Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Skandalai retina mero „klapčiukų“ gretas

Avatar

Paskelbta

data

Susikompromitavęs bendrovės „Radviliškio vanduo“ direktorius neteko kėdės

 

Po atlikto audito, konservatorius J. Jučas nuo pirmadienio palieka savivaldybės įmonės „Radviliškio vanduo“ direktoriaus postą. Iš valdiškos kėdės direktorių išvertė paaiškėjęs skandalingas faktas: J. Jučo vadovaujama savivaldybės įmonė už mokesčių mokėtojų lėšas 2016 m. įvedė vandentiekį ir nuotekų tinklus į jo dukrai padovanotame sklype statomą namą Šeduvos Maniežo gatvėje.

Tai jau ne pirmas atvejis, kai po skandalų ir teismų valdiškos kėdės netenka ištikimiausi mero Antano Čepononio rėmėjai.

Rūpinosi dukra, bet pamiršo sąžinę

Auditas savivaldybės įmonėje atliktas po to, kai „Radviliškio krašto“ žurnalistas Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai (VTEK) perdavė informaciją apie galimą viešųjų ir privačių interesų pažeidimą ir paprašė atlikti tyrimą.

Viskas prasidėjo dar 2016 m., kai direktorius J. Jučas raštiškai kreipėsi į Tarybą dėl 7000 eurų dotacijos skyrimo. Prašyme jis išvardino, kad šios dotacijos reikia vandentiekio ir nuotekų tinklų įvedimui. Tik pamiršo paminėti vieną smulkmenėlę: inžineriniai tinklai bus įvesti į jo dukrai statomą namą. Tuo metu dukra gyveno Londone.

Še, tau boba, ir devintinės – Šeduvos miestelio Geležinkelio ir kitų gatvių gyventojus aplinkosaugininkai apdalija baudomis už netinkamai tvarkomas nuotekas, o tuo tarpu J. Jučas rūpinasi dar nesugrįžusios į Lietuvą dukros gerove. Dukros gerove rūpintis padėjo ir jo bendrapartiečiai.

Pavyzdžiui, 2016 m. Seimo rinkimų metu pats rajono meras A. Čepononis, lydimas Šeduvos seniūno J. Pranio, buvo nuvykęs į „naujų“ namų kvartalą toje gatvėje. Neaišku, ką rajono ir seniūnijos galvos tuomet nusprendė, bet J. Jučas gerokai pyko ir ant žiniasklaidos, ir ant kitų gyventojų. Esą, dėl didelio visuomenės susidomėjimo seniūnas bijo vežti žvyrą į šią gatvę. Tačiau istorijai išplaukus į respublikinius vandenis, prasidėjo rimtos problemos, kurios galiausiai kainavo „šiltą“ kėdę, ant kurios direktorius sėdėjo net penkiolika metų.

VTEK įpareigojo atlikti tyrimą

Gavusi pranešimą, VTEK įpareigojo Radviliškio rajono savivaldybės merą A. Čepononį atlikti tyrimą, ar partietis J. Jučas nesupainiojo interesų. Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetui neliko nieko kito, kaip tik atlikti tyrimą. Tačiau direktorius J. Jučas taip buvo įtikėjęs savo versija apie naujai statomą naujų namų kvartalą, kad laikėsi jos iki pat galo. Net kitus kaltino šmeižtu. Kontrolės komitetas vienbalsiai, įskaitant ir J. Jučo bendrapartietę iš savivaldybės įmonės „Radviliškio šiluma“ S. Dišlę, balsavo, kad reikia išsiaiškinti, ar nebuvo padaryti procedūriniai pažeidimai sukuriant turtą ir jį perduodant. Po tokio sprendimo ėmė pykti ir rajono vadovai. Jie negalėjo suprasti, kodėl politikai iš Kontrolės komiteto išdrįso pajudinti ištikimą mero bendražygį.

Audito išvada ir STT susidomėjimas privertė trauktis

Savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė tyrimą atlikti pavedė centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėjai A. Česienei.  Auditorė nustatė, kad buvo padaryti procedūriniai pažeidimai: neinformuotas savivaldybės administracijos skyrius, kuruojantis šią sritį, dokumentai tvarkyti pažeidžiant nustatytą tvarką ir t.t.. Paprastai aiškinant, direktorius nesilaikė iš anksto patvirtintos tvarkos, kad tik kuo greičiau už savivaldybės lėšas įvestų į dukrai statomą namą vandentiekį ir nuotekų tinklus.

Nežinia, kaip būtų pasibaigusi ši istorija, jeigu į ją nebūtų įsitraukusi ir analogišką pareiškimą gavusi STT, kuri pareikalavo dokumentų iš administracijos. Savivaldybėje kalbama, jog tai buvo „paskutinis lašas“, kuris atgrasė nuo bandymų partietį „išsukti“ paprastu įspėjimu. STT įsikišimas reiškė, kad tyrimas gali baigtis dar vienu teismu mero A. Čepononio aplinkos žmogui. Panašu, kad ir pats teismų slenksčius minantis meras nebegalėtų sustabdyti įsibėgėjusio traukinio. Nepaisant to, valdžiukė vis dar bando ginti vienu iš ištikimiausių mero klapčiuku vadinamą J. Jučą: savivaldybė atsisakė visuomenei atskleisti tyrimo detales, teigdama, esą jos skirtos tik „vidiniam naudojimui“.

Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjo pavaduotoja Ž. Buniuvienė patvirtino, kad direktorius vasario 2 d. supažindintas su išvada pasirašytinai, o po savaitės nusprendė pasitraukti. Nors prašymas atleisti parašytas nuo vasario 15 d., bet kadangi jis serga, bus sulaukta, kol pasveiks.

Teisėsaugos šienaujamos valdančiųjų gretose – panika

Pastaruoju metu Radviliškio rajono savivaldybėje ir jos įstaigose jaučiama panika – anksčiau ar vėliau už nuveiktus „darbelius“ rajoną valdantiems konservatoriams teks atsakyti. Tačiau reiškiasi ir kita tendencija – rajono vadovų nurodymus uoliai vykdę bendrapartiečiai „klapčiukai“ tampa nebereikalingais – po skandalų ir teismų sprendimų juos tenka atleisti iš darbo. Ilgametis konservatorius J. Varkulevičius buvo pripažintas kaltu dėl piktnaudžiavimo, dokumentų klastojimo, turto iššvaistymo ir poveikio liudytojams. Gimnazijos direktoriaus kėdės netekęs J. Varkulevičius buvo įdarbintas bendrapartiečio J. Jučo vadovaujamoje įmonėje „Radviliškio vandenys“.

Kitas mero A. Čepononio partietis, Kultūros centro direktorius R. Juzukonis, teisme pats pripažino kaltinimus piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu, o vėliau atsistatydino iš pareigų.

Kitas artimas mero žmogus, konservatorius, buvęs savivaldybės administracijos direktorius E. Pranevičius buvo pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir nubaustas 4,7 tūkst. eurų bauda.

Šiuo metu teismo slenksčius dėl kaltinimų korupcija mina ir meras A. Čepononis. Jeigu teismas patvirtins mero kaltę, keliolika metų rajoną valdžiusi konservatorių piramidė grius.

„Radviliškio krašto“ informacija

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi