Socialiniai tinklai

Aktualijos

Tarybos nariai užkirto kelią ligoninės paslaugų įkainių didinimui

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono gyventojai turbūt jau susitaikė su mintimi, jog gyvena vienoje brangiausių savivaldybių: viešieji pirkimai čia brangiausi, renovuota aikštė viena iš brangiausių Lietuvoje, Eibariškių parko renovacija taip pat pasiekė beveik milijoną eurų.

Nepasiduoda ir Radviliškio ligoninė – atėjus naujam direktoriui V. Smalinskui  ligoninės įranga buvo perkama tik už brangiai. Na, o kad būtų už ką pirkti ir ligoninė visai nepaskęstų skolose, direktorius raštu kreipėsi į administracijos direktorę J. Margaitienę, prašydamas kreiptis į Tarybą, kad  būtų leista padidinti kai kurių paslaugų įkainius. Ir ne keliais centais – kai kurių paslaugų įkainiai turėjo didėti  net dvigubai.

Argumentas – išaugusios sąnaudos

Tarybai pateiktame aiškinamajame rašte  teigiama, jog, Radviliškio ligoninės nuomone, paslaugų įkainius didinti būtina, nes išaugo paslaugų teikimo sąnaudos, o ir aplinkinių gydymo įstaigų kainos didesnės.

Administracijos direktorė J. Margaitienė parengė ir pateikė Tarybai svarstyti projektą dėl mokamų paslaugų įkainių didinimo. O kodėl ir nepadidinus – juk jeigu reikės tokios paslaugos, gyventojai niekur nesidės, sumokės. Ir administracijos direktorei konservatorei visiškai nesvarbu, kad užsitęsęs karantinas smarkiai aptirpdė gyventojų santaupas, daugelis žmonių neteko darbų, negali dirbti ir neteko pajamų.

Beje, labiausiai – net 10 eurų – siūlyta branginti dokumentų ruošimą specialiųjų poreikių ar darbingumo lygio nustatymui ir dokumentų ruošimą apgyvendinimui stacionarioje globos įstaigoje.

Tarybos nariai ryžtingai pasipriešino brangymečiui

Pasak Tarybos narės Z.  Žvikienės, darbingumo nustatymo ir apgyvendinimui stacionarioje globos įstaigoje dokumentai Radviliškio poliklinikoje ruošiami nemokamai, tad labai negražu ir neteisinga Radviliškio ligoninei leisti nustatyti šių paslaugų didesnius įkainius.
Kolegę palaikė ir Tarybos narys Gediminas Lipnevičius. „Gaunu nemažai gyventojų nusiskundimų, kodėl mokėdami mokesčius jie dar  turi papildomai mokėti ir už dokumentų ruošimą – keli eurai nepagerins finansinės ligoninės situacijos. Siūlau už šį sprendimo projektą nebalsuoti…“,- sakė Tarybos narys.

Po tokių  pasisakymų  18 Tarybos narių balsavo prieš  mokamų paslaugų įkainių didinimą Radviliškio ligoninėje. Buvo pritarta tik antrai šio sprendimo daliai – patvirtinti nauji paslaugų įkainiai.

„Noriu visiems kolegoms padėkoti, kad šiuo sudėtingu laikotarpiu radome bendrą sutarimą“,- po balsavimo sakė Tarybos narys G.Lipnevičius.
Kolegoms dėl  rasto bendro sutarimo taip pat padėkojo  ir Tarybos narė Z. Žvikienė.

Jonas Petrikas


Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Už žiaurų elgesį su gyvūnu Raseinių rajono gyventojui skirta 300 eurų bauda

Avatar

Paskelbta

data

Surištomis galinėmis kojomis į pusnį katiną išmetusiam 52 m. Raseinių rajono gyventojui A. G. teismas skyrė 300 eurų baudą. Į administracinio nusižengimo bylos nagrinėjimą vyras neatvyko.

„Asmuo netinkamai ir žiauriai elgėsi su savo katinu. Tinkamai nepasirūpino gyvūnu, kai šis buvo sužalotas, – sako administracinių nusižengimų bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmų teisėjas Vaidas Kazlauskas. – Vyras gyvūnui surišo galines kojas ir išvežęs paliko sniege, kad nugaištų.“

Katinas buvo sužalotas automobilio. A. G. dar pats bandė jį gydyti, bet šiam nesveikstant, nusprendė gyvūnu atsikratyti – išmetė katiną surištomis galinėmis kojomis į sniego pusnį. Surastas katinas buvo užmigdytas.

Teismas konstatavo, kad gyvūnų kankinimu laikomas veterinarinės pagalbos nesuteikimas, kai gyvūnams tokia pagalba būtina, gyvūnų gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, išskyrus teisės aktuose numatytus atvejus. Raseinių rajono gyventojas paaiškinime raštu nurodė, kad dėl padaryto pažeidimo prisipažįsta ir gailisi. Tai yra atsakomybę lengvinanti aplinkybė, atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Bauda nuo 300 iki 1 750 eurų numatyta už žiaurų elgesį su gyvūnais, gyvūnų kankinimą, kai dėl to gyvūnams gresia žūtis ar suluošinimas. Kadangi A. G. administracine tvarka nebaustas, dirbantis, pripažino, kad žiauriai pasielgė su savo katinu, savo veiksmus vertino kritiškai, todėl jam už padarytą nusižengimą teismas skyrė sankcijoje numatytą minimalią baudą. Manytina, kad pritaikius būtent tokią nuobaudą, bus pasiekti administracinės nuobaudos skyrimo tikslai. 

Teismas nustatė, kad A. G. 2021 m. vasario 8 d. 15 val. Raseinių rajone plastikiniu tvirtinimo dirželiu surišo savo katino galines kojas, kad jis nesiblaškytų, įdėjo katiną į maišelį ir automobiliu išvežė į nuošalią vietą, jį išmetė ir užkasė sniege nugaišti.

Nutarimas per 20 d. nuo nutarimo nuorašo išsiuntimo ar išdavimo dienos gali būti apskųstas Šiaulių apygardos teismui, skundą paduodant per Šiaulių apylinkės teismo Raseinių rūmus.

Nijolė Damulė

Šiaulių apylinkės teismo pirmininko padėjėja

(ryšiams su žiniasklaida ir visuomene)

Mob. +370 676 50 348

el. p.  nijole.damule@teismas.lt

Asociatyvi nuotr.

https://siauliu.teismai.lt/

Skaityti daugiau

Aktualijos

Plokščias stogas – ką svarbu žinoti įrengiant?

Avatar

Paskelbta

data

Plokščias namo stogas nepareikalaus daug laiko ir labai didelių išlaidų. Pritaikydami patikimų tiekėjų siūlomus sprendimus ne tik sutaupysite brangaus laiko, bet ir gausite geriausius kainos ir kokybės pasiūlymus, kuriais galėsite būti užtikrinti. Skaitykite toliau ir sužinokite apie plokščiams stogams skirtas medžiagas bei įsigykite jų geromis kainomis!

Visos stogui reikiamos medžiagos

Pastačius namą belieka įrengti stogą, kas iš tiesų nėra taip sudėtinga. Perkant stogo medžiagas pas profesionalius tiekėjus suteikiama mažiausiai 30 metų garantija, todėl aukšta kokybe ir stogų ilgaamžiškumu galėsite tiesiog neabejoti.

Aukštos kokybės stogų medžiagos yra pritaikytos šiaurietiškam klimatui ir temperatūros svyravimams, todėl išlieka nepakitusios ir gali tarnauti ilgus metus. Stogo danga ir kitos dalys sukurtos taip, kad atlaikytų UV spindulių poveikį ir šaltį, taip pat rūgštinį lietų, kuris stogams dažnai gali padaryti rimtos žalos.

Pas specialistus rasite absoliučiai viską, kas reikalinga stogo statybai – nuo kokybiškų ir patvarių dangų iki įvairių papildomų detalių: saugos elementų, laikiklių, plėvelių bei visų kitų būtinų priedų, be kurių nebūtų galima išsiversti montuojant stogus.

BMI Monier pasirūpins kone viskuo, ko reikia greitam, lengvam ir kokybiškam plokščio stogo įrengimui! Kreipkitės į patyrusius specialistus, kurie patars visais rūpimais stogo įrengimo klausimais ir padės išsirinkti tam tikslui skirtas kokybiškas medžiagas.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi