Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Kaip Radviliškis pasitinka Europos žmonių festivalį?

Avatar

Paskelbta

data

Liepos 22 dieną Radviliškio miestą sudrebins pirmą kartą Lietuvoje vyksiantis Europos žmonių festivalis. Į Radviliškį atvyks per 600 svečių iš įvairių Europos valstybių, kurie čia visą savaitę rengs teatrų pasirodymus, kvies miestelėnus degustuoti savo šalies nacionalinių patiekalų, sportuos. Ar Radviliškis pasirengęs reprezentuoti Lietuvą?

Miesto aikštėje darbai nevėluoja?
Pasitinkant  Europos žmonių festivalį buvo nutarta miesto aikštę iškloti kinišku granitu, kad joje galėtų vykti gatvės teatro pasirodymai. Šiandien aikštėje sėkmingai galėtų vykti nebent paplūdimio tinklinio varžybos – vietoje granito ji išklota… žvyru.
„Radviliškio krašto“ redakcija paklausė rajono mero A. Čepononio, kodėl vėluoja aikštės renovacijos darbai. Buvo gautas atsakymas, kad darbai… nevėluoja. Pasak mero, „statybos darbų rangos sutarties 2016-07-19 Nr. 2016-563 nuostatomis darbai turi būti baigti per 36 mėn. atsižvelgiant į turimus finansinius resursus. Darbai nevėluoja“. Ką gi, bet kodėl buvo postringaujama, kad darbai bus baigti iki festivalio, barami rangovai, kaltinant AB „Panevėžio statybos trestas“, kad laiku nesugebėjo užsakyti granito, jis laiku nebus atvežtas ir paklotas aikštėje.
Pasirodo, meras nesugebėjo sutvarkyti miesto aikštės net išleisdamas  milijonus eurų. Apie šią netvarką žinia po festivalio pasklis po visą Europą.

Kiek kainuoja medžio pasodinimas?
Į „Radviliškio krašto“ redakciją skambinę radviliškiečiai domėjosi, ar tiesa, jog vieno medžio pasodinimas centrinėje miesto aikštėje kainuoja daugiau nei tūkstantį eurų. Kadangi įvardinta suma daugiau nei įspūdinga, apie šį pirkinį pasiteiravome  rajono mero A. Čepononio ir sulaukėme gana migloto atsakymo: „Šiai rangos sutarčiai yra taikomi fiksuotos kainos principai, todėl užsakovas neprivalo ir negali tikrinti faktinių rangovo išlaidų, kištis į rangovo komercinę ūkinę veiklą (kodekso 6.689 straipsnio 3 dalis)“. Vadinasi, vieno medžio pasodinimas taip pat gali būti „auksinis“, kaip ir baseino kėdės, už kurių vienetą buvo sumokėta 750 eurų, nors parduotuvės kaina svyruoja  tik apie 200 eurų. Bet ar verta stebėtis – rajoną valdantiems konservatoriams brangiai apsipirkti jau įprasta – pati aikštė auksu dengta ir lieta, tad pigūs medžiai jai  tikrai netinka.

Svečius pasitiks apšiurę pastatai
Nors skelbimai apie sekmadienį prasidėsiantį festivalį iškabinti visame Radviliškyje, miestelėnai pasigenda šurmulio, judesio. Europiečiai, ruošdamiesi šventinei eisenai, galės „pasigrožėti“ apleistu didingu buvusios parduotuvės bei valgyklos pastatu. Gal kai kam jis pasirodys net egzotiškas: langai uždangstyti juoda plėvele, laiptai ištrupėję…
Besidairydami miesto centre svečiai pastebės ir dar vieną „puošmeną“ – apšiurusį buvusio buitini pastatą. Paklausėme mero, ar savivaldybė yra šio pastato dalies savininkai ir ar nežadama pastato tvarkyti, dažyti. Sulaukėme taip pat migloto atsakymo: „Viduje archyvo patalpos suremontuotos, langai pakeisti. Bendrosios konstrukcijos atnaujinamos bendru bendrasavininkių sutarimu“. Na, bent išorėje jokio atnaujinimo nesimato. Užėjus laiptais, vedančius į archyvą, gali ištikti šokas. Kaip galima nesugebėti savivaldybei, raginančiai visus tvarkytis, nesutvarkyti savo pusės pastato, neaišku, nors verslininkai savo pusę gražiai sutvarkė.
Festivalio metu bus nemažai sporto varžybų, o sportuodami bei eidami į miesto parką, europiečiai vėlgi galės „pasigrožėti“ buvusio „Žaros“ viešbučio pastato „praretintais“ langais. Įdomu, kad meras niekada neužsimena apie šį netvarkingą bei miestą bjaurojantį statinį, priklausantį jo bendrapartiečiui konservatoriui.
Miesto centre svečių akis gali užkliūti už miesto cente esančio dviaukščio pastato, esančio šalia centrinė „Norfos“ parduotuvės, nes jis atrodo labai įdomiai – pusiau suremontuotas. Kitaip tariant, pusiau skustas, pusiau luptas. Svečių akis gali patraukti ir ant šio pastato sienos esanti freska, ilgą laiką puošusi Radviliškį, o per rinkimus subjaurota rėmo, ant kurio kabėjo konservatorių politinė rekla.
Meras vieno pasitarimo metu ragino radviliškiečius pasikviesti užsienio svečius pas save, parodyti, kaip gyvename. Na, jeigu meras kviesis svečius į savo namus, juos gali sudominti šalia jo namų esančios džiunglės – krūmai ir juose slypintys įdomus pastatai – sandėliukai. Čia būtų galima net kiaules auginti – niekas tikrai nepastebėtų. O gal meras ir augina?
Tai tiek pastebėjimų Europos žmonių festivalį pasitinkant. Rajono valdžia net beatodairiškai leisdama milijonus nesugeba tinkamai pagražinti miesto. Ar Radviliškis festivalį pasitinka tinkamai pasiruošęs, paliekame spręsti skaitytojams.
Bus daugiau.

„Radviliškio krašto“ informacija  

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi