Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Radviliškio ligoninėje – mirtis iškritus iš lovos. Ar tikrai?

Paskelbta

data

Paskutinėmis praėjusių metų dienomis, kai daugelis  Radviliškio rajono gyventojų gyveno Naujųjų metų laukimo nuotaikomis, viena radviliškiečių šeima išgyveno netektį – neteko mylimo žmogaus – savo šeimą branginusi vyro ir tėvo. 72  metų vyro mirties priežastis, galima sakyti, net absurdiška – nelaimingas atsitikimas iškritus ligoninėje iš lovos.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcijoje apsilankiusi mirusiojo našlė papasakojo  savo artimo žmogaus kančių istoriją,beje, medikus pavadindama „vilkais baltais chalatais“

Ligoninėje vietos teko palaukti

Pasak mirusiojo E.T. (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) našlės Jadvygos, jos vyras kelerius metus sunkiai sirgo, jam nuolat reikėjo atlikti kraujo tyrimus, o pablogėjus kraujui – jį perpilti. Praėjusių metų gruodžio 16 d. ligoniui pradėjo kauptis skysčiai, jis jautė silpnumą, reikėjo perpilti kraują. E.T. greitosios pagalbos automobiliu bei su šeimos gydytojos siuntimu buvo atgabentas į Radviliškio ligoninę. „Mano vyrui reikėjo perpilti kraują, juk namuose tokios procedūros neatliekamos, tad  jį reikėjo guldyti į ligoninę. Ligoninėje atsakė, kad nėra vietų. Kažkas priėmime mestelėjo repliką: „Ko gero, šeimos gydytoja nesuderino dėl guldymo į ligoninę“. Tai ar reikia derybas vesti kaip turguje dėl kilogramo bulvių – guldyti žmogų ar neguldyti? Derėtis dėl žmogaus gyvybės ir sveikatos. Prašiau paguldyti vyrą į mokamą palatą, tačiau ir ten nebuvo vietų. Nuėjau pas ligoninės direktorių, tačiau jo nebuvo, direktorių pavadavo gydytojas Dugnas. Pasak gydytojo Dugno, gal vietą atsiras kitą dieną. Tik pakėlus nemenką triukšmą vyrui atsirado vieta Vidaus ligų skyriuje“,- sakė ponia Jadvyga.

Beje, dėl vietų nebuvimo ligoninėje situacija keistoka – daugelis radviliškiečių, atėjusių aplankyti savo artimųjų, pastebi palatose nemažai tuščių lovų

Žmona ligoninėje nebuvo pageidaujama

E.T. žmona norėjo ligoninės palatoje budėti prie sunkiai sergančio savo vyro, tačiau toks prašymas sulaukdavo medicinos personalo nepasitenkinimo. „21-22 dienomis atėjusi aplankyti vyro, skyriuje neradau nei gyvos dvasios: nei slaugytojų, nei gydytojų. Gruodžio 23 d. Radviliškio ligoninės administracijai parašiau prašymą leisti lankyti savo vyrą. Jeigu būtų leidę prie jo budėti, jis dar būtų gyvas“,- sakė moteris.

Prašyme Radviliškio ligoninės administracijai  sunkiai sergančio ligonio žmona rašė: „Prašau leisti lankyti sunkiai sergantį mano vyrą, besigydantį Vidaus ligų skyriuje. Gydytoja kategoriškai uždraudė žodžiu po 19 val. vakaro pas ligonį nesilankyti. Tai labai pažeidė mano kaip žmogaus teises ir sergančio sunkia liga  mano vyro teises. Mano vyrui pasidaro bloga ir man skambina nakties metu, kad aš atvažiuočiau, jis nori, kad budėčiau prie jo. Jeigu įvyktų blogiausia, negalėčiau uždegti žvakutės“.

„Dar viena priežastis, kodėl prašiau leisti budėti prie vyro – gruodžio 20 d. jis  buvo stipriai nukraujavęs, nes buvo prastai pritvirtintas kateteris dešinėje rankoje, nuo riešo iki alkūnės ranka buvo pajuodavusi. Pasakiau apie tai gydytojai, ji  atsakė, kad sesutės sutvarkys. Sesutė įdėjo naują kateterį į kitą ranką, tačiau pažeistos rankos net nesutvarkė“,- sakė našlė

Artimiesiems apie ligonio išvežimą į Šiaulius nebuvo pranešta

Gruodžio 26 d. atėjusi į ligoniną aplankyti  sergančio vyro, žmona jo palatoje neberado. Pasiteiravusi, kur jos ligonis, moteris išgirdo, kad jis išvežtas į Šiaulius. „Kur išvežtas mano vyras, patys susiradome paskambinę į Šiaulių respublikinės ligoninės priėmimo skyrių. Vyrą  radome Šiaulių respublikinės ligoninės Neurochirurgijos skyriuje, intensyviosios terapijos palatoje.  Tik Šiaulių ligoninėje sužinojome, kas jam atsitiko – kad jis iškrito iš lovos. Radviliškyje jokios informacijos negavome. Vyras į Šiaulių ligoninę buvo atvežtas be rūbų, buvo labai traumuotas: pamušta kairė akis, suknežinta nosis. Šiauliuose vyrui buvo atlikta operacija. Jis negalėjo iškristi iš lovos, nebuvo dar toks silpnas. Toje pačioje palatoje gulėjęs vyriškis sakė, kad gruodžio 26 d. naktį mano vyras labai ilgai dejavo ir niekas nekreipė dėmesio. Net ir mirties liudijime rašoma, kad jis mirė ne dėl ligos, tai baisus dalykas. Niekas nežino, kiek jis vienas pragulėjo Radviliškio ligoninėje ant žemės, baisu “,- skaudžiais prisiminimais dalinosi moteris

Našlė žada nenuleisti rankų

„Mano vyras buvo stiprus, dvasingas žmogus. Liepos mėnesį būtume atšventę Auksines vestuves. Aš jam sakiau: „Laikykimės, dar būkime kartu, mes dar atšvęsime Auksines vestuves. Jis buvo mano pirmoji meilė, aš – jo“,- graudinosi  ponia Jadvyga.

Pasak moters, skaudžiausia, kad artimą žmogų pasiglemžė ne  kamavusi liga, o galimai smurtas.

„Manau, kad tai buvo tyčinis sužalojimas“,- savo nuomonę redakcijai pasakė našlė.

Moteris žada kreiptis į visas galimas instancijas, kad būtų atliktas tyrimas ir nustatyti kaltininkai, dėl kurių kaltės ligonis buvo stipriai sužalotas.

Beje, vyro laidotuvių dieną  moterį labai nustebo ligoninės direktoriaus V. Smalinsko skambutis ir užuojautos pareiškimas. „Taip ir norėjau paklausti, ar direktorius skambina visų išėjusiųjų pacientų artimiesiems, tačiau  gedėjau prie vyro urnos ir klausimo neuždaviau“,- sakė moteris.
P.S.

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ redakcija pasiteiravo VšĮ „Radviliškio ligoninė“ vadovo V. Smalinsko  pakomentuoti  šį neeilinį atvejį, tačiau buvo sulaukta atsakymo, kad komentarų nebus, nes vyksta tyrimas. Ką gi, palauksime tyrimo pabaigos ir apie jo rezultatus informuosime savaitraščio „Radviliškio kraštas“ skaitytojus.
(Bus daugiau)

Agnė DapkutėKomentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pėdkelnių etiketas – ką vertėtų žinoti

Paskelbta

data

Skelbia

Pėdkelnės yra viena iš aprangos detalių, kuri suteikia ne tik praktiškumo, bet ir ryškumo stiliuje. Jų gausa leidžia pasirinkti nuo pačių ploniausių iki pačių storiausių, nuo blankiausių iki ryškiausių, o tai suteikia galimybę atsiskleisti savitam jūsų stiliui. Nesvarbu, koks sezonas bebūtų, šaltasis ar šiltasis – pėdkelnės yra dėvimos bei pritaikomos.

Pirmasis signalas – medžiaga

Labai svarbu yra pasirinkti tinkamą ir patinkančią pėdkelnių medžiagą. Žinoma, tai priklauso nuo metų laikų, kadangi šaltuoju laikotarpiu yra dėvimos storesnės ir tamsesnės pėdkelnės, o šiltuoju – plonesnės ir šviesesnės. Kai už lango siautėja žvarbūs orai, nepakenktų mūvėti vilnones ar medvilnines pėdkelnes, kurių asortimento netrūksta Tavo Patogumui internetinėje parduotuvėje. Vilnonės pėdkelnės gali šiek tiek kutenti ir dirginti jūsų odą, tačiau prie šio jausmo greitai priprantama. Taip pat yra įvairiausių pluoštų, kurie vizualiai atrodo plonyčiai ir sudaro plonų pėdkelnių vaizdą, tačiau dėl savo specifinės funkcijos ne tik gražiai atrodo, bet ir išlaiko šilumą šaltuoju laikotarpiu. 

Svarbu atkreipti dėmesį į tai koks metų laikas ar koks oras vyrauja būtent tą dieną, kadangi per tamsios ir storos pėdkelnės šiltuoju laikotarpiu gali vizualiai ne estetiškai atrodyti, bet ir kelti diskomfortą. Taip pat ir atvirkščiai, jeigu žiemos metu dėvima plonos, jokių specifinių pluoštų neturinčios pėdkelnės vizualiai vers atkreipti pašalinių dėmesį į paraudusias nuo šalčio kojas bei vers dar ir drebėti iš šalčio.

Ar yra griežtos taisyklės, kada mūvėti juodas, o kada – kūno spalvos pėdkelnes?

Daugumai jau žinomas faktas: jeigu renkatės šviesius, lengvai krentančius drabužius, pėdkelnės turėtų būti kūno spalvos ar net šviesesnės. Tačiau avalynei taikoma viena išimtis: jeigu turite juodus batelius, šviesių pėdkelnių derinys yra tinkamas. Bet tik nesuklyskite – atvirkštinis variantas yra kitoks. Derinti šviesius batelius prie juodų pėdkelnių būtų ne koks stiliaus pavyzdys.

Kūno spalvos pėdkelnės dažniausiai yra dėvimos šiltuoju laikotarpiu. Taigi, kai tik prasideda šiltasis sezonas labai svarbu išsirinkti pėdkelnes pagal savo kūno spalvą. Jos negali būti per tamsios, oranžinės ar rudos. Taip pat ir besibaigiantiems šiltiesiems orams – jeigu kūnas yra įdegęs, nesirinkite per daug šviesių nei jūsų oda ar baltų pėdkelnių, nes tai sudarys didžiulį kontrastą tarp jūsų kūno viršaus ir apačios.

Na, o juodų pėdkelnių ir juodų pėdkelnių derinys – super! Jis suteikia stiliui klasiškumo bei ilgina kojas. 

Galvos skausmas: 20, 50 ar 100 denų???

Plonesnės pėdkelnės visada atrodys elegantiškesnės bei formalesnės. Vienas iš pavyzdžių yra toks: jeigu darbe mūvime 20 denų pėdkelnes, tai į vakarėlį galime įžengti ir su 15 denų pėdkelnėmis.

Na, o jeigu darbe nėra griežto aprangos protokolo, galima mūvėti ir storesnes pėdkelnes. Žinoma, tai jau labai priklauso nuo tos dienos įvaizdžio: jeigu dėvite tą dieną storesnę suknelę ar sijoną, tuomet neprašausite ir pasirinkdama storesnes pėdkelnes. Jos ne tik gražiai atrodys, bet ir šildys jūsų kojas.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau
REKLAMA

Skaitomiausi