Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Susikompromitavęs seniūnas siekia valdžios

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas gerai žinomas ne tik rajono sporto pasaulyje.

Jis gerai pažįstamas ir teisėsaugai dar nuo tų laikų, kai su ypatingai įžūlia vagių gauja  apvaginėjo radviliškiečius. Maža to, kad pernai gruodį įkliuvo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) dėl įstatymų pažeidimo bei Finansinių nusikaltimo tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl jo vadovaujamo sporto klubo finansinių reikalų, šiuo partiečiu pasitiki konservatorių partija bei jos Radviliškio skyriaus lyderis A.Čepononis, kurio ir kitų konservatorių korupcijos bylą šiuo metu svarsto Lietuvos Aukščiausiasis teismas. Pasitiki taip, kad iš mokesčių mokėtojų pinigų, tai yra iš valstybės biudžeto, už jį sumoka 9000 eurų užstatą. Laikas parodys tikrąjį kandidato į rajono Tarybą veidą, tačiau aišku, kad mero Antano Čepononio pasitikėjimą turintis buvęs nusikaltėlis savo pinigais tikrai nerizikuos.

Seniūnas itin veiklus, bet užmaršus
Nepaneigsi, kad E. Mončauskui veiklos netrūksta. Jis vadovauja ne tik skaitlingiausiai rajono seniūnijai. Jis vadovauja dar ir sporto klubui bei 7 medžiotojų būreliams. O kai medžioji, tai ir pasaulį išmaišai nuo Kanados iki Rusijos Sibiro. Maža to, valdininkas su pažįstamu dar ir 180 hektarų ūkį valdo. Tad tokia mažytė smulkmenėlė, kaip tinkamas ir savalaikis interesų deklaravimas, ėmė ir praslydo pro akis. Bet ne VTEK, kuris įpareigojo administracijos direktorę Jolantą Margaitienę ištirti, ar jos pavaldinys laikėsi įstatymo nustatytos prievolės. Pasirodo, kad nesilaikė. O kam? Juk nesinori turtais girtis. Liaudžiai tikrai gali kilti klausimų, kaip paprastas kūno kultūros mokytojas sugeba iš atlyginimo ir Kanadoje medžioti, ir „gerą dvarą“ turėti, nuosavą klubą valdyti ir panašiai… Nespėjo kojų apšilti, o jau pažeidimas, už kurį negalės partiečiai metus laiko skatinti, priimti ar perkelti į aukštesnes pareigas.

Kompetencijos stoka
Kompetencija – toks dalykas, kurio kibirais neatsineši. Visai kitas reikalas, kai proteguojamas partiečių į postą, apie kurį neturi žalio supratimo. Du kartus bandė E. Mončauskas testus laikyti, kad taptų mokyklos direktoriumi. Vilnius du kartus prieš nosį duris užtvėrė. Bet tada Radviliškio miesto seniūno postas liko laisvas, kai Leonas Grigaliūnas iš darbo netikėtai pasitraukė. Bendrapartiečiai aukščiausius įvertinimus jam per konkursą surašė, bet „šviežiai iškeptą“ valdininką Seimo kontrolierius patikrino. Visus metus tyrė, o šių metų sausį patikrinęs nustatė, kad kompetencijos – ne kalnai. Nepasitikėti kontrolieriumi kaip ir nėra pagrindo, juk tai ne mažiau kaip 10 teisinio darbo stažą turintis asmuo. Keliolikos lapų išvadoje kirsta iš peties ir konstatuota, kad seniūnas E. Mončauskas ir tiesioginė jo viršininkė J. Margaitienė pažeidė miesto gyventojo teisės į gerą viešą administravimą. Medį, kurį nupjauti reikia per 5 darbo dienas, seniūnija pjovė porą metų. Ir daugiau atsirašinėjimo raštų prirašė nei iš to medžio popieriaus pagaminti būtų galima.

FNTT tyrimas gerokai užrūstino
Bėdų bėdelių – nors vežimu vežk. Bet kai valdininkas labai veiklus, tai ilgai netrunka patraukti tam tikrą teisėsaugos dėmesį. Kad E. Mončausko sporto klubas turi išskirtinį rajono valdžios dėmesį, jau sklando nebe gandai. Kur tai matyta, jog vienam klubui finansavimas iš savivaldybės lėšų daugiau nei 30 tūkstančių eurų siekia, kai kitiems vos po 500 eurų per metus numeta. Bet ne tai pareigūnus domina. Jie tiria, kodėl klubo vadovas E. Mončauskas samdo save patį, dirbantį pagal individualią veiklą. Įstatymas tai draudžia, bet ar tai rūpi, kai pagarbos nei valstybei, nei jos teisiniam principui nėra nė trupinėlio!? Rūpestingų tėvų įmokos už vaikų treniruotes, pasirodo, sėda į kitą kišenę ir mokama nebe klubui, o nežinia kam. Kai įprantama lankytis teisėsaugos įstaigose, tai nė motais, bet sportininkų tėveliams nemažas šokas, kai gauna pakvietimą liudyti. Reikia pasakyti, kada ir kiek mokėta, kam mokėta už vaiko sportavimą. Gilinasi pareigūnai, tuo tarpu seniūnas imasi psichologinio smurto taktikos: spausti tėvelius, pranešusius apie galimą nusikalstamą veiką. O tai daro irgi su ypatingu įžūlumu: viešai gėdindamas ir gąsdindamas. Gal pamokos, kurias gavo vagių gaujoje, dabar vėl praverčia? Be to, pedagogas  supranta žmogaus psichologiją, tad veikia siekdamas priversti asmenis pasijausti labai nejaukiai.

Planuoja apdumti rinkėjus?
Kam kviestis į politinę komandą visiškai susikompromitavusį valdininką, atsakytų tik pats kandidatas į merus A. Čepononis. Bet jo paklausti nepavyko – sirgo visą savaitę. Kandidatas į Tarybos narius E.Mončauskas situaciją komentavo taip: „Partija sumokėjo 9 000 eurų užstatą už mane. Ką darysiu, jei išrinks? Dar nežinau, spręsiu po rinkimų, dabar dar per anksti kalbėti ir galvoti. Dėl Seimo kontrolieriaus išvados nesigilinau. Kol kas tik permečiau akimis ir nemanau, kad seniūnija padarė ką nors ne taip. Tuo tarpu dėl klubo, manau, kad ten viskas teisėta. 32 ar 34 tūkstančiai eurų per vienerius metus –  ne vien iš Savivaldybės gauta finansinė parama pagal sporto rėmimo programą. Tai ir neformalaus švietimo lėšos, o tai nesiskaito kaip parama. Skambinau į Vilnių ir klausiau, ar tai traktuojama kaip parama. Man sakė, kad ne. Žinoma, tai yra sporto klubo pajamos. Tėvelių įnašai sumokami man ir kitiems treneriams kaip individualią veiklą vykdančiam asmeniui, ar tai yra blogai? Kvitus išduodu visiems, kurie paprašo. Kodėl kilo konfliktas su tėveliais  dėl kvitų ir ataskaitų, dėl skaidrumo, reikia tėvelių klausti.“

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Radviliškyje sulaikytas vairuotojas, galimai disponavęs narkotinėmis medžiagomis

Avatar

Paskelbta

data

2020-03-20 apie 17:30 val. Radviliškyje Maironio g., policijos pareigūnams sustabdžius ir patikrinus automobilio BMW 530 dokumentus, vairuotojo gim. 1991 m. buvo paprašyta išlipti iš automobilio. Vyras išlipdamas iš automobilio, iš striukės kišenės išmetė permatomą, plastikinį paketėlį su galimai narkotine medžiaga. Įtariamasis sulaikytas ir uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę.

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Pedagogų mokymo vizitas Kretoje

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centro mokytojos dalyvavo mokymuose Kretoje, Graikijoje, kuriuose susipažino su specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo ypatumais.

Mokymai vyko pajūrio mieste Retimne, kuris yra išsidėstęs Graikijos Kretos salos centrinėje dalyje prie Viduržemio jūros pakrantės. Juose dalyvavo vyresnioji socialinė pedagogė Silva Bosienė, Vaiko gerovės komisijos narė mokytoja Vitalija Rutkauskienė ir projektų vadovė profesijos mokytoja Jolanta Krivickienė.

Mokymai vyko penkias darbo dienas. Pradžioje pristatyta partnerių organizacija ECTE, kurios atstovas skaitė paskaitą apie Graikijos švietimo ir ugdymo sistemą. Organizuotas trumpas pažintinis turas po Retimno miestą.

Aplankyta Retimno mieste esanti valstybinė ugdymo įstaiga, kurioje mokosi apie 30 ugdytinių, turinčių specialiuosius poreikius. Ugdytinių amžius yra nuo 16 iki 21 metų. Čia jie mokosi 6- 8 metus, priklausomai nuo jų gebėjimų. Dalyvauta virimo ir dailės užsiėmimuose.

Susipažinta su privačia ugdymo įstaiga AGAPI, kurioje taip pat ugdomi specialių poreikių turintys asmenys. Ugdytinių amžius siekia nuo 21 iki 60 metų. Ugdymo trukmė neribojama. Paskaitą apie specialiųjų poreikių mokinių ugdymo procesą ir jų integraciją į visuomenę skaitė psichologijos ir specialiojo ugdymo profesorius Elias Korkutas.

Pabuvota valstybiniame specialiųjų poreikių turinčių asmenų ugdymo centre EEEEK Chanijoje. Centras yra prie vidurinio ugdymo mokyklos, kurioje mokosi apie 800 mokinių. Specialių poreikių mokinių yra 34. Čia ugdytiniai mokomi 6-8 metus. Jų amžius 16-21 metai.

Vizitui baigiantis dalyvėms įteikti sertifikatai ir Europasai. Graikijoje didelis dėmesys skiriamas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) turintiems asmenims: priežiūra, skatinimas mokytis. Mokytojas dirba su 1-2 SUP turinčiais asmenimis, dažnai mokymas vyksta individualiai.

Projektų vadovė Jolanta Krivickienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019