Trijų jaunuolių „nuotykiai“ Skėmiuose – baldai ant kelio bei išvartyti konteineriai – pasibaigė teisme

Skėmių kaime buvo neramu – trys jauni vaikinai Aidas ir Aivaras Mikutaičiai bei Mantas Varabauskas pažeidinėjo viešąją tvarką, o vienas iš jų – dar ir sumušė savo pusbrolį. Dėl „linksmų“ vaikinų nuotykių 2021 m. lapkričio 22 d. Šiaulių apylinkės teismo Radviliškio rūmų teisėjas Augustinas Mitkus priėmė nuosprendį. Bausmė dėl nežymaus sveikatos sutrikdymo Aidą Mikutaitį pasivijo dėl dar 2020 metų rugsėjo mėnesį įvykdyto nusikaltimo, o viešąją tvarką visi trys vaikinai pažeidinėjo jau šių metų gegužės mėnesį – jie naktį vartė šiukšlių konteinerius, plėšė skelbimus, spardė šiukšles, išvertė suolelį bei ant kelio važiuojamosios dalies pastatė seną stalą bei spintelę, dėl ko į juos atsitrenkė keliu važiavęs vilkikas.

Trise mušė pusbrolį

Praeitų metų rugsėjo mėnesio 7 dieną, apie 23.15 val. keturi vaikinai iš žvejybos grįžinėjo namo. Visi buvo neblaivūs (nustatytas neblaivumas siekė nuo 0,81 promilės iki 2,24 promilių). Einant per sankryžą, tarp brolių Aido, A. ir A. M. bei nukentėjusiojo jų pusbrolio R. Ž. kilo konfliktas. Vienas iš bendrininkų vieną kartą sudavė stikliniu buteliu nukentėjusiajam į veidą, tris kartus užtvojo kumščiu, kitas iš brolių vėl mušė kumščiais, kol devyniolikmetis nukentėjusysis nugriuvo ant žemės. Po to visi trys giminaičiai nukentėjusįjį spardė. Dėl to R. Ž. buvo mėlynėmis bei kraujosruvomis „padabintas“ veidas, liko mėlynės krūtinėje bei ant rankų. Su kitais dviem broliais nukentėjusysis susitaikė dar ikiteisminio tyrimo metu, o Aidas Mikutaitis atsidūrė teisme.

Suniokojo kaimo viešąsias erdves

2021 m. gegužės 29 d. ryte vieta netoli Skėmių kaimo bendruomenės namų buvo nusiaubta: skelbimų lentoje nuplėšyti skelbimai, nuversti keturi iš šešių konteinerių su šiukšlėmis, maždaug už 180 metrų esančioje pavėsinėje vienas iš suoliukų išrautas iš žemės, ant jo supiltos šiukšlės, o kelio Jonava – Kėdainiai – Šeduva 67 kilometre buvo matyti ant kelio pabirusios baldų nuolaužos, šalia kurių stovėjo krovininis automobilis „Mercedes Benz 2543“ apgadintu bamperiu. Paaiškėjo, kad šią betvarkę per vieną naktį padarė trys neteisti vaikinai  Aidas, Aivaras ir Mantas. Jiems kitos dienos vidurdienį buvo nustatytas girtumas nuo 0,25 promilių iki 1,07 promilių. Kaip sakė policijai apklausos metu, jie tai darė dėl girtumo, be jokios priežasties. Pasak Skėmių seniūnės, sutvarkyti padarytai netvarkai, turėjo būti sukviesti seniūnijos darbuotojai.

Ant kelio pastatė baldus ir dėl to įvyko eismo įvykis

Be to, kad vartė šiukšles, plėšė skelbimus, Aidas kartu su Mantu sugalvojo keistoką „nuotykį“ –  seniūnijai priklausančius stalą ir spintelę, stovėjusius lauke už pastato, nunešė ir pastatė ant kelio važiuojamosios dalies. Pirmas automobilis sustojo ir vairuotojas nuo kelio daiktus patraukė. Tada Mantas vienas, be draugo, kuris tuo metu slėpėsi už pastato, stalą su spintele nunešė ir vėl pastatė ant kelio. Netrukus į baldus atsitrenkė krovininis automobilis. Baldai buvo sulaužyti, o UAB „Nėgė“ priklausantis  automobilis buvo apgadintas, padaryta 444,35 Eur turtinė žala.

Skirti viešieji darbai

Už nusikaltimus, numatytus Baudžiamojo kodekso 140 straipsnio 1 dalyje bei 284 straipsnyje, Aidui Mikutaičiui skirta 6 mėnesių viešųjų darbų bausmė, įpareigojant jį dirbti po 40 valandų per mėnesį. Aivaras Mikutaitis bei Mantas Varabauskas pripažinti kaltais dėl viešosios tvarkos pažeidimo pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį ir jiems skirti taip pat viešieji darbai, tačiau trumpesniam terminui – 4 mėnesiams, įpareigojant juos dirbti po 40 valandų per mėnesį. UAB „Nėgė“ civilinis ieškinys buvo patenkintas, kadangi visiškai įrodytas. Žala buvo padaryta Aido Mikutaičio bei Manto Varabausko veiksmais, todėl 444,35 Eur civilinis ieškinys iš jų priteistas solidariai. Nuosprendis dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka. 

Rita Grigalienė

Asociatyvi nuotrauka

Total
33
Shares
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Related Posts