Socialiniai tinklai

Aktualijos

Valdančioji dauguma tautai prievarta bruka ,,naująją ideologoją”

Avatar

Paskelbta

data

„New fascists“ („Naujieji fašistai“) – būtent taip galima būtų apibūdinti „naująją ideologiją“, kurią mums neša, tiksliau, siekia prievarta įbrukti naujoji valdančioji dauguma – TS-LKD ir liberalai (Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija). Ne, veikiau priešingai – liberalai ir TS-LKD, nes pastarieji tik matematiškai, tik formaliai yra valdančiosios politikos ašis, kadangi iš tikrųjų faktiškai šios valdančiosios daugumos darbotvarkę formuoja mažuma, t. y. liberalai. Mažuma ne tik matematine, Seimo mandatų prasme, bet ir kita prasme taip pat (kitaip, liberalų „menševikai“ įtakos prasme laimėjo prieš konservatorių „bolševikus“).

Nors konservatorių partnerės Laisvės partijos pavadinime yra žodis „laisvė“, tačiau iš tiesų šios partijos atstovų Seime ir Vyriausybėje veiksmuose laisve anaiptol nekvepia.   Tai labiau panašu į „new fascists“,  tik prisidengusius „laisvės“ kauke.

Teisingumo ministrė E. Dobrovolska paskelbė, kad jos uždavinys šią kadenciją – pastatytas mažiausiai vienas naujas kalėjimas Lietuvoje.
Ar supratote? Tuo metu, kai civilizuotos šalys kalėjimus uždarinėja, Lietuva… stato vis naujus! Kodėl? Atsakymą greičiausiai galima rasti kitose ponios Teisingumo ministrės iniciatyvose: pastaruoju metu ji meta visas pastangas, kad Seime būtų prastumti įstatymų pakeitimai – kad būtų įvestos administracinės baudos asmenims už neva „neapykantos kalbą“. Kaip tai suprasti? Iš ponios teisingumo ministrės skambučio generalinei prokurorei ir po to sekusio pranešimo spaudai, iš profesionalaus gėjaus Seime iniciatyvos ta tema ir kt. ženklų galima daryti prielaidą, kad po ta formuluote „neapykantos kalba“ yra paslėptas susidorojimas su tais Lietuvos piliečiais, kurie yra už šeimos vertybes. T.y., Laisvės partija agresyviai neša savo „vertybes“ ir, galima suprasti, sieks susidoroti su visais, kurie turi kitokią nuomonę – pirmiausia piniginėmis baudomis bandys „išgydyti“ apie šeimą „neteisingai mąstančius“ Lietuvos gyventojus.

Kitaminčių persekiojimas – kuo tai ne „new  fascists“?
Todėl į tokią teisingumo ministrės iniciatyvą socialiniame tinkle sureagavau gana sarkastiškai ir kritiškai: „Teisingumo ministrė, atrodo, nenusiramins, kol Seime nebus priimtas įstatymas, leisiantis bausti administracinėmis baudomis už neva „neapykantos kalbą“. Nesuprantu, o tai ko čia taip smulkintis? Kurių galų vaidinti, prisidenginėti „neapykantos kalba“ terminais, kad susidoroti su šeimos vertybes išpažįstančiais Lietuvos Respublikos piliečiais? Tai gal tiesiog elementariausiai pastatykite dujų kameras ir visus, kurie už šeimą, kaip vyro ir moters sąjungą, – į jas???“

Ir ką jūs manote – šis mano įrašas buvo apskųstas ir … vasario 16-ąją (kaip simboliška!) ištrintas.

Ir kodėl gi? Nepatiko, jog viešai pasakyta, kad „karalius nuogas“? O juk palyginimas su „dujų kameromis“ kaip tik labai atitinka „new fascists“ temą: ant Osvencimo vartų vokiečių fašistai buvo užrašę –  „Darbas jus išlaisvins“. Ir „laisvino“ – dujų kamerose. Dabar Laisvės partija mus nori „išlaisvinti“ nuo „kitokios nuomonės“. Pradžioje baudomis, o vėliau??? Sukiš į Evelinos Dobrovolskos pastatytus naujus kalėjimus???
Taigi, žingsnis po žingsnio mes stebime slenkantį naująjį fašizmą, kuris, nesustabdytas, gali privesti prie daug baisesnių dalykų. Bet ar yra jėga Seime, kuri tą padarys?

„New fascists“ partneriai konservatoriai, akivaizdu, to nepadarys, nes jiems Ministro pirmininko, ministrų postai, taip pat postai Seime, o t. y. pinigai, daug pinigų, yra kur kas svarbiau nei Lietuva ir vertybės.

Dar viena priežastis, kodėl konservatoriai nestabdys „new fascists“ – konservatoriams reikės „new fascists“ balsų, kad būtų pakeistas Prezidento rinkimų būdas. Pagal Konstituciją, Prezidentą renka piliečiai. TS-LKD pirmininkui Gabrieliui Landsbergiui kitąmet sueis 40, t. y. prezidentinis amžius, tačiau tauta jo prezidentu neišrinks. Todėl ką reikia daryti? Pakeisti Konstituciją – kad prezidentą rinktų Seimas, ne tauta. Ir štai čia „new fascists“ balsai bus reikalingi labai, labai…

„New fascists“ politika labai primena Fainą Kuklianski: pati provokuoja, pati rėkia. Taip ir „new fascists“: rėkia apie homofobiją, nors nieko panašaus Lietuvoje nėra. Jeigu gatvėje bus užpultas ir mušamas koks nors gėjus, tikrai jis bus apgintas ir niekas, prieš gindamas, jo nepaklaus: „Klausyk, o kokia tavo pakraipa?“  Taip pat niekam neįdomu, su kuo jie ten ar kaip ten savo miegamuosiuose. Bet ne – būtinai reikia, kad apie „išangės reikalus“ jau mokyklose būtų kalbama, būtinai reikia, kad būtent „išangės reikalai“ ir „išangės politika“ būtų dominuojanti! Turėsi kitokią nuomonę, padarysi pastabą – būsi apšauktas „homofobu“, o kai atsiras teisingumo ministrės įstatymo pakeitimai – dar ir „apibauduotas“.

Apskritai, ar jūs pastebėjote, kokią „darbotvarkę“ į Lietuvą mums atnešė Ingridos Šimonytės Vyriausybė su TS-LKD valdančiąja dauguma?  Susidaro įspūdis, kad šitame Seime viskas sukasi tik apie „new fascists“ propaguojamus „išangės reikalus!“

Šimonyte, daugiau Lietuvoje problemų nėra? Nausėda, Lietuva jau tapusi gerovės valstybe ir iki pilnos laimės trūksta tik „išangės reikalų“?
Vasario 16-osios signatarai turbūt karstuose vartosi, matydami, kuo jų atkurtą Lietuvos valstybę siekia paversti konservatoriai su savo „new fascists“ valdančiojoje koalicijoje ir tylinčiu Prezidentu…

Beje, kai sausio viduryje kilo diskusijos, kad Vytautui Landsbergiui reikėtų suteikti Prezidento statusą, į tas diskusijas nesivėliau. Nes šiaip ar taip atkūrus nepriklausomybę 1990 03 11  Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas buvo aukščiausias šalies vadovas. Bet kai pamačiau, kaip jo partija globoja „new fascists“, kaip į Lietuvą atšliaužia naujasis fašizmas, kitaminčių persekiojimas, kokios iniciatyvos dominuoja Seime, labai susimąsčiau: tikras šalies lyderis įžvelgtų Lietuvai gresiančių pavojų ir stotų Lietuvos bei jos vertybių ginti. Tikras šalies lyderis neprileistų, kad jo partija slenkančio fašizmo pavojuje stovėtų po medžiu. Tikras šalies lyderis pasakytų: „Broliai, seserys, Lietuva pavojuje – stabdykime slenkantį naująjį fašizmą kartu!“ Ir todėl… Kaip ten yra sakoma? „Nedavei, Dieve, gero, nereikia ir jokio…“ 

Neturiu iliuzijų, kad konservatoriai atsibus. Panašu, jiems „new fascists“ su slenkančiu naujuoju fašizmu ir savo „išangės reikalais“ yra arčiau dūšios ir svarbiau, nei Lietuva ir jos vertybės.

Neabejoju, kad „new fascists“, konservatorių palaikomi, prastums tiek kitaminčių užčiaupimo, tiek „išangės reikalų“ įstatymus, nors ir prieštaraujančius šeimos sampratai, įtvirtintai Lietuvos Konstitucijoje.

Tačiau tuo konservatoriai, kaip partija, save „nusižudys“, nes…
365 tūkstančiai (!!!) Lietuvos piliečių pasirašė peticiją, reikalaujančią, kad Tomas Vytautas Raskevičius pats atsistatydintų arba būtų atšauktas iš Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininko pareigų.

Ir tai reiškia, kad visi šitie „new fascists“ ir juos palaikantys per kitus Seimo rinkimus iš valdžios bus nušluoti, o „išangės reikalų“ įstatymai – atšaukti (jeigu susivieniję žmonės nesurengs referendumo dėl pirmalaikių Seimo rinkimų ir iš Seimo neišvys jų anksčiau). 

Taigi, dabar, kaip ir 1988-aisiais, kuriantis Sąjūdžiui, pats laikas esantiems Seime pasirinkti, su kuo jie – su Lietuva ar su tauta, ar su „new fascists“ ir jų „išangės reikalais“?

P.S. Nepaisant to, kokie dabar įstatymai Seime bus priimti, finale laimės tauta. Nes… Iš pradžių pas mus atsiuntė kryžiuočius ir kalavijuočius, kad mes nusilenktume jų religijai. Supratome, kad jeigu mes, kaip tauta, norime išlikti, privalome priimti su kalaviju nešamą tuomečio globalizmo vėliavą. Paklusome. Tarsi. Tačiau širdies slapčiausioje kertelėje pagarbiai pasidėjome savo dievus, o tvirtybės ir toliau sėmėmės slapčia miškuose ir giriose apsikabindami šimtamečius ąžuolus…

Po to mus bandė sulenkinti, neva lietuviškai kalba tik mužikai, dar po to – sunkus carinės okupacijos laikotarpis, lietuviškojo rašto uždraudimas… Tačiau, nepaisant visko, mūsų propromočiutės prie verpimo ratelių mokė vaikus lietuviškų raidžių, o iš Prūsijos slapta (kontrabanda) buvo gabenamas lietuviškas spausdintas žodis…

Galiausiai sulaukėme – mūsų didžiavyriai paskelbė Lietuvos valstybės atkūrimo aktą, bet vėlgi – džiaugėmės neilgai. Vėl okupacija, šį kartą sovietinė, ir, kad išliktume, kaip tauta, privalėjome priimti okupanto žaidimo taisykles. Iš pažiūros – taip, tarsi priėmėme, tačiau giliai širdyje mūsų nepriklausomybės genas kantriai laukė Laisvės valandos.. Sulaukę, mes vėl tarsi priėmėme globalaus žaidimo taisykles, bet… Taip tik atrodo, nes mes – ne tokie. Mus gali okupuoti, ištremti, nužudyti, pavergti, palenkti, bet mūsų tautos dvasios niekas ir niekada nenužudys. Nes tai – mūsų tautos genuose.

Giedrė Gorienė

„Karštas komentaras“

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Aktualijos

Antrajame mero rinkimų ture konservatoriai susikaus su „žaliaisiais“

Avatar

Paskelbta

data

Balandžio 11 d. įvyko Radviliškio rajono savivaldybės mero rinkimų pirmasis turas. Jame dalyvavo 7 kandidatai. Į antrą rinkimų turą pateko savivaldybės administracijos direktorė, Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė bei savivaldybės Turizmo ir paveldosaugos poskyrio vedėjas, buvęs meras Vytautas Simelis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (konservatorių) kandidatė Jolanta Margaitienė surinko 30,66 proc. visų rinkimuose balsavusių rajono gyventojų balsų, o V. Simelis, rinkimuose dalyvaujantis su Lietuvos žaliųjų partija, surinko 22,30 proc. visų rinkimuose balsavusiųjų rajono gyventojų balsų.

Apie praėjusius rinkimus bei kandidatus:

Jolanta Margaitienė, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (konservatorių) partijos kandidatė

Į antrą turą patekusi kandidatė  J.Margaitienė  priklauso  konservatorių partijai, kurios nariai rajone pagarsėjo, kai kartu su meru A.Čepononiu buvo teisiami dėl korupcijos net aštuonerius metus…  J. Margaitienė  rinkimų metu stengėsi pelnyti rinkėjų palankumą rajono seniūnijose dalindama saldainius ir zefyrus su pasibaigusiu galiojimo terminu bei lakstydama po įvairias statybvietes – neva apžiūrėti objektų. Ši konservatorė  rajono gyventojams žinoma kaip uoli buvusio mero A. Čepononio įsakymų vykdytoja. Kad J. Margaitienė neturi lyderio savybių bei savo, kaip merės, veiklos strategijos, radviliškiečiai galėjo įsitikinti debatų metu – ji lyg užsukta vis kartojo „Tęsiu Antano pradėtus darbus“. Ir tęsia – įsigijo butus Vilniuje ir Palangoje, visai kaip anksčiau Antanas.

Beje, J. Margaitienė jau du kartus buvo išrinkta į Tarybą, tačiau atsisakė Tarybos nario mandato – apgavo savo rinkėjus. Konservatoriams A.Čepononiui bei J.Margaitienei valdant Radviliškio savivaldybę, rajonas nusirito beveik į paskutinę vietą pagal atlyginimų vidurkį, lyginant su kitomis 59  Lietuvos savivaldybėmis.

Vytautas Simelis, Lietuvos Žaliųjų partijos kandidatas

Į antrą turą taip pat pateko V. Simelis, kurį daugelis rajono gyventojų prisimena kaip buvusį merą, tad patirties, kaip vadovauti rajonui, šis kandidatas turi. V. Simelis rinkimuose į mero postą dalyvavo su Lietuvos žaliųjų partija, nors daugelį metų buvo socialdemokratų partijos narys – kaip sakoma, iš raudono tapo žaliu. Kadangi ši mero kadencija bus trumpesnė, truks tik dvejus metus, belieka tikėtis, jog išrinktas meru V. Simelis gal ir nepakels rajono iš bedugnės, tačiau ir jam nepakenks.

Kazimieras Račkauskis, Socialdemokratų partijos kandidatas

Rinkimų  metu bene daugiausia plakatų bei skrajučių buvo su K. Račkauskio atvaizdu, sukurtas net filmukas, tačiau tai jam  nepadėjo net patekti į antrą turą. Tai ambicingas, pasipūtęs politikas, savo oponentams dažnai rašantis labai piktus laiškus. K. Račkauskis rajone žinomas kaip posėdžius praleidinėjantis politikas bei kaip Kontrolės komiteto neveiklus pirmininkas. Tiesa, K. Račkauskis siūlė atidaryti Vaikų ligų skyrių, kurį  konservatoriai ir  jo bendrapartiečiai socialdemokratai prieš kelerius metus  uždarė.

Tai jau treti  iš eilės šio kandidato pralaimėti rinkimai, kai jis antrame ture pralaimėjo konservatorių kandidatui, o paskutinius du  kartus – Seimo nario  ir mero rinkimuose –  net  nepateko į antrą turą. Radviliškio skyriaus socialdemokratų partijos nariai kalba, jog dėl prastų rezultatų rinkimuose, K. Račkauskis gali netekti ir Socialdemokratų partijos Radviliškio rajono skyriaus pirmininko pareigų.

K. Račkauskis sulaukė 17,14 proc. rinkėjų palaikymo.

Gediminas Lipnevičius, nepartinis

Vienintelis rinkimuose dalyvavęs nepartinis G. Lipnevičius pirmajame  ture surinko balsų tiek, kiek dvi parlamentinės partijos – „valstiečiai“ ir liberalai ar Darbo partija kartu sudėjus. Prieš dvejus metus pirmą kartą dalyvavęs mero rinkimuose šis kandidatas sulaukė 10,9 proc. balsų, o šį kartą gerokai daugiau – net 12,86 proc. balsų  nuo visų atėjusiųjų į rinkimus.

Kaip niekas kitas G. Lipnevičius  sulaukė  trukdymų, apie jį buvo aktyviai skleidžiama dezinformacija. Šie rinkimai, daugelio radviliškiečių nuomone, nebuvo švarūs. Rinkimų komisija elgėsi tendencingai, atokiai nuo balsavimo apylinkių gyvenantiems piliečiams nebuvo sudaryta galimybė atiduoti savo balsą. Todėl dalyvavusių rinkimuose kraštiečių šiemet buvo kaip niekad mažai. Visa tai tarnavo sisteminių partijų atstovams. Nepartinis Tarybos narys G. Lipnevičius pasiryžęs toliau dirbti Radviliškio krašto žmonėms ir tęsti savo pradėtus darbus bei duotus pažadus būdamas  Radviliškio rajono gyventojų  atstovu Radviliškio rajono savivaldybės taryboje.  

Aurimas Gaidžiūnas, Lietuvos valstiečių ir Žaliųjų sąjungos kandidatas

„Valstietis“ A. Gaidžiūnas pirmajame rinkimų ture į Radviliškio rajono savivaldybės merus liko penktas – nepadėjo net darbo Seime patirtis. Ką ir bekalbėti, kai už Baisogaloje gyvenantį kandidatą aktyviai nebalsavo net patys baisogaliai. Kalbama, jog dėl tokio skaudaus pralaimėjimo rinkimuose A. Gaidžiūnas gali netekti ir skyriaus pirmininko posto. Beje, ketverius metus sėdėjęs Seime, A. Gaidžiūnas ne kartą pašieptas LNK KK2 laidoje, o rajone išgarsėjo ne aktyvumu kaip Seimo narys, o tuo, kad įsigijo itin prabangų BMW automobilį beveik už 100  tūkst. eurų, kuriuo sugebėjo  numušti  net dvi stirnas. Labiausiai nustebino  šio kandidato kolega „valstietis“  M. Pauliukas, einantis mero pareigas, kuris labai  nenoriai agitavo už savo bendrapartietį.

A. Gaidžiūnas surinko 10,11 proc. rinkėjų balsų.

Mantas Reutas, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio kandidatas

Priešpaskutinis  liko M. Reutas, kuris  rinkimų į merus kampanijos metu taip pat norėjo būti matomas bei žinomas, tačiau radviliškiečiai vis tiek vieni kitų klausinėjo „Kas tas Mantas Reutas?“ Šiam jaunam politikui dar trūksta patirties susiremti su patyrusiais kandidatais. Gal jaunam kandidatui koją pakišo ir tai, kad jis yra  liberalų partijos, kurios idėjos daugeliui piliečių svetimos dėl požiūrio į šeimą ir homoseksualias santuokas, atstovas.

M. Reutas surinko tik 3,23 proc. rinkėjų balsų.

Jurgis Baublys, Darbo partijos kandidatas

Kaip ir buvo galima tikėtis, paskutiniu rinkimuose  liko Darbo partijos Radviliškio skyriaus pirmininkas Jurgis Baublys. J. Baublys jau ne pirmą kadenciją dirba savivaldybės Taryboje ir posėdžiuose dažniausiai tyli. Tiesa, pasisako, kai sprendimai liečia jo, kaip verslininko, interesus, o šio kandidato pagyvėjimas posėdžiuose pasimatė prieš savivaldybės mero rinkimus – ir jis panoro būti žinomas.

J. Baublys surinko 3,03 proc. rinkėjų balsų.

Balandžio 25 d. antrame rinkimų ture susikaus buvęs meras, „žaliasis“ Vytautas Simelis ir administracijos direktorė, konservatorė Moteris – Saulė Jolanta Margaitienė.

„Radviliškio krašto“ informacija


Skaityti daugiau

Aktualijos

Žmonių gyvenimą pakeitusi pandemija koregavo ir kriminogeninę situaciją

Avatar

Paskelbta

data

Pandeminiu laikotarpiu policijos pareigūnams buvo deleguota daug papildomų funkcijų, tarp kurių – įvairių Lietuvos vyriausybės sprendimų vykdymas, organizuojant kontrolės priemones karantino situacijai valdyti. Tam teko skirti nemažai tarnybos laiko ir buvo baiminamasi, ar užteks žmogiškųjų išteklių tiesioginėms savo uždaviniams vykdyti – operatyviai reaguoti į iškvietimus, užtikrinti viešąją tvarką ir nusikalstamų veikų tyrimą,  šalinti nusikalstamas veikas įtakojančius rizikos veiksnius. Šiaulių apskrities  policijos  kolektyvui tai pavyko. Suokalbininkas šioje situacijoje buvo ir pati pandemija bei su ja susijęs visuomenės gyvenimas karantino sąlygomis.

Pagrindinė žinutė gyventojams – nusikalstamumas  sumažėjo

Pirmojo ketvirčio rodikliai byloja, kad kriminogeninė situacija tiek šalyje, tiek Šiaulių apskrityje keitėsi į gerąją pusę. Šiaulių apskrities policijos kolektyvą džiugina šio laikotarpio  nusikalstamumo rodikliai su minuso ženklu.

Per pirmąjį šių metų ketvirtį, lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, Šiaulių apskrityje nusikalstamų veikų skaičius sumažėjo 21 proc. ir jų buvo užfiksuota 787. Trečdaliu sumažėjo nusikalstamų veikų, padarytų viešosiose vietose, tarp jų ir gatvėse. Mažiausiai nusikalstamų veikų viešosiose vietose užfiksuota Joniškio (4), Pakruojo (6) ir Raseinių (8) rajonuose.

Ikiteisminių tyrimų dėl viešosios tvarkos pažeidimų aptarnaujamoje teritorijoje  sumažėjo nuo pernai buvusių 33 iki 13, vagysčių – nuo 173 iki 91. Tokiuose rajonuose, kaip Pakruojo ir Raseinių, šių nusikalstamų veikų sumažėjo keturis kartusi, Joniškio rajone  – tris kartus. Mažiau buvo pavogta transporto priemonių, mažiau įsibrauta į gyvenamąsias patalpas. Turto sunaikinimo atvejų apskrityje šiemet registruota 22, kai per praėjusių metų pirmąjį ketvirtį jų buvo 42.

Bendras nusikalstamų veikų skaičius turi tendenciją mažėti, tačiau sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius bei jų lyginamasis svoris bendroje nusikalstamumo statistikoje didėja. Šios kategorijos nusikaltimų per  pirmąjį ketvirtį registruota 48 (pernai per tą laikotarpį – 42) ir jų lyginamasis svoris išaugo nuo 4,2 proc. iki 6 proc. Nužudymų užregistruota 4 (pernai – 2), sunkių sveikatos sutrikdymų – 3 (pernai – 1), plėšimų 8 (pernai -6). Tačiau  sunkių nusikaltimų šiemet daugiau ir atskleista. Bendru nusikalstamų veikų atskleidimo rodikliu Šiaulių apskrities policijos komisariatas pirmauja tarp didžiųjų  šalies apskričių komisariatų.  Kolektyvas atskleidė 86,6 proc. visų registuotų nusikalstamų veikų. O Telšių apskrities policijos kolektyvas, su kuriuo nuo rudens Šiaulių AVPK dirba eksperimento sąlygomis, kaip vienas administracinis vienetas, pasiekė net 97 proc. nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Geriausiais nusikalstamų veikų ištyrimo rodikliais Šiaulių AVPK gali pasigirti Šiaulių miesto ir rajono PK kolektyvas, atskleidęs 91 proc. nusikalstamų veikų, ir Joniškio PK kolektyvas, pasiekęs 94.6 proc.  nusikalstamų veikų atskleidimo rodiklį. Atskleistų nusikalstamų veikų analizė rodo, kad sumažėjo nusikalstamumo keliu pasukančių nepilnamečių skaičius. 2020 m. 1 ketv. jie įvykdė 70 nusikalstamų veikų, šiais  metais – 41.  Anksčiau teistų asmenų ir girtų asmenų padarytų nusikaltimų skaičius taip pat sumažėjo, tik padaugėjo nusikalstamų veikų, kurias įvykdė asmenys, apsvaigę nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų.

Kadangi karantino sąlygomis prekyba didžiule dalimi persikėlė į interneto erdvę, tai šių metų pirmą ketvirtį buvo stebimas sukčiavimo atvejų (2020 m. 1 ketv. – 33, 2021 m. 1 ketv. – 41) dažnėjimas. 

Šiaulių apskrities policijos pareigūnai per 1 ketv. ieškojo 63 dingusių be žinios žmonių. 78 proc. jų surasta, kitų paieška tebetęsiama. Šiaulių miesto ir rajono PK ieškojo 34 asmenų (surasta 28), Radviliškio PK – 12 (surasta 12), Raseinių r. PK – 8 (surasta 5), Pakruojo PK -3 (surastas 1), Joniškio r. PK – 1 (surastas 1).

Eismo dalyviai buvo atsargesni ar tiesiog mažiau keliavo?

Optimistinė avaringumo statistika  Šiaulių apskrities policijos aptarnaujamos teritorijos keliuose pasiekta intensyvia policijos pareigūnų kontrole. Ribojant judėjimą tarp savivaldybių, natūraliai sumažėjo ir eismo dalyvių. O išvykusiuosius į kelionę  drausmino žinia apie padidintų pareigūnų pajėgų budėjimą keliuose. 

Per 1 šių metų ketvirtį įskaitinių eismo įvykių (kuriuose sužaloti ar žuvo žmonės) sumažėjo daugiau, negu per pusę (2020 m. 1 ketv. – 68, 2021 m. 1 ketv. – 27).

                               2020 m. 1 ketv.                                        2021 m. 1 ketv.                                       

Šiauliuose                                    34                                                             12

Radviliškio rajone 13                                                             5

Šiaulių rajone                               10                                                             3

Raseinių rajone       7                                                               3

Joniškio rajone       3                                                               0

Tik  Pakruojo rajone stebimas įskaitinių eismo įvykių augimas (2020 m. 1 ketv. – 1, 2021 m. 1 ketv. – 4).

Žuvusiųjų eismo įvykiuose sumažėjo nuo pernai buvusių 3 iki 1 šiemet (mirtis eismo įvykyje fiksuota Šiaulių rajone), sužalotųjų – nuo 81 iki  31. Sumažėjo ir įskaitinių eismo įvykių dėl neblaivių vairuotojų kaltės: 2020 m. 1 ketv. – 5, 2021 m. 1 ketv. – 2. Abu girtų asmenų sukelti eismo įvykiai fiksuoti Pakruojo rajone.

Šiaulių apskrities keliuose pareigūnai per šių metų 1 ketv. sulaikė 196 neblaivius vairuotojus, kurių 58-iems buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai, nes jų girtumas siekė per 1,5 prom. Vidutinio ir sunkaus girtumo vairuotojų daugiausia sulaikyta Šiaulių mieste ir rajone (22), Raseinių rajone (13) ir Radviliškio rajone (11), mažiau – Joniškio rajone (6) ir Pakruojo rajone (5).

Kritika – grūdina, o padėka – motyvuoja

Policijos pareigūnai džiaugiasi vis daugiau pilietiškėjančia visuomene. Nuolat jaučiamas jos palaikymas  ir pagalba, dalinantis savo pastebėjimais apie jų aplinkoje vykstančius abejotinus procesus, teisės ir saugaus eismo pažeidimus. Visuomenės pastabumas padeda policijai, ieškant nusikalstama veika įtariamų asmenų. Pareigūnai dėkingi visiems, kurie aktyviais savo veiksmais įsitraukia į dingusiųjų be žinios paiešką.  Tik tarpusavio supratimas ir bendradarbiavimas  sudaro terpę saugios aplinkos kūrimui. Kritinės gyventojų pastabos policijos kolektyvą grūdina ir priverčia keistis, o padėkos, kurių irgi netrūksta, motyvuoja dirbti.

                      Atstovė spaudai Gailutė Smagriūnienė

Skaityti daugiau

Skaitomiausi