Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Konservatoriaus nagai į save riesti?

Paskelbta

data

Radviliškio rajone rinkimuose į Seimą dalyvavęs konservatorius V. Juozapaitis įregistravo Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisas – pasiūlė papildyti įstatymą nuostata, kad valstybė ir savivaldybė gali panaudos pagrindais suteikti nekilnojamąjį turtą viešosioms įstaigoms, kurios užsiima „suaugusiųjų tęstiniu mokymu“, tačiau tarp jų dalininkų nėra valstybės ar savivaldybės.

Stengėsi dėl šeimos verslo?

Atsitiktinumas ar ne, bet Seimo nario konservatoriaus V. Juozapaičio šeima valdo VšĮ  „V. Juozapaičio edukacinis kultūros ir meno centras“, kuris kviečia suaugusiuosius mokytis šokti Edukacinio centro šokių studijoje „Boogie dance“, mokytis dainuoti dainavimo studijoje „Bel Canto“, rengia mokymus ir seminarus. Vadinasi, šis Edukacinis centras užsiima „suaugusiųjų tęstiniu mokymu“. VšĮ „V. Juozapaičio edukacinis kultūros ir meno centras“ 2009 metais įsteigė V. Juozapaitis, su savo žentu A. Polionovu buvo ir jos dalininkas, ir vadovas. Šiuo metu organizacijai vadovauja Seimo nario žmona Eglė Juozapaitienė.

V. Juozapaičio pateiktos įstatymo pataisos užkliuvo Seimo Teisės departamentui. „Nėra aišku, kokiais argumentais remiantis iš visų viešųjų įstaigų yra išskiriamos būtent viešosios įstaigos, tenkinančios visuomenės interesą suaugusiųjų tęstinio mokymo srityje, ir tik joms būtų suteikta teisė panaudos pagrindais gauti valstybės ir savivaldybių turtą“, – suabejojo Seimo teisininkai. Be to, įstatymai nenumato suaugusiųjų tęstinio mokymo kaip atskiros švietimo paslaugų formos.

Pateiktas pataisas kiek pakoregavo

Atsižvelgdamas į teisininkų pastabas  konservatorius V. Juozapaitis pakoregavo savo pateiktas  pataisas, tačiau vis tiek įrašė sąvoką „suaugusiųjų tęstinis mokymas“, o aiškinamajame rašte jau prakalbo apie vadinamuosius trečiojo amžiaus universitetus, kurie ir yra jo pagrindinis rūpesčio objektas.

Nors šiuo metu V. Juozapaitis yra Seimo narys ir negali dalyvauti Edukacinio centro veikloje, bet kas galėtų paneigti, kad jis stengėsi „prastumti“ savo šeimos įmonei palankią pataisą? Juk Seimo nario kėdė ne amžina, o Edukaciniui centrui nemokamos patalpos iš savivaldybės turbūt praverstų.

O kaip skaidrumas?

Daugelis „Radviliškio krašto“ skaitytojų turbūt pamena, kad Radviliškio Garbės pilietis konservatorius V.Juozapaitis praėjusią Seimo kadencija išsijuosęs kritikavo tuometinį kultūros ministrą Š.Birutį, o Kultūros ministeriją savo straipsniuose vadino „ministerija be kultūros“. Konservatorius ragino Š.Birutį prisiimti asmeninę atsakomybę ir paaiškinti visuomenei, kodėl jo vadovaujamoje ministerijoje aukščiausio rango pareigūnams sudaromos sąlygos galimai neskaidriai veiklai vykdyti – taip jis reagavo į paviešintą informaciją dėl kultūros viceministro D. Mažinto, galimai pažeidusio viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.
Tai o kaip skaidrumas dabar? Ar tik maestro nesumaišė viešųjų ir privačiųjų interesų, kaip pastaruoju metu vis dažniau nutinka politikams?

Radviliškio rajono gyventojams primename, kad TS-LKD narys V. Juozapaitis du kartus dalyvavo Seimo rinkimuose kaip vienmandatininkas nuo Radviliškio rajono, tačiau abu kartus rajono gyventojai jam mandato nepatikėjo ir į Seimą maestro pateko pagal TS-LKD partijos sąrašą. Kalbama, kad neva radviliškiečiams nepatiko  profesoriaus arogancija, todėl ir nepatikėjo jam Seimo nario mandato. Dar konservatorius V.Juozapaitis Radviliškio rajone garsėja kaip geras teisiamojo mero, taip pat konservatoriaus, A. Čepononio draugas.

Neseniai V. Juozapaitis bendrapartietę Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorę J. Margaitienę vedžiojo Seimo koridoriais ir bendromis jėgomis bandė „išmušinėti“ iš kultūros ministrės lėšų Radviliškio miesto centrinei aikštei rekonstruoti. Šiuo metu miesto aikštė „pusiau lupta, pusiau skusta“ – ją buvo pradėta rekonstruoti, pjauti medžius neturint rekonstrukcijai patvirtintų lėšų. Toks neūkiškumas labai papiktino Radviliškio miesto gyventojus.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pėdkelnių etiketas – ką vertėtų žinoti

Paskelbta

data

Skelbia

Pėdkelnės yra viena iš aprangos detalių, kuri suteikia ne tik praktiškumo, bet ir ryškumo stiliuje. Jų gausa leidžia pasirinkti nuo pačių ploniausių iki pačių storiausių, nuo blankiausių iki ryškiausių, o tai suteikia galimybę atsiskleisti savitam jūsų stiliui. Nesvarbu, koks sezonas bebūtų, šaltasis ar šiltasis – pėdkelnės yra dėvimos bei pritaikomos.

Pirmasis signalas – medžiaga

Labai svarbu yra pasirinkti tinkamą ir patinkančią pėdkelnių medžiagą. Žinoma, tai priklauso nuo metų laikų, kadangi šaltuoju laikotarpiu yra dėvimos storesnės ir tamsesnės pėdkelnės, o šiltuoju – plonesnės ir šviesesnės. Kai už lango siautėja žvarbūs orai, nepakenktų mūvėti vilnones ar medvilnines pėdkelnes, kurių asortimento netrūksta Tavo Patogumui internetinėje parduotuvėje. Vilnonės pėdkelnės gali šiek tiek kutenti ir dirginti jūsų odą, tačiau prie šio jausmo greitai priprantama. Taip pat yra įvairiausių pluoštų, kurie vizualiai atrodo plonyčiai ir sudaro plonų pėdkelnių vaizdą, tačiau dėl savo specifinės funkcijos ne tik gražiai atrodo, bet ir išlaiko šilumą šaltuoju laikotarpiu. 

Svarbu atkreipti dėmesį į tai koks metų laikas ar koks oras vyrauja būtent tą dieną, kadangi per tamsios ir storos pėdkelnės šiltuoju laikotarpiu gali vizualiai ne estetiškai atrodyti, bet ir kelti diskomfortą. Taip pat ir atvirkščiai, jeigu žiemos metu dėvima plonos, jokių specifinių pluoštų neturinčios pėdkelnės vizualiai vers atkreipti pašalinių dėmesį į paraudusias nuo šalčio kojas bei vers dar ir drebėti iš šalčio.

Ar yra griežtos taisyklės, kada mūvėti juodas, o kada – kūno spalvos pėdkelnes?

Daugumai jau žinomas faktas: jeigu renkatės šviesius, lengvai krentančius drabužius, pėdkelnės turėtų būti kūno spalvos ar net šviesesnės. Tačiau avalynei taikoma viena išimtis: jeigu turite juodus batelius, šviesių pėdkelnių derinys yra tinkamas. Bet tik nesuklyskite – atvirkštinis variantas yra kitoks. Derinti šviesius batelius prie juodų pėdkelnių būtų ne koks stiliaus pavyzdys.

Kūno spalvos pėdkelnės dažniausiai yra dėvimos šiltuoju laikotarpiu. Taigi, kai tik prasideda šiltasis sezonas labai svarbu išsirinkti pėdkelnes pagal savo kūno spalvą. Jos negali būti per tamsios, oranžinės ar rudos. Taip pat ir besibaigiantiems šiltiesiems orams – jeigu kūnas yra įdegęs, nesirinkite per daug šviesių nei jūsų oda ar baltų pėdkelnių, nes tai sudarys didžiulį kontrastą tarp jūsų kūno viršaus ir apačios.

Na, o juodų pėdkelnių ir juodų pėdkelnių derinys – super! Jis suteikia stiliui klasiškumo bei ilgina kojas. 

Galvos skausmas: 20, 50 ar 100 denų???

Plonesnės pėdkelnės visada atrodys elegantiškesnės bei formalesnės. Vienas iš pavyzdžių yra toks: jeigu darbe mūvime 20 denų pėdkelnes, tai į vakarėlį galime įžengti ir su 15 denų pėdkelnėmis.

Na, o jeigu darbe nėra griežto aprangos protokolo, galima mūvėti ir storesnes pėdkelnes. Žinoma, tai jau labai priklauso nuo tos dienos įvaizdžio: jeigu dėvite tą dieną storesnę suknelę ar sijoną, tuomet neprašausite ir pasirinkdama storesnes pėdkelnes. Jos ne tik gražiai atrodys, bet ir šildys jūsų kojas.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi