Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio ligoninėje – mirtis iškritus iš lovos. Ar tikrai?

Avatar

Paskelbta

data

Paskutinėmis praėjusių metų dienomis, kai daugelis  Radviliškio rajono gyventojų gyveno Naujųjų metų laukimo nuotaikomis, viena radviliškiečių šeima išgyveno netektį – neteko mylimo žmogaus – savo šeimą branginusi vyro ir tėvo. 72  metų vyro mirties priežastis, galima sakyti, net absurdiška – nelaimingas atsitikimas iškritus ligoninėje iš lovos.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijoje apsilankiusi mirusiojo našlė papasakojo  savo artimo žmogaus kančių istoriją,beje, medikus pavadindama „vilkais baltais chalatais“

Ligoninėje vietos teko palaukti

Pasak mirusiojo E.T. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) našlės Jadvygos, jos vyras kelerius metus sunkiai sirgo, jam nuolat reikėjo atlikti kraujo tyrimus, o pablogėjus kraujui – jį perpilti. Praėjusių metų gruodžio 16 d. ligoniui pradėjo kauptis skysčiai, jis jautė silpnumą, reikėjo perpilti kraują. E.T. greitosios pagalbos automobiliu bei su šeimos gydytojos siuntimu buvo atgabentas į Radviliškio ligoninę. „Mano vyrui reikėjo perpilti kraują, juk namuose tokios procedūros neatliekamos, tad  jį reikėjo guldyti į ligoninę. Ligoninėje atsakė, kad nėra vietų. Kažkas priėmime mestelėjo repliką: „Ko gero, šeimos gydytoja nesuderino dėl guldymo į ligoninę“. Tai ar reikia derybas vesti kaip turguje dėl kilogramo bulvių – guldyti žmogų ar neguldyti? Derėtis dėl žmogaus gyvybės ir sveikatos. Prašiau paguldyti vyrą į mokamą palatą, tačiau ir ten nebuvo vietų. Nuėjau pas ligoninės direktorių, tačiau jo nebuvo, direktorių pavadavo gydytojas Dugnas. Pasak gydytojo Dugno, gal vietą atsiras kitą dieną. Tik pakėlus nemenką triukšmą vyrui atsirado vieta Vidaus ligų skyriuje“,- sakė ponia Jadvyga.

Beje, dėl vietų nebuvimo ligoninėje situacija keistoka – daugelis radviliškiečių, atėjusių aplankyti savo artimųjų, pastebi palatose nemažai tuščių lovų

Žmona ligoninėje nebuvo pageidaujama

E.T. žmona norėjo ligoninės palatoje budėti prie sunkiai sergančio savo vyro, tačiau toks prašymas sulaukdavo medicinos personalo nepasitenkinimo. „21-22 dienomis atėjusi aplankyti vyro, skyriuje neradau nei gyvos dvasios: nei slaugytojų, nei gydytojų. Gruodžio 23 d. Radviliškio ligoninės administracijai parašiau prašymą leisti lankyti savo vyrą. Jeigu būtų leidę prie jo budėti, jis dar būtų gyvas“,- sakė moteris.

Prašyme Radviliškio ligoninės administracijai  sunkiai sergančio ligonio žmona rašė: „Prašau leisti lankyti sunkiai sergantį mano vyrą, besigydantį Vidaus ligų skyriuje. Gydytoja kategoriškai uždraudė žodžiu po 19 val. vakaro pas ligonį nesilankyti. Tai labai pažeidė mano kaip žmogaus teises ir sergančio sunkia liga  mano vyro teises. Mano vyrui pasidaro bloga ir man skambina nakties metu, kad aš atvažiuočiau, jis nori, kad budėčiau prie jo. Jeigu įvyktų blogiausia, negalėčiau uždegti žvakutės“.

„Dar viena priežastis, kodėl prašiau leisti budėti prie vyro – gruodžio 20 d. jis  buvo stipriai nukraujavęs, nes buvo prastai pritvirtintas kateteris dešinėje rankoje, nuo riešo iki alkūnės ranka buvo pajuodavusi. Pasakiau apie tai gydytojai, ji  atsakė, kad sesutės sutvarkys. Sesutė įdėjo naują kateterį į kitą ranką, tačiau pažeistos rankos net nesutvarkė“,- sakė našlė

Artimiesiems apie ligonio išvežimą į Šiaulius nebuvo pranešta

Gruodžio 26 d. atėjusi į ligoniną aplankyti  sergančio vyro, žmona jo palatoje neberado. Pasiteiravusi, kur jos ligonis, moteris išgirdo, kad jis išvežtas į Šiaulius. „Kur išvežtas mano vyras, patys susiradome paskambinę į Šiaulių respublikinės ligoninės priėmimo skyrių. Vyrą  radome Šiaulių respublikinės ligoninės Neurochirurgijos skyriuje, intensyviosios terapijos palatoje.  Tik Šiaulių ligoninėje sužinojome, kas jam atsitiko – kad jis iškrito iš lovos. Radviliškyje jokios informacijos negavome. Vyras į Šiaulių ligoninę buvo atvežtas be rūbų, buvo labai traumuotas: pamušta kairė akis, suknežinta nosis. Šiauliuose vyrui buvo atlikta operacija. Jis negalėjo iškristi iš lovos, nebuvo dar toks silpnas. Toje pačioje palatoje gulėjęs vyriškis sakė, kad gruodžio 26 d. naktį mano vyras labai ilgai dejavo ir niekas nekreipė dėmesio. Net ir mirties liudijime rašoma, kad jis mirė ne dėl ligos, tai baisus dalykas. Niekas nežino, kiek jis vienas pragulėjo Radviliškio ligoninėje ant žemės, baisu “,- skaudžiais prisiminimais dalinosi moteris

Našlė žada nenuleisti rankų

„Mano vyras buvo stiprus, dvasingas žmogus. Liepos mėnesį būtume atšventę Auksines vestuves. Aš jam sakiau: „Laikykimės, dar būkime kartu, mes dar atšvęsime Auksines vestuves. Jis buvo mano pirmoji meilė, aš – jo“,- graudinosi  ponia Jadvyga.

Pasak moters, skaudžiausia, kad artimą žmogų pasiglemžė ne  kamavusi liga, o galimai smurtas.

„Manau, kad tai buvo tyčinis sužalojimas“,- savo nuomonę redakcijai pasakė našlė.

Moteris žada kreiptis į visas galimas instancijas, kad būtų atliktas tyrimas ir nustatyti kaltininkai, dėl kurių kaltės ligonis buvo stipriai sužalotas.

Beje, vyro laidotuvių dieną  moterį labai nustebo ligoninės direktoriaus V. Smalinsko skambutis ir užuojautos pareiškimas. „Taip ir norėjau paklausti, ar direktorius skambina visų išėjusiųjų pacientų artimiesiems, tačiau  gedėjau prie vyro urnos ir klausimo neuždaviau“,- sakė moteris.
P.S.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasiteiravo VšĮ „Radviliškio ligoninė“ vadovo V. Smalinsko  pakomentuoti  šį neeilinį atvejį, tačiau buvo sulaukta atsakymo, kad komentarų nebus, nes vyksta tyrimas. Ką gi, palauksime tyrimo pabaigos ir apie jo rezultatus informuosime savaitraščio „Radviliškio kraštas“ skaitytojus.
(Bus daugiau)

Agnė DapkutėKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019