Tarybos nariai užkirto kelią ligoninės paslaugų įkainių didinimui

Radviliškio rajono gyventojai turbūt jau susitaikė su mintimi, jog gyvena vienoje brangiausių savivaldybių: viešieji pirkimai čia brangiausi, renovuota aikštė viena iš brangiausių Lietuvoje, Eibariškių parko renovacija taip pat pasiekė beveik milijoną eurų.

Nepasiduoda ir Radviliškio ligoninė – atėjus naujam direktoriui V. Smalinskui  ligoninės įranga buvo perkama tik už brangiai. Na, o kad būtų už ką pirkti ir ligoninė visai nepaskęstų skolose, direktorius raštu kreipėsi į administracijos direktorę J. Margaitienę, prašydamas kreiptis į Tarybą, kad  būtų leista padidinti kai kurių paslaugų įkainius. Ir ne keliais centais – kai kurių paslaugų įkainiai turėjo didėti  net dvigubai.

Argumentas – išaugusios sąnaudos

Tarybai pateiktame aiškinamajame rašte  teigiama, jog, Radviliškio ligoninės nuomone, paslaugų įkainius didinti būtina, nes išaugo paslaugų teikimo sąnaudos, o ir aplinkinių gydymo įstaigų kainos didesnės.

Administracijos direktorė J. Margaitienė parengė ir pateikė Tarybai svarstyti projektą dėl mokamų paslaugų įkainių didinimo. O kodėl ir nepadidinus – juk jeigu reikės tokios paslaugos, gyventojai niekur nesidės, sumokės. Ir administracijos direktorei konservatorei visiškai nesvarbu, kad užsitęsęs karantinas smarkiai aptirpdė gyventojų santaupas, daugelis žmonių neteko darbų, negali dirbti ir neteko pajamų.

Beje, labiausiai – net 10 eurų – siūlyta branginti dokumentų ruošimą specialiųjų poreikių ar darbingumo lygio nustatymui ir dokumentų ruošimą apgyvendinimui stacionarioje globos įstaigoje.

Tarybos nariai ryžtingai pasipriešino brangymečiui

Pasak Tarybos narės Z.  Žvikienės, darbingumo nustatymo ir apgyvendinimui stacionarioje globos įstaigoje dokumentai Radviliškio poliklinikoje ruošiami nemokamai, tad labai negražu ir neteisinga Radviliškio ligoninei leisti nustatyti šių paslaugų didesnius įkainius.
Kolegę palaikė ir Tarybos narys Gediminas Lipnevičius. „Gaunu nemažai gyventojų nusiskundimų, kodėl mokėdami mokesčius jie dar  turi papildomai mokėti ir už dokumentų ruošimą – keli eurai nepagerins finansinės ligoninės situacijos. Siūlau už šį sprendimo projektą nebalsuoti…“,- sakė Tarybos narys.

Po tokių  pasisakymų  18 Tarybos narių balsavo prieš  mokamų paslaugų įkainių didinimą Radviliškio ligoninėje. Buvo pritarta tik antrai šio sprendimo daliai – patvirtinti nauji paslaugų įkainiai.

„Noriu visiems kolegoms padėkoti, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu radome bendrą sutarimą“,- po balsavimo sakė Tarybos narys G.Lipnevičius.
Kolegoms dėl  rasto bendro sutarimo taip pat padėkojo  ir Tarybos narė Z. Žvikienė.

Jonas Petrikas


Total
0
Dalinasi
Related Posts