Socialiniai tinklai

Rajono aktualijos

Savaitės pastebėjimai ir komentarai

Avatar

Paskelbta

data

Kartais prieš pradedant eilinę skiltį į džiungles ateina sausra. Taip pavadinu įdomios medžiagos stygį. Bet pasitaiko, kad gyvenimas atseikėja įvykių, kurių pagrindu pradedamas eilinis opusas.

Štai vienas liberalas pavadino medikus „ūsuotais bebrais“, nors, kai pagalvoji, ir jų partijoje apstu ūsuotų, gauruotų, mėgstančių raudoną spalvą ir paskolas degtinės dėžutėje. Ir dar jų tarpe yra medžiotojų, tačiau, mano nuomone didžiausi gamtos mylėtojai – „eldėdėpistų“ ainiai socialdemokratai. Tai jie sugeba pademonstruoti visišką politinį „by..mą“ svarstant urėdijų reformą. Dar galima suprasti „auksinius šaukštus“, geležinkelininkų „keistenybes“, bet suvokti vieno Marijampolės miškų urėdo cinizmą, kai dėl sūnaus, energetiko – šilumininko, ir generalinio urėdo urėdijos interesai buvo iškelti aukščiau nacionalinių. Komentarą apie šią situaciją galėtų pateikti ir Radviliškio miškų urėdas, bet kam juokinti ar piktinti žmones.

Pasipriešindami reformai socdemai – medžiotojai, kurių vardas „legionas“, pademonstravo begalinį norą naudotis nacionaliniais gamtos ištekliais dėl savo malonumų, kuriuos suteikia nekaltų gyvūnų šaudymas. Beje, ir mūsų rajono socdemų tarpe gausu medžiotojų. Vieno jų, rajono tarybos deputato J. Pravilonio, vadovaujamame medžiotojų būrelyje nuolat vyksta keisti dalykai: tai besilaukiančią briedę nušauna, tai vienas kitam į galvą pataiko. Tiesa, istorija apie „susišaudymą“ nurimo. Gal ją kas nors „marinuoja“?
Įdomi būtų ir tūlo rajono medžiotojų vado A. Fergelio pozicija šiuo klausimu, bet nesulauksime. Galiu dar priminti, jog mūsų rajone rinktas „žaliavalstietis“ Seimo narys A. Gaidžiūnas taip pat medžiotojas  ir aš net neįsivaizduoju, kaip medžioklės derinamos su „žaliaisaisiais“ gamtosauginiais principais, tad ką čia bepridursi.

 

Vytautas MIKALAUSKIS

 

Komentarai

Jūsų komentaras

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rajono aktualijos

Pakalniškių kaime tėvą sumušęs sūnus uždarytas į areštinę

Avatar

Paskelbta

data

Gruodžio 23 d. apie 21:00 val. Radviliškio rajone Pakalniškių kaime, Rozalimo g., namuose sūnus, gim. 1985 m., sumušė tėvą, gim. 1957 m. Nukentėjusysis dėl sukelto fizinio skausmo į gydymo įstaigas nesikreipė. Įtariamasis uždarytas į Šiaulių AVPK areštinę. Pareiškimas gautas
2020-12-24.

Asociatyvi nuotr.

Skaityti daugiau

Aktualijos

Šeimose – domėjimasis tradicijomis

Avatar

Paskelbta

data

Anksčiau ilgus žiemos vakarus žmonės užpildydavo, kartu dirbdami nesunkius ir neskubius darbus. Radviliškio kraštas nuo seno garsėja savo tautodailininkais, jų darbų gausumu, autentiškumu. Čia organizuojami čempionatai (kojinių mezgimo, pasakų sekimo), konkursai, adventiniai turgūs ir kita.

Viešoji biblioteka, siekdama priminti senąsias tradicijas, ilgesniais rudens ir žiemos vakarais kvietė visus norinčiuosius į Šeimų etnokultūrinę stovyklą – pabūti drauge, pamąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Pagrindinė šio projekto idėja – pristatyti krašto žmonėms lietuvių tautos savitumą: tautodailę, tautosaką (sekamą ir dainuojamąją) bei muzikavimą.

Spalio–gruodžio mėnesiais vyko įvairūs užsiėmimai tautodailės temomis. Juos vedė tautodailininkai Regina Martyšienė, Jadvyga Kurmanskienė, Jolanta Kvedarienė, Eugenijus Arbušauskas, Olė Plungienė. Dalį šių užsiėmimų buvo galima pamatyti Viešosios bibliotekos e. erdvėje – videopamokėlėse, kuriose aiškinta apie riešinių mezgimo ypatumus, šiaudinio paukštelio rišimą, juostų pynimą, tradicinių kanklių gaminimą bei kankliavimą.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Laimutė Verbickienė vedė edukacinį užsiėmimą apie pasakas mūsų ir kitų tautų gyvenime, lektorė, etnologė Gražina Kadžytė pristatė švenčių ratą, lektorė, etnomuzikologė, TV laidų vedėja, Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Virvytė“ vadovė Loreta Sungailienė pasakojo, kas padeda atverti vaikų balsus ir širdis, patarė, kaip skatinti kūrybiškumą ir kaip visai šeimai prisijaukinti liaudies dainą, šokį, žaidimą, pasaką.

Visus tuos mėnesius Viešosios bibliotekos e. erdvėje buvo pristatomos tautodailininkų darbų parodos: kojinių, pirštinių, keramikos, lėlių, sodų, verpsčių ir kt. Šiaulių televizijos darbuotojai sukūrė videofilmą apie tautodailę ir tautodailininkus mūsų rajone.

Susidomėjimas projekto veiklomis, dalyvavimas jose rodo, kad neblėsta dėmesys mūsų protėvių darbams ir tradicijoms. Projekto veiklų rezultatus (fotonuotraukas, videomedžiagą) savo bendruomenėse pristatė, jais su mokiniais, jaunimu dalijosi mūsų partneriai.

Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija

Skaityti daugiau

Skaitomiausi