Vėl meras Šaukote „įsisavino“ lėšas – ar neužmins ant to paties grėblio

Radviliškio rajone gyventojų kasmet vis mažėja darbingo amžiaus žmonių, jaunimas, išvykęs studijuoti į didmiesčius, atgal į rajoną paprastai nebegrįžta, nes nėra darbo, perspektyvų. Seniūnijose viena po kitos užsidaro mokyklos, autobusai net į didesnes gyvenvietes nebeužsuka. Tokia padėtis ir vienoje tolimiausių Radviliškio rajone Šaukoto seniūnijoje.

Seniūnija pagarsėjo korupciniais skandalais

Šaukoto seniūnijos centras – Šaukoto miestelis, pagarsėjo visoje Lietuvoje, kai 2011-ųjų gruodžio antroje pusėje buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl Radviliškio rajono savivaldybės galimai neskaidriai įgyvendinamo Šaukoto Švč. Trejybės bažnyčios restauravimo projekto. Dėl šio ir kitų projektų merui A. Čepononiui ir grupei kitų valdininkų teko pasėdėti „kaliūzėje“ bei septynerius metus minti teismų slenkstį.

Tačiau skandalas laikui bėgant pasimiršo, o rajono valdantieji galimai panoro Šaukoto miestelį paversti „Naujaisiais Vasiukais“…

Miestelis gali tapti kurortiniu?

Nežinia, kokia buvo mėnulio fazė, kai valdantieji su meru priešaky nusprendė, kad Šaukoto miestelis „turi dideli potencialą tapti atostogų kampeliu“: aplink nuostabi gamta, iki Gomertos ežero – ranka paduoti. Kaip žinia, į kurortus reikia investuoti nemažai pinigų, tad jų ir čia nepašykštėta – „įmerkti“ beveik 452 tūkst. eurų. Už šias lėšas, kaip buvo paaiškinta savivaldybės valdininkų, šaukotiškiai turi džiaugtis atnaujinta miestelio aikštele, įrengtais pėsčiųjų takais, estrada, vaikų žaidimų aikštele, poilsio erdve, netgi tvenkiniu, treniruokliais, prekybos vietomis, suoliukais, šviestuvais, pasodintais daugiamečiais augalais.

Tačiau ar tikrai mažam miesteliui, kurio mokyklos uždarymo klausimą jau svarsto politikai, reikėjo dar vieno lauko treniruoklių komplekto?

Planuojamas mokyklos uždarymas – ne kliūtis atsirasti dar vienam treniruoklių komplektui. Prieš kelerius metus, vasarą, savaitraščio „Radviliškio kraštas“ darbuotojai lankėsi Šaukote ir tuometinis seniūnas A. Augustis aprodė buvusioje vaikų darželio teritorijoje įrengtus treniruoklius. 9 lauko treniruokliai stovėjo tušti, nauji, nors buvo vasaros atostogos, jaunimas kažkodėl jais nesidžiaugė.

Treniruokliai buvo įrengti pagal projektą Lietuvos Respublikos Žemės Ūkio ministerijos paramos kaimo bendruomenėms programos ir Radviliškio rajono savivaldybės administracijos lėšomis, – bendra projekto vertė siekė 8506 Eur, Radviliškio rajono savivaldybės lėšos – 1380 Eur.

Rajono meras A. Čepononis kartu su administracijos direktore J. Margaitiene turbūt pagalvojo, kad miestelį užplūdus poilsiautojams vienų treniruokliu bus per mažai, tai pastatė dar vienus, kurie, beje, taip pat dažniausiai stovi tušti. Nevalingai kyla mintis – o gal Šaukote vykdomas projektas „Kiekvienam gyventojui po treniruoklį“?

„Ne treniruoklių mums reikia, o vaistinės ir dažniau dirbančios ambulatorijos, juk dauguma gyventojų – pagyvenę žmonės“,- sakė redakcijai valdininkų išlaidavimu pasipiktinę šaukotiškiai.

Turgelis nesulaukia prekeivių

Penktadieniais Šaukote – turgaus diena. Kad prekeiviams būtų patogu išsidėstyti prekes, už savivaldybės ir europines lėšas buvo įrengti nauji prekystaliai – šiuolaikiniai, su stogeliais. Tačiau naujasis turgelis prekeivių nesulaukė… „Naujasis turgelis įrengtas užkampyje, už kitų pastatų, todėl žmonėms nepatrauklus. Prekeiviai savo prekes pardavinėja senojoje vietoje, prie parduotuvės, kur didesnis žmonių srautas“,- sakė redakcijai Šaukoto gyventojas. Taigi vėl lieka klausimas: apie ką galvojo valdininkai,
tvirtindami šį projektą?

Šaukote gali nebelikti ir mokyklos

Vasario 10 d. savivaldybėje vykusiame pasitarime Tarybos narių buvo paprašyta išreikšti nuomonę, ar Šaukoto miesteliui reikalinga mokykla. Prieš kelerius metus Šaukoto pagrindinė mokykla tapo Šiaulėnų M. Šikšnio gimnazijos skyriumi, o rajone gyvuoja tokia praktika – kai mokykla tampa skyriumi, tik laiko klausimas, kada ji bus uždaryta.

Tad kyla klausimas, kokiu tikslu savivaldybė investavo 450 tūkst. eurų į Šaukoto miestelio erdvių atnaujinimą, treniruoklius, kai jame planuojama uždaryti mokyklą, nebėra jaunimo, o ir pačiame miestelyje gyvena vos apie 300 gyventojų?

Atsakymą suponavo patys gyventojai: galimai meras su savo kolegomis konservatoriais labai skubėjo įsisavinti europines lėšas, nes ruošiasi kan didatuoti Seimo rinkimuose ir sprukti iš rajono.

Jonas Petrikas

Total
10
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Related Posts