Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Konservatoriaus nagai į save riesti?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone rinkimuose į Seimą dalyvavęs konservatorius V. Juozapaitis įregistravo Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisas – pasiūlė papildyti įstatymą nuostata, kad valstybė ir savivaldybė gali panaudos pagrindais suteikti nekilnojamąjį turtą viešosioms įstaigoms, kurios užsiima „suaugusiųjų tęstiniu mokymu“, tačiau tarp jų dalininkų nėra valstybės ar savivaldybės.

Stengėsi dėl šeimos verslo?

Atsitiktinumas ar ne, bet Seimo nario konservatoriaus V. Juozapaičio šeima valdo VšĮ  „V. Juozapaičio edukacinis kultūros ir meno centras“, kuris kviečia suaugusiuosius mokytis šokti Edukacinio centro šokių studijoje „Boogie dance“, mokytis dainuoti dainavimo studijoje „Bel Canto“, rengia mokymus ir seminarus. Vadinasi, šis Edukacinis centras užsiima „suaugusiųjų tęstiniu mokymu“. VšĮ „V. Juozapaičio edukacinis kultūros ir meno centras“ 2009 metais įsteigė V. Juozapaitis, su savo žentu A. Polionovu buvo ir jos dalininkas, ir vadovas. Šiuo metu organizacijai vadovauja Seimo nario žmona Eglė Juozapaitienė.

V. Juozapaičio pateiktos įstatymo pataisos užkliuvo Seimo Teisės departamentui. „Nėra aišku, kokiais argumentais remiantis iš visų viešųjų įstaigų yra išskiriamos būtent viešosios įstaigos, tenkinančios visuomenės interesą suaugusiųjų tęstinio mokymo srityje, ir tik joms būtų suteikta teisė panaudos pagrindais gauti valstybės ir savivaldybių turtą“, – suabejojo Seimo teisininkai. Be to, įstatymai nenumato suaugusiųjų tęstinio mokymo kaip atskiros švietimo paslaugų formos.

Pateiktas pataisas kiek pakoregavo

Atsižvelgdamas į teisininkų pastabas  konservatorius V. Juozapaitis pakoregavo savo pateiktas  pataisas, tačiau vis tiek įrašė sąvoką „suaugusiųjų tęstinis mokymas“, o aiškinamajame rašte jau prakalbo apie vadinamuosius trečiojo amžiaus universitetus, kurie ir yra jo pagrindinis rūpesčio objektas.

Nors šiuo metu V. Juozapaitis yra Seimo narys ir negali dalyvauti Edukacinio centro veikloje, bet kas galėtų paneigti, kad jis stengėsi „prastumti“ savo šeimos įmonei palankią pataisą? Juk Seimo nario kėdė ne amžina, o Edukaciniui centrui nemokamos patalpos iš savivaldybės turbūt praverstų.

O kaip skaidrumas?

Daugelis „Radviliškio krašto“ skaitytojų turbūt pamena, kad Radviliškio Garbės pilietis konservatorius V.Juozapaitis praėjusią Seimo kadencija išsijuosęs kritikavo tuometinį kultūros ministrą Š.Birutį, o Kultūros ministeriją savo straipsniuose vadino „ministerija be kultūros“. Konservatorius ragino Š.Birutį prisiimti asmeninę atsakomybę ir paaiškinti visuomenei, kodėl jo vadovaujamoje ministerijoje aukščiausio rango pareigūnams sudaromos sąlygos galimai neskaidriai veiklai vykdyti – taip jis reagavo į paviešintą informaciją dėl kultūros viceministro D. Mažinto, galimai pažeidusio viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.
Tai o kaip skaidrumas dabar? Ar tik maestro nesumaišė viešųjų ir privačiųjų interesų, kaip pastaruoju metu vis dažniau nutinka politikams?

Radviliškio rajono gyventojams primename, kad TS-LKD narys V. Juozapaitis du kartus dalyvavo Seimo rinkimuose kaip vienmandatininkas nuo Radviliškio rajono, tačiau abu kartus rajono gyventojai jam mandato nepatikėjo ir į Seimą maestro pateko pagal TS-LKD partijos sąrašą. Kalbama, kad neva radviliškiečiams nepatiko  profesoriaus arogancija, todėl ir nepatikėjo jam Seimo nario mandato. Dar konservatorius V.Juozapaitis Radviliškio rajone garsėja kaip geras teisiamojo mero, taip pat konservatoriaus, A. Čepononio draugas.

Neseniai V. Juozapaitis bendrapartietę Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorę J. Margaitienę vedžiojo Seimo koridoriais ir bendromis jėgomis bandė „išmušinėti“ iš kultūros ministrės lėšų Radviliškio miesto centrinei aikštei rekonstruoti. Šiuo metu miesto aikštė „pusiau lupta, pusiau skusta“ – ją buvo pradėta rekonstruoti, pjauti medžius neturint rekonstrukcijai patvirtintų lėšų. Toks neūkiškumas labai papiktino Radviliškio miesto gyventojus.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi