Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Konservatoriaus nagai į save riesti?

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajone rinkimuose į Seimą dalyvavęs konservatorius V. Juozapaitis įregistravo Valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo pataisas – pasiūlė papildyti įstatymą nuostata, kad valstybė ir savivaldybė gali panaudos pagrindais suteikti nekilnojamąjį turtą viešosioms įstaigoms, kurios užsiima „suaugusiųjų tęstiniu mokymu“, tačiau tarp jų dalininkų nėra valstybės ar savivaldybės.

Stengėsi dėl šeimos verslo?

Atsitiktinumas ar ne, bet Seimo nario konservatoriaus V. Juozapaičio šeima valdo VšĮ  „V. Juozapaičio edukacinis kultūros ir meno centras“, kuris kviečia suaugusiuosius mokytis šokti Edukacinio centro šokių studijoje „Boogie dance“, mokytis dainuoti dainavimo studijoje „Bel Canto“, rengia mokymus ir seminarus. Vadinasi, šis Edukacinis centras užsiima „suaugusiųjų tęstiniu mokymu“. VšĮ „V. Juozapaičio edukacinis kultūros ir meno centras“ 2009 metais įsteigė V. Juozapaitis, su savo žentu A. Polionovu buvo ir jos dalininkas, ir vadovas. Šiuo metu organizacijai vadovauja Seimo nario žmona Eglė Juozapaitienė.

V. Juozapaičio pateiktos įstatymo pataisos užkliuvo Seimo Teisės departamentui. „Nėra aišku, kokiais argumentais remiantis iš visų viešųjų įstaigų yra išskiriamos būtent viešosios įstaigos, tenkinančios visuomenės interesą suaugusiųjų tęstinio mokymo srityje, ir tik joms būtų suteikta teisė panaudos pagrindais gauti valstybės ir savivaldybių turtą“, – suabejojo Seimo teisininkai. Be to, įstatymai nenumato suaugusiųjų tęstinio mokymo kaip atskiros švietimo paslaugų formos.

Pateiktas pataisas kiek pakoregavo

Atsižvelgdamas į teisininkų pastabas  konservatorius V. Juozapaitis pakoregavo savo pateiktas  pataisas, tačiau vis tiek įrašė sąvoką „suaugusiųjų tęstinis mokymas“, o aiškinamajame rašte jau prakalbo apie vadinamuosius trečiojo amžiaus universitetus, kurie ir yra jo pagrindinis rūpesčio objektas.

Nors šiuo metu V. Juozapaitis yra Seimo narys ir negali dalyvauti Edukacinio centro veikloje, bet kas galėtų paneigti, kad jis stengėsi „prastumti“ savo šeimos įmonei palankią pataisą? Juk Seimo nario kėdė ne amžina, o Edukaciniui centrui nemokamos patalpos iš savivaldybės turbūt praverstų.

O kaip skaidrumas?

Daugelis „Radviliškio krašto“ skaitytojų turbūt pamena, kad Radviliškio Garbės pilietis konservatorius V.Juozapaitis praėjusią Seimo kadencija išsijuosęs kritikavo tuometinį kultūros ministrą Š.Birutį, o Kultūros ministeriją savo straipsniuose vadino „ministerija be kultūros“. Konservatorius ragino Š.Birutį prisiimti asmeninę atsakomybę ir paaiškinti visuomenei, kodėl jo vadovaujamoje ministerijoje aukščiausio rango pareigūnams sudaromos sąlygos galimai neskaidriai veiklai vykdyti – taip jis reagavo į paviešintą informaciją dėl kultūros viceministro D. Mažinto, galimai pažeidusio viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymą.
Tai o kaip skaidrumas dabar? Ar tik maestro nesumaišė viešųjų ir privačiųjų interesų, kaip pastaruoju metu vis dažniau nutinka politikams?

Radviliškio rajono gyventojams primename, kad TS-LKD narys V. Juozapaitis du kartus dalyvavo Seimo rinkimuose kaip vienmandatininkas nuo Radviliškio rajono, tačiau abu kartus rajono gyventojai jam mandato nepatikėjo ir į Seimą maestro pateko pagal TS-LKD partijos sąrašą. Kalbama, kad neva radviliškiečiams nepatiko  profesoriaus arogancija, todėl ir nepatikėjo jam Seimo nario mandato. Dar konservatorius V.Juozapaitis Radviliškio rajone garsėja kaip geras teisiamojo mero, taip pat konservatoriaus, A. Čepononio draugas.

Neseniai V. Juozapaitis bendrapartietę Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorę J. Margaitienę vedžiojo Seimo koridoriais ir bendromis jėgomis bandė „išmušinėti“ iš kultūros ministrės lėšų Radviliškio miesto centrinei aikštei rekonstruoti. Šiuo metu miesto aikštė „pusiau lupta, pusiau skusta“ – ją buvo pradėta rekonstruoti, pjauti medžius neturint rekonstrukcijai patvirtintų lėšų. Toks neūkiškumas labai papiktino Radviliškio miesto gyventojus.

„Radviliškio krašto“ informacija

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Policija ieško liudininkų

Avatar

Paskelbta

data

Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ikiteisminį tyrimą dėl liepos 4 d. apie 16.00 val. kelyje Gruzdžiai – Šiauliai įvykusio eismo įvykio, kuriame dalyvavo automobiliai „VW Golf“ ir „VW Sharan“. Tyrėja prašo atsiliepti asmenis, galėjusius pastebėti prie įvykio vietos  stabtelėjusį baltos spalvos sunkiasvorį automobilį. Ieškoma žmonių, įsiminusių sunkiasvorio automobilio valstybinį numerį ar pažįstančių vairuotoją.

Turinčius informacijos gyventojus prašytume paskambinti tyrėjai Gintarei Želvienei telefonu  (8 700) 61469 arba parašyti elektroniniu paštu gintare.zelviene@policija.lt,

                                             Atstovė spaudai Gaila Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Gyventojai skundžiasi Miesto gatvėmis vaikščioti nesaugu

Avatar

Paskelbta

data

Pastaruoju metu padaugėjo šaligatviais važinėjančių dviratininkų. Anksčiau buvo reikalaujama dėvėti ryškias liemenes ir net šalmus. Dabar nebereikia nieko. Įdomu, kodėl? Jaunimas šaligatviais važinėja dviračiais rankas susikišęs į kišenes. O kur dar riedutininkai  ir važiuojantys su paspirtukais? Jeigu gatve eina daugiau žmonių, sunku pastebėti važiuojančiuosius ir vos spėji pasitraukti į šaligatvio kraštą.

Branginkime savo ir kitų sveiktą  bei gyvybę, laikykimės nustatytų  eismo taisyklių reikalavimų ir taip bus išvengta skaudžių nelaimių.

Radviliškietė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019