Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Susikompromitavęs seniūnas siekia valdžios

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio miesto seniūnas Ernestas Mončauskas gerai žinomas ne tik rajono sporto pasaulyje.

Jis gerai pažįstamas ir teisėsaugai dar nuo tų laikų, kai su ypatingai įžūlia vagių gauja  apvaginėjo radviliškiečius. Maža to, kad pernai gruodį įkliuvo Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) dėl įstatymų pažeidimo bei Finansinių nusikaltimo tyrimo tarnyba (FNTT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl jo vadovaujamo sporto klubo finansinių reikalų, šiuo partiečiu pasitiki konservatorių partija bei jos Radviliškio skyriaus lyderis A.Čepononis, kurio ir kitų konservatorių korupcijos bylą šiuo metu svarsto Lietuvos Aukščiausiasis teismas. Pasitiki taip, kad iš mokesčių mokėtojų pinigų, tai yra iš valstybės biudžeto, už jį sumoka 9000 eurų užstatą. Laikas parodys tikrąjį kandidato į rajono Tarybą veidą, tačiau aišku, kad mero Antano Čepononio pasitikėjimą turintis buvęs nusikaltėlis savo pinigais tikrai nerizikuos.

Seniūnas itin veiklus, bet užmaršus
Nepaneigsi, kad E. Mončauskui veiklos netrūksta. Jis vadovauja ne tik skaitlingiausiai rajono seniūnijai. Jis vadovauja dar ir sporto klubui bei 7 medžiotojų būreliams. O kai medžioji, tai ir pasaulį išmaišai nuo Kanados iki Rusijos Sibiro. Maža to, valdininkas su pažįstamu dar ir 180 hektarų ūkį valdo. Tad tokia mažytė smulkmenėlė, kaip tinkamas ir savalaikis interesų deklaravimas, ėmė ir praslydo pro akis. Bet ne VTEK, kuris įpareigojo administracijos direktorę Jolantą Margaitienę ištirti, ar jos pavaldinys laikėsi įstatymo nustatytos prievolės. Pasirodo, kad nesilaikė. O kam? Juk nesinori turtais girtis. Liaudžiai tikrai gali kilti klausimų, kaip paprastas kūno kultūros mokytojas sugeba iš atlyginimo ir Kanadoje medžioti, ir „gerą dvarą“ turėti, nuosavą klubą valdyti ir panašiai… Nespėjo kojų apšilti, o jau pažeidimas, už kurį negalės partiečiai metus laiko skatinti, priimti ar perkelti į aukštesnes pareigas.

Kompetencijos stoka
Kompetencija – toks dalykas, kurio kibirais neatsineši. Visai kitas reikalas, kai proteguojamas partiečių į postą, apie kurį neturi žalio supratimo. Du kartus bandė E. Mončauskas testus laikyti, kad taptų mokyklos direktoriumi. Vilnius du kartus prieš nosį duris užtvėrė. Bet tada Radviliškio miesto seniūno postas liko laisvas, kai Leonas Grigaliūnas iš darbo netikėtai pasitraukė. Bendrapartiečiai aukščiausius įvertinimus jam per konkursą surašė, bet „šviežiai iškeptą“ valdininką Seimo kontrolierius patikrino. Visus metus tyrė, o šių metų sausį patikrinęs nustatė, kad kompetencijos – ne kalnai. Nepasitikėti kontrolieriumi kaip ir nėra pagrindo, juk tai ne mažiau kaip 10 teisinio darbo stažą turintis asmuo. Keliolikos lapų išvadoje kirsta iš peties ir konstatuota, kad seniūnas E. Mončauskas ir tiesioginė jo viršininkė J. Margaitienė pažeidė miesto gyventojo teisės į gerą viešą administravimą. Medį, kurį nupjauti reikia per 5 darbo dienas, seniūnija pjovė porą metų. Ir daugiau atsirašinėjimo raštų prirašė nei iš to medžio popieriaus pagaminti būtų galima.

FNTT tyrimas gerokai užrūstino
Bėdų bėdelių – nors vežimu vežk. Bet kai valdininkas labai veiklus, tai ilgai netrunka patraukti tam tikrą teisėsaugos dėmesį. Kad E. Mončausko sporto klubas turi išskirtinį rajono valdžios dėmesį, jau sklando nebe gandai. Kur tai matyta, jog vienam klubui finansavimas iš savivaldybės lėšų daugiau nei 30 tūkstančių eurų siekia, kai kitiems vos po 500 eurų per metus numeta. Bet ne tai pareigūnus domina. Jie tiria, kodėl klubo vadovas E. Mončauskas samdo save patį, dirbantį pagal individualią veiklą. Įstatymas tai draudžia, bet ar tai rūpi, kai pagarbos nei valstybei, nei jos teisiniam principui nėra nė trupinėlio!? Rūpestingų tėvų įmokos už vaikų treniruotes, pasirodo, sėda į kitą kišenę ir mokama nebe klubui, o nežinia kam. Kai įprantama lankytis teisėsaugos įstaigose, tai nė motais, bet sportininkų tėveliams nemažas šokas, kai gauna pakvietimą liudyti. Reikia pasakyti, kada ir kiek mokėta, kam mokėta už vaiko sportavimą. Gilinasi pareigūnai, tuo tarpu seniūnas imasi psichologinio smurto taktikos: spausti tėvelius, pranešusius apie galimą nusikalstamą veiką. O tai daro irgi su ypatingu įžūlumu: viešai gėdindamas ir gąsdindamas. Gal pamokos, kurias gavo vagių gaujoje, dabar vėl praverčia? Be to, pedagogas  supranta žmogaus psichologiją, tad veikia siekdamas priversti asmenis pasijausti labai nejaukiai.

Planuoja apdumti rinkėjus?
Kam kviestis į politinę komandą visiškai susikompromitavusį valdininką, atsakytų tik pats kandidatas į merus A. Čepononis. Bet jo paklausti nepavyko – sirgo visą savaitę. Kandidatas į Tarybos narius E.Mončauskas situaciją komentavo taip: „Partija sumokėjo 9 000 eurų užstatą už mane. Ką darysiu, jei išrinks? Dar nežinau, spręsiu po rinkimų, dabar dar per anksti kalbėti ir galvoti. Dėl Seimo kontrolieriaus išvados nesigilinau. Kol kas tik permečiau akimis ir nemanau, kad seniūnija padarė ką nors ne taip. Tuo tarpu dėl klubo, manau, kad ten viskas teisėta. 32 ar 34 tūkstančiai eurų per vienerius metus –  ne vien iš Savivaldybės gauta finansinė parama pagal sporto rėmimo programą. Tai ir neformalaus švietimo lėšos, o tai nesiskaito kaip parama. Skambinau į Vilnių ir klausiau, ar tai traktuojama kaip parama. Man sakė, kad ne. Žinoma, tai yra sporto klubo pajamos. Tėvelių įnašai sumokami man ir kitiems treneriams kaip individualią veiklą vykdančiam asmeniui, ar tai yra blogai? Kvitus išduodu visiems, kurie paprašo. Kodėl kilo konfliktas su tėveliais  dėl kvitų ir ataskaitų, dėl skaidrumo, reikia tėvelių klausti.“

Marius Aleksiūnas

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Kelio ženklai pagal valdininkų norus

Avatar

Paskelbta

data

Radviliškio rajono savivaldybėje – kaip diena, tai naujiena. Vairuotojai pastebėjo, kad šalia Savivaldybės esančioje automobilių aikštelėje kelio ženklai yra pernelyg dažnai keičiami ar sukeičiami, pastatomi nauji ar perstatomi seni. Sukuriamos tokios apgaulingos situacijos, kad kelių eismo dalyviams tampa nebeaišku, kas ir kaip.
Po skambiųjų rajono valdininkų išgertuvių prie Dubysos, Radviliškio miesto seniūnijos vyr. inžinierius Valdas Miliauskas su darbininkais nuėmė informacinę lentelę, kurioje buvo nurodyta, kad aikštelė rezervuota. Tik išrinktiesiems. Nors dabar gali kilti įvairių minčių. Juk baudas už kelių eismo taisyklių reikalavimų nesilaikymą valdininkai rinko iki išgertuvių, o paskui – nebe. Be to, vienas Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnas kaip privatus asmuo dalyvavo išgertuvėse.
Galima pastebėti, kad rajone dėl kelio ženklų sprendžia Saugaus eismo komisija. Bet jai vadovaujantis Vidmantas Benevičius pripažino, kad į komisiją dėl ženklų įrengimo prie minėtos aikštelės niekas nesikreipė. Tiesa, į kitus papildomus klausimus komisija net piliečiams nesiteikia atsakyti.
Ar tai visiškas neveiklumo įrodymas, belieka spręsti patiems, tačiau kad pasiektas absurdo aukščiausias taškas, akivaizdu kiekvienam vairuotojui. Radviliškio rajono policijos komisaras Linas Valius pažadėjo dėl problemos kalbėtis su vicemeru Mindaugu Pauliuku.

Bus daugiau

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Administracijos direktoriaus pavaduotojo byloje – pertrauka

Avatar

Paskelbta

data


Birželio 17 d.  Šiaulių apylinkės Radviliškio rūmų teisėja Vilma Šiukštienė baudžiamojoje byloje atidėjo bylos nagrinėjimą trims mėnesiams. Ernestą Mončauską apgaulingos apskaitos tvarkymu kaltinantis prokuroras Žydrūnas Kungys paprašė teismo leisti pateikti papildomus įrodymus atliekant proceso veiksmus. Tiesa, teismo nutartį galima skųsti per 7 dienas aukštesnės instancijos teismui.

Valstybinį kaltinimą palaikančiam prokurorui kilo pagrįstų abejonių dėl galimų kitų veikų, susijusių su Neformaliojo švietimo lėšų panaudojimu. Sporto klubo „Rytų Kovotojas“ prezidentas E. Mončauskas teisme teigė, kad „yra visi parašai ir viskas suderinta su Savivaldybe“. Galime tik priminti, kad 2016 ir 2017 metais šis sporto klubas gavo didžiausias sumas iš Savivaldybės per NVŠ programas.

„Radviliškio krašto“ informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019