Radviliškio sveikuoliai į ledinį vandenį nėrė naktį

Sakoma, kad naktį iš sausio 18 d. į 19 d. vanduo įgauna ypatingų magiškų galių. Ar tai tiesa, nutarė patikrinti per šimtą Radviliškio sveikuolių. Po trumpos mankštos, laikrodžiams mušant vidurnaktį, jie nėrė į ledinį vandenį.

Tai jau buvo antrosios naktinės maudynės Radviliškio Eibariškių tvenkinyje. Tokios maudynės vidurnaktį vyko ir Vilniuje, Kaune, Alytuje bei kituose miestuose. Organizatoriai šią naktį pasirinko todėl, nes tikima, kad sausio 19-osios naktį porą valandų po vidurnakčio vanduo įgauna ypatingų galių.

Taip neva nutinka ir vasario 15-osios ir birželio 24-osios naktimis.
Radviliškiečiai į Eibariškių tvenkinį maudytis renkasi vasarą, tačiau sveiką gyvenimo būdą propaguojantys žmonės čia susirenka ir žiemą.

Susirinkusiems nakties atmosferą kūrė specialiai šiam renginiui sukurtas apšvietimas, uždegti laužai, grojo muzika. Pasak organizatorių, po maudynių vidurnaktį net didžiausi skeptikai tampa nuolatiniais jų dalyviais.

Šios ledinės maudynės Radviliškyje organizuojamos Lietuvos kariuomenės karo policijos Šiaulių įgulos vyr. karo policininko Tado Grimailos (30 m.) iniciatyva. Radviliškyje gyvenantis vyras radikaliai pakeitė savo gyvenimo būdą: atsisakė alkoholio, rūkalų, pakeitė mitybą ir ėmė burti Radviliškio bendruomenę, organizuoti ledinių maudynių renginius. Už šių Vasario 16-osios maudynių organizavimą Radviliškio sveikuoliai yra gavę apdovanojimą iš tuometinės LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės.

„Viskas kilo nuo vieno žmogaus idėjos, tvirto tikėjimo, kad tai naudinga žmogui, visuomenei, aplinkai. Bendradarbiaujant kartu su Lietuvos sveikuolių sąjunga kartu sugalvojome šiuos žiemos renginius. Prie to jungėsi vis daugiau žmonių. Dabar renginiuose sulaukiame daugybės žmonių“,- sakė Tadas Grimaila.

„Radviliškio krašto“ informacija

R. Benaičio nuotr.

Total
23
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts