Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Teismai Radviliškio ligoninę toliau klampina į skolas

Avatar

Paskelbta

data

,,Radviliškio kraštas“ jau rašė apie Romualdo Šidlausko kovą su Radviliškio ligonine dėl netinkamos jo mamos slaugos. Vyriškio mama 2015 m. rugsėjo 16 d. mirė nuo kraujo užkrėtimo, o už mamos patirtas kančias Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje sūnus nori prisiteisti  2800 eurų neturtinės žalos.

Istorijos priminimas

Trumpai priminsime šią istoriją. R.Šidlausko mama, gyvenusi Pakruojyje, 2015 m. gegužės mėnesį buvo paguldyta į Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrių dėl psichinių sutrikimų stebėjimui ir gydymui. „Lova, kurioje gulėjo pacientė, buvo užtiesta stora guma, ant jos viršaus užtiesta balta paklodė. Specialus čiužinio nuo pragulų, matyt, neturėjo. Apie atsiradusias pragulas nebuvo pasakyta ar parodyta. Po 4 mėnesių mama buvo išrašyta į namus. Namuose buvo pamatyta, kad kryžkaulio srityje yra didžiulė žaizda, užtepta „Višnevskio“ tepalu ir užklijuota pleistru. Mama buvo parvežta namo penktadienį, o pirmadienį su greitąja buvo atvežta atgal į priėmimo skyrių. Nurodoma, kad supūdytus audinius teko šalinti iki pat kaulo. 2015 m. rugsėjo 16 d. mama mirė nuo kraujo užkrėtimo. Prašome atlyginti neturtinę žalą 2800 eurų“,- rašoma  LR Sveikatos ministerijos Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos rašte, kuri ištyrė šią situaciją pagal R. Šidlausko pateiktą skundą.

Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisija, įvertinusi medicininę dokumentacija, nustatė, kad Radviliškio ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje Romualdo mamai buvo skiriama nepakankamai dėmesio.

Radviliškio ligoninė nesutiko su pareikštais kaltinimai, kad pacientė buvo netinkamai slaugoma. Radviliškio ligoninės nuomone, moteriai buvo suteiktas kvalifikuotas gydymas, nei jai, nei jos artimiesiems žalos nebuvo padaryta. Ligoninės vadovai atsisakė mokėti 2800 neturtinės žalos atlyginimą ir kreipėsi į teismą.

Situacija aiškintasi Šiaulių apygardos teisme

Byla dėl neturtinės žalos – 2800 eurų – dėl patirtų R. Šidlausko mamos A. Brazdžiūtės patirtų kančių Radviliškio ligoninės  Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje pasiekė Šiaulių apygardos teismą. Teismas nusprendė, kad  R. Šidlausko reikalaujama 2800 eurų neturtinės žalos suma yra adekvati padarytiems neteisėtiems gydytojų veiksmams, nes „artimo žmogaus netekties skausmas neabejotinai sukėlė R. Šidlauskui dvasinius išgyvenimus“.

Šiaulių apygardos teismas atmetė Radviliškio ligoninės prašymą panaikinti LR Sveikatos ministerijos Pacientų sveikatai padarytos žalos nustatymo komisijos sprendimą. Teismas dar   įpareigojo Radviliškio ligoninę  sumokėti R. Šidlauskui 200 eurų bylinėjimosi  išlaidų.

Byla pasiekė Lietuvos apeliacinį teismą

Radviliškio ligoninės netenkino Šiaulių apygardos teismo sprendimas ir ji, nenorėdama R. Šidlauskui mokėti jau 3 tūkst. eurų, kreipėsi į Lietuvos  apeliacinį teismą. Ligoninės vadovai turbūt tikėjosi, kad šio teismo sprendimas jai bus palankus, nes ligoninė ir taip skendi skolose, o tokia suma skolas dar padidintų.

Apeliacinio teismo teisėjų kolegija atkreipė dėmesį į tai, „kad R. Šidlauskas ir jo velionė motina  buvo itin artimi, jų santykiai buvo glaudūs, sūnus net nedirbo, nuolat prižiūrėjo motiną. Būdamas pagyvenęs asmuo, R. Šidlauskas nesugebėjo detaliau išdėstyti, kaip jam trūksta motinos, tačiau faktas, kad jis dažnai lankė motiną ligoninėje, rūpinosi ja, dėl sveikatos būklės nuolat klausinėjo gydytojų, teismo vertinimu, rodo, jog motina jam buvo labai svarbi ir artimo žmogaus netekties skausmas neabejotinai sukėlė R. Šidlauskui dvasinius išgyvenimus“.

Lietuvos apeliacinis teismas paliko galioti  Šiaulių apygardos teismo sprendimą nepakeistą ir iš Radviliškio ligoninės priteisti R. Šidlauskui 300 eurų bylinėjimosi išlaidų, patirtų apeliacinės instancijos teisme, atlyginimą. Vadinasi, Radviliškio ligoninė R. Šidlauskui jau skolinga 3300 eurų.
Ar bus dar vienas teismas?

Ar ši istorija jau baigėsi, parodys laikas. R.Šidlausko nuomone, ligoninė jam Apeliacinio teismo priteistos eurų sumos nenori išmokėti, dar kreipsis į Aukščiausiąjį teismą. „Apsilankiau  pas  Radviliškio ligoninės direktorių  V. Smalinską, ligoninė nenorėtų mokėti priteistų pinigų ir galimai žada kreiptis į Lietuvos aukščiausiąjį teismą. Radviliškio ligoninė ir taip skendi skolose, o  teismai ją dar labiau skandina, priteista pinigų suma auga“,- sakė  redakcijoje apsilankęs vyriškis.
Tačiau, redakcijai pasidomėjus, koks bus Radviliškio ligoninės vadovų sprendimas, išgirdome  kiek kitokią informaciją.

Radviliškio ligoninės direktoriaus V. Smalinsko komentaras

Kokius sprendimus dėl neturtinės žalos atlyginimo žada priimti Radviliškio ligoninės vadovai, pasiteiravome  šios įstaigos direktoriaus V. Smalinsko.
„Sprendimą priimsime kitą savaitę, bet nutartis yra vykdoma, vienu ar kitu atveju mes, ko gero, turėsime išmokėti tą sumą. Apeliacinio teismo nutartį per 3 mėnesius dar galima skųsti  kasacine tvarka  Aukščiausiajam teismui, mes dabar žiūrime galimybes, tariamės, ar yra prasmės skųsti, ar ne. Tokia situacija, trys mėnesiai dar yra terminas, bet panašu, kad ši suma R. Šidlauskui bus išmokėta“,- sakė  Radviliškio ligoninės direktorius.

„Radviliškio krašto“ informacijaKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Administracijos direktoriaus pavaduotojo byloje – pertrauka

Avatar

Paskelbta

data


Birželio 17 d.  Šiaulių apylinkės Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė baudžiamojoje byloje atidėjo bylos nagrinėjimą trims mėnesiams. Ernestą Mončauską apgaulingos apskaitos tvarkymu kaltinantis prokuroras Žydrūnas Kungys paprašė teismo leisti pateikti papildomus įrodymus atliekant proceso veiksmus. Tiesa, teismo nutartį galima skųsti per 7 dienas aukštesnės instancijos teismui.

Valstybinį kaltinimą palaikančiam prokurorui kilo pagrįstų abejonių dėl galimų kitų veikų, susijusių su Neformaliojo švietimo lėšų panaudojimu. Sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidentas E. Mončauskas teisme teigė, kad „yra visi parašai ir viskas suderinta su Savivaldybe“. Galime tik priminti, kad 2016 ir 2017 metais šis sporto klubas gavo didžiausias sumas iš Savivaldybės per NVŠ programas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019