Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Rajono politikai prisidirbo – ligoninei gresia uždarymas

Avatar

Paskelbta

data


Per pastaruosius dešimtmečius rajono tarybą sudarančios partijos tiek prisivadovavo, kad Radviliškio miesto ligoninė nyksta tiesiog akyse. Vienas po kito uždarinėjami ligoninės skyriai, medikai netenka darbo, o pačios ligoninės likimas pakibo „ant plauko“. Vis dažniau gyventojai medicinos paslaugų turės ieškoti Šiauliuose, tačiau dėl to rajono tarybai vadovaujantis meras A.Čepononis kratosi atsakomybės ir bando ieškoti kaltų „iešmininkų“.

Radviliškio ligoninė – „mirtininkių sąraše“

Sujudimas dėl „ligoninių mirtininkių“ kilo dėl naujų Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimų, pagal kuriuos, kad įstaiga galėtų toliau dirbti, turi išpildyti du reikalavimus – ligoninėje visą parą turi būti teikiama skubi pagalba ir teikiamos bent trys iš penkių stacionarinės aktyviojo gydymo asmens sveikatos priežiūros paslaugos. Minėtos penkios paslaugos:chirurgija, terapija, pediatrija, akušerija ir psichiatrija. Radviliškio ligoninėje nebeliko chirurgijos, pediatrijos, akušerijos ir psichiatrijos.Vadinasi, liko tik dvi iš penkių paslaugų – Sveikatos apsaugos ministerijos reikalavimai neišpildyti.
Perspektyva – prarastos darbo vietos ir gydymasis Šiauliuose?
Rajono gyventojai taip pat nuogąstauja, kad nebelikus ligoninės, teks vykti į Šiaulių ligoninę. Tačiau ne visi pacientai  ir iš miesto, ir iš atokesnių kaimų turės lėšų nuvykti į apskrities ligoninę. Tad  nedideles pajamas gaunantiems rajono gyventojams ligoninės uždarymas reikštų sumažėjusias galimybes gauti prieinamas sveikatos paslaugas. Beje,uždarius ligoninę darbo netektų nemažai žmonių. Ir dar klausimas – ar Šiaulių ligoninė būtų pajėgi priimti didelį srautą pacientų? Rajono gyventojai nuogąstauja, kad ateityje jie gali pasijusti kaip serialo „Ligoninės priimamasis“ veikėjai: medikų dėmesio tektų laukti po keletą valandų, o ligonių lovos stovėtų ir koridoriuose…
Meras kratosi atsakomybės
Kas atsakingas už tai, kad Radviliškio ligoninė pateko į Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtus „juoduosius sąrašus“, pasiteiravome Radviliškio rajono savivaldybės mero A. Čepononio – mat VŠĮ „Radviliškio  ligoninė“ steigėja yra savivaldybė. Meras kratosi atsakomybės, kad savivaldybė per mažai dėmesio ar lėšų skyrė šiai įstaigai  ir lengva ranka atsakomybę permeta buvusiai ligoninės direktorei D. Povelauskienei: Atsakomybę už dabartinę Radviliškio ligoninės būklę turi prisiimti buvusi ligoninės direktorė, kuri  puikiai valdė visą informaciją apie ligoninės veiklą ir teikė siūlymus dėl Radviliškio ligoninės veiklos rajono Savivaldybės tarybai“. Štai taip – lengviausia apkaltinti jau nebedirbantį asmenį arba žemesnį pareigose.

Ligoninėje nebeliko trijų skyrių
Radviliškio ligoninėje nebeliko trijų skyrių: akušerijos (per mažai gimdymų), pediatrijos (pediatrai pagyvenę ir nenori naktimis budėti) bei Nervų ligų (trūksta specialistų). Šių skyrių  panaikinimas ir „patalpino“ ligoninę į „juoduosius sąrašus“ – ji neatitinka ministerijos keliamų reikalavimų.
Rajono vadovas vėl kaltina buvusią direktorę – ji nesugebėjusi įrodyti nei tarybai, nei bendruomenei, kad šie skyriai  padės ateityje ligoninei išlikti konkurencingai. Tačiau nepamirškime, kad tarybai vadovauja meras, ir ji galimai jo iniciatyva nebuvo labai suinteresuotas, kad šie skyriai išliktų. Kitu atveju galimai būtų dėtos visos pastangos (net finansinės „injekcijos“) jiems išlaikyti.
Tiesa, meras teigė, kad  Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2018 m. gruodžio 13 d. posėdyje bus teikiamas sprendimo projektas dėl VšĮ Radviliškio ligoninės valdymo struktūros tvirtinimo –   atsižvelgiant į gyventojų pageidavimus ir LR Seimui pateiktą svarstyti sveikatos sistemos įstatymo projektą, kuriame svarbus vaidmuo numatytas ligoninių daugiaprofiliškumui, siūloma įsteigti Vaikų ligų skyrių, taip užtikrinant profilių įvairovę.
Vietoje rajono ligoninės –  Slaugos ligoninė?
Rajonų ligoninės, virš kurių pakibo ministerijos damoklo kardas, nuogąstauja, kad jos bus perorganizuojamos į slaugos ligonines. Mero pasiteiravome, ar Radviliškio ligoninėje bus plečiamas Slaugos ir palaikomoje gydymo skyrius.  Pasirodo, šis skyrius  bus plečiamas, nes rajono gyventojai sensta ir tokių paslaugų poreikis didėja. Sutinkame, kad slaugos skyriaus poreikis didėja, tačiau ar tai nebus pirmasis žingsnis rajono ligoninės reorganizavimo į slaugos ligoninę, parodys ateitis. 
Meras „suka uodegą“

Tiesiai šviesiai paklausus mero, ar Radviliškio ligoninei gresia uždarymas, sulaukta  aptakaus ir nekonkretaus atsakymo: „ Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2018 m. gruodžio 13 d. posėdyje bus teikiamas sprendimo projektas dėl Radviliškio ligoninės valdymo struktūros tvirtinimo. Tikimasi, kad šis sprendimas leis Radviliškio ligoninei išlikti stipriai regiono ligoninei ir ateityje’“ Vadinasi, ligoninės likimas – Tarybos rankose, kuriai, kaip buvo minėta, vadovauja meras.

Taigi situacija dviprasmiška – kai ligoninei vadovavo socialdemokratė, skyriai vienas po kito buvo uždarinėjami, direktorė nuolat kaltinama neūkiškumu ir dėl įstaigos skolų. Prie ligoninės vairo stojus konservatoriams lojaliam vadovui, lyg burtų lazdele mostelėjus  tarybai liepiama ligoninę „reanimuoti“. Beje, atgaivinti įstaigą gali būti sunkoka – nemažai medikų išvyko dirbti į kitus miestus. Meras čia nemato jokios problemos ir atsainiai tarsteli – „ Dėl išvykimo į kitus miestus turi teisę spręsti patys gydytojai“.
Taip ir lieka neaišku, ar toks karštligiškas noras suformuoti tris stacionarias aktyviojo gydymo paslaugas ir taip išlaikant ligoninę susijęs su įstaigos vadovų pasikeitimu, ar su artėjančiais rinkimais. 
Buvusi ligoninės direktorė įvardijo kaltininkus
Susidariusią situaciją, kai Radviliškio ligoninė galimai balansuoja ar uždarymo ar virsmo slaugos ligonine ribos, paprašėme pakomentuoti buvusią šios įstaigos direktorę Danutę Povelauskienę.
Danutes Povelauskienės komentaras:  „Meras A. Čepononis ir tuometinis Ekonomikos ir biudžeto pirmininkas, dabartinis VšĮ „Radviliškio ligoninė“ direktorius V. Smalinskas, nuolat reikalavo įstaigos veiklos taupymo programos. Buvom priversti pateikti įvairius variantus: skyrių uždarymus, struktūros keitimus, ir kt. Visus finansinius rezultatus puikiai žinojo steigėjas. Niekas nebuvo nuslėpta. Steigėjas nuolat tikrino įstaigos veiklą savo pajėgomis, buvo pasamdęs nepriklausomą auditą, kuris nerado jokių pažeidimų. Ligoninė vykdė Vyriausybės nutarimą dėl IV restruktūrizavimo etapo, kuriame buvo numatyti reikalavimai ligoninei. Ligonių kasos nesudarė sutarties su ligonine dėl finansavimo paslaugų, kurios neatitiko reikalavimų. Ligoninėje išliko Vaikų dienos stacionaro ir stebėjimo paslaugos, nervų ligomis sergantys pacientai gydomi vidaus ligų skyriuje. Džiaugiuosi gydytojų ortopedų – traumatologų pasiektais rezultatais, jų viso ligoninės personalo profesionalumu ir atsidavimu darbui. Meras A. Čepononis ne viename interviu net respublikinėje spaudoje džiaugėsi ligoninėje vykdomais pertvarkymais, sutvarkyta ligonine. Manau, negarbinga merui ieškoti kaltų, o reikėtų prisiimti atsakomybę už teiktus nepriimtus racionalius pasiūlymus iš ligoninės, kurie net nepasiekdavo rajono tarybos narių“.
 Galima suprasti, kad meras slėpė nuo tarybos pateiktus ligoninės reikalavimus, kaip sutaupyti lėšų ir kitus racionalius pasiūlymus. Na, kaip žinoma „Slepi informaciją – valdai situacija“. Ir situacija  valdančiųjų konservatorių taip buvo „suvaldyta“, kad rajono gyventojams iškilo grėsmė likti be Radviliškio ligoninės paslaugų.

O skaitytojams norim priminti, jog daugelį metų sprendimus taryboje priiminėja konservatoriai, socialdemokratai, liberalai, „valstiečiai“, „darbiečiai“ ir t.t. Su ilgamečiu meru A. Čepononiu priešakyje.

„Radviliškio krašto“ informacija

1 Comment

1 Comment

  1. Avatar

    Viva

    2018 gruodžio 4 at 12:27

    Senai reike uždariti žmones bėga iš ten

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Raštingiausias pradinukas Vinco Kudirkos progimnazijoje

Avatar

Paskelbta

data

Sausio 22 dieną Vinco Kudirkos progimnazijoje vyko 2-4 klasių geriausiai rašančio pradinuko konkursas ,,Branginkime gimtąją kalbą“, kuriame savo lietuvių kalbos žinias rašydami diktantą išbandė 33 mokiniai.

Savo klasių grupėse nugalėtojais tapo: Urtė Kucevičiūtė (2c kl. mokinė), Vestina Veseliauskaitė (3b kl. mokinė), Brigita Žiškytė (4a kl. mokinė).
Mes džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šauniausiais!

Pagalbos mokiniui specialistė Jurgita Lukšienė

Skaityti daugiau

Rajono aktualijos

Beždžionės testas, arba kai politikai blaškosi tarp grožio ir proto

Avatar

Paskelbta

data

Nuomonė
Kai Dievas gyvūnams dalijo grožį ir protą, vienintelė beždžionė negalėjo apsispręsti, į kurią eilę stoti. Į gražių ar protingų. Kartais tokioje kryžkelėje atsiduria ir politikai, negalėdami apsispręsti – gražūs jie ar protingi. Todėl tai, kaip tokią dilemą jie sprendžia, pavadinkime beždžionės testu.

Apie gražų politiko poelgį

Rajono socialdemokratų lyderis ir Tarybos narys Kazimieras Račkauskis man asmeniškai gražus. Grožis – skonio reikalas, todėl prašom nesiginčyti. Kas kita – proto reikalai.
Politikų protą įprastai vertiname ne iš reklaminių bukletų (ten – dažniausiai tik grožis), o atsiremdami į faktus, tai yra, kaip jie elgiasi vienoje ar kitoje situacijoje. Į tokią keblią situaciją ponas Kazimieras pateko prieš porą savaičių, kai buvo balsuojama dėl gatvių asfaltavimo.

Politikas pasielgė gražiai – nusišalino nuo balsavimo vengdamas interesų konflikto, o jo partiečiai – protingai. Nubalsavo už miškan vedančios gatvės, kuri driekiasi pro jų partijos vado sklypą Šeduvoje, asfaltavimą. Ir partijos vadui gerai, ir konservatorių merui Antanui pasimalonino. Tas nelabai gražus, bet protingas, skoloje neliks. Čia būtų galima padėti tašką, bet K. Račkauskis lygioje vietoje nusprendė užmaišyti tikrą audrą stiklinėje.

Ką gražus politikas pridarė negražaus

Reikia pripažinti, kad ir gražūs politikai kartais negražiai pridaro. Negražių darymų vieta yra facebook’ as – ten visi daro ko tik netingi, ir tai, ko padorioje vietoje įprastai nedarytų.

Po to, kai „Radviliškio krašto“ redakcija paviešino balsavimo rezultatus, K. Račkauskis savo facebook’o paskyroje padarė riebų pareiškimą, kad jokių interesų neturėjo ir neturi. „Apdarė“ kolegą nepartinį Tarybos narį Gediminą Lipnevičių. Už tai, kad susirgo ir, jam bevelijus, negali atvykti. Iki jo sraigių ūkelio kelio pažiūrėti. Kad pažiūrėtų ir lieptų žurnalistams apie poną Kazimierą tik gražiai rašyti. Dar išvadino visokiais pavadinimais, susuko keletą sąmokslo teorijų ir pasiūlė toliau tą patį daryti komentatoriams.

Partijos kareivėliai (tie – irgi nori būti gražūs vado akyse) puolė aklai daryti.
Bet padėkime emocijas į šoną ir pamėginkime pasvarstyti, kaip viskas klostėsi ir kokios reikšmės šioje negražioje istorijoje galėjo turėti grožio ir proto reikalai.

Kuo protingas politikas skiriasi nuo gražaus

Protingas politikas, viešai apsidirbęs, pažiūrėtų į veidrodį ir nusijuoktų. Iš savo kvailumo. Arklys nėra nei gražus, nei protingas, bet ir jam turėtų būti aišku, kad asfaltuota gatvė, nepriklausomai nuo to, iš kurios pusės prieina, padidina sklypo vertę ir pagerina verslo reikalus. Pripažinęs, kad turi interesų bėris irgi nepultų aiškinti priešingai. Eitų sau kluonan ramiai šiaudų rupšnoti. Ir daryti tai, ką įprastai daro pavalgęs.

Ponas Kazimieras, nors ir labai gražus, bet Tarybos posėdyje, iš pirmo žvilgsnio, pasielgė protingai – nusišalino. Pagaliau ir po švenčių išsivadėjęs, nors ir pavėluotai, redakcijai atsiųstuose paaiškinimuose pripažino – taip, jo sklypas ribojasi su asfaltuojama Žvejų gatve. Be to, kaip dabar aiškėja, pagal
savivaldybės sumanymą, ir jau išasfaltuota gatvės dalis (dėl kurio Kazimieras tai turi interesų, tai neturi) bus geresnė padaryta. Nuties šaligatvį.

Čia ir vėl istorija galėtų baigtis, visi paplotume protingajam Kazimierui ir eitume rimtesnių darbų dirbti. Bet, kuklia mano nuomone, koją pakišo gražusis Kazimieras. Pastarajam kažkaip „susišvietė“, kad šioje vietoje nelabai gražiai atrodo.

Kaip ten „susišviečia“ smegenyse, kad politikai nei šį nei tą ima daryti, net rimti mokslo daktarai neturi šviesių atsakymų, todėl į šią temą nebesigilinkime

Kaip pasidaryti gražesniu

Ką daro gražūs politikai, kai apsidaro nelabai gražiai? Gražinimosi procedūra paprasta kaip du centai: negražiais reikia padaryti kitus. Kuo kiti negražesni, tai yra, apdaryti, tuo pats sau gražesnis. O kai pasidarai labai gražus – tai ir labai protingas, o visi kiti – labai kvaili. Tapęs gražiu ir protingu tampi dar ir labai galingas, todėl reikalauji, kad ir laikraščiai patį dar labiau išgražintų. Ir jau nebesvarbu, kokius vėjus rašinėji facebook’ uose, nes grožis nereikalauja intelektualinių aukų.

Taigi, čia ir slypi visa beždžionės testo, kaip mes jį pavadinome, paslaptis. Negali būti vienu metu ir gražus, ir protingas, nes, kaip sako lietuvių liaudis, ir gudri višta kartais uodegą įsidilgina.(Atsiprašau gyvūnų mylėtojų – nenorėjau įžeisti vištų).

Kaip tampama gražiais ir protingais?

Mokslas aiškaus atsakymo neturi. Vieni sako, kad viskuo dėti genai, kiti prideda – aplinka kalta. Dar tretisako, kad grožis – apskritai mados reikalas. Bet ilgamečiai stebėjimai rodo, kad politikų grožis ir protas pirmiausiai pasirodo rinkimuose. Pavyzdžiui, ponas Kazimieras ir jo bendražygiai žadėjo, kad po rinkimų pridarys gražių pokyčių. Nepamelavo. Pridarė. Visi – labai gražūs ir labai gražiai balsuoja taip, kaip reikia antaniniams konservatoriams (nepainioti su obuoliais) ir mažažemiams bei bežemiams valstiečiams, kurie truputį dar ir žali.

Grožio mada labai užkrečiantis dalykas. O daktarai sako, kad didžiausia grėsmė užsikrėsti – visokiuose susibūrimuose. Ypač intymiai santykiaujant su užsikrėtusiais. Todėl partijas ir tarybas galima laikyti padidintos rizikos zonomis. Ten visi įvairiais būdais intymiai bendrauja. Viešai ir paslapčia, todėl dažnai sunku atskirti, kurie priklauso pozicijai, o kurie opozicijai. Ir sprendimai po tokių santykių gimsta, jų akimis žiūrint, labai gražūs ir protingi.

O kuo čia dėta vargšė beždžionė, kuri ir graži, ir protinga? Jeigu tikėtume seneliu Darvinu, tai nulipusi nuo medžio ši gražuolė perdavė mums savo genus. Ir, čia jau mano subjektyvia nuomone, daugiausiai jų atiteko politikams.

Pagarbiai, Bežemis Valstietis
P.S. Tai buvo subjektyvi nuomonė, o subjektyvia nuomone – K. Račkauskis man labai gražus. Kiti ne tokie gražūs, todėl apie juos – kitą kartą.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi

Copyright © 2019