Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio ligoninėje – mirtis iškritus iš lovos. Ar tikrai?

Paskelbta

data

Paskutinėmis praėjusių metų dienomis, kai daugelis  Radviliškio rajono gyventojų gyveno Naujųjų metų laukimo nuotaikomis, viena radviliškiečių šeima išgyveno netektį – neteko mylimo žmogaus – savo šeimą branginusi vyro ir tėvo. 72  metų vyro mirties priežastis, galima sakyti, net absurdiška – nelaimingas atsitikimas iškritus ligoninėje iš lovos.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijoje apsilankiusi mirusiojo našlė papasakojo  savo artimo žmogaus kančių istoriją,beje, medikus pavadindama „vilkais baltais chalatais“

Ligoninėje vietos teko palaukti

Pasak mirusiojo E.T. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) našlės Jadvygos, jos vyras kelerius metus sunkiai sirgo, jam nuolat reikėjo atlikti kraujo tyrimus, o pablogėjus kraujui – jį perpilti. Praėjusių metų gruodžio 16 d. ligoniui pradėjo kauptis skysčiai, jis jautė silpnumą, reikėjo perpilti kraują. E.T. greitosios pagalbos automobiliu bei su šeimos gydytojos siuntimu buvo atgabentas į Radviliškio ligoninę. „Mano vyrui reikėjo perpilti kraują, juk namuose tokios procedūros neatliekamos, tad  jį reikėjo guldyti į ligoninę. Ligoninėje atsakė, kad nėra vietų. Kažkas priėmime mestelėjo repliką: „Ko gero, šeimos gydytoja nesuderino dėl guldymo į ligoninę“. Tai ar reikia derybas vesti kaip turguje dėl kilogramo bulvių – guldyti žmogų ar neguldyti? Derėtis dėl žmogaus gyvybės ir sveikatos. Prašiau paguldyti vyrą į mokamą palatą, tačiau ir ten nebuvo vietų. Nuėjau pas ligoninės direktorių, tačiau jo nebuvo, direktorių pavadavo gydytojas Dugnas. Pasak gydytojo Dugno, gal vietą atsiras kitą dieną. Tik pakėlus nemenką triukšmą vyrui atsirado vieta Vidaus ligų skyriuje“,- sakė ponia Jadvyga.

Beje, dėl vietų nebuvimo ligoninėje situacija keistoka – daugelis radviliškiečių, atėjusių aplankyti savo artimųjų, pastebi palatose nemažai tuščių lovų

Žmona ligoninėje nebuvo pageidaujama

E.T. žmona norėjo ligoninės palatoje budėti prie sunkiai sergančio savo vyro, tačiau toks prašymas sulaukdavo medicinos personalo nepasitenkinimo. „21-22 dienomis atėjusi aplankyti vyro, skyriuje neradau nei gyvos dvasios: nei slaugytojų, nei gydytojų. Gruodžio 23 d. Radviliškio ligoninės administracijai parašiau prašymą leisti lankyti savo vyrą. Jeigu būtų leidę prie jo budėti, jis dar būtų gyvas“,- sakė moteris.

Prašyme Radviliškio ligoninės administracijai  sunkiai sergančio ligonio žmona rašė: „Prašau leisti lankyti sunkiai sergantį mano vyrą, besigydantį Vidaus ligų skyriuje. Gydytoja kategoriškai uždraudė žodžiu po 19 val. vakaro pas ligonį nesilankyti. Tai labai pažeidė mano kaip žmogaus teises ir sergančio sunkia liga  mano vyro teises. Mano vyrui pasidaro bloga ir man skambina nakties metu, kad aš atvažiuočiau, jis nori, kad budėčiau prie jo. Jeigu įvyktų blogiausia, negalėčiau uždegti žvakutės“.

„Dar viena priežastis, kodėl prašiau leisti budėti prie vyro – gruodžio 20 d. jis  buvo stipriai nukraujavęs, nes buvo prastai pritvirtintas kateteris dešinėje rankoje, nuo riešo iki alkūnės ranka buvo pajuodavusi. Pasakiau apie tai gydytojai, ji  atsakė, kad sesutės sutvarkys. Sesutė įdėjo naują kateterį į kitą ranką, tačiau pažeistos rankos net nesutvarkė“,- sakė našlė

Artimiesiems apie ligonio išvežimą į Šiaulius nebuvo pranešta

Gruodžio 26 d. atėjusi į ligoniną aplankyti  sergančio vyro, žmona jo palatoje neberado. Pasiteiravusi, kur jos ligonis, moteris išgirdo, kad jis išvežtas į Šiaulius. „Kur išvežtas mano vyras, patys susiradome paskambinę į Šiaulių respublikinės ligoninės priėmimo skyrių. Vyrą  radome Šiaulių respublikinės ligoninės Neurochirurgijos skyriuje, intensyviosios terapijos palatoje.  Tik Šiaulių ligoninėje sužinojome, kas jam atsitiko – kad jis iškrito iš lovos. Radviliškyje jokios informacijos negavome. Vyras į Šiaulių ligoninę buvo atvežtas be rūbų, buvo labai traumuotas: pamušta kairė akis, suknežinta nosis. Šiauliuose vyrui buvo atlikta operacija. Jis negalėjo iškristi iš lovos, nebuvo dar toks silpnas. Toje pačioje palatoje gulėjęs vyriškis sakė, kad gruodžio 26 d. naktį mano vyras labai ilgai dejavo ir niekas nekreipė dėmesio. Net ir mirties liudijime rašoma, kad jis mirė ne dėl ligos, tai baisus dalykas. Niekas nežino, kiek jis vienas pragulėjo Radviliškio ligoninėje ant žemės, baisu “,- skaudžiais prisiminimais dalinosi moteris

Našlė žada nenuleisti rankų

„Mano vyras buvo stiprus, dvasingas žmogus. Liepos mėnesį būtume atšventę Auksines vestuves. Aš jam sakiau: „Laikykimės, dar būkime kartu, mes dar atšvęsime Auksines vestuves. Jis buvo mano pirmoji meilė, aš – jo“,- graudinosi  ponia Jadvyga.

Pasak moters, skaudžiausia, kad artimą žmogų pasiglemžė ne  kamavusi liga, o galimai smurtas.

„Manau, kad tai buvo tyčinis sužalojimas“,- savo nuomonę redakcijai pasakė našlė.

Moteris žada kreiptis į visas galimas instancijas, kad būtų atliktas tyrimas ir nustatyti kaltininkai, dėl kurių kaltės ligonis buvo stipriai sužalotas.

Beje, vyro laidotuvių dieną  moterį labai nustebo ligoninės direktoriaus V. Smalinsko skambutis ir užuojautos pareiškimas. „Taip ir norėjau paklausti, ar direktorius skambina visų išėjusiųjų pacientų artimiesiems, tačiau  gedėjau prie vyro urnos ir klausimo neuždaviau“,- sakė moteris.
P.S.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasiteiravo VšĮ „Radviliškio ligoninė“ vadovo V. Smalinsko  pakomentuoti  šį neeilinį atvejį, tačiau buvo sulaukta atsakymo, kad komentarų nebus, nes vyksta tyrimas. Ką gi, palauksime tyrimo pabaigos ir apie jo rezultatus informuosime savaitraščio „Radviliškio kraštas“ skaitytojus.
(Bus daugiau)

Agnė DapkutėREKLAMA
Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Žiemą pamiršta terasa gali tapti mėgiamu daiktų sandėliuku arba širdžiai miela vieta

Paskelbta

data

Skelbia

Jei butas turi balkoną arba terasą, lauko erdvės įrengimas yra vienodai svarbus. Šiuo atveju erdvę sukuria baldai, o komfortą – įvairios dekoratyvinės ir funkcionalios detalės. Taigi, ko ieškoti, kad galėtumėte mėgautis laiku gryname ore?

Klausimai, kuriuos užduokite sau prieš imdamiesi konkrečių veiksmų:

1. Koks yra turimos erdvės dydis: ar tai mažas balkonas daugiabutyje, ar erdvi terasa gyvenamajame name? 

2. Kaip norite naudoti šią lauko erdvę ir kokie čia veiklos planai? 

3. Kaip dažnai leidžiate laiką su svečiais balkone ar terasoje? Kiek žmonių susirenka kartu? 

4. Koks vaizdas iš balkono ar terasos? Ar matomi praeiviai? Gal maskavimo elementas yra susijęs, jei nenorite, kad jus matytų? 

5. Į kurią pusę nukreipta jūsų lauko erdvė? 

Atsakę į klausimus galėsite žinoti, kokios terasos ar balkono jums reikia ir tuomet bus lengviau orientuotis būtent kokios terasos gamyba Jus domina.

Kalbant apie stilių, siūlomas sprendimas atspindi gyvenamojo namo projektavimo tęstinumą, tačiau taip pat svarbu išlaikyti harmoniją su pastato fasadu

 Renkantis baldus svarbu atkreipti dėmesį, kad juos tiesiogiai paveiks tiesioginiai saulės spinduliai, lietus, šalta žiema ar kiti aplinkos veiksniai. Todėl rekomenduojama ne tik atkreipti dėmesį į stilių, bet ir į gaminių kokybę. Lauko ir vidaus erdvių sujungimas. Perėjimą iš vidaus į terasą ar balkoną skiria dideli, žemę siekiantys langai, kuriuos galėsite ir norėsite plačiai atverti? Tokiu atveju abejose erdvėse pasistenkite sukurti stilistinį vientisumą. Tai įgyvendinti nesudėtinga lauko baldus ir dekorą derinant su esančiais viduje tiek spalviškai, tiek dizaino prasmėmis: rinkitės tų pačių ar kontrastingų atspalvių, raštų, tekstūrų bei audinių tekstilinius elementus, aksesuarus, planuokite atsikartojančius apšvietimo sprendimus. Toks griežtos ribos tarp lauko ir vidaus ištrynimas šiandien – itin populiarus.

Planuodami įrengti nedidelius balkonus, pagalvokite apie kompaktiškus ir daugiafunkcinius baldų sprendimus

Tuo pačiu metu nebijokite lanksčiau tikrinti turimos vietos. Ne visus baldų elementus reikia dėti ant grindų: gali tekti sujungti sulankstomą stalą prie balkono turėklų, supamąją kėdę prie lubų, o svetainės zoną ar lentyną – prie sienos. Įrengiant nedidelį balkoną, rekomenduojama pirmiausia pastatyti reikalingiausius baldus, o praėjimą laikyti patogiai. Jei norite komforto, geriausia jį kurti ne su daugybe didesnių elementų, o su tekstilės aksesuarais, mažais staliukais, lentynų dekoracijomis, lempučių girliandomis ar kabančiais augalais. Jei įrenginėjate erdvią terasą, joje galite planuoti ne tik svarbiausius baldus, bet ir atskiras funkcines zonas, išpildomas joms skirtais baldiniais elementais. Drąsiai juos derinkite su kitais akcentais – išskirtinio dizaino skulptūromis, vešlia augmenija, maisto gaminimo įranga. Vis dėlto, norint išlaikyti erdvės ir jos elementų proporciją, baldus rekomenduojama rinktis masyvesnius: taip sukursite harmoningą, išpildytą vaizdą.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Gavę rinkėjų pasitikėjimą, iškeitė jį į pasilakstymus

Paskelbta

data

Paskutiniu metu Seimo narys ir buvęs Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis kartu su dabartiniu meru Vytautu Simeliu dažniau matomi šventėse, bet ne savo darbo vietose. Nežinia, ar dirbti taip jau nuobodu, ar šventės – geresnė politinė reklama, kad Seimo nario ir savivaldybės vadovo tokie pasirinkimai. Senovės Romoje minia šaukė: „duonos ir žaidimų”, už paramą vadovams reikalaudami nemokamo maisto ir nemokamų pramogų, o Radviliškio krašto žmonių išrinkti atstovai, panašu, kad linksminasi patys.

Nelanko posėdžių

Neseniai per televizijos žinias rodytas vaizdo siužetas apie Seimo narius, nelankančius posėdžių. Prie „nepažangiųjų“ tautos atstovų – ir radviliškiečių rinktas konservatorius A. Čepononis. Nors šis Seimo narys buvo įsitikinęs, kad posėdžių nepraleido, patikrinus lankomumo statistiką, paaiškėjo, kad jis šiemet be pateisinamos priežasties praleido net keturis posėdžius. Kur buvo ir kodėl nedalyvavo posėdžiuose, filmuojant televizijos siužetą, A. Čepononis paaiškinti negalėjo. Kodėl neatvyksta į darbą, Seimo nario klausėme ir mes. Radviliškio krašto žmonių išrinktas atstovas informavo, kad į posėdžius neatvyko dėl neva svarbių asmeninių priežasčių.

Siūlė mažinti atlyginimą

Šiuo metu Seimo nariai gali praleisti kiek tik nori posėdžių – jokios sankcijos negresia. Dėl Seimo narių, kurie posėdžius iškeičia į poilsį egzotiškose šalyse ar asmeninius reikalus, bandyta priimti įstatymą, kad posėdžio dieną neatvykus į darbą, Seimo nario alga mažėtų 200 eurų. Dabar eilinio Seimo nario alga – apie 2100 eur „į rankas“. Nors yra praleidžiančių kas ketvirtą posėdį, patys Seimo nariai tokį įstatymą atmetė. Tai buvo padaryta daugiausia yA. Čepononio kolegų konservatorių bei liberalų balsais.

Švenčių nepraleidžia

Panašu, kad ir dabartinis Radviliškio rajono savivaldybės meras V. Simelis mėgsta švęsti šventes, nes nė vienos jų nepraleidžia. Gavęs rinkėjų pasitikėjimą, rajono vadovas iškeitė jį į lakstymą po rajoną. Štai rugsėjo 22 d. meras dalyvavo parodos atidaryme, po to – Baltų vienybės dienos minėjime, dar vėliau – projekte „Visa Lietuva šoka“. Penktadienį jis – renginyje Pakalniškių seniūnijoje, šeštadienį – jau renginyje Šeduvoje ir dainų šventėje Butėnuose, o sekmadienį – jau šventėje Rokoniuose. Panašiu ritmu gyvena ir savivaldybės administracijos direktorė konservatorė Jolanta Margaitienė ir jos pavaduotojas Justinas Pranys, į savo darbotvarkes įsirašę dainų šventę bei renginį Šeduvoje.

Apsilankymai renginiuose pažymimi nuotraukomis

Savivaldybės interneto svetainėje gausu V. Simelio ir J. Margaitienės nuotraukų iš įvairiausių rajono renginių. Dažnu atveju iš trijų prie naujienų pranešimų įdėtų nuotraukų dvi – būtinai su V. Simelio atvaizdu. Kuklumas naujajam merui yra visiškai svetimas. Rekordas – netgi šešios „kuklaus“ mero nuotraukos, iliustruojančios vieną savivaldybės naujieną. Rugsėjo 1-osios šventėje jis užfiksuotas sėdintis kartu su posėdžius praleidinėjančiu Seimo nariu A. Čepononiu. Beje, šventiniuose renginiuose jie matomi kartu itin dažnai.  

Ar dėl Seimo nario ir mero dažnų apsilankymų šokiuose, dainų festivaliuose bei kitokiuose pasilinksminimuose nenukenčia gebėjimas rūpintis realiomis gyventojų problemomis, paliekame spręsti jums, gerbiami mūsų skaitytojai, bet kol kas iš „išrinktųjų“ naujų pasiūlymų nesigirdi bei kyla klausimas, kas yra tikrasis vadovas.

Monika Ilgauskytė

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi