Stebuklai Radviliškyje – konservatoriai laimi konkursus be konkursų

„Radviliškyje 2020 metų pradžioje buvo įkurta MB „Radviliškio pilnytis“. Šios bendrovės įkūrėjas – Tarybos narys konservatorius Justinas Kvėglys, o direktoriumi buvo paskirtas taip pat konservatorius – sporto pedagogas, dirbantis Radviliškio rajono švietimo ir sporto centre vyriausiuoju specialistu Mantas Poškus.

Konkursų laimėjimai – kaip iš gausybės rago

Tik prieš metus ir kelias dienas įsikūrusi MB „Radviliškio pilnytis“ laimėjo jau 12 „valdiškų“  konkursų.  Bendrovė laimėjo savivaldybės administracijos vykdytą pirkimą „Socialinio buto iškraustymo paslaugos“. Šis konkursas buvo organizuotas neskelbiamos apklausos būdu, kai kreipiamasi tik į vieną tiekėją.

MB „Radviliškio pilnytis“ laimėjo lopšelio – darželio „Eglutė“ organizuotą pirkimo konkursą už 9973 eurus. Kaip savaitraščio redakciją informavo šios ugdymo įstaigos direktorė A. Varkulevičienė su pirkimais susijusias procedūras atliko Radviliškio r. sav. Švietimo ir sporto paslaugų centras, kuriam vadovauja kitas konservatorius V. Jakavičius. Vadinasi, paslaugas pirko Švietimo ir sporto paslaugų centro direktorius V. Jakavičius iš savo darbuotojo M. Poškaus, vadovaujančio MB „Radviliškio pilnytis“. Už 9973 eurus lopšelyje – darželyje „Eglutė“ buvo galimai  perkami patalpų remonto darbai.  Apie šiuos remonto darbus paklausta direktorė  nieko nežinojo.

„Radviliškio pilnyčiui“  netikėtai  pasisekė ir dviejuose Šaukoto seniūnijoje organizuotuose konkursuose – viename iš jų pirko ir įrengė elektrinį vandens šildytuvą, pirkinio suma – 1000 eurų. Antras bendrovės laimėtas konkursas – krepšinio aikštelės Kunigiškių kaime asfalto dangos atnaujinimo darbų atlikimas už 8000 eurų.

Konservatorių bendrovei  labiausiai pasisekė Aukštelkų seniūnijoje, kuriai vadovauja konservatorė A. Kubilinskienė. Iš MB „Radviliškio pilnytis“ Aukštelkų seniūnija pirko Kalnelio Gražionių kultūros namų remonto darbus už 11 992 eurus.

Dar 2020 m. „Radviliškio pilnytis“ laimėjo savivaldybės administracijos organizuotą dezinfekavimo paslaugų konkursą, kurio sutarties kaina – 5 tūkst. eurų.

Pasak savivaldybės administracijos direktorės J. Margaitienės, bendrovė  jau atliko patalpų ir daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimo paslaugų už 891,95 eurų, taip pat baigė ir savivaldybės užsakytus iškraustymo darbus.

Neregėta konservatoriška sėkmė

Savivaldybės administracija neneigia, jog skelbtuose konkursuose buvo ir daugiau dalyvių, o pirkimai buvo vykdyti neskelbiamos apklausos būdu. Tik kažin, ar atsitiktinumo dėka, ar itin didelės sėkmės dėka konservatorių organizuojamus  konkursus laimi kolegos konservatoriai?

Kaip jau buvo rašyta, administracijos direktorės J.Margaitienės  noras keistai leisti ne savo, o  mokesčių mokėtojų   pinigus jau pasireiškė perkant butą iš savo pavaldinės šeimos, savivaldybėje dirbančios  darbuotojos už  48 800 eurų.

Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė  dėl konkursus laiminčio „Radviliškio pilnyčio“  neįžvelgia jokio interesų konflikto. Pasak jos, „visi konkursai atliekami Viešųjų pirkimų įstatymų nustatyta  tvarka, interesų konfliktų  neįžvelgiama“. Nors direktorė pirkdama paslaugas iš savo  kolegų problemų neįžvelgia, primename, jog Radviliškio savivaldybėje  „sąžiningi“ konkursai organizuojami taip: perkama „vienas iš vieno“ ir iš bendrapartiečių. 

Negana to, dar įdomi detalė,  jog „Radviliškio pilnytis“ sugebėjo laimėti konkursus bei atlikti darbus  net neturėdamas darbuotojų –  pagal rekvizitai.lt,  pirmas darbuotojas bendrovėje  atsirado tik 2020 m. liepos  24 d. Taip ir gyvename Radviliškyje – vieni laimi konkursus be konkursų, o bendrapartiečiai problemų neįžvelgia. Tik klausimas, kur žiūri mūsų teisėsauga?

Jonas  PetrikasTotal
0
Dalinasi
Related Posts