Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Taryboje svarstytas administracijos direktorės J. Margaitienės elgesys

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo svarstytas parengtas administracijos sprendimo projektas dėl galimo tarnybinio nusižengimo administracijos direktorės J. Margaitienės atžvilgiu.

Galimam tarnybiniam nusižengimui tirti buvo sudaryta valdininkų iš Kelmės rajono komisija tik po to, kai Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje pareikalavo merą A. Čepononį vykdyti Valstybės tarnybos įstatymo nuostatas. Kad ir kaip valdantieji stengėsi „praslysti“ tyliai su šiuo sprendimo projektu, E. Martynkinui buvo neaišku, kodėl šiai politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai bendrapartiečio „gerovė“ yra aukščiau įstatymo. Jis taip pat aiškinosi, kodėl dėl girtumo darbe nubaustas papeikimu Sidabravo seniūnas V. Blužas gauna didesnį atlyginimą. Painiodamasi teisių ir pareigų labirinte, J. Margaitienė vis tik patvirtino, kad seniūno V. Blužo veikla už 2016 metus įvertinta labai gerai ir jam padidinta kvalifikacinė klasė (ir tuo pačiu atlyginimas). Ji tikriausiai visai atsitiktinai pamiršo „paminėti“ Tarybos nariams, kad Valstybės tarnybos departamentas savo trijų lapų rašte jai ir netiesiogiai jos juristui A. Matuzevičiui aiškiai įvardino, kur baigiasi teisės ir prasideda pareigos. J. Mrgaitienė itin irzliai sureagavo į J. Malinausko pastabą, kad turėtų laikytis Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų ir nebūtų salėje balsuojant. Direktorė įspėjo Tarybos narius, kad posėdis yra viešas ir ji tikrai pamatys, kas ir kaip balsavo. Ar tai suprasti kaip švelnų grasinimą Tarybos nariams neaišku, tačiau jos nenusišalinimą per komitetų posėdžius gali tekti išnagrinėti VTEK. O tai jau būtų net trečias valdančiųjų atstovas po vicemero K. Augulio ir ŠSPC direktoriaus V. Jakavičiaus per mažiau nei pusmetį.

Trūksta politinės valios bent išreikšti nepasitikėjimą nesąžiningu politiku

Vicemerui K. Auguliui nusišalinus nuo skundo dėl Peticijų komisijos priimto sprendimo, posėdį toliau vedė J. Pravilonis. Likę salėje 17 politikų turėjo apsispręsti, ar atmesti piliečio kreipimąsi dėl peticijos, kuria prašoma išreikšti nepasitikėjimą vicemeru K. Auguliu. Jis vasario mėnesį VTEK buvo pripažintas pažeidęs Viešųjų ir Privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas. Tokį sprendimą VTEK priėmė, kai išnagrinėjo tarnybinio automobilio naudojimą atostogų metu. Dar prieš išeidamas iš posėdžių salės vicemeras priėjo prie valstiečio J. Povilaičio pašnibždėti kažką į ausį. Ar todėl kalbėjo tik J. Povilaitis, neaišku, bet jis akivaizdžiai susimaišė tarp piliečių teisės į peticiją ir savivaldos politikų prerogatyvų. Vėliau balsavime tai puikiai atsispindėjo. Piliečio, kuriam svarbu, kad politikai ne tik laikytųsi duotos priesaikos ir įstatymų, būti sąžiningais prieš rinkėjus ir kolegas, skundas buvo atmestas 13 balsų. Už tai balsavo konservatoriai S. Dišlė, D. Jurėnas, V. S. Skarelienė, J. Staškūnienė, K. Dočkus, A. Grabauskas, taip pat pagal konservatorių sąrašą išrinktas V. Smalinskas, socdemas J. Pravilonis, liberalas R. Vaičiurgis, opozicijos atstovai valstiečiai J. Povilaitis ir D. Čapaitis bei darbiečiai J. Baublys ir R. Tarbūnienė. Toks balsavimas rodo, kad „stogas“ viename iš „tamsiųjų akivarų“ Lietuvoje jau skylėtas, bet vis dar veikia. Priimtas sprendimas išsaugojo visą Tarybą nuo didesnių nemalonumų. Trūko vos keleto balsų, kad sprendimo projektas būtų nepriimtas, bet jokios alternatyvos nebuvo pasiūlyta. Piliečiui, aišku, belieka tik teisminis šio ginčo kelias ir galutinį tašką tikriausiai čia dės administracinis teismas.

Ištirpo“ 5,5 etatai

Pradėjus svarstyti Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir Sporto Paslaugų Centro didžiausią leistiną pareigybių skaičių, išaiškėjo, kad yra naikinami 5 etatai, tačiau nei vienas darbuotojas nebus atleistas. Darbietis J. Baublys aiškinosi, kodėl prieš metus mažinant sporto metodininkų etatų krūvius kaimiškose vietovėse buvo didelis triukšmas, ir ar yra galimybė tuos galimai naikinamus etatus perkelti į kaimus. Tačiau K. Augulis retoriškai teiravosi Tarybos narių, ar reikia atsakymo, paaiškindamas visiems, jog tai buvo išsiaiškinta viskas komitetuose. Akivaizdžiai sakydamas netiesą dėl visapusiško sprendimo projekto išnagrinėjimo komitetuose, vis tik pateikė įdomų faktą, kad kai kuriuos etatus užimantys asmenys vietoj 8 valandų privalės dirbti 36 valandas. Tik nebuvo paminėta, per kokį laikotarpį. Kodėl politikai nesidomėjo, už ką tie darbuotojai gavo atlyginimą, lieka paslaptimi.

Matosi prošvaistės Tarybos darbe


Po tiesioginių merų rinkimų tai buvo pirmas Tarybos posėdis, kuriame vyko tikros, nesurežisuotos diskusijos. Jame realių priekaištų sulaukusi administracijos direktorė J. Margaitienė raudonavo ir balo, posėdį vedęs vicemeras K. Augulis dažnai kalbėdavo visiškai nelogiškai, nes iš anksto paruoštas scenarijus nelabai veikė. Perfrazuojant jo žodžius dėl Europos pinigų nebebuvimo, galima teigti, kad pradedant „užsiraukti“ ES paramai, „užsirauks“ ir galia asmens, nuo kurio valios vis dar daug kas rajone priklauso. Todėl reikalingas aktyvus visuomenės narių įsitraukimas į sprendimų priėmimą, kad Tarybos narių darbas nebūtų tik butaforinis ir primestos valios aklas vykdymas.

Marius Aleksiūnas

 

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi