Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Taryboje svarstytas administracijos direktorės J. Margaitienės elgesys

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybės taryboje buvo svarstytas parengtas administracijos sprendimo projektas dėl galimo tarnybinio nusižengimo administracijos direktorės J. Margaitienės atžvilgiu.

Galimam tarnybiniam nusižengimui tirti buvo sudaryta valdininkų iš Kelmės rajono komisija tik po to, kai Vyriausybės atstovė Šiaulių apskrityje pareikalavo merą A. Čepononį vykdyti Valstybės tarnybos įstatymo nuostatas. Kad ir kaip valdantieji stengėsi „praslysti“ tyliai su šiuo sprendimo projektu, E. Martynkinui buvo neaišku, kodėl šiai politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojai bendrapartiečio „gerovė“ yra aukščiau įstatymo. Jis taip pat aiškinosi, kodėl dėl girtumo darbe nubaustas papeikimu Sidabravo seniūnas V. Blužas gauna didesnį atlyginimą. Painiodamasi teisių ir pareigų labirinte, J. Margaitienė vis tik patvirtino, kad seniūno V. Blužo veikla už 2016 metus įvertinta labai gerai ir jam padidinta kvalifikacinė klasė (ir tuo pačiu atlyginimas). Ji tikriausiai visai atsitiktinai pamiršo „paminėti“ Tarybos nariams, kad Valstybės tarnybos departamentas savo trijų lapų rašte jai ir netiesiogiai jos juristui A. Matuzevičiui aiškiai įvardino, kur baigiasi teisės ir prasideda pareigos. J. Mrgaitienė itin irzliai sureagavo į J. Malinausko pastabą, kad turėtų laikytis Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatų ir nebūtų salėje balsuojant. Direktorė įspėjo Tarybos narius, kad posėdis yra viešas ir ji tikrai pamatys, kas ir kaip balsavo. Ar tai suprasti kaip švelnų grasinimą Tarybos nariams neaišku, tačiau jos nenusišalinimą per komitetų posėdžius gali tekti išnagrinėti VTEK. O tai jau būtų net trečias valdančiųjų atstovas po vicemero K. Augulio ir ŠSPC direktoriaus V. Jakavičiaus per mažiau nei pusmetį.

Trūksta politinės valios bent išreikšti nepasitikėjimą nesąžiningu politiku

Vicemerui K. Auguliui nusišalinus nuo skundo dėl Peticijų komisijos priimto sprendimo, posėdį toliau vedė J. Pravilonis. Likę salėje 17 politikų turėjo apsispręsti, ar atmesti piliečio kreipimąsi dėl peticijos, kuria prašoma išreikšti nepasitikėjimą vicemeru K. Auguliu. Jis vasario mėnesį VTEK buvo pripažintas pažeidęs Viešųjų ir Privačių interesų derinimo įstatymo nuostatas. Tokį sprendimą VTEK priėmė, kai išnagrinėjo tarnybinio automobilio naudojimą atostogų metu. Dar prieš išeidamas iš posėdžių salės vicemeras priėjo prie valstiečio J. Povilaičio pašnibždėti kažką į ausį. Ar todėl kalbėjo tik J. Povilaitis, neaišku, bet jis akivaizdžiai susimaišė tarp piliečių teisės į peticiją ir savivaldos politikų prerogatyvų. Vėliau balsavime tai puikiai atsispindėjo. Piliečio, kuriam svarbu, kad politikai ne tik laikytųsi duotos priesaikos ir įstatymų, būti sąžiningais prieš rinkėjus ir kolegas, skundas buvo atmestas 13 balsų. Už tai balsavo konservatoriai S. Dišlė, D. Jurėnas, V. S. Skarelienė, J. Staškūnienė, K. Dočkus, A. Grabauskas, taip pat pagal konservatorių sąrašą išrinktas V. Smalinskas, socdemas J. Pravilonis, liberalas R. Vaičiurgis, opozicijos atstovai valstiečiai J. Povilaitis ir D. Čapaitis bei darbiečiai J. Baublys ir R. Tarbūnienė. Toks balsavimas rodo, kad „stogas“ viename iš „tamsiųjų akivarų“ Lietuvoje jau skylėtas, bet vis dar veikia. Priimtas sprendimas išsaugojo visą Tarybą nuo didesnių nemalonumų. Trūko vos keleto balsų, kad sprendimo projektas būtų nepriimtas, bet jokios alternatyvos nebuvo pasiūlyta. Piliečiui, aišku, belieka tik teisminis šio ginčo kelias ir galutinį tašką tikriausiai čia dės administracinis teismas.

Ištirpo“ 5,5 etatai

Pradėjus svarstyti Radviliškio rajono savivaldybės Švietimo ir Sporto Paslaugų Centro didžiausią leistiną pareigybių skaičių, išaiškėjo, kad yra naikinami 5 etatai, tačiau nei vienas darbuotojas nebus atleistas. Darbietis J. Baublys aiškinosi, kodėl prieš metus mažinant sporto metodininkų etatų krūvius kaimiškose vietovėse buvo didelis triukšmas, ir ar yra galimybė tuos galimai naikinamus etatus perkelti į kaimus. Tačiau K. Augulis retoriškai teiravosi Tarybos narių, ar reikia atsakymo, paaiškindamas visiems, jog tai buvo išsiaiškinta viskas komitetuose. Akivaizdžiai sakydamas netiesą dėl visapusiško sprendimo projekto išnagrinėjimo komitetuose, vis tik pateikė įdomų faktą, kad kai kuriuos etatus užimantys asmenys vietoj 8 valandų privalės dirbti 36 valandas. Tik nebuvo paminėta, per kokį laikotarpį. Kodėl politikai nesidomėjo, už ką tie darbuotojai gavo atlyginimą, lieka paslaptimi.

Matosi prošvaistės Tarybos darbe


Po tiesioginių merų rinkimų tai buvo pirmas Tarybos posėdis, kuriame vyko tikros, nesurežisuotos diskusijos. Jame realių priekaištų sulaukusi administracijos direktorė J. Margaitienė raudonavo ir balo, posėdį vedęs vicemeras K. Augulis dažnai kalbėdavo visiškai nelogiškai, nes iš anksto paruoštas scenarijus nelabai veikė. Perfrazuojant jo žodžius dėl Europos pinigų nebebuvimo, galima teigti, kad pradedant „užsiraukti“ ES paramai, „užsirauks“ ir galia asmens, nuo kurio valios vis dar daug kas rajone priklauso. Todėl reikalingas aktyvus visuomenės narių įsitraukimas į sprendimų priėmimą, kad Tarybos narių darbas nebūtų tik butaforinis ir primestos valios aklas vykdymas.

Marius Aleksiūnas

 

 

REKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

10 svarbiausių daiginimo taisyklių

Paskelbta

data

Skelbia

Įvairių augalų daiginimas bus gerokai sklandesnis ir efektyvesnis, jei laikysitės svarbiausių daiginimo taisyklių. Nors dauguma jų atrodo labai elementarios, tačiau nesilaikant svarbiausių taisyklių sėklos gali taip ir nesudygti… Kad taip nenutiktų, pasinaudokite naudingais patarimais, kurie garantuos kur kas didesnį pasisekimą.

Pasirūpinkite tinkama daiginimo terpe

Pirmiausia vertėtų pasirūpinti, kad sėklos būtų daiginamos tam tinkamoje terpėje. Puikiu pasirinkimu gali būti specialios sėklų daigyklos, kurios gali būti labai įvairios. Pačios paprasčiausios yra plastikinės daigyklos, kurios nereikalauja didelių investicijų. Kai kurios plastikinės daigyklos taip pat turi ir plastikinius skaidrius dangtelius, kurie padeda palaikyti optimalią drėgmę ir tinkamą temperatūrą. Taip pat gali praversti ir elektrinės šildomos daigyklos arba daigyklos su lempomis: tokie įrenginiai puikiai tinka prieskoninių žolelių auginimui, lepių augalų daiginimui, ir t.t. Nors tokios daigyklos kainuoja brangiau, tačiau jos gali užtikrinti gerokai paprastesnį sėklų daiginimą net ir tada, kai dienos yra trumpos ir tamsios.

Daigyklas papildykite durpėmis

Durpės gali užtikrinti greitesnį ir efektyvesnį sėklų dygimą, todėl rekomenduojama kiekvieną daigyklos skylutę pripildyti durpėmis. Kai tai atliksite, durpes apipurkškite vandeniu, o prieš sodinimą durpes švelniai sulyginkite.

Atsargiai sėkite sėklas

Jei sėklas bersite tiesiai iš pakelio, tikėtina, kad sėklų paprasčiausiai „padauginsite“. Kad taip nenutiktų, sėklas sėkite pirštais – pasirūpinkite, kad jos būtų beriamos rekomenduojamu atstumu.

Sėklas užberkite durpėmis

Kai sėklos jau bus pasėtos, jas užberkite nedideliu durpių sluoksniu (durpių sluoksnis turi priklausyti nuo sėklų storio).

Apipurkškite vandeniu

Pasėtoms sėkloms reikia gauti pakankamai drėgmės, todėl viršutinį durpių sluoksnį apipurkškite vandeniu ir uždenkite skaidriu dangteliu.

Parinkite tinkamą vietą

Nors daigyklos dažniausiai yra laikomos ant palangių, tačiau tai ne visada yra pati tinkamiausia vieta. Sėklos sudygs greičiau, jei daigyklas laikysite tokioje vietoje, kur yra pakankamai šviesu, ir augalai gali mėgautis saulės spinduliais (žinoma, vertėtų vengti tiesioginių saulės spindulių). Jei ant palangės yra pernelyg vėsu, tokiu atveju gelbsti šildomos daigyklos, kurios garantuoja spartesnį sėklų dygimą.

Pasirūpinkite ventiliacija

Kai sėklos jau bus sudygusios, atverkite ant dangtelių esančias ventiliacijos angas. Šiuo laikotarpiu reikalingas drėgmės kiekis turi būti mažesnis nei anksčiau.

Praretinkite daigus

Ne visi daigai bus pakankamai tvirti, be to, kai kurie jų bus sudygę per tankiai. Nors kartais yra vengiama juos praretinti, tačiau nėra jokio reikalo taip elgtis. Išraukite silpnesnius daigus ir praretinkite per tankiai sudygusius daigus, nes tik tuomet daigai išaugs pakankamai tvirti.

Laiku persodinkite

Kai daigai jau bus šiek tiek ūgtelėję, juos turėsite persodinti į atskirus vazonėlius ar į didesnes daigyklas. Puikiu pasirinkimu gali būti ekologiški, greitai suyrantys vazonėliai, kurių gamybos metu nėra naudojamas plastikas. Rinkdamiesi tokius vazonėlius prisidėsite prie aplinkos tausojimo.

Neskubėkite sodinukų išnešti į lauką

Paaugusiems daigams dar reikia šiek tiek užsigrūdinti, ir tik tuomet jie gali būti sodinami lauke. Jauni augalai yra labai jautrūs šalčiui, todėl visada svarbu stebėti oro temperatūrą lauke, ir tik tada, kuomet orai yra pakankamai šilti, paūgėjusius daigus galite persodinti į daržą ar šiltnamį.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi