiktinimas: kodėl žemdirbių pagerbimo šventė slepiama nuo pačių žemdirbių?
Būriui valdininkų ir politikų buvo išsiuntinėti pakvietimai, o štai krašto žemdirbiai skundėsi apie jiems skirtą renginį nežinoję. Kai kas nugirdo tik iš pažįstamų.

Gerą savaitę per savivaldybės atstovę su meru susirašinėjusi redakcija „išpešė” skurdų atsakymą: šventė rengiama ne vienerius metus, tad buvo aišku, kada vyks. Suprask, patys turėjo atspėti ir susiprotėti. Tik kaip nuspėti valdininkų „kelius“, jeigu dar pernai šventė rengta Radviliškio kultūros centre?

Prisikvietė valdininkų ir politikų


Kol eiliniai žemdirbiai spėliojo savivaldybės „orus“, į renginį sukviestas gausus būrys valdžios elito.
„Renginyje dalyvavo LR Seimo, LR žemės ūkio rūmų ir kitų institucijų, susijusių su žemės ūkio veikla, atstovai, Radviliškio rajono savivaldybės vadovai, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus darbuotojai, seniūnijų seniūnai, seniūnijų žemės ūkio specialistai, darbuotojai, susiję su renginio organizavimu, ir asmenys, kurių asmeninė veikla yra susijusi su žemės ūkiu, renginio rėmėjai ar jų atstovai“, – vardijama mero A. Čepononio vardu atsiųstame atsakyme. Taigi, ne nuostabu, kad eiliniams žemdirbiams galėjo pritrūkti vietos Šeduvos restorane.

Paslaptingi rėmėjai ir solidūs honorarai


Negana to, kad nuo eilinių mirtingųjų „paslėpta” savivaldybės organizuota žemdirbių pagerbimo šventė, meras atsisako atskleisti visuomenei tiek jos rėmėjus, tiek įspūdingus honorarus atlikėjams. O jų išties būta įspūdingų. Oficialiai nepatvirtintais duomenimis, honorarai galėjo siekti iki 3000 eurų.

Šventėje koncertavo ne tik R. Cicinas, V. Šiškauskas – renginiui vesti pakviestas ir už korupciją su rajono konservatoriais nuteistas buvęs Radviliškio Kultūros centro direktorius R. Juzukonis.

Panašu, jog vengdamas tiesių atsakymų, kokiais motyvais remiantis buvo pakviesti vieni ar kiti asmenys, išsisukinėja ir „kaltę“ verčia paslaptingiems rėmėjams.

„Kadangi renginys didžia dalimi buvo finansuojamas žemdirbių ir privačių rėmėjų lėšomis, buvo atsižvelgta į jų pageidavimus dėl renginio vietos, vedėjo, koncertinės programos, renginio formato, kviečiamų asmenų sąrašo. Siekdami nepažeisti trečiųjų asmenų (šventės rėmėjų) interesų, kitos informacijos apie renginį neteiksime“, – teigiama redakcijai atsiųstame atsakyme.

Ne nuostabu, kad, išsisukinėdamas nuo atsakymų, meras „pamiršo“, jog šventės organizatorius – savivaldybė ir jokie privatūs asmenys neturi teisės vadovauti ar kelti sąlygų. Tačiau keista, kad gerą darbą atlikę (parėmę šventę) asmenys staiga „panoro“ užsislaptinti. Tad kas gali paneigti, kad be paramos šventei būta ir neskaidrių susitarimų, kuriuos meras suskato dangstyti?

Geriausi žemdirbiai – valdininkai


Paaiškėjo, kad geriausi žemdirbiai – ne tie, kurie aria ir sėja, o prie valdiško stalo kabinetuose sėdintys. Tai – įvairių seniūnijų klerkai buvo apdovanoti už triūsą žemės ūkio labui. Jų pavardės savivaldybės tinklalapyje apdairiai nutylėtos, tačiau pavyko išsiaiškinti, jog apskritai tarp apdovanotųjų – nemažai rajono socialdemokratams, valstiečiams ir konservatoriams artimų žmonių.

Savivaldybė viešai neskelbia, už kokius nuopelnus buvo teikiami apdovanojimai ir kas „laureatus” atrinko. Tik pateikiami trumpi biografiniai duomenys: kada gimė, ką studijavo, kiek žemės turi, kaip laisvalaikį leidžia ir pan.
Tačiau iš viešai prieinamų duomenų matyti, kad kai kurie savo darbuotojams moka vos ne minimalius atlyginimus ar net yra pilietis mynęs teismų slenksčius.

Taigi, „nuopelnai” kalba patys už save?

Šventės matematika


Mero atsakyme skelbiama, kad šventė kainavo 8,5 tūkstančio eurų. Tačiau redakcijos šaltiniai mini dvigubai didesnę sumą.

Kadangi savivaldybė kategoriškai atsisako įvardyti rėmėjus ir jų paskirtas sumas, nustatyti realią šventės sąmatą – keblu. Tačiau, sprendžiant iš dalyvių, kurie turėjo susimokėti po 25 eurus, skaičiaus, vien jie galėjo sunešti apie 7-8 tūkstančius eurų. Dar tūkstantį pridėjo savivaldybė.

Smulkiųjų lėšos – valdininkams ir stambiems ūkininkams


Pinigus renginiui, kuriame buvo apdovanoti smulkūs valdininkai ir stambūs ūkininkai, savivaldybė atseikėjo iš specialaus fondo, kurio lėšos skirtos smulkiam verslui įsikurti ir jo projektams remti.

Ką bendro valdininkai ir stambūs žemvaldžiai turi su smulkiuoju verslu – tik ponas Dievas, t. y., rajono meras žino. Tačiau, jeigu galima tikėti mero atsakymais, „padėkojimai” su jo parašais mokesčių mokėtojams kainavo daugiau kaip po 100 eurų.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi