Socialiniai tinklai

Aktualijos

Sėkmė šventojo Kazimiero statulėlės konkurse Vilniuje

Avatar

Paskelbta

data

Pociūnėlių pagrindinės mokyklos mokiniai, mėgstantys kūrybinius darbus iš molio, kovo pradžioje dalyvavo šventojo Kazimiero statulėlės konkurse Vilniuje. Konkursas vyko Šv. vysk. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje. Šventojo Kazimiero statulėles  konkursui sukūrė antrokas Domas Brazys, penktokės Klaudija Rutkauskaitė ir Kornelija Kriaučiūnaitė, šeštokas Renaldas Kriaučiūnas.

Arkikatedroje bazilikoje iš pradžių buvo surengta šventojo Kazimiero statulėlių nuotraukų paroda (80 dalyvių). Vėliau eksponuotos ir geriausios statulėlės, kurias sukūrė vaikai ir suaugusieji. Paskelbus konkurso rezultatus, mokyklą pasiekė džiugi žinia: Domo Brazio kūrybinis darbas laimėjo III vietą vaikų kategorijoje.

Domas, lydimas tėvelių, kovo 4 dieną dalyvavo apdovanojimų šventėje Vilniuje. Jam įteiktas Vilniaus Šv. vysk. Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedros bazilikos administratoriaus kunigo Virginijaus Česnulevičiaus pasirašytas sveikinimas, užėmus III vietą, bei balta lelija.  Taip pat Domas gavo dovanų spalvingą 2017 metų kalendorių, supažindinantį su bažnytinio paveldo muziejumi, ir tris bilietus į pasirinktą 3D filmą.

Padėkos už dalyvavimą konkurse skirtos  kitiems trims mūsų mokyklos mokiniams: Klaudijai Rutkauskaitei, Kornelijai Kriaučiūnaitei, Renaldui Kriaučiūnui. Malonu, kad šitaip įvertinti mūsiškių kūrybiniai gebėjimai. Visi mokiniai be galo dėkingi mokyklos direktoriui Anatolijui Gailiūnui, kuris juos rengė konkursui.

 

Roma Buivydienė,
Pociūnėlių pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja

 

Aktualijos

Gimtųjų žodžių apkabintas, aš gyvas kalboje…

Avatar

Paskelbta

data

Kalba, kurią kalbam ir didžiuojamės, yra mūsų kalba!

Joje užtenka žodžių meilei

ir neapykantai, džiaugsmui

ir liūdesiui…

Ji niekuo negrasina, ji nieko neatstumia… Kaip ir visos kitos… Ji nori gyventi!!!

Kas moka žodį, randa kelią

Visur ir visada…

J.Marcinkevičius

Vasario 25-ą Vinco Kudirkos progimnazijos Indigo mieste vyko edukacinės pamokėlės, skirtos Tarptautinei gimtosios kalbos dienai paminėti. Jose dalyvavo priešmokyklinio  ugdymo programos vaikai. Pamokėlės prasidėjo J. Marcinkevičiaus eilėraščiu Gimtųjų žodžių apkabintas, kurį deklamavo Pelėdžiukų grupės mokinė Ema Blinstrubaitė. Lietuvių kalbos mokytoja Jovita Brunienė vaikams papasakojo apie gimtosios kalbos kilmę, jos išskirtinumą iš kitų pasaulio kalbų. Vaikai sužinojo, kad pirmąją lietuvišką abėcėlę sudarė pirmosios lietuviškos knygos Katekizmas autorius Martynas Mažvydas. Su bibliotekininkėmis mokiniai rinko gražiausius žodžius, kuriais tapo Mama, Lietuva. Vėliau vaikai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie Lietuvą ir kalbą. Džiugu, kad mokiniai žinojo, kas parašė Lietuvos himną, kas Lietuvos sostinė, iš ko susideda sakiniai, puikiai atsakinėjo į klausimus, iš raidžių dėliojo žodžių dėliones. Pasibaigus pamokėlėms, palinkėjome priešmokyklinės grupės vaikams, kad mūsų gimtoji kalba skambėtų ne tik lūpose, bet ir jų širdelėse.

Vladislava Šiaudvytienė, bibliotekininkė

Skaityti daugiau

Aktualijos

Į Radviliškio ligoninę pateko narkotikų perdozavusi moteris

Avatar

Paskelbta

data

Vasario 25 d. 13.45 val. Radviliškyje, V. Kudirkos g. bute rastas
plastikinis maišelis, kuriame buvo balti milteliai, įtariama,
narkotinė medžiaga. Iš buto į Radviliškio ligoninės priėmimo
skyrių atvežta moteris, gim. 1994 m., įtariama, perdozavusi
narkotinių medžiagų.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Skaitomiausi