Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Skęsta „Norfos“ kaimynai iš Taikos gatvės

Avatar

Paskelbta

data

Į „Radviliškio krašto“ redakciją kreipėsi Taikos gatvės gyventojai, gyvenantys prekybos centro „Norfa“ kaimynystėje. „Kai pastatė „Norfą“, mūsų namų rūsiai pradėjo skęsti. Dvidešimt metų gyvenome ir tokios bėdos nebuvo, vanduo į rūsius pradėjo sunktis tik  po prekybos centro statybų – manome, kad statybų metu buvo pažeistas drenažas. Namo rūsyje yra virtuvė, skalbykla. Nuo vandens ir drėgmės pradėjo pelyti baldai, surūdijo skalbimo mašina“,- sakė redakcijoje apsilankiusi Taikos gatvės gyventoja.

 

Savaitraščio „Radviliškio kraštas“ darbuotojai apie Taikos gatvės gyventojų problemą informavo Radviliškio rajono savivaldybės merą A. Čepononį. „Aš apie šią problemą girdžiu pirmą sykį. Labiau būtų tikėtina, kad skęstų kito, neasfaltuoto, Taikos gatvės galo gyventojai, nes dabar rekonstruojama Ąžuolų gatvė. Ąžuolų gatvėje klojame naują lietaus kanalizaciją, o gyventojai lietų buvo pasijungę į fekalus. Kol nėra asfalto, visi kito Taikos gatvės galo gyventojai kviečiami jungtis į lietaus kanalizaciją, tačiau norinčiųjų nėra, nors pasiūlyta buvo visiems“,- sakė meras.
Meras A. Čepononis paprašė, kad skęstantys Taikos gatvės gyventojai parašytų  oficialų raštą, kada pradėjo skęsti namų rūsiai. Na, o nenorintiems jungtis prie lietaus kanalizacijos ir turintiems skęstančius rūsius patarimas gyventojams – siurbliukas rūsyje, kad pumpuotų vandenį.

„Radviliškio krašto“ informacija 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi